Координаційний комітет святкування 20-ліття відновлення Пласту в Україні
У 2009 році Пласт святкуватиме 97 річницю заснування організації та 20 річницю з часу відновлення в Україні.

Неможливо уявити незалежну Україну без Пласту. Тому не даремно Пласт почав відновлюватись ще тоді, коли Україна стояла на порозі незалежності. Хочеться вірити, що і пластуни, молоді та натхненні, зробили свій маленький, але впевнений  вклад для повернення незалежної та вільної держави.

Саме тому, ми з втіхою можемо говорити про те, яку позицію займає Пласт в незалежній Україні сьогодні. Сучасний Пласт – це сильна та монолітна організація, яка щодня робить значний вклад у творення майбутнього власної держави – виховання дітей та молоді.

Від імені молодшого покоління, ми дякуємо усім пластунам, які 20 років тому починали важку, ризиковану, але таку необхідну справу – повернення Пласту на його історичну батьківщину. Багато із тих пластунів відійшли на Вічну Ватру, але справа їхня жива, а запалена ними пластова іскра живе у наших  серцях.

Важко уявити й Пласт без України. Тому дякуємо усім пластунам у діаспорі, які змогли на чужині не тільки зберегти, а й примножити та збагатити пластові знання. Дякуємо і за те, що у 1989 році повірили у Пласт в Україні!

За 20 років нового Пласту в Україні відбулись сотні таборів, кілька тисяч акцій, народились нові пластуни; організація виховала нових громадян з новою, не рабською свідомістю. Це є нові громадяни нової держави! У тому мабуть і є найбільша заслуга Пласту!

Сьогодні ми також, кожен на своєму місці, у своєму місті та містечку, селі, пластовому курені та гуртку, продовжуємо творити власну історію та історію цілої держави. Ми запалюємо пластовими піснями, пластовим усміхом та вірою серця тих, хто біля нас, поруч. Ми ставимо цілі і долаємо перепони на шляху до мети. Ми дотримуємось пластової Присяги та любимо вечірню таборову ватру. Тому нам дуже хочеться, щоб 2009 рік Ви також провели разом з Пластом та пластунами!

Для цього ми розробили цілий ряд заходів, на які запрошуємо і Вас!

Отож, протягом року пластуни запрошують:

-    12 квітня на «День Першої Пластової присяги у Львові» та інших містах України
-    у квітні на всеукраїнську соціальну акцію «Пластове добре діло - рідному місту», яка проходитиме в найбільших осередках Пласту в Україні
-    у травні на регіональні Свята Весни
-    у червні запрошуємо відвідати пластові містечка в кожному місці, де діє Пласт
-    протягом літа-осені до Вашого міста також приїде пересувна виставка про Пласт
-    влітку для Вас та Ваших дітей ми випустимо музичну платівка пластових пісень
-    у серпні відбудеться Друге Пластове Всеукраїнське Джемборі для юнаків та юначок
-    у жовтні відвідайте науково-практичну конференцію "Пласт: здобутки та перспективи за 20 років в Україні"
-    восени ми видамо пам’ятну книгу про історію Пласту в незалежній Україні
-    протягом року найменших пластунів (новаків) та їхніх батьків ми запрошуємо на різноманітні  новацькі заходи.
 
Сподіваємось, Вам сподобається пластувати разом із нами!

з пластовим привітом,
Оргкомітет

Усі сторінки 20-ліття:
Головна сторінка

Виставки з нагоди 20-ліття