Пласт сьогодні

Пласт – найстарша скаутська організація України, що 97 років виховує свідомих, патріотично налаштованих та законослухняних громадян.


В 1939 році під час німецької окупації Пласт згортає свою діяльність і відроджується після Другої світової війни вже за кордоном: в Канаді, США, Австралії, Аргентині, Великобританії, Австрії, Німеччині, Франції, Бельгії - де проживає велика кількість українців. На Батьківщині організація відновилась в 1989 році. З того часу працює успішно та безперервно.
У списку вихованців Пласту такі видатні постаті як Орест Субтельний, Любомир Гузар, Микола Колесса, Богдан Гаврилишин, Ірина Вільде, Микола Плав’юк та ін.

Пласт – найчисельніша скутська організація України. Загальна чисельніть членства становить близько 10 000 людей віком від 6 років. Представники Пласту є в 24 областях України та в АР Крим. Загалом, зареєстровано 130 осередків організації по всій території держави. Найбільшими є осередки у Львівській, Київській, Тернопільській, Івано-Франківській та Донецькій областях.

Пласт – найактивніша скаутська організація України. Щороку її членство організовує та долучається до кількох сотень доброчинних, соціальних та екологічних проектів, проводить понад 100 таборів, близько 300 навчальних семінарів та тренінгів, спортивних, інтелектуальних та мистецьких заходів, які спрямовані на всебічний розвиток дітей та юнацтва.

Пласт – найперспективніша організація України. На спеціальних таборах та тренінгах щороку навчають більше 200 потенційних виховників, інструкторів, організаторів акцій, семінарів та таборів. Близько 1000 дорослих волонтерів постійно працюють над розвитком організації. Формуються команди, що працюють над розробкою методичних матеріалів для виховників, періодично скликаються наради, на яких корегують діяльність організації та виховну методику відповідно до потреб часу та суспільства.

Пласт – лідер скаутських організацій України. Зважаючи на всі досягнення Президент України видав відповідний Указ № 279/2008 «Про заходи щодо сприяння розвитку пластового (скаутського) руху в Україні».

На сьогодні, окрім внутрішньої діяльності, Пласт активно співпрацює з іншими громадськими та скаутськими організаціями України, проводить спільні заходи зі скаутами Європи.

Крім того, Україну в липні минулого року було прийнято до ВОСР – Всесвітньої організації скаутського руху – до якої входять організації скаутів зі 160 країн, що відкрило для Пласту нові можливості міжнародної співпраці та внутрішнього розвитку.