Пропустити

Пошукові табори

Оголошення про пластові та непластові акції, запрошення до участі. Ініціація нових проектів

Модератор: Модератори

Пошукові табори

UNREAD_POST arpad від Вів 26.07.05 16:48

Останнім часом в Пласті зявилося кілька ініціатив щодо пошуку, впорядкування і догляду за військовими могилами (УСС, УПА, Дивізія). Також активізувалося (через зміну влади) в цьому напрямку і суспільство: є ініціативи ряду громадських організаіцй. Але в них є проблема - нема кому ці ініцативи реалізовувати. Тому виникає кілька запитань:

1. Чи є зміст Пласту взяти на себе це суспільне (і пластове теж) замовлення (з відповідними наслідками - державне фінасування пошукових таборів, фінасування догляду за могилами і т.д.).

2. В якій формі забезпечити працю в цьому напрямку на загальноукраїнському рівні (наразі Пласт має тільки один серйозний проект в цьому напрямку - табір "Заграва").
В єдності - сила, в силі - перемога!
www.ozo.org.ua
arpad
Експерт
Експерт

Повідомлення: 1241
Ім'я: Володимир
Прізвище: Мороз
Курінь: ОЗО
Пластовий ступінь: ст. пл. прих.

UNREAD_POST karik від Вів 26.07.05 16:55

Русанов говорив проце з Криськівим, в твоїй присутності якщо не помиляюсь, ми беремся за це на наступний рік. Але є проблема в фаховості, допоки я один маю фахові знання з археології, але чи це має відношення до єксгумації, а саме тим доведеться займатись, я не знаю з точки зору закону.
karik
Експерт
Експерт

Повідомлення: 1434
Ім'я: Ігор
Прізвище: Ковальчук
Курінь: Загін Червона Калина
Пластовий ступінь: Скоб!

UNREAD_POST arpad від Вів 26.07.05 17:08

Ні, мене при цьому не було.

Справа в тому, як охопити області, де це питання актуальне і які організаційні форми (пластові, науково-пошукові) слід використовувати.

Але чи готовий Пласт взятися за цей напрямок в усіх областях, де він є актуальним. Чи є інтерес в пластунів цим займатися?
www.ozo.org.ua
arpad
Експерт
Експерт

UNREAD_POST karik від Вів 26.07.05 17:16

Наскільки я розумію пласт якраз і є в тих областях і навіть потужний. А що не дозволяє назвати табір науково-пошуковим, під патронатом скажімо місцевого краєзнавчого музею. Єдине що можуть бути неприємності в середині, коли хтось захоче вдягнути капелюха :lol: :lol: :lol:
karik
Експерт
Експерт

UNREAD_POST arpad від Вів 26.07.05 17:22

Чи готові це робити самі пластуни? :eusa_think:
www.ozo.org.ua
arpad
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Vus від Вів 26.07.05 17:42

Швидких відповідей чекати не варто.
Це набагато важче ніж просто провести звичайний табір, зачасту програма може змінитись радикально - наприклад почув цікаву інформацію в несподіваному місці і все.
Vus
Експерт
Експерт

Повідомлення: 1410
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST arpad від Вів 26.07.05 17:45

Та я трохи в курсі...
www.ozo.org.ua
arpad
Експерт
Експерт

UNREAD_POST karik від Вів 26.07.05 18:01

В якому курсі?
karik
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Поручик від Вів 26.07.05 19:12

Зі спеціалістами якраз не проблема, треба буде допоможемо.... проблема в юридичному забезпеченні.... як колишній керівник пошукового загону Острозької Академії скажу, що юридичних перешкод тут ой як багато...чи погодиться на себе комендант табору взяти такі обов"язки?
Детальніше напишу про це вже у вересні.. загалом ідея добра і я її підтримую....свої деї і міркування скажу пізніше
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт

Повідомлення: 2274
Ім'я: Владислав
Прізвище: Берковський
Курінь: Плем'я Могікани
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST arpad від Сер 27.07.05 10:49

В курсі про труднощі і несподіванки.

Юридична підтримка буде (планується) з боку Міжвідомчої комісії в справах поховань жертв війни і репресій (назва неточна), є варіанти співпраці з "Меморіалом" (який має відповідні права на пошукові роботи). Для ексгумації потрібен судмедексперт і представниек військкомату (запрошуються в конкретних випадках).
www.ozo.org.ua
arpad
Експерт
Експерт

UNREAD_POST karik від Сер 27.07.05 16:52

тоді небачу перепонів 8)
karik
Експерт
Експерт

UNREAD_POST sasha2002 від Чет 28.07.05 18:50

Цього року в липні ми( це організація "Молода Просвіта") спільно з волинськими пластунами та Нацальянсом їздили в Польщу на запрошення харцерів впорядковувати могили українських вояків-петлюрівців, які там поховані. Досить цікаво було. Акція відбувається вже вдруге і буде продовжуватись. Одне було трохи соромно "за державу"- всі роботи проводились за польський кошт...
sasha2002
Новачок
Новачок

Повідомлення: 2
Ім'я: Олександр
Прізвище: Чернишенко

Re: Пошукові табори

UNREAD_POST Akademik від П'ят 29.07.05 12:40

arpad написав:2. В якій формі забезпечити працю в цьому напрямку на загальноукраїнському рівні

якшо ти маєш на увазі крайовий рівень, то забезпечити працю в цьому напрямку ніхто не зможе
чому манить нас небезпека
Akademik
Експерт
Експерт

Повідомлення: 1396
Прізвище: Бущак
Курінь: Карпатські Вовки
Пластовий ступінь: st pl skob

UNREAD_POST karik від Суб 30.07.05 12:41

:eusa_think: :?: :?: :?:
karik
Експерт
Експерт

UNREAD_POST arpad від Нед 31.07.05 15:09

Чому, Академіку?
www.ozo.org.ua
arpad
Експерт
Експерт

UNREAD_POST gryvul від Пон 15.05.06 12:17

Напередодні таборового літа реанімовую тему про участь пластунів в пошукових таборах. Така праця є і надалі актуальною для держави. Наскільки для Пласту є можливим поєднати суто таборову програму із копанням? Бо можна набирати серед пластунів та студентів бажаючих на неофіційний суто пощуковий проект.
Чекаю інформації від Поручника та від проводу Заграви.
http://www.mojahata.com.ua - світ улюбленого мистецтва!
gryvul
Користувач
Користувач

Повідомлення: 122
Ім'я: Taras
Прізвище: Hryvul
Курінь: OZO
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

UNREAD_POST Vus від Пон 15.05.06 13:14

Провід Заграви? :eusa_think:
Vus
Експерт
Експерт

UNREAD_POST uyavna від Пон 15.05.06 22:04

ага... :eusa_whistle:
___
uyavna
Експерт
Експерт

Повідомлення: 311
Ім'я: уляна
Прізвище: явна
Пластовий ступінь: ст.пл.прих.

UNREAD_POST Поручик від Пон 15.05.06 23:38

gryvul написав:Чекаю інформації від Поручника та від проводу Заграви.
Ну від поручНика можеш чекати і далі. А от Поручик подумає може й допоможе чим
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт

UNREAD_POST karik від Вів 16.05.06 09:42

Допоки небуде зясовано дати проведення та програми: фінансування інше говорити щось рано. Проблема в тому чи встигнемо ми зібрати дітисьок бажаючих і готових до того. Цьогорічна Заграва мала проблеми з фінансуванням яке доречі завдяки нашим прафєсіАНАЛАМ з КПС нездійснене посьогодні як наслідок неподаний фін.звіт і мені пересторога, ящо кажуть правду, думаю це треба зясувати і винних "геть з пласту" я про пласт функціонерів. Вся загвоздка з Криськівим і інформацією від нього.
Пу-гу!
karik
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Vus від Вів 16.05.06 13:43

Тему варто переіменувати у "пошуково-мандрівний табір "Заграва" " :) (шутка юмора).

А чим думають вже колишні/ чи ще нинішні працівники КП* і стратеги Пласту, коли Заргава 2005 не отримала фінансування? І відповідно - Карік вже відписав.
Потім смішно чути, що це комусь потрібно.
Просто таки як з пісні "... до аснаванья, а затем... "

Звичайно трішечки занесло з ємоціями, але...

От тобі, наприклад, gryvul - чим це тобі цікаво? Чому ти, а не працівники КПС-у підняв цю тему? Це ж ніби їх інтерес, чи як ти думаєш?
Vus
Експерт
Експерт

UNREAD_POST plastsite від Сер 17.05.06 12:58

Заграва не є пошуковим табором.
В Пласті таборів такого рівня ще нема.
Харцери, котрі мають навіть спеціально виокремлений напрямок "скаутування" знаходять місце захоронення, збирають про нього інформацію,
історичні факти тощо, і відновлюють все (як правило, йдеться про цвинтарі) до прийстойного стану.

Щиро вражений бажанням певних дописувачів "назбирати дітисок" для такої роботи.
Цікаво, чи автор тих рядків займався ексгумацією, як це на нього вплинуло?
Як схожі заходи вплинуть на психіку "дітисок", що вони розкажуть вдома про час, проведений на пластовому таборі?

Такими речами мають займатися мінімум старші юнаки. Оптимально - це старшопластуни, котрі обрали своїи напрямком таку галузь.

А чому Заграва не отримала фінансування - тема іншої гілки, пропоную не плутати грішне з праведним.

Вусе, чим ця тема цікава тобі, непрацівникові КПСу?
НЕ БИЙТЕСЯ!
plastsite
Експерт
Експерт

Повідомлення: 364
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Яковчук - Бесараб
Курінь: Вовкулаки =V=

UNREAD_POST Vus від Сер 17.05.06 14:18

plastsite написав:Заграва не є пошуковим табором.
В Пласті таборів такого рівня ще нема.
Харцери, котрі мають навіть спеціально виокремлений напрямок "скаутування"

От тут ти Костя ААААбсолютно не правий - просто таки купа помилок.
З 1991 року проводиться табір і як ти правильно зазначив то чим повинні займатись пошукові табори:

plastsite написав: знаходять місце захоронення, збирають про нього інформацію, історичні факти тощо, і відновлюють все (як правило, йдеться про цвинтарі) до прийстойного стану.

От саме то і робимо.
Інша справа твоє бачення пошукових таборів не співпадає з дійсністю, так же як поняття "Демократія" Джеферсона різниться від того що є в наявності :). Звісно нашими силами ми не доводимо поховання до рівня цвинтаря, але не всі могилки на загальних могилках мають подібну упорядкованість (шо є то є). Стукаємся до влади, яка зазвичай глуховата і троха склерозна (згадують через 14 років - і то добе).

plastsite написав:А чому Заграва не отримала фінансування - тема іншої гілки, пропоную не плутати грішне з праведним.

Не про фінанси питання, а про відношення до інтузіастів певної спеціалізації. Якщо керівник бажає вирішити ситуацію то він докладає всіх зусиль (дзвонить, нагадує, домовляється про зустрічи, вирішує ситуацію). То кАровніки КПС-у Наталі Юзич, просто залишили справу без догляду. Нагадати, хоч і в черговий раз коменданту табору (його заступнику) про необхідність певних дій - 3 хвилини телефонної розмови в день, 1 відісланий милом лист (засобів вирішення - море). А ніц не було зроблено.
І це через тє, що працівники КПС-у замість роботи для організації просто глупо влаштовують своє життя (Костя ти знаєш про що я говорю).

plastsite написав:Вусе, чим ця тема цікава тобі, непрацівникові КПСу?

Поки що.
Vus
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Поручик від Чет 18.05.06 21:53

plastsite написав:Цікаво, чи автор тих рядків займався ексгумацією, як це на нього вплинуло?Як схожі заходи вплинуть на психіку "дітисок", що вони розкажуть вдома про час, проведений на пластовому таборі?
Як один з тих хто тут дописує дам відповідь - ексгумацією займався, враження не створила, бо, як правило, на момент ексгумації природні можливості залишали від трупа лише кістяк. Щодо участі юнацтва в пошукових загонах та пошукових таборах.... не думаю що варто поділяти на старше і молодше, оскільки не кожен пошуковий сезон закінчується обов'язковою ексгумацією, часом проводяться просто польові досліди.
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт

UNREAD_POST karik від Суб 20.05.06 15:38

Костік пробач ти неправий. Те що Заграва має 15 літьній досвід в проведені вище сказаного правда, те що вона реєструвалась весь цей час як пошувово - мандрівний табір з спеціальним завданням теж, цікаво, переглянь папери. Твоє вболівання за юнацьку психіку я розумію і розділяю, та щоб потрапити на табір є певний відбір, Вус підтвердить, тому непереймайся. Прикро що професіАНАЛИ зайвий раз довели хто вони і чого варті. У вівторок Криськів буде в Рівному мати розмову з Русановим, тоді шось буде відомо, а до того часу тра чекати. Те чим займались пластуни в минулому, а саме впорядкування могил полеглих героїв, нікого не цікавить і ображає що нелише нема допомоги а лише пластові палиці в колеса, що це шанування своїх традицій, пластова метода виховання, ваші варіанти???
Пу-гу!
karik
Експерт
Експерт

Далі

Повернутись в Акції та проекти

Хто зараз онлайн