Пропустити

А КУДИ ПОДАТИСЬ ДАЛІ?! Який курінь вибрати?

Розмови на будь-які теми, що не мають відношення до інших розділів.

Модератор: Модератори

А КУДИ ПОДАТИСЬ ДАЛІ?!

UNREAD_POST IRCJA від Пон 17.12.07 18:03

Звертаюсь до тих, хто вже зробив свій вибір, до тих, хто лише стоїть перед вибором і сумнівається, і до тих, кому просто небайдуже :!:

Після 18, та навіть ще й до того, ми вже думаємо про те, в який старшопластунський курінь піти, за якими принципами і критеріями робити вибір. І взагалі — що робити далі?!

Що краще — бути самітником (а переваг тут значно менше) чи йти в курінь, бо так здебільшого прийнято?

За яким принципом обирали чи лишень обиратимете Ви собі майбутню пластову сім’ю? За принципом — там є мій виховник(ця), туди й піду, бо він(вона) для мене авторитет; за принципом — а я там багато кого знаю, класні люди, піду туди і мені все одно, яка в них специфіка діяльності; чи, може, навпаки, йду туди, бо вони займаються саме тим, до чого в мене душа лежить?! А може, Ви обираєте собі курінь, бо про нього кажуть: "Крутий, модний і зе бест!!!"

Що робити тоді, коли немає такого куреня, в якому ти бачиш своє майбутнє пластування? Що робити — чекати, допоки серце (чи то розум?) скаже: "Ось воно! Саме те, що треба!" чи, може, творити щось своє?

Отож, будь ласка, друзі, пишіть все те, що ви думаєте з цього приводу? Діліться досвідом (в кого він вже є), сумнівами і просто думками.
І ще — НЕ бУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ЩОДО СВОГО ВИБОРУ! :!: :!: :!:
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

Повідомлення: 199
Ім'я: Ірина
Прізвище: Кулик
Курінь: самітниця
Пластовий ступінь: ст. пл. прих.

UNREAD_POST Відьмак від Пон 17.12.07 18:35

Я ше гі в якому ст.пл. курені, але вибір вже свій зробив, і я впевнений, що важливіше у виборі куренів не те, що там багато твоїх знайомих чи виховників (хоча це теж має значення), а те чим він займається. :eusa_think:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

Повідомлення: 803
Ім'я: Тарас
Прізвище: Саламанюк

UNREAD_POST Ненормальна від Пон 17.12.07 20:16

Я ще зовсім не можу розібратися з цим питанням! Мабуть, частково є якась різниця з яких станиць люди з куреня, бо для повноцінного функцінуванні в пластовому курені треба мати можливість(ну...не дуже то і зру4но, коли Ти один з Вишгорода, а більша частина куреня десь в Львові чи Франику :eusa_think: ...ага...і організовують якісь акції до яких ти фізи4но не маєш можливості долучитися). Але ні4ого прикольного не має коли вся станиця(ну в нас вона не дуже велика) в одному курені, бо то вже нецікаво...одні обличчя постійно ба4ити стає вже нецікаво...
Ех...ну я прям не знаю....думаю...ще маю 4ас :eusa_think: :eusa_think: :eusa_think:
Зображення

Мусиш боротися,інакше згинеш.
Ненормальна
Експерт
Експерт

Повідомлення: 316

UNREAD_POST Нєфору4ок від Пон 17.12.07 20:25

в 12 років я спитав у сестри:що тре зробити,щоб бути мати Чортківський светр,відзначку Вовкулак,а бути в Орликівцях?...впродовж 3 років я міняв свій вибір щодо куреня,але тепер знаю точно,куди йти!!!
Пізнай себе-тільки тоді ти зможеш пізнати щастя...а як серйозно-хай живуть ХАЛЯВЩИКИ!!!
Нєфору4ок
Експерт
Експерт

Повідомлення: 354
Ім'я: Тарасик
Прізвище: Хмару4ок
Курінь: ім.Василя-Констянтина Острозького
Пластовий ступінь: пл.розв.

UNREAD_POST IRCJA від Пон 17.12.07 22:06

Нєфору4ок написав:в 12 років я спитав у сестри:що тре зробити,щоб бути мати Чортківський светр,відзначку Вовкулак,а бути в Орликівцях?...впродовж 3 років я міняв свій вибір щодо куреня,але тепер знаю точно,куди йти!!!

і яким же чином ти зробив свій вибір? і чи не припускаєш ти ще того, що поки ти станеш старшопластуном, твої погляди поміняються? всяке ж буває :eusa_think:
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

по темі

UNREAD_POST Andriy від Вів 18.12.07 12:52

любі друзі :wink: (жарт)

хочу поділитися своїми міркуваннями:
1. Повністю підтримую Тараса щодо "важливіше у виборі куренів не те, що там багато твоїх знайомих чи виховників (хоча це теж має значення), а те чим він займається".
2. В курені повинні бути люди з однаковим світоглядом ну і крім того - своя туса... Але при цьому є один момент - туса-тусою, а ідея, котра є в Пласті чи курені - вища за інтереси "туси".
3. Інтереси куреня не повинні бути на першому місці, а на другому - Пластові... Саме це ми і зараз спостерігаємо (в більшості куренів УСП).

Тепер щодо власного вибору - колись я скористався тим, що - "там є мій виховник, туди й піду, бо він для мене авторитет, а я там багато кого знаю, класні люди, сподобалася ідея"

всі ці принципи мене влаштовували, але... так сталося, що я зараз самітник і не думаю вступати в якийсь курінь (хоча симтатії і бажання співпрацювати є (причому це взаємно)). І повірте, що "краще — бути самітником (а переваг тут значно менше) чи йти в курінь, бо так здебільшого прийнято?" - хибне враження... Це враження аналогічне - в котру партію вступити, бо безпартійним бути - означатиме менше переваг...
Пререваг чого? Якщо ви є професіоналом/кою і досвідченим/ою пластуном/кою, то, думаю, що будь-який курінь УСП зможе вас запросити для участі в своїх (і не лише) заходах... В мене є друзі як з куреня УСП, де я колись був членом, так і в інших куренях УСП. Інколи я не можу роздертися щодо допомоги і тим і іншим, але... я завжди готовий прийти їм на допомогу, як і вони мені! Причому, помітьте одну річ - НЕ ВАЖЛИВО хто і з якого куреня. А коли ви є в котромусь курені - вас не завжди зможуть запросити на якісь акції, бо ви є "конкурентом" (є такі прикрі випадки)...
Тому, роблячи свій вибір - дууууже добре подумайте і в ЖОДНОМУ разі не керуйтеся емоціями... І повірте - пластування ваше не завершується, якщо ви будеде самітниками, а не членами пластових партій. Швидше навпаки - ви відчуєте свободу і головне - власну оцінку (якщо ви ніякий - то і співпраці з вами не буде, а якщо чогось варті - то підтримка і спвпраця вам гарантовані).
Могутня є сила Чуттів, але Розум над нею, над Розумом вічна Душа, а Господь над Душею!
Andriy
Експерт
Експерт

Повідомлення: 396
Ім'я: Андрій
Прізвище: Купина
Пластовий ступінь: ст. пл.

UNREAD_POST Нечиста сила від Вів 18.12.07 13:09

Все ще під враженнями від того, як з"їздила в Київ, хочу сказати, що не має насправді значення, в якому ти курені. Ти пластун, а це основне! іди в курінь, який займається тим, що тобі подобається!
Калікам - зцілення
Мертвим - рай
Мандрівникам - простої дороги додому
Веня Д*ркин
Нечиста сила
Експерт
Експерт

Повідомлення: 544

UNREAD_POST IRCJA від Вів 18.12.07 17:22

Нечиста сила написав: іди в курінь, який займається тим, що тобі подобається!

а що, коли немає такого куреня, який займається тим, до чого в тебе душа лежить? або займається лише частково?
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

UNREAD_POST Відьмак від Вів 18.12.07 17:56

Тоді створюй свій... :wink:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

Повідомлення: 803
Ім'я: Тарас
Прізвище: Саламанюк

по темі

UNREAD_POST Andriy від Вів 18.12.07 20:57

або залишайся самітницею... чи це тебе принижуватиме?
Могутня є сила Чуттів, але Розум над нею, над Розумом вічна Душа, а Господь над Душею!
Andriy
Експерт
Експерт

Re: по темі

UNREAD_POST Elionor Sorceress від Вів 18.12.07 21:05

Andriy написав:або залишайся самітницею... чи це тебе принижуватиме?

Нерозумію, чому самітнийтво має принижувати... :thumbdown: . навпаки, це час добре подумати, на всі подивитись, все проаналізувати і зробити правильне рішення. От я наприклад знаю одного пластуна , який був не так уж і мало часу самітником, і тіки тепер зробив свій вибір - і це дісно те, чого він шукав, то його пре :thumbsup:
Те, що нас вбиває - робить нас сильнішими.....
Кохання приходить і йде, а серденько залишається всередині тебе - тому, його варто берегти....
Elionor Sorceress
Експерт
Експерт

Повідомлення: 394
Ім'я: Лесюня
Прізвище: Денисенко
Курінь: самостійний гурток
Пластовий ступінь: Розвідувачка

UNREAD_POST IRCJA від Вів 18.12.07 22:34

Elionor Sorceress написав:
Andriy написав:або залишайся самітницею... чи це тебе принижуватиме?

Нерозумію, чому самітнийтво має принижувати... :thumbdown: . навпаки, це час добре подумати, на всі подивитись, все проаналізувати і зробити правильне рішення. От я наприклад знаю одного пластуна , який був не так уж і мало часу самітником, і тіки тепер зробив свій вибір - і це дісно те, чого він шукав, то його пре :thumbsup:

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Я теж, Андрію, не розумію, чому це може принижувати? нічого принизливого в цьому не бачу.

і ще. ти писав дещо про переваги самітників трохи вище - :thumbsup: , та все ж бути в курені означає ПОСТІЙНУ підтримку у всіх твоїх починаннях і не лише, це постійна й регулярна участь в організації заходів та просто участь в акціях. а якщо ти сам - то тобі не завжди вистарчає підтримки для втілення твої задумів.
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

по темі

UNREAD_POST Andriy від Сер 19.12.07 13:09

та все ж бути в курені означає ПОСТІЙНУ підтримку у всіх твоїх починаннях і не лише, це постійна й регулярна участь в організації заходів та просто участь в акціях. а якщо ти сам - то тобі не завжди вистарчає підтримки для втілення твої задумів.

повірте, коли ти самітник/ця, то твоя участь в організації певних акцій - залежить ВИКЛЮЧНО від тебе - по-перше, а по-друге - коли ти, яко самітник/ця щось починаєш організовувати, то багато куренів самі в цьому будуть зацікавлені (за умови, що це буде щось цікаве :-)), оскільки потім їм же треба буде звітувати про свою діяльність, тому тут підтримки буде ще більше (часом прийдеться навіть вибирати) і по-третє - єдине з чим погоджуюся - то це підтримка на рівні стниці чи краю тощо в плані "захисту" або відсутність представництва (приклад - я, як самітник, не можу бути в однострої на декотрих заходах (наприклад - святкування дня створення дивізії "Галичина") і вітати або "толкати" промову, бо тоді я представлятиму Пласт вцілому, а не певний курінь, бо інакше я представлятиму самого себе).
Знову ж таки нагадую - хіба важливо з якого ти куреня? Як на мене, то важливіше який/яка ти, як людина, як пластунка тощо... І відповідно до цих критеріїв роблять висновки (або мали б робити).

а щодо "принижуватиме" - то я перепрошую, якщо когось образив, але просто хотів подивитися на реакцію осіб (чесно)...
бо мені один пластун колись сказав (правда перечислив перед тим всі курені, які є в ст. Тернопіль, щоб дізнатися до якого з них я належу, коли відповів, що до жодного і не лише в станиці, а взагалі - то він ще більше здивувався) - "як так? а хіба можна бути самітником? це ж болото..." шось в тому роді...
Andriy
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Білка від Сер 19.12.07 13:10

децедуйтесь швдше,бо після юнацтва одразу це легше, потім набагато важче:)
кожному своє!

ми ж город!
Білка
Експерт
Експерт

Повідомлення: 1536
Ім'я: Оленка
Прізвище: Слободяник
Курінь: к.ч. 18 "Шостокрилі", у минулому- підг.к.ім. Г.Барвінок
Пластовий ступінь: ст.пл.вірл.

UNREAD_POST Нєфору4ок від Чет 20.12.07 17:35

просто,я буду працювати з сестрою!!!в одному курені...якось лячно,коли родичі розбридаються по світу... :thumbdown:
Пізнай себе-тільки тоді ти зможеш пізнати щастя...а як серйозно-хай живуть ХАЛЯВЩИКИ!!!
Нєфору4ок
Експерт
Експерт

Повідомлення: 354
Ім'я: Тарасик
Прізвище: Хмару4ок
Курінь: ім.Василя-Констянтина Острозького
Пластовий ступінь: пл.розв.

Re: А КУДИ ПОДАТИСЬ ДАЛІ?!

UNREAD_POST Ведмідь від Чет 20.12.07 19:21

IRCJA написав:За яким принципом обирали чи лишень обиратимете Ви собі майбутню пластову сім’ю? За принципом — там є мій виховник(ця), туди й піду, бо він(вона) для мене авторитет; за принципом — а я там багато кого знаю, класні люди, піду туди і мені все одно, яка в них специфіка діяльності; чи, може, навпаки, йду туди, бо вони займаються саме тим, до чого в мене душа лежить?! А може, Ви обираєте собі курінь, бо про нього кажуть: "Крутий, модний і зе бест!!!"

Що робити тоді, коли немає такого куреня, в якому ти бачиш своє майбутнє пластування?

3 роки тому опинився точно в такій же ситуації: подобався один курінь за ідеєю,за спеціалізацією -інший, але там майже нікого не знав; подобався інший за тусою - але подумали, що це не наше.

От й створили свій "курінь" - насправді це значно крутіше, бо це дає значно більше свободи до дій та вчинків.

Тобто "курінь" як курінь ми ще й не реєстрували, навряд чи будем, ми підібради слово "пластове об'єднання", яке до нічого серйозного не зобов"язує, але в той же час це організаційна форма, яка дає можливість координувати діяльність організовувати походи, табори тощо.

Ось так ми зробили неформальне об'єднання: тобто по факту ми самітники, але наше пластове життя насичене рівно стільки, скільки ми того хочемо)))

Й головне, що все залежить тільки від тебе
"Лише сміливі мають щастя"

Зображення
Ведмідь
Експерт
Експерт

Повідомлення: 438
Ім'я: Василь
Прізвище: Хом'як
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST _Геш@_ від П'ят 21.12.07 10:18

в мене був , і зараз є, друг він пішов в один ст.пл. курінь, я його слухав, і мені досить таки сподобався сам курінь і специалізація, але поспілкувавшись з іншими членами куреня відпало все бажання вступати туди. потім було ще кілька варіантів, але піся "Вовчої школи 2007" точно все вирішив............

взагалі то курінь треба обирати за їх зпеціалізацією, а також за самою компанією, і перш ніж робити остаточне рішення треба принайні декілька разів відвідати заходи, які влаштовує цей курінь
_Геш@_
Експерт
Експерт

Повідомлення: 387
Ім'я: Юрко
Прізвище: нескажу
Курінь: 65 ім П. Франка
Пластовий ступінь: розвідувач

UNREAD_POST Чуприк від П'ят 21.12.07 10:28

Курінь - не мета, а шлях. Шлях найкраще робити в Пласті те, до чого лежить твоя душа. І тут не йдеться про спецалізації, хоча й вони важливі. Йдеться про самореалізацію. Вибираючи курінь найкраще задуматися над тим що тобі потрібно, щоб ширше себе відкрити. А вже тоді орієнтуватися - потрібна підтримка - вибирай за компанією чи за тим де твій виховник, чи друг, чи родич. Потрібна спеціалізація - обирай. Дбаєш про ролзвиток станиці - вступай у осередок куреня який адмініструє її діяльність... При цьому є варіативність - легше працювати самому, міняти команди, тощо - будь самітником. І немає кращого чи гіршого, бо все це спрямоване на реалізацію себе, своїх задумів, самовдосконалення.
Тому головне йти за покликом серця - чого найбільше хочеться те й роби.
Чуприк
Експерт
Експерт

Повідомлення: 1608
Ім'я: Славко
Прізвище: Юрчишин
Курінь: ОЗО
Пластовий ступінь: ст.пл.

по темі

UNREAD_POST Andriy від П'ят 21.12.07 10:46

[Дбаєш про ролзвиток станиці - вступай у осередок куреня який адмініструє її діяльність... /quote]

угу... тоді Кінах теж дбав про розвиток України, бо зрадив НСНУ і перейшов в уряд Януковича...

це дійсно "істинно" пластовий приклад вибору куреня УСП/УПС... хоча, на превеликий жаль так буває, причому дуже і дуже часто...

а зміниться влада - переходь в інший курінь, бо ти ж дбаєш про розвиток станиці тощо.

Тому головне йти за покликом серця - чого найбільше хочеться те й роби.

погоджуюся, але інколи поклик серця каже одне, а мозок каже зовсім інше (причому мозок правий)...
Andriy
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Саме та від П'ят 21.12.07 11:07

Зрештою, усі вище наведені методи вибору куреня є важливими і правильними!
В мене була схожа ситуація, тільки з куренем УПЮ. Після першого ж року пластування я трохи більше дізналася про інші курені, їхні погляди, діяльність, ... й зрозуміла, що мій курень- ненайкращий для мене варіант! Одразу вибрати інший було не легко. Здавалося, що ось цей курень просто супер, але після 2-3 сходин знову було розчарування і так пару разів поспіль...
Я так цілий рік провела в УПЮ. Проте відвідувала масу акцій, відбула 2 табори, 2 мандрівки і тільки через рік знайшла те, що шукала!!!
Тому все в наших руках, а помилятися властиво усім!
Саме та
Експерт
Експерт

Повідомлення: 315
Ім'я: Марія
Прізвище: Осадча

UNREAD_POST Колібрі від П'ят 21.12.07 11:46

Я отут прочитав про предмет дискусії! І мене найбільше втішило, що здається жоден з Вас не написав конкретні назви куренів, хоч і належдать до них. :thumbsup:
Стосовно вибору куреня то звичайно всі з Вас гворять дуже гарно і правильно, але нажаль говорити про це можна безліч часу, але нічого від того не зміниться. Частіше люди керуються у виборі куреня зовсім не тим чим мали би, а в свою чергу і курені у своїй діяльності відповідно. От і маємо як Андрій пише "пластові партії". Це прикро визнавати, але це помилка усіх куренів, усіх без виключення. Я б взагалі зараз усі ст.пл. курені заборонив, допоки в Пласт не повернеться на пріоритетне місце ІДЕЯ власне Пласту, а не те, що з неї вони намагаються зробити, випрацьовуючи так би мовити "різні бачення"; допоки Пласт знову не стане братерським і доброзичливим, слухняним пластовій старшині і........(можна ще довго перераховувати).
Висновок: Іруся, не переймайся вибором куреня, головне що ти зробила свій вибір на користь Пласту, от і реалізовуй себе, а як відчуєш якусь внутрішню необхідність, тоді тобі ж і буде видно що робити з цією дилемою. Нічого ідеального ти не знайдеш, тому як завжди треба вибирати "найменше зло". А пластун-самітник в наш час стає все більш оригінальним! Вдалого вибору!
....і що не зможу я в словах сказати сам, тобі напише в небі мій аероплан......(12/45)
Колібрі
Початківець
Початківець

Повідомлення: 58
Ім'я: Віталій
Прізвище: Голутяк
Курінь: Чота Крилатих
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Саме та від П'ят 21.12.07 11:57

Колібрі написав: допоки Пласт знову не стане братерським і доброзичливим, слухняним пластовій старшині і........(можна ще довго перераховувати).

Невже хтось вірить, що Пласт колись знову таким стане? Особисто я, то сумніваюся, хоча.. :eusa_think:
Саме та
Експерт
Експерт

Повідомлення: 315
Ім'я: Марія
Прізвище: Осадча

по темі

UNREAD_POST Andriy від П'ят 21.12.07 17:07

Повністю підтриму Колібрі
+1

а щодо "Невже хтось вірить, що Пласт колись знову таким стане? Особисто я, то сумніваюся, хоча.."

якщо кожен так буде думати - то Пласт і не зміниться... хоча, якщо навіть просто думати, а не діяти, то змін теж не буде...
Andriy
Експерт
Експерт

UNREAD_POST IRCJA від П'ят 21.12.07 17:17

Andriy написав:Повністю підтриму Колібрі
+1

а щодо "Невже хтось вірить, що Пласт колись знову таким стане? Особисто я, то сумніваюся, хоча.."

якщо кожен так буде думати - то Пласт і не зміниться... хоча, якщо навіть просто думати, а не діяти, то змін теж не буде...

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: не забувайте про пластовий закон і живіть так, як він цього вимагає, тоді у вас не буде таких думок, а тим паче не виникне такої проблеми, про яку ви будете так песимістично говорити
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

UNREAD_POST IRCJA від П'ят 21.12.07 17:21

Колібрі написав:Висновок: Іруся, не переймайся вибором куреня, головне що ти зробила свій вибір на користь Пласту, от і реалізовуй себе, а як відчуєш якусь внутрішню необхідність, тоді тобі ж і буде видно що робити з цією дилемою. Нічого ідеального ти не знайдеш, тому як завжди треба вибирати "найменше зло". А пластун-самітник в наш час стає все більш оригінальним! Вдалого вибору!

:wink:
:D :D :D мабуть, слово "самітник" часто буде зустрічатись в моєму словнику. принаймі найближчим (ато і довгим :lol: ) часом. щож, бачу, що тут не так і багато мінусів, принаймі плюсів ви всі наводите більше :lol: :lol: :lol:

і ще. я не люблю, коли мене називають Іруся :twisted:
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

Далі

Повернутись в Теревені