Пропустити

Націоналізм - егоїзм?

Розмови на будь-які теми, що не мають відношення до інших розділів.

Модератор: Модератори

UNREAD_POST Нєфору4ок від Суб 29.12.07 22:15

100% :thumbsup: :thumbsup:
Пізнай себе-тільки тоді ти зможеш пізнати щастя...а як серйозно-хай живуть ХАЛЯВЩИКИ!!!
Нєфору4ок
Експерт
Експерт

Повідомлення: 354
Ім'я: Тарасик
Прізвище: Хмару4ок
Курінь: ім.Василя-Констянтина Острозького
Пластовий ступінь: пл.розв.

UNREAD_POST Відьмак від Суб 29.12.07 23:10

Dnipro написав:Якщо кожна родина буде дбати про свій добробут і потім помогати іншим, це буде в деякій мірі егоїзмом - але це буде правильно - побудуйте своє щастя, а тоді показуйте людям що це реально і допомагайте їм.
Так само і в націоналізмі.
Населення держави має бути націоналістами, щоб спершу побудувати своє і потім помагати іншим. Кому потрібні поради поганого майстра?!

Тому дискусія націоналізм-егоїзм пуста. Деколи ми робимо крок поперед уасіх аби потім усіх пропустити в перед. Але основне, щоб усі це розуміли

Щастя поняття відносне, і не відомо коли людина чи (в даному випадку) нація його досягне. Плюс в націоналізмі ніхто ж не говорить за те що потрібно допомагати іншим народам, коли розбудуєш свій, цей процес безперервний. І тому замісь того щоб ділити світ на своїх і чужих, і не рідко через це ненавидіти один одного, не краще обєднатись і разом докладати зусилля до досягнення такої далекої і абстрактної цілі як щастя :?:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

Повідомлення: 803
Ім'я: Тарас
Прізвище: Саламанюк

UNREAD_POST Dnipro від Суб 29.12.07 23:43

Бачу в тебе глобалістичні погляди. Я їх не заперечую але й не приймаю. Ти ж нікому не даєш лізти в свою душу, ти будуєш всередині усе сам. Нація таксамо. Держава це душа нації.
Dnipro
Експерт
Експерт

Повідомлення: 598
Ім'я: Петро
Прізвище: Задорожний
Курінь: ч.73 ім. Івана Богуна
Пластовий ступінь: пл.скоб

UNREAD_POST Відьмак від Нед 30.12.07 12:49

Dnipro написав:Бачу в тебе глобалістичні погляди.

Можливо... :eusa_think:

Я дозволю собі частково підсумувати дискусію. Отже, виявилось, що майже ніхто не заперечував, що націоналізм:
А). має елементи егоїзму;
Б). спонукає в певні моменти часу вбивати інших людей (війна і т.д.).
Відповідно, націоналізм є нехристиянською ідеологію, і якщо розвивати таку думку далі, кожен пластун, який "вірний Богові і Україні", не може бути націоналістом, оскільки тоді він невірний Богові.

П.С. Цю думку можна продовжувати далі, аж до логічної колізії пластової ідеології, що не можна бути вірним одразу і Богові і Україні, але я думаю, що слід зупинитись на проміжному результаті. :eusa_hand:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST ~FOX~ від Нед 30.12.07 16:33

Таким чином Відбмак і Дніпро показали нам чудовий приклад для молодшого юнацтва що означає для проби провести дискусію :wink:
http://www.ordenxrest.at.ua

На лицарську честь,і на предківську славу....
~FOX~
Експерт
Експерт

Повідомлення: 534
Ім'я: Ромео
Курінь: "Орден Хрестоносців"
Пластовий ступінь: ст.пл.скоб

UNREAD_POST Відьмак від Нед 30.12.07 18:50

~FOX~ написав:Таким чином Відбмак і Дніпро показали нам чудовий приклад для молодшого юнацтва що означає для проби провести дискусію :wink:

:lol: :lol: :lol:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Dnipro від Нед 30.12.07 20:10

А через релігію не велись війни і вбивства?
а Христові походи і інквізиції?
а захищати себе не можна, коли хтось на тебе напав...
все на світі може спонукати до вбивства... а казати шо саме націоналізм до цього спонукає безглуздо... вважаю твої такі слова пустосліввям, видумкою заради того щоб в тебе було більше (а їх і так тіки два) пунктів у переліку :eusa_wall:
Dnipro
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Нед 30.12.07 20:31

Dnipro написав:

А через релігію не велись війни і вбивства?
а Христові походи і інквізиції?
а захищати себе не можна, коли хтось на тебе напав...
все на світі може спонукати до вбивства... а казати шо саме націоналізм до цього спонукає безглуздо... вважаю твої такі слова пустосліввям, видумкою заради того щоб в тебе було більше (а їх і так тіки два) пунктів у переліку :eusa_wall:

По-перше, христові походи та інквізиція були організовані такими собі лжехристиянами, хай вибачить мене католицька церква. :eusa_drool:
По-друге, я не кажу, що коли на тебе нападають захищатись не можна - треба!!! Але тоді ти не справжній християнин - "Якщо тебе вдарять в ліву щоку підстав праву", християнство релігія безмежної терпимості, яку не всі, на жаль, можуть осягнути.
Що ж до націоналізму, то він звичайно в мирний час не спонукає вбивати інших людей, а тільки у військовий, і тільки громадян того держави, які начебто загрожуюють національним інтересам. Тому я і написав "в певні моменти часу". Подивися на попередню сторінку, де Ненормальна призналася, що згідна вбивати інших людей.
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Dnipro від Нед 30.12.07 20:40

Хотів би тебе побачити - людину яка ніколи нікому не перечить і завжди підставляє ліву щоку... тут нема більше про шо говорити. ти не бачиш ніде середини а кидаєшся в крайності... в тебе є біле і чорне, і все... так не буває
Dnipro
Експерт
Експерт

націоналізм-егоїзм

UNREAD_POST galia.p від Нед 30.12.07 22:36

Не втрималась...
Дозвольте у вашу чоловічу бесіду втрутитись.

Чому Ти, Тарасе, любов до нації вважаєш пороком? Любов, вона у будь-яких проявах є Любов.
І чому, не розумію, тут переплутались два різні поняття - націоналізм і шовінізм.

Та й Христове вчення, як на мене, є значно глибшим.
Як Ти думаєш, чому Ісус розганяв торговців біля Єрусалимського храму та ще й так, що аж порозкидав товар та поперевертав стояки (от би зараз хтось спробував таке зробити :). І що означають Його слова: "...не мир приніс я вам..." Чи не вчить Він нас тим самим, що треба мати, кажучи по-пластовому, хребет, мати чіткі погляди, цінності і відстоювати їх відповідно до ситуаціїї.

Думаю, що фраза про підставлення щоки означає, що не варто впускати гнів, злість у свою душу, тобто не відповідати на зло злом. Але захист своїх святинь, - а для нас це є Дім, Храм, Вітчизна, - це споконвіків вважалось благородною справою. І в такій благородній справі навіть святі допомагали. Пригадай, скільки на Україні є легенд про опіку Богородиці під час правої борні. Кожне місто, кожен монастир і то по всій Україні має такі перекази.

До речі, а яке ім'я Бога?
galia.p
Користувач
Користувач

Повідомлення: 166
Ім'я: Галина
Прізвище: Потюк
Курінь: самітниця (покищо)

Re: націоналізм-егоїзм

UNREAD_POST Відьмак від Нед 30.12.07 23:53

galia.p написав:Не втрималась...
Дозвольте у вашу чоловічу бесіду втрутитись.

Пишіть всі хто хочете, не встидайтися! :D

2 Дніпро
Хотів би тебе побачити - людину яка ніколи нікому не перечить і завжди підставляє ліву щоку...

Людей нема ідеальних, але в нас є приклад - Ісус Христос, якого розіпяли через наші гріхи на хресті, хоч він одним порухом руки міх змести всіх своїх ненависників.
А що до
ти не бачиш ніде середини а кидаєшся в крайності...

Я не кидаюся в крайності, я говорю про ідеали, тоді судження вигодять більш обєктивні, ніж при середині. Хоча середину я теж бачу. Але навіщо бути таким як всі, нашо бути пересічним, посереднім, сірим?

2 Галя
Почавши свою відповідь, я хочу нагадати, що егоїзм є також любовю - любовю до самого себе. Отож, в даному випадку йдеться про любов на більш абстрактних :eusa_drool: рівнях, таких як держава. Я стверджую, що націоналізм каже любити свою державу і не любити чужі, а тобто людей які в них живуть, винятком можуть бути оркемі особистості (родина, друзі за кордоном і т.д.) Націоналізм в моєму баченні і є легкою формою шовінізму.
Любов, вона у будь-яких проявах є Любов

Це палка з двох кінців, з одного боку ми любим свою родину, а з другого боку (в середньостатистичному випадку) будем ненавидіти людину, що причинила непоправиму шкоду комусь із родини. Цей випадок можна назвати "вмінням тримати хребет", "захистом благородних інтересів" або просто "НЕНАВИСТЮ". Будь-який захист - це агресія. А що до
Ісус розганяв торговців біля Єрусалимського храму та ще й так, що аж порозкидав товар та поперевертав стояки

Стандартна відмазка, так само мені відповів греко-католицький священник коли я задав йому похоже запитання.
от би зараз хтось спробував таке зробити

і тепер таке роблять - есктремісти називаються.

а слова
...не мир приніс я вам...
на жаль вирвані з контексту і не несуть смилового навантаження, при наймні такого, яке в оригіналі.

Щодо фрази з щоками, то є ще низка таких, наприклад - "Коли в тебе попросять сорочку віддай і плащ", а на рахунок опіки Богородиці під час "правої борні :eusa_drool: ", топо моєму це просто вигадки. Треба було ж чимісь підтримати вояків, мотивувати їхнє вбивство чи то пак несподівану перемогу.

П.С.
До речі, а яке ім'я Бога?

Ти часом не з свідків Єгове? :lol: Чи може думаєш, шо я якийсь месний сектант і агітую тут всіх через тему націоналізму. Тоді мушу засмутити, я не маю і, в найближчому майбутньому, не хочу мати ніяких справ ані з свідками, ані з подібними "релігійними течіями".

П.П.С
Нарід давайте віддійдем від релігійних питань, а вернемось до питання націоналізмvsегоїзм, а то чого доброго адмін або хтось з модераторів знову заблокує цю тему.
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Ведмідь від Пон 31.12.07 00:07

Тарасе, ти або хочеш просто попровокувати народ, або просто "томат"
Не вірю, що юнак не розуміє, що основою націоналізму є таке святе почуття, як ЛЮБОВ.
Але не голослівна любов патріотів, а система рішучих свідомих дій на захист цієї любові.

Любов, в будь-якому її прояві, є найвеличнішим й найпрекраснішим почуттям, яке штовхає людейна героїчні вчинки.
Дієва любов до свої країни, до свого народу - це і є націоналізм. Вища міра патріотизму.

Егоїст не буде жертвувати своїм життям, собою заради високого понятття Батьківщина. Егоїст діє лише в межах своїх інтересів.
Далі розписувати не буду, бо ПЕРЕКОНАНИЙ, Тарасе, ти все розумієш...

Щодо захисту, то скажи, якщо до твоєї коханої людини, до твого друга чи до тебе в ночі пристане "Bad boy", ситуація загрожуатиме життю твоїм близьким, при можливості, в рукопашну, в наявності вогнепальної зброї чи ножа, ти пустиш все у хід, щоб захистити свою кохану чи друга. (Принаймі, так зробить більшість чоловіків)

Так чому такі дії по відношенню до своєї Вітчизни, свого народу ти важаєш не позитивом,а негативом?

Щодо Християнства, пам'ятай, що церква сильно змінила істинне вчення Христа у трактуванню, вигідному для багатого класу. Думаю ти читав "Неофіта " Лесі Українки.
З цим теж розібрались.
Й у Євангелії сказано "Нема більшої любові за ту, хто віддасть життя за ближнього".
А це і є одним з порявів націоналізму (ближній - весь народ)

Отже,
1) НАЦІОНАЛІЗМ - це природній стан будь-якої здорової людини, головне, щоб він не став нацизмом
2) Першопричиною націоналізму є любов, шовінізму - ненависть й бажання помсти. Якщо й зовнішні ознаки націоналіста й шовініста в деяких моментах є подібними, то це випадковість,бо в них абсолютно різні цілі.
"Лише сміливі мають щастя"

Зображення
Ведмідь
Експерт
Експерт

Повідомлення: 438
Ім'я: Василь
Прізвище: Хом'як
Пластовий ступінь: ст.пл

Re: націоналізм-егоїзм

UNREAD_POST Ведмідь від Пон 31.12.07 00:12

Відьмак написав:Будь-який захист - це агресія.

Думаю ти розумієш абсурдність цієї фрази.
Захист своїх близьких й своєї країни - це обов'язок будь-якого чоловіка.
Якби наші предки діяли за твоїм принципом, то не було б ні козаків, ні гайдамаків, ні воїнів УПА.
А всі б давали себе забити, немов овець заради "вічного царства"
Смішно, чи не так? :D

Зображення
Ведмідь
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Нєфору4ок від Пон 31.12.07 00:12

"головне не стати нацистом"-влучно!!! :thumbsup:
Пізнай себе-тільки тоді ти зможеш пізнати щастя...а як серйозно-хай живуть ХАЛЯВЩИКИ!!!
Нєфору4ок
Експерт
Експерт

Повідомлення: 354
Ім'я: Тарасик
Прізвище: Хмару4ок
Курінь: ім.Василя-Констянтина Острозького
Пластовий ступінь: пл.розв.

UNREAD_POST Dnipro від Пон 31.12.07 13:39

Ти видно глибокий християнин, або дуже поверхневий і прикриваєшся тим... і псевдо в тебе якраз "файне"
Dnipro
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Пон 31.12.07 17:07

Dnipro написав:Ти видно глибокий християнин, або дуже поверхневий і прикриваєшся тим... і псевдо в тебе якраз "файне"

Я не глибокий християнин, і не поверхнева людина, я - шукач істини, якби це смішно і парадоксально незвучало. :eusa_snooty:

2 Сміт
Перед тим як почати відповідати я ще раз хочу нагадати. Я НЕ ГОВОРЮ, ЩО НАЦІОНАЛІЗМ ЦЕ ЗЛО, Я НАВІТЬ НЕ ГОВОРЮ ЩО ЕГОЇЗМ ЦЕ ЗЛО, Я НІКОЛИ НЕ ДОЗВОЛЯЮ СОБІ СУДИТИ ПРО РІЧ ДОБРА ВОНА ЧИ ЗЛА, ОСКІЛЬКИ МОЇ СУДЖЕННЯ ЯК І ВСІХ ІНШИХ ЛЮДЕЙ БУДУТЬ ПОВЕРХНЕВИМИ. Я ПРОСТО СТВЕРДЖУЮ НАЦІОНАЛІЗМ - ЕГОЇСТИЧНИЙ, А ВІДПОВІДНО НЕ ХРИСТИЯНСЬКИЙ.

В своїх дописах я мав на увазі не егоїзм особистості, індивідуума, а егоїзм набагато ширший національний. Я згідний, що основою націоналізму є любов, як і будь-якого іншого егоїзму. Але любов як і все на цьому світі має зворотню сторону медалі - це ненависть або в пасивні формі - байдужість. В націоналізмі любов до своєї нації перебільшена і, відповідно, до всіх держав, а відповідно людей, що їх складають, ми ставимося з байдужістю, а то й з ненавистю. По-моєму це якийсь первісний вид відношень, коли кожен за себе (в державному звичайно розумінні).
Щодо агресії і захисту, то я знову наголошую - Я НЕ СТВЕРДЖУЮ, ЩО АГРЕСІЯ - ЦЕ ПОГАНО, я тільки зазначаю, що захищаючись ми проявляємо агресію по відношенню до того хто перший це зробив - "Око за око, зуб за зуб" :eusa_drool: . Я не заперечую, що церква дещо змінила під вигідний її лад христове вчення (ті самі військові капелани - абсурд, такий самий як Сковорода на 500 грн.), але це не має заважати нам бути істиними християнами, якщо ми цього хочем звичайно.
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Ведмідь від Пон 31.12.07 20:12

Відьмак написав:Але любов як і все на цьому світі має зворотню сторону медалі - це ненависть або в пасивні формі - байдужість.

Ось і причина нашої дискусії й непорозуміння. :D

Любов не може спричиняти до ненависті, справжня любов.
Де тоді була ненависть у Христа, ящо, за твоєю логікою будь-яка любов має зворотню сторону - ненависть.

Любов й ненависть несумісні речі.

А от егоїзм може породжувати до ненависті, але егоїзм - це аж ніяк не любов...

Зображення
Ведмідь
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Ведмідь від Пон 31.12.07 20:15

продовживши твою логіку, що любов до одного породжує ненависть до іншого, тоді
хіба любов до однієї дівчини породжує ненависть до інших дівчат?? :?:

Думаю, тепер ти бачиш абсурдність свого вислову)))

Зображення
Ведмідь
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Вів 01.01.08 21:51

Smit написав:
Відьмак написав:Але любов як і все на цьому світі має зворотню сторону медалі - це ненависть або в пасивні формі - байдужість.

Ось і причина нашої дискусії й непорозуміння. :D

Любов не може спричиняти до ненависті, справжня любов.
Де тоді була ненависть у Христа, ящо, за твоєю логікою будь-яка любов має зворотню сторону - ненависть.

Любов й ненависть несумісні речі.

А от егоїзм може породжувати до ненависті, але егоїзм - це аж ніяк не любов...

Я згідний, що справжня любов не породжує ненависті, оскільки справжня любов, це не лише любов до якої одної людини або пеної групи, вона цілковита, всеохоплююча. Але в тому то діло, що націоналізм це не справжня любов, він однобокий, і через те породжує егоїзм. А егоїзм і агресія це те саме.
Любов і ненависть хоч не перший погляд і несумісні речі, але тільки на перший погляд. Це як добро і зло, вони зовсім протилежні, але одне без другого існувати не можуть. :eusa_think:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

націоналізм

UNREAD_POST galia.p від Сер 02.01.08 00:05

Всіх з Новим Роком!
Нехай вам мріється, як в дитинстві, і нехай ці мрії здійсняться!!! :)

До Тараса:
Я греко-католичка та ще й традиційна :D , правда вчилася (недавно) заочно в Українському Католицькому Університеті, що у Львові, - хотіла для себе розібратись в питаннях віри і релігії, Христового вчення і християнства. Розібралась і придбала спокій в душі і лад в голові. Тобі того ж бажаю.:)

А одне з імен Бога - Любов. Якщо уважніше читати Святе Письмо, то можна це зустріти.

До речі, Церква не змінила Христового вчення, його, правда, час від часу змінюють окремі люди.

Тарасе, Ти піднімаєш дуже важливі світоглядні питання. Але перш, як видавати "на гора" судження, може б варто було спочатку таки більше почитати, людей порозпитувати, але знаючих, досвідчених.

Ще маю прохання до Тебе: будь, будь ласка, обережніший зі словами. Кожне слово чи судження несе свою енергетику. Хаотичні судження породжують хаос, а гармонійні, наповнені Любов'ю породжують гармонію.
Як прийти до гармонії? Для того і живемо на землі, щоб за своє земне життя навчитись Любові, осягнути Її.
Успіхів нам всім у цьому!:)
galia.p
Користувач
Користувач

Повідомлення: 166
Ім'я: Галина
Прізвище: Потюк
Курінь: самітниця (покищо)

Re: націоналізм

UNREAD_POST Відьмак від Сер 02.01.08 01:19

galia.p написав:Всіх з Новим Роком!
Нехай вам мріється, як в дитинстві, і нехай ці мрії здійсняться!!! :)

До Тараса:
Я греко-католичка та ще й традиційна :D , правда вчилася (недавно) заочно в Українському Католицькому Університеті, що у Львові, - хотіла для себе розібратись в питаннях віри і релігії, Христового вчення і християнства. Розібралась і придбала спокій в душі і лад в голові. Тобі того ж бажаю.:)

А одне з імен Бога - Любов. Якщо уважніше читати Святе Письмо, то можна це зустріти.

До речі, Церква не змінила Христового вчення, його, правда, час від часу змінюють окремі люди.

Тарасе, Ти піднімаєш дуже важливі світоглядні питання. Але перш, як видавати "на гора" судження, може б варто було спочатку таки більше почитати, людей порозпитувати, але знаючих, досвідчених.

Ще маю прохання до Тебе: будь, будь ласка, обережніший зі словами. Кожне слово чи судження несе свою енергетику. Хаотичні судження породжують хаос, а гармонійні, наповнені Любов'ю породжують гармонію.
Як прийти до гармонії? Для того і живемо на землі, щоб за своє земне життя навчитись Любові, осягнути Її.
Успіхів нам всім у цьому!:)

Якшо я тебе образив, то вибачай. Дійсно не хотів. Щодо продовження дискусії в релігійному руслі, то я би не хотів її продовжувати оскільки, не маю бажання по-перше щоб тему заблокували як і минулий раз, по-друге можливо я недостатньо досвітчений в питаннях релігії і тому вести таку дискусію на форумі було би тупо з мого боку.
Крім того, треба додати, що я не наїжджав так би мовити ні на які католицькі догми :eusa_drool: я просто казав, що егоїзм поняття далеке християнству, а щодо судження егоїзм-націоналізм, то воно взагалі не має прямого відношення до релігії (хоча, як відомо, такий завжди легко придумати :eusa_drool: ). Питання яке імя Бога мені нагадало типічну агітацію свідків Єгови.
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Ненормальна від Сер 02.01.08 19:42

Відьмак написав:Але в тому то діло, що націоналізм це не справжня любов, він однобокий, і через те породжує егоїзм. А егоїзм і агресія це те саме.
Любов і ненависть хоч не перший погляд і несумісні речі, але тільки на перший погляд. Це як добро і зло, вони зовсім протилежні, але одне без другого існувати не можуть. :eusa_think:

Як вже казала Галя- обержніше з словами :!: :!: :!:
Націоналізм-це не справжня любов? А що ж це таке? Ось тут неполінуйся і розтлума4 мені,будь ласка.
Те, що націоналізм породжує агресію це правда(але ця агресія породжується зовсім таки не з пустого місця, а як реакція на щось), але те, що агресія і егоїзм те саме-ну це вже просто маячня :!: :!: :!: Це так само,якби я казала, що помідор і огірок те саме. Звичайно з одного боку-це обоє ово4і, але далеко не одне й те саме!
Зображення

Мусиш боротися,інакше згинеш.
Ненормальна
Експерт
Експерт

Повідомлення: 316

UNREAD_POST Ведмідь від Сер 02.01.08 19:49

Відьмак написав:Я згідний, що справжня любов не породжує ненависті, оскільки справжня любов, це не лише любов до якої одної людини або пеної групи, вона цілковита, всеохоплююча.

:thumbsup:
О тут найшли взаємопорозуміння
Але в тому то діло, що націоналізм це не справжня любов, він однобокий, і через те породжує егоїзм. А егоїзм і агресія це те саме.

Тут ти допускаєш помилки узагальнюючі щодо націоналізму, купи собі книжку " націоналізм антологія" вид-во Соломії Павличко (собі купив під минулий новий рік, так що думаю ще десь у крамницях знайдеш))) .
Й ти зрозумієш, що націоналізм - це досить складна й багатогранна філософія.
різне розуміння націоналізму дають Фіхте, Мілль, Актон, Міхновський і Донцов, Габермас й багато інших.

Вже зовсім інше питання як тисячі звичайних пересічних людей змогли зрозуміти цю ідеологію, кожен спроектував цю ідеологію на сволї потреби, на своє розуміння (це відбувається з будь-якою ідеологією, філософією)

Навіть після недільної служби й читання Євангеліїї кожен вертається додому з певним своїм розумінням прочитаного, чи не так?

Тому цілком можливо, що якийсь пересічний обиватель Ваня, Петя, Вася, Тарас чи ще хтось сприймуть цю ідеологію по-свойму й будуть діяти як егоїсти.
Алке точно таке може статися й з прибічниками соціалізму чи будь-кого іншого.

Тому, теоретично, (доктринально) націоналізм - це філософія любові. [/ b]

Але ти абсолютно правий, що :
Любов і ненависть хоч не перший погляд і несумісні речі, але тільки на перший погляд. Це як добро і зло, вони зовсім протилежні, але одне без другого існувати не можуть.

Тому це вже проблема окремих людей, які від любові до свого народу переходять до надмірної й непотрібної агресії.

Думаю, в цьому наші погляди зійшлись :wink:

Зображення
Ведмідь
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмочка від Сер 02.01.08 22:05

[quote="Ненормальна"] По4уття націоналазму живе в кожному повноцінному народі і характерне для свідомих,нормально вихованих людей. :eusa_naughty: ТАКИМ ЧИНОМ ГІТЛЕР НОРМАЛЬНО ВИХОВАВ ФАШИСТІВ!ЯК НА МЕНЕ КОЖНІЙ НАЦІЇ ПРИСУЩИЙ ПАТРІОТИЗМ!НАЦІОНАЛІЗМ-ТІЛЬКИ ДОРОГА ДО БЕЗОДНІ!
Я чиста,біла і пухнаста,
а ще велика зараза!
Відьмочка
Користувач
Користувач

Повідомлення: 112
Ім'я: Аля
Прізвище: Новосад
Курінь: к.ч.42 ім.Галини Дидик
Пластовий ступінь: учасниця

UNREAD_POST Відьмак від Сер 02.01.08 23:40

2 Сміт
Ти набевношо найближчий поглядами до мене щодо націоналізму серед всіх моїх умовних опонентів у цій темі. :wink: :D
Я згідний з тобою, що сприйняття будь-якої речі, а в даному випадку ідеології націоналізму, кожною людиною є субєктивне, але тоді виникає зустрічне питання, що ж можна рахувати справжньою ідеологією націоналізму?
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

Поперед.Далі

Повернутись в Теревені

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей