Новини
Усі новини...
Новини

Самбірському Пласту, як і світовому - 100 років! Святкування відбулось 25 листопада

25 листопада відбулось святкування 100-ліття Пласту в м. Самборі.

Минуло 100 років з часу, як звістку про скаутинг у Самбір приніс Степан Пеленський – учень місцевої вчительської семінарії. З того часу – від 1912 року – і почалося творення Пластової організації в нашому місті. Організація розвивалася настільки жваво, що самбірські пластуни – той же Степан Пеленський – навіть стали засновниками Пласту у місті Стрию.

Святкування розпочалося зі Служби Божої в УГКЦ Різдва Пресвятої Богородиці, покладання кошиків квітів до колишніх вихованців пласту – погруддя сотника УПА Степана Стебельського "Хріна" та меморіальної дошки отцю Володимиру Івашкові.

Опісля в актвому залі місцевої гімназії відбулась урочиста академія на якій було відзначено подяками людей, які свого часу долучились до розвитку станиці після відновлення Пласту в Самборі, а саме: перша станична - Люба Топорович; багаторічні станичні - Юрій Леськів, Олексій Микитко, Микола Шийко, Світлана Баранецька; багаторічні голови Пластприяту - Яромир Микитко, Омелян Леськів, Анатолій Білінський; також були відзначені Ксенія Рондяк, Наталія Дмитришин, Зорян Попадюк, капелан станиці о. Тарас Рисей та найстарший пластун станиці Іван Бучківський.

В гості на святкування завітали станиці Рудки та Старий Самбір, які вийшли з-під крила пласту Самбора і стали самостійними.

З вітальним словом виступали представники місцевої влади - Оксана Хула, Просвіти - Олександра Сумарук, братства ОУН-УПА - Микола Петрущак, член Крайової ревізійної комісії Іван Спринь, станичні Рудок та Ст. Сабмора - Ярослав Масяк та Юлія Катинська.

Серед почесних гостей був присутній Народний депутат України Ярослав Дубневич, який теж привітав нашу станицю з ювілеєм. Окрім того, Ярослав Васильович в рамках тривалої підтримки Пласту на Самбірщині, вручив Станиці Рудки 9 туристичних наметів.

Також Ю. Леськівом було презентовано видання, які вийшли до 100-ліття Пласту.

Теперішній голова Пластприяту Анатолій Білінський зробив подарунок від себе та своєї сім'ї - передав 600 грн. для придбання "Альманаху 100-ліття Пласту", який залишиться у книжковому фонді станиці! За що йому всі дуже вдячні. ;)

За нами – перших 100 літ, це – багата і славна історія найстаршої в Самборі молодіжної організації. Ми гордо дивимось вперед – у дальшій праці для Бога та України.

Фото: Тарас Щепаняк


З вітальним словом член Крайової ревізійної комісії Іван Спринь
З вітальним словом Оксана Хула
З вітальним словом станична Старого Самбора Юлія Катинська
Гості святкування
Старосамбірські пластунки
Найстарший пластун станиці - Іван Бучківський
Привітальна пісня від 61-го куреня ім. О. Тисовського
Народний депутат України Ярослав Дубневич ознайомлюється з плстовим співаником
Ведучі академії - В. Гуч та К. Рондяк
Привітання від 32-го куреня ім. О. Кльчицької
Ю. Леськів презентує "Альманах 100-ліття Пласту"
Привітання від Народного депутата України Ярослава Дубневича
Спільне фото
Співи в тісному колі після урочистої академії
Ігри після урочистої академії


Номер гарячої лінії
+380931900333

Варто знати...
До завершення 2 етапу ЮМПЗ залишилось
днів
:
:
годин
хвилин
секунд
Миттєвий доступ

Сайт 100-ліття Канади