Пропустити

Націоналізм - егоїзм?

Розмови на будь-які теми, що не мають відношення до інших розділів.

Модератор: Модератори

Націоналізм - егоїзм?

UNREAD_POST Відьмак від Суб 29.12.07 11:16

Тема трошки конфліктна і дуже неоднозначна, але все ж... Я вже раз створював схожу тему, але адмін заблокував її, бо вона дуже перепліталась з релігією. Отож, тепер без релігійного вигляду, суть така:
Оскільки націоналізм, це певного роду віддавання переваги своїй нації перед усіма іншими, то чи це не одна із форм егоїзму? Ваші думки? :eusa_think:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

Повідомлення: 803
Ім'я: Тарас
Прізвище: Саламанюк

UNREAD_POST YarkO від Суб 29.12.07 11:25

Ні, бо

Егої́зм (від лат. ego - я) — ціннісна орієнтація суб'єкта, що характеризується переважанням в його життєдіяльності самокорисливих особистих інтересів і потреб відносно до інтересів інших людей і соціальних груп.

Проявам егоїзму властиво відношення суб'єкта до іншої людини як до об'єкту і засобу досягнення самокорисливої мети.
...
У буденному слововживанні егоїзм виступає як протилежність альтруїзму.
YarkO
Адміністратор
Адміністратор

Повідомлення: 2001
Ім'я: Ярема
Прізвище: Дух
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: старший пластун скоб

UNREAD_POST Ненормальна від Суб 29.12.07 11:30

Зви4айно, що це егоїзм, але не в повному зна4енні того слова, але варто зазна4ити, що він здоровий. По4уття націоналазму живе в кожному повноцінному народі і характерне для свідомих,нормально вихованих людей.
"Напевно, любили всі. Це найкращий стан буття. Бо це називається життям, коли ти любиш. Але любов має різні форми перебігу. Вона буває бурхливою, як ріка, а часом вона така лагідна і повільна, як плесо. Любов, вона має свої кульмінаційні точки. Кульмінаційні точки називаються пристрастю. Націоналізм стає пристрастю тоді, коли твоя земля, твоя країна, коли твоя держава стоїть під загрозою. Тоді цей націоналізм, та доза любови, яку ти в собі носиш – сягає кульмінації. Тоді він активізується так, що ти усвідомлюєш, що він є найсамодостатніша, найпотужніша креативна сила. Тобто це та категорія, перед якою не може встояти ніщо. Я не знаю, чи ми можемо назвати якусь ще ідеологію, яка би так абсолютно базувалася на цьому почутті. Я не знаю, чи в інтересах ще якоїсь ідеології стільки людей віддали свої життя” –слова належать Ірині Фаріон (кандидат філологічних наук, доцент, лауреат премії ім. Олекси Гірника)
Націоналізм-це здорово!!!
Щоб не виникало таких питань раджу по4итати трохи літератур на цю тематику :!: :!: :!:
Зображення

Мусиш боротися,інакше згинеш.
Ненормальна
Експерт
Експерт

Повідомлення: 316

UNREAD_POST IRCJA від Суб 29.12.07 11:40

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: і я так не думаю, Ярко, що це не одна з форм нацоналізму, бо нацоналізм — рух за збережання національних традицій, культури, мови мистецтва і т. ін. — прояв патріотизму і любові до своєї держави. але ж ми, люблячи щось (в нашому випадку народ), хіба повинні виключно зневажати все решта, бо воно не наше?! можна любити своє і це цінувати, може, і навіть демонструвати кожного дня на люди, але при цьому ПОВАЖАТИ культури інших народів і загалом чужий народ. просто бути толерантним. :)
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

Повідомлення: 199
Ім'я: Ірина
Прізвище: Кулик
Курінь: самітниця
Пластовий ступінь: ст. пл. прих.

UNREAD_POST Відьмак від Суб 29.12.07 11:54

YarkO написав:Ні, бо

Егої́зм (від лат. ego - я) — ціннісна орієнтація суб'єкта, що характеризується переважанням в його життєдіяльності самокорисливих особистих інтересів і потреб відносно до інтересів інших людей і соціальних груп.

Проявам егоїзму властиво відношення суб'єкта до іншої людини як до об'єкту і засобу досягнення самокорисливої мети.
...
У буденному слововживанні егоїзм виступає як протилежність альтруїзму.

У випадку під "субєктом" я мав на увазі не окрему людину, а націю, чи народ (кому як краще), коли народ нехтує бажаннями інших народів і думає тільки про свої інтереси. Націоналізм пропагує саме такі цінності, а оскільки весь народ егоїстичний, то кожна людина в ньому егоїстична, звичайно по відношенню до інших націй-народів.

П.С. Під націоналізмом я маю на увазі не лише український, а взагалі, так шо не подумайте шо я звинувачую українців... :eusa_drool:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Суб 29.12.07 12:05

Я не знаю, чи ми можемо назвати якусь ще ідеологію, яка би так абсолютно базувалася на цьому почутті. Я не знаю, чи в інтересах ще якоїсь ідеології стільки людей віддали свої життя”

А я знаю це християнська ідеологія... :eusa_hand:

Зви4айно, що це егоїзм, але не в повному зна4енні того слова, але варто зазна4ити, що він здоровий.

В минулій темі, яку заблокували, я піднімав питання про те, що навіть поняття здоровий егоїзм це вже не по християнське.

прояв патріотизму і любові до своєї держави. але ж ми, люблячи щось (в нашому випадку народ), хіба повинні виключно зневажати все решта, бо воно не наше?!

Егоїзм - це не обвязково зневажання, може бути просто возвеличення своїх інтересів над чужими. Ми ж ставим інтереси своєї держави вище чим інтереси якоїсь там бананової республіки, типу Трінідад і Тобаго, але ж там живуть люди, такі самі, не гірші і не кращі. І якби, чисто гіпотетично, почалась війна, кожен український націоналіст взяв би в руки зброю і пішов би вбивати тих людей, чи по політкоректному - захищати свою Батьківщину.
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST IRCJA від Суб 29.12.07 12:12

Відьмак написав:Егоїзм - це не обвязково зневажання, може бути просто возвеличення своїх інтересів над чужими.

:eusa_naughty: :eusa_naughty: :eusa_naughty: тоді це вже не егоїзм у своєму повному значенні, бо, як каже нам словник, егоїзм - це негативна риса характеру, що полягає в себелюбстві, байдужості до людей, постійному нехтуванні суспільними інтересами задля особистих.
Чи, може, у тебе є якесь інше трактування зі словника? :lol:
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

UNREAD_POST Ненормальна від Суб 29.12.07 12:15

Відьмак написав:
Зви4айно, що це егоїзм, але не в повному зна4енні того слова, але варто зазна4ити, що він здоровий.

В минулій темі, яку заблокували, я піднімав питання про те, що навіть поняття здоровий егоїзм це вже не по християнське.

А ніхто і не говорить, що то по християнськи!!!
Зображення

Ненормальна
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Суб 29.12.07 12:18

IRCJA написав:
Відьмак написав:Егоїзм - це не обвязково зневажання, може бути просто возвеличення своїх інтересів над чужими.

:eusa_naughty: :eusa_naughty: :eusa_naughty: тоді це вже не егоїзм у своєму повному значенні, бо, як каже нам словник, егоїзм - це негативна риса характеру, що полягає в себелюбстві, байдужості до людей, постійному нехтуванні суспільними інтересами задля особистих.

Словники бувають різні... :eusa_drool:
Але тим не менше це не змінює суті, ми ж нехтуєм інтересами бразильців, так?
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Суб 29.12.07 12:21

Ненормальна написав:
Відьмак написав:

А ніхто і не говорить, що то по християнськи!!!

Пластун вірний Богу і Україні.

так, між іншим...
Бог спочатку, потім Україна - по пластових принципах, але як ми будем вірні Богу, якшо не живем по християнське?
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Ненормальна від Суб 29.12.07 12:22

Націоналістичний рух завжди виходить з потреб Нації, він скерований на захист її природнії інтересів, на гідне утвердження Національної Ідеї в світі. Бо кожен народ зумів зберегти себе, захистити тільки завдяки почуттю націоналізму, що завжди робило його сильним!
Зображення

Ненормальна
Експерт
Експерт

UNREAD_POST IRCJA від Суб 29.12.07 12:23

Відьмак написав:
IRCJA написав:

Словники бувають різні... :eusa_drool:
Але тим не менше це не змінює суті, ми ж нехтуєм інтересами бразильців, так?

словники бувають різні, але семантика слова одна :lol: :lol: :lol:
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

UNREAD_POST Ненормальна від Суб 29.12.07 12:26

Коли люди йшли на війну, і пластуни в тому числі, яким принципом вони керувались? Треба виходити з ситуації! Дивитися на те, що актуальне в той, чи інший період!!!
Зображення

Ненормальна
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Суб 29.12.07 12:26

Ненормальна написав:Націоналістичний рух завжди виходить з потреб Нації, він скерований на захист її природнії інтересів, на гідне утвердження Національної Ідеї в світі. Бо кожен народ зумів зберегти себе, захистити тільки завдяки почуттю націоналізму, що завжди робило його сильним!

Ти тільки що сама назвала егоїстичні принципи націоналізму: природні інтереси, гідне утвердження, зберегти себе, сила.

П.С. Я не кажу, що егоїзм - це погано, просто не по християнське, і, відповідно, якщо ми націоналісти, то вже ніякі не християни. І вже не вірні Богу, а тіки Україні. :eusa_think:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Суб 29.12.07 12:29

Ненормальна написав:Коли люди йшли на війну, і пластуни в тому числі, яким принципом вони керувались? Треба виходити з ситуації! Дивитися на те, що актуальне в той, чи інший період!!!

Безперечно, війна актуальна була завжди... :eusa_drool:
Але вернемось до суті, ти згідна вбивати інших людей , тільки через те що вони порушують інтереси твоєї країни, по суті своїй досить абстрактного обєднання (прошу не ображатися).
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Суб 29.12.07 12:32

IRCJA написав:словники бувають різні, але семантика слова одна :lol: :lol: :lol:

І суть одна так само... :eusa_drool:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Ненормальна від Суб 29.12.07 12:33

Відьмак написав:
Ненормальна написав:Націоналістичний рух завжди виходить з потреб Нації, він скерований на захист її природнії інтересів, на гідне утвердження Національної Ідеї в світі. Бо кожен народ зумів зберегти себе, захистити тільки завдяки почуттю націоналізму, що завжди робило його сильним!

Ти тільки що сама назвала егоїстичні принципи націоналізму: природні інтереси, гідне утвердження, зберегти себе, сила.

[color=red][b]А я і не запере4увала егоїзму в націоналізмі :!: :!: :!:
Зображення

Ненормальна
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Ненормальна від Суб 29.12.07 12:39

Відьмак написав:Безперечно, війна актуальна була завжди... :eusa_drool:
Але вернемось до суті, ти згідна вбивати інших людей , тільки через те що вони порушують інтереси твоєї країни, по суті своїй досить абстрактного обєднання (прошу не ображатися).

З тим, що війна актуальна завжди я не погоджуюсь і цього не казала :!: :!: :!: А щодо питання чи піду я вбивати інших людей, то скажу, що так! І причини"через те, що вони порушують інтереси моєї країни" вистачить!!!
Зображення

Ненормальна
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Суб 29.12.07 12:40

Ненормальна написав:А я і не запере4увала егоїзму в націоналізмі :!: :!: :!:

Ну тоді, ти вважаєш себе християнкою? :eusa_doh:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Суб 29.12.07 12:44

Ненормальна написав:З тим, що війна актуальна завжди я не погоджуюсь і цього не казала :!: :!: :!:

Це була всього-навсього іронія... :eusa_drool:
А щодо питання чи піду я вбивати інших людей, то скажу, що так!

Ну тоді на, жаль, нам нема про шо говорити. :eusa_wall:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Ненормальна від Суб 29.12.07 12:55

Відьмак написав:
Ненормальна написав:З тим, що війна актуальна завжди я не погоджуюсь і цього не казала :!: :!: :!:

Це була всього-навсього іронія... :eusa_drool:
А щодо питання чи піду я вбивати інших людей, то скажу, що так!

Ну тоді на, жаль, нам нема про шо говорити. :eusa_wall:

4ому варто піти вбивати людей захищаючи "абстрактне обєднання"(все-таки варто образитись :eusa_snooty: )?
Да тому, що ті, хто зазіхає на те, 10 разів вже згадане, "абстрактне обєднання", не просто люди, а вороги! І ще хо4 би для того, щоб зберегти його, за яке поклали свої голови мільйони людей, а втративши його, це призведе до таких самих втрат!
Зображення

Ненормальна
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Суб 29.12.07 13:05

Ненормальна написав:4ому варто піти вбивати людей захищаючи "абстрактне обєднання"(все-таки варто образитись :eusa_snooty: )?
Да тому, що ті, хто зазіхає на те, 10 разів вже згадане, "абстрактне обєднання", не просто люди, а вороги! І ще хо4 би для того, щоб зберегти його, за яке поклали свої голови мільйони людей, а втративши його, це призведе до таких самих втрат!

Виходить мета випровдовує засоби... :eusa_drool:
"Люби ближнього як самого себе", "Якщо вдарять по правій щоці - підстав ліву", "Якщо попросять сорочку дай ще і плащ" - тобі це нічого не нагадує. Тільки через те, я не згідний вбивати інших людей, що в них інакші погляди. Хто ми такі щоб судити, хто має жити, а хто вже не права на життя. :eusa_think:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Ненормальна від Суб 29.12.07 13:11

А хто вони такі, щоб вирішувати чи нам варто жити чи ні?Хто вони такі, щоб вирішувати чи наша країна гідна існувати ,чи ні?
Зображення

Ненормальна
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Суб 29.12.07 13:59

Ненормальна написав:А хто вони такі, щоб вирішувати чи нам варто жити чи ні?Хто вони такі, щоб вирішувати чи наша країна гідна існувати ,чи ні?

Якщо ти робиш так само як вони, то ти не краща від них. :eusa_naughty:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Dnipro від Суб 29.12.07 21:49

Якщо кожна родина буде дбати про свій добробут і потім помогати іншим, це буде в деякій мірі егоїзмом - але це буде правильно - побудуйте своє щастя, а тоді показуйте людям що це реально і допомагайте їм.
Так само і в націоналізмі.
Населення держави має бути націоналістами, щоб спершу побудувати своє і потім помагати іншим. Кому потрібні поради поганого майстра?!

Тому дискусія націоналізм-егоїзм пуста. Деколи ми робимо крок поперед уасіх аби потім усіх пропустити в перед. Але основне, щоб усі це розуміли
Dnipro
Експерт
Експерт

Повідомлення: 598
Ім'я: Петро
Прізвище: Задорожний
Курінь: ч.73 ім. Івана Богуна
Пластовий ступінь: пл.скоб

Далі

Повернутись в Теревені

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей