Українська English Deutsch Polska Русский
Вітаємо Вас на Пластовому порталі - офіційному веб-ресурсі молодіжної організації "Пласт".

Насамперед відповімо на ті питання, що Вас зацікавили:

Пластуни - це ті самі піонери?
  • Пласт і піонери - це дві організації, які були створені за зразком британських скаутів. В той же час Пласт — неполітична та позаконфесійна організація, яка була заснована у 1911 році (на 11 років швидше за піонерську організацію). Основу пластової ідеології складають вірність Богові й Україні, допомога іншим, життя в природі, самовиховання. 
А чому пластуни вітаються лівою рукою?
  • Вітання лівою рукою - вияв приналежності до світового скаутського руху. Вітання в такий спосіб дає як пластунам, так і всім скаутам світу нагоду на хвилю задуматись про те, що перед ними - особа, з котрою їх єднає єдина ідея - Створення кращого світу. Цю традицію пластуни перейняли у середньовічних лицарів, адже в ті часи у лівій руці лицарі тримали щит, і щоб з кимось привітатись лівою рукою, щит слід було відкласти в бік, а це означало, що лицар мав повністю довіряти людині, з якою вітається лівою рукою.
Пластуни справді можуть вижити в лісі?
  • І не лише у лісі! Пластова програма включає в себе різноманітні елементи. Тут кожна дитина може навчитись того, що їй цікаво: грі на музичних інструментах, кататись на лижах, працювати на комп'ютерах, ходити на катамаранах, акторства, скелелазіння, і в тому числі і навичок, які допоможуть вижити у природі як розвести багаття, знайти воду тощо.

А загалом Пласт - це всеукраїнська молодіжна скаутська організація. Мета Пласту — сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Пласт виховує доброго громадянина, провідника суспільства в усіх сферах життя. Детальніше про мету Пласту читайте тут.

Організація об'єднує в Україні близько 6 тисяч осіб, значна частина з них це діти від 6 до 18 років, але також це і наші волонтери - особи, старші 18 років, які створюють програму для дітей, навчають їх та навчаються при цьому самі. Стати волонтером не важко, і це не потребує багато часу та зусиль, іноді достатньо лише однієї години в тиждень. Про те як стати волонтером Пласту читайте тут.

Осередки Пласту на сьогодні діють у 121 місті та селі 22 областей України, в Автономній республіці Крим, Києві і Севастополі. Знайти контакти найближчого до вас осередку Ви можете на цій сторінці.

Про те чим займаються пластуни, які акції вони організовують, найкраще розкажуть новини нашої організації.