Українська English Deutsch Polska Русский

Екоторба

За оцінками з різних джерел від 500 мільярдів до 1 трильйону поліетиленових пакетів людство використовує щорічно. Тобто щохвилини понад один мільйон...

Поліетиленові пакети виготовляють з вичерпних природних ресурсів – нафтопродуктів, які за песимістичними прогнозами будуть вичерпані протягом наступних 30 років. Проте найглобальнішою проблемою є те, що викинутий, наприклад в лісі, поліетиленовий пакетик може існувати до 1000 років у вигляді сміття, не піддаючись розкладу, а при згорянні утворює ряд високотоксичних речовин (таких, як діоксин, кислоти та ін.). Крім неестетичного вигляду, такий пакетик може стати причиною смерті тварин та риб, які помилково можуть прийняти його за їжу.  

«Пластун любить красу та дбає про неї»,  - гласить 13 точка Пластового Закону. Тому щоб вберегти навколишнє середовище від забруднення поліетиленовими пакетами, група пластунів вирішили виготовляти пластові екоторби. Торби виготовлені з природних матеріалів і тому не несуть шкоду природі, адже їх не треба викидати вже після першого використання.

На екоторбах є спеціально розроблений пластовий малюнок на екологічну тематику та надпис «Пластун любить красу та дбає про неї» (на малюнку). Торби є двох кольорів – чорні та білі. На кожній екоторбі червоним вишито оригінальний надпис «ЕКОТОРБА».  

Першу ексклюзивну екоторбу пластуни подарували Почесному Пластунові Володимиру Костеріну. Він зазначив, що дуже вдячний за подарунок та цілком підтримує ініціативу з розповсюдження таких торбинок, оскільки в «час тотальної синтетики натуральні речі є дуже корисними і ми всі повинні докладати зусиль, щоб популяризувати збереження довкілля, здоровий спосіб життя та правильно організований побут».

Закликаємо вас не жити лише сьогоднішнім днем, а подумати про завтра, і не лише про своє, а й нашої планети. Не шкодьте природі! Не викидайте сміття, ощадно використовуйте природні ресурси і не беріть зайвий пакет в супермаркеті, навіть якщо він абсолютно безкоштовний.

З питань придбання Екоторби звертайтесь:
- lina.ostapchuk(@)plast.org.ua (Луцьк)
- triphilon(@)gmail.com (Львів)
- kseniya.opanasuk(@)plast.org.ua (Київ)


карпатська колючка на торбі
Фото: чорна торба
Альбом: Екоторби
чорна торба
Фото: чорна торба2
Альбом: Екоторби
чорна торба2
екоторба як вона є
ще одна колючка на торбі
"ми йдем вперед!"
Фото: чорна торба3
Альбом: Екоторби
чорна торба3
Екоторба - біла