Перестороги

Попри те, що пластування - це постійне самовосконалення, все одно існують проблеми порушення правил чи невиконання обов'язків, і в Пласті передбачено реакцію на подібні вчинки. Це - спроба допомогти новакам чи юнакам направити свою негативну чи невідповідну поведінку.

В Пласті відсутні будь-які фізичні покарання за будь-які порушення правил чи недотримання вимог. Натомість застосовується система пересторог.

Пересторога - це вказання пластунові на його огріхи, нагода задуматись та виправитись.

Є три формальні перестороги, які надаються залежно від черги одержання або серйозності провини: перша пересторога найлегша, третя - найсуворіша, вона означає виключення (викреслення) з Пласту.

Найбільшою карою в Пласті є виключення (викреслення) з членства:

Перестороги в УПН, які дають впорядники, є засобом для поборення проявів неслухняності та поганої поведінки новаків. Якщо перестороги не приносять успіху, тоді, в порозумінні з батьками новака, впорядник може його виключити з роя. Потім він може поновитись без втрати попередньо набутого ступеня.

Система пересторог у юнацтві - це звернення уваги, що пластун чи пластунка переступає своє добровільне зобов'язання дотримуватись пластових обов'язків та закону. Те, яким чином в Пласті вживаються перестороги і як реагують на порушення правил, має великий вплив на вироблення самодисципліни. Ось основні принципи, якими виховники чи саме юнацтво керуються з метою виправлення поведінки окремих осіб (витяг із "Життя в Пласті"):

Домашня » Про Пласт » » Перестороги
Оригінал: http://www.plast.org.ua/about/method/warnings/