Пропустити

Чи дбаю я про українську мову?

Розмови на будь-які теми, що не мають відношення до інших розділів.

Модератор: Модератори

Чи дбаю я про українську мову?

UNREAD_POST mudry від П'ят 11.01.08 02:28

Пам'ятка новим користувачам форуму:

Пластун вірний Україні. Це, як відом, включає в себе і той факт, що пластун дбає про свою українську мову. Тільки часто, це не проявляться на форумі. А вартувало би, щоб проявлялось. Час почати дбати про мову на практиці, а не тільки демонструвати це на уроках зв'язного мовлення. Пропоную до уваги кілька правил, котрі мали би зробити спілкування через форум зручнішим та простішим.
Правила щодо української мови:
1. Перед тим, як відіслати допис, перечитати свої повідомлення. Це майже завжди допомагає знайти помилки, чи краще сформулюватис вою думку.
2. У разі потреби користатись орфоґрафічним словником. Це зробить дописи грамотними, разом з тим покращить рівень мови.
3. Використовувати загальновживані принципи орфографії/пунктуації.
А) Пробіл ставиться лише після крапки/коми, перед словом;
Б) Тире виділяється пробілом з обох боків;
В) Нове речення починається з великої літери;
Г) Власні назви пишуться з великої літери;
Ґ) Великими літерами пишуться лише акроніми, а не всі слова.
4. Пам'ятати, що одна крапка чи знак оклику скажуть про вас значно більшедоброго, аніж п'ть чи сім.
5. Не вставляйте великих малюнків у форумі.
6. Не використовуйте іншомовні слова, якщо є українські відповідники. Нариклад: пауерліфтинґ - важка атлетика, лінк - посилання, серчер - пошуковик тощо.
7. Варто спочатку сформулювати думку, а потім запсувати.

Пластун словний, а отже його слова - його обличчя. Пластун врівноважений - і він не мав би писати абищо!
Востаннє редагувалось mudry в П'ят 11.01.08 16:29, всього редагувалось 3 разів.
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
mudry
Експерт
Експерт

Повідомлення: 2210
Ім'я: Мудрий
Прізвище: Андрій
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

Re: Чи дбаю я про українську мову?

UNREAD_POST IRCJA від П'ят 11.01.08 10:02

mudry написав: Б) Тире виділяється комою з обох боків

Відколи це? :lol:

П.С. Для того, аби вчити когось грамотності, треба бути самому грамотним: по-перше, після слова "пост" ставимо кому (складнопідрядне речення), по-друге, є лишні крапки, по-третє, бракує перед переліком А, Б,В... двокрапки, по-четверте, технічні помилки, але це можна пробачити, бо головне, що ми не спотикаємось на них, задумуючись, що ж це таке.
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

Повідомлення: 199
Ім'я: Ірина
Прізвище: Кулик
Курінь: самітниця
Пластовий ступінь: ст. пл. прих.

UNREAD_POST лютий від П'ят 11.01.08 10:58

Класний пункт №7: Варто спочатку сформулювати думку, а потім ЗАПСУВАТИ. :)... Я вважаю, що доречним є тільки перший пункт: Перед тим, як відіслати пост перечитати свої повідомлення. Це майже завжди допомагає знайти помилки, чи краще сформулюватис вою думку (хоча він також з помилкою написаний...) А на рахунок орфографії це просто смішно... Написав ти речення з великої букви чи не написав, думаю це для більшості читачів форуму значення немає...

Можете вважати мене неуком але я зі школи вже непамятаю, що таке акроніми, тому вибачаюсь якшо я їх написав з малої букви, і взагалі допустив якісь орфографічні помилки...
Здобудеш волю - заслужиш небо.
(Іван Сірко)
лютий
Експерт
Експерт

Повідомлення: 322
Ім'я: Ярема
Прізвище: Гриців
Курінь: Орден Залізної Остроги
Пластовий ступінь: ст.пл.скоб

UNREAD_POST Vus від П'ят 11.01.08 11:31

mudry написав: пауерліфтинґ - важка атлетика

От стало цікаво. Пошукав. Мовою оригінала. http://atlet.magsport.ru/modules/main/
Тяжелая атлетика - вид спорта, соревнования в поднятии тяжестей (штанга, гиря) в различных весовых категориях. В соревновательную программу входят два упражнения — рывок и толчок штанги.

Пауэрлифтинг - вид спорта, силовое троеборье. Включает в себя 3 упражнения: приседание со штангой на плечах, жим штанги лежа на скамье и отрыв штанги от помоста (становая тяга).

Більш важливим є зміст.
Vus
Експерт
Експерт

Повідомлення: 1410
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST mudry від П'ят 11.01.08 16:26

лютий написав:А на рахунок орфографії це просто смішно... Написав ти речення з великої букви чи не написав, думаю це для більшості читачів форуму значення немає...

1. Не "на рахунок", а "стосовно". На рахунок в банк тільки гроші кладуть.
2. Смішно - то смійся. Не хочеш дбати про мову - ніхто тебе не примушує.
3. Не хочеш писати правильно - не пиши, але це тільки підтвердить тезу про неуцтво.

лютий написав:Можете вважати мене неуком але я зі школи вже непамятаю, що таке акроніми, тому вибачаюсь якшо я їх написав з малої букви, і взагалі допустив якісь орфографічні помилки...

1. Неук не тому, що не не знаєш, а тому що не хочеш. Для загального розвитку можеш пошукати на Вікіпедії. http://uk.wikipedia.org/
2. Не "вибачаюсь", а "прошу вибачення".
3. А речення, де зустрілось невідоме тобі слово, доносить думку про те, що не потрібно писати слова в режі Caps Lock, бо вони, мовляв, краще видно.
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не пиши аби написати
mudry
Експерт
Експерт

UNREAD_POST mudry від П'ят 11.01.08 16:37

IRCJA написав:
mudry написав: Б) Тире виділяється комою з обох боків

Відколи це? :lol:

Дякую за заввагу. Іноді справді складно відредагувати свій текст.
Всі свої недопрацювання виправив, дякую.
Якщо маєш ще якісь думки з приводу, поділись ними.
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не пиши аби написати
mudry
Експерт
Експерт

UNREAD_POST mudry від П'ят 11.01.08 16:39

Vus написав:
mudry написав: пауерліфтинґ - важка атлетика

От стало цікаво. Пошукав. Мовою оригінала. http://atlet.magsport.ru/modules/main/
Тяжелая атлетика - вид спорта, соревнования в поднятии тяжестей (штанга, гиря) в различных весовых категориях. В соревновательную программу входят два упражнения — рывок и толчок штанги.

Пауэрлифтинг - вид спорта, силовое троеборье. Включает в себя 3 упражнения: приседание со штангой на плечах, жим штанги лежа на скамье и отрыв штанги от помоста (становая тяга).

Більш важливим є зміст.

Дякую, я користувався словником іншомовних слів. Тепер зна різницю.
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не пиши аби написати
mudry
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Scalpel від П'ят 11.01.08 16:49

Андрій, з тобою тут можна багато дискутувати і багато в чомиу ти неправий.
Не треба тут канал СТБ розводити, називати бал гоцалками.
Пауерліфтінґ це не важка атлетика, це один з її видів.

А взагалі, орфографія це не смішно. Деякі люди при всіх своїх амбіціях, виклавши думку на письмі, виглядають просто жалюгідно.

Стосовно розділових знаків - деколи вони бувають авторськими, тобто не підлягають правилам орфографії.
Scalpel
Адміністратор
Адміністратор

Повідомлення: 1468
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Микичак
Курінь: самітник

UNREAD_POST IRCJA від П'ят 11.01.08 17:56

Scalpel написав:
Стосовно розділових знаків - деколи вони бувають авторськими, тобто не підлягають правилам орфографії.

:thumbsup: я, наприклад, такі знаки дуже люблю :lol: . здебільшого тире і двокрапка часто не відповідають найголовнішим правилам пунктуації. їх ставиш тоді, коли керуєшся певними відчуттями.

mudry написав:
Дякую за заввагу. Іноді справді складно відредагувати свій текст.
Всі свої недопрацювання виправив, дякую.
Якщо маєш ще якісь думки з приводу, поділись ними.

прошу :wink:
потрібний особистий редктор? звертайся :wink: допоможу, як зможу :)
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

UNREAD_POST mudry від П'ят 11.01.08 18:36

Scalpel написав:Андрій, з тобою тут можна багато дискутувати і багато в чомиу ти неправий.
Не треба тут канал СТБ розводити, називати бал гоцалками.
Пауерліфтінґ це не важка атлетика, це один з її видів.

А взагалі, орфографія це не смішно. Деякі люди при всіх своїх амбіціях, виклавши думку на письмі, виглядають просто жалюгідно.

Про Паверліфтінґ я вже дізнався.
Я звісно розумію те, що без іншомовних слів не обійдешся і інтерфейс межимордям не назвеш. Але тих іншомовних слів забагато. Я ж не пропоную це вводити в політику форуму. Без сленгу форум навряд чи залишиться.
А стосовно розділових знаків - то я веду до того, щоб не ставити смайли десятками, крапки дюжинами, і знаки оклику по п'ять, по сім.
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не пиши аби написати
mudry
Експерт
Експерт

UNREAD_POST mudry від П'ят 11.01.08 18:37

IRCJA написав:прошу :wink:
потрібний особистий редктор?

Особистий редактор не потрібен, я вже маю.
Просто він по ночах, коли я цей допис писав, не був доступний :)
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не пиши аби написати
mudry
Експерт
Експерт

UNREAD_POST IRCJA від П'ят 11.01.08 19:24

таку тему варто було б створити вже давно. нехай кожен задумається над тим, що він пише і кому це доведеться читати. ви хоча б його раз перечитайте перед тим, як відсилати. повірте - результат великий.

лютий написав:А на рахунок орфографії це просто смішно... Написав ти речення з великої букви чи не написав, думаю це для більшості читачів форуму значення немає...

для мене має! мені не надто приємно читати текст, де кожне друге слово написане неправильно. і мені дивно таке чути від пластуна, якому все одно, як він пише - грамотно чи ні.
і ще. орфографія полягає не лише в правильності написання великої чи малої літери.
може, взагалі відмінити правопис?! бо, бачу, він мало кому на форумі потрібний :(

а слова, значення яких ви не знаєте, ви можете знайти в тлумачному словнику. невже так важко в нього зазирнути і не виставляти себе неуком? це ж для вас плюс: кожного разу, як туди зазираєте, вивчаєте нові слова.
я люблю спілкуватись з тими, в кого багата мова :wink:

і взагалі, може, варто придумати якесь покарання за ВЕЛИКУ неграмотність? :lol: або ж навпаки, нагороду за ВЕЛИКУ грамотність? :lol: :lol: :lol:
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

UNREAD_POST Відьмак від П'ят 11.01.08 20:53

Нарід я думаю, що недоречно створювати всілякі там правила орфографії на форумі. Не додавайте офіційозу в звичайний розмовний стиль, не створюйте додаткових непотрібних правил, таких правил і так вже багато. Наіщо тут на форумі канцелярщина, де кожне слово перед тим як вислати треба десять раз перепровірити, на наявність помилок, потім ше день подумати, і тільки вкінці відсилати.
Слова іншомовного походження це взагалі інша тема. На жаль, українська мова недостатньо багата чи недостатньо розвинута для створення своїх власних унікальних слів, нові слова, які виникли впродовж останніх століть в українській мові всі в більшості іноземного походження. Це непотрібна донкіхотська війна з млинами, які видаються велетнями :eusa_wall: . Давайте будем витрачати свій час на більш потрібні справи.

П.С. Єдину розумну пропозицію по орфографії я бачу тільки у перепрочитанні вже написаного, але це скоріше має бути не правило а прохання, оскільки ніхто не буде перевіряти прочитав дописувач свій допис чи ні.
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

Повідомлення: 803
Ім'я: Тарас
Прізвище: Саламанюк

UNREAD_POST IRCJA від П'ят 11.01.08 21:12

Відьмак написав: Наіщо тут на форумі канцелярщина, де кожне слово перед тим як вислати треба десять раз перепровірити, на наявність помилок, потім ше день подумати, і тільки вкінці відсилати.

по-перше, це не канцелярщина. по-друге, те, скільки раз ти перечитуватимеш своє повідомлення, залежить в першу чергу від твого знанння мови (чи то незнання?). більше практики - кращий результат :lol:

Відьмак написав: Давайте будем витрачати свій час на більш потрібні справи.

на які це більш попотрібні справи:?:
невже удосконалювати свою грамотнічть - не потрібно? :thumbdown: нехай це навіть форум, але тут ви можете показати і побачити свою грамотність/неграмотність, нехай це навіть розмовний стиль, але він теж обмежений своїми правилами.
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

UNREAD_POST Відьмак від П'ят 11.01.08 21:48

IRCJA написав:по-перше, це не канцелярщина. по-друге, те, скільки раз ти перечитуватимеш своє повідомлення, залежить в першу чергу від твого знанння мови (чи то незнання?). більше практики - кращий результат :lol:
на які це більш попотрібні справи:?:
невже удосконалювати свою грамотнічть - не потрібно? :thumbdown: нехай це навіть форум, але тут ви можете показати і побачити свою грамотність/неграмотність, нехай це навіть розмовний стиль, але він теж обмежений своїми правилами.

Грамотність удосконалювати потрібно, але іншими методами, можна створити окрему тему або навіть підфорум, де кожен зможе попрактикуватись у правописі української у відписуванні один одному літературно вивірених "творів".
На рахунок практики. Невже ти десять раз думаєш в звичайному побуті перед тим як скажеш якесь речення?
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST IRCJA від П'ят 11.01.08 21:59

Відьмак написав: Грамотність удосконалювати потрібно, але іншими методами, можна створити окрему тему або навіть підфорум, де кожен зможе попрактикуватись у правописі української у відписуванні один одному літературно вивірених "творів".

я ЗА :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Відьмак написав:На рахунок практики. Невже ти десять раз думаєш в звичайному побуті перед тим як скажеш якесь речення?

знаєш, доводиться. :wink: просто люблю грамотно говорити, принаймі стараюсь. та й професія цього вимагає. й тому краще в побуті практикуватись, аніж потім, коли тобі доведеться десь виступати, думати десять хвилин перед тим, як правильно щось сказати, сформулювати свою думку і все таке:lol:

до речі, побут - це повсякденне життя, тобто звичайне. тому вживати ці слова разом - не потрібно :lol: це я так - до теми :lol: :wink:
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

UNREAD_POST mudry від Суб 12.01.08 01:51

Відьмак написав:Нарід я думаю, що недоречно створювати всілякі там правила орфографії на форумі. Не додавайте офіційозу в звичайний розмовний стиль, не створюйте додаткових непотрібних правил, таких правил і так вже багато.

Правила не примусові. Це радше рекомендації для самовдосконелення. Щодо офіціозу: ніхто не змушує використовувати офіційно-ділові кліше, йдеться про те, щоби мова, там де це можливо була гарною.
Відьмак написав:Наіщо тут на форумі канцелярщина, де кожне слово перед тим як вислати треба десять раз перепровірити, на наявність помилок, потім ше день подумати, і тільки вкінці відсилати.

Керуючись такою логікою, взагалі багато що можна поставити під сумнів. А навіщо взагалі писати правильно, якщо тебе і з неграмотним дописом назагал зрозуміють?
Відьмак написав:На жаль, українська мова недостатньо багата чи недостатньо розвинута для створення своїх власних унікальних слів, нові слова, які виникли впродовж останніх століть в українській мові всі в більшості іноземного походження.

Це звідки такі висновки? Як на мене схоже на розповідь емансипованої вчительки російсьої літератури. Українська мова вже зараз демонструє достатньо потужностей, щоб пропонувати багато відповідників. Звісно ніхто не відмінятиме "телевізор" чи "інтернет", про те "соурс" (в сенсі програмний код) в літературних творах і в повсякденній мові міняють на "сирець", і гірше ніби не стає. Це все свідчить про те, що Ти не надто знаєш мову. І прикріше, що не хочеш її покращити.
Відьмак написав:Давайте будем витрачати свій час на більш потрібні справи.

Звичайна відмовка. Наскільки більше часу на написання допису ти потратиш, якщо замість аби-як, писати правильно?
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не пиши аби написати
mudry
Експерт
Експерт

UNREAD_POST mudry від Суб 12.01.08 01:58

Відьмак написав:На рахунок практики. Невже ти десять раз думаєш в звичайному побуті перед тим як скажеш якесь речення?

"Стосвоно"... Ні, не завжди. Але коли я думаю, як саме я будую речення, я думаю про те, щоб говорити так (правильно) завжди. Варто певний час подумати, щоб потім все виходило саме по собі.
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не пиши аби написати
mudry
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Professor від Суб 12.01.08 11:28

отсе вичитав про "дбуність української мови":
цітата: "На рахунок практики. Невже ти десять раз думаєш..."

на рахунок, таваріщі, дєнгі переказують... а думають "щодо" або "з приводу"...

дбайте та не задовбуйтесь... ПЛЗ
Крокуємо разом http://100krokiv.info/ - Крок за кроком до 100-ліття Пласту!
Professor
Експерт
Експерт

Повідомлення: 479
Ім'я: Андрій
Прізвище: Ребрик
Курінь: ч. 41/44 УСП/УПС
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Відьмак від Нед 13.01.08 14:55

Наскільки більше часу на написання допису ти потратиш, якщо замість аби-як, писати правильно?

Писати треба зрозуміло, а не правильно. Звичайно, зрозумілсть підрозуміває під собою і деяку правильність, але не таке банальне придирання до слів. :eusa_drool:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST IRCJA від Нед 13.01.08 15:38

Відьмак написав:Писати треба зрозуміло, а не правильно.

:eusa_naughty:
звідки такі висновки взяв? невже тебе в школі так вчили чи у внз?
ти помиляєшся, бо ті, хто себе поважають, ніколи не візьмуться, наприклад, за читання художньої книги, яка написана з помилками, - рівень культури не той і не їхній, навіть якщо в ній все буде написано зрозуміло.

а банальне придирання до слів допоможе тобі задуматись над змістом цих слів, над тим, чи правильно і доцільно їх вжито.

і те, як ви пишете і що доводите, означає, що ви аж ніяк не думаєте про те, як би то утвердите свою мову і піднести її на вищий рівень, на рівень пошани не лише серед українців-патріотів, а й серед псевдоукраїнців та громадян інших держав.
і не мені вам говорити, що ми ще не дожили до того часу, коли б наша мова почувалась захищеною і потрібною для народу, тому писати "так-сяк, бо мені зрозуміло, то й іншим буде зрозуміло. нащо щось покращувати, якщо це більшість влаштовує" - не треба.
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

UNREAD_POST Відьмак від Пон 14.01.08 12:24

IRCJA написав: :eusa_naughty:
звідки такі висновки взяв? невже тебе в школі так вчили чи у внз?
ти помиляєшся, бо ті, хто себе поважають, ніколи не візьмуться, наприклад, за читання художньої книги, яка написана з помилками, - рівень культури не той і не їхній, навіть якщо в ній все буде написано зрозуміло.

а банальне придирання до слів допоможе тобі задуматись над змістом цих слів, над тим, чи правильно і доцільно їх вжито.

Правила написання слів, по своїй суті, існують лише для того, щоб людям була зрозуміла мова один одного. Але видно ті хто придумували ті правила трохи перестаралися, і їх реально забагато для нормального розуміння людей. Не треба забувати, що правила існують для людей, а не люди для правил. :eusa_naughty: А банальне придирання є якраз наслідком надлишковості цих правил, адже якшо інакшій людині зрозуміло про що йдеться, то слова вжиті доцільно і правильно.
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Professor від Пон 14.01.08 14:27

Н-да, таварісч Відьмак видиться мені дуже розумний... аж настільки шо зарозумілий... тоді я відправлю його до такого ж лікаря, про якого філолога він говорить... тоді увидиме, як він захоче знати правила і їх дотримуватися, а не вибачте на слові, "чухатися про українську мову, правила і придирання"...
Крокуємо разом http://100krokiv.info/ - Крок за кроком до 100-ліття Пласту!
Professor
Експерт
Експерт

Повідомлення: 479
Ім'я: Андрій
Прізвище: Ребрик
Курінь: ч. 41/44 УСП/УПС
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST лютий від Пон 14.01.08 20:50

:arrow:
Востаннє редагувалось лютий в Пон 14.01.08 20:54, всього редагувалось 1 раз.
(Іван Сірко)
лютий
Експерт
Експерт

UNREAD_POST лютий від Пон 14.01.08 20:52

Відьмак написав:
Наскільки більше часу на написання допису ти потратиш, якщо замість аби-як, писати правильно?

Писати треба зрозуміло, а не правильно. Звичайно, зрозумілсть підрозуміває під собою і деяку правильність, але не таке банальне придирання до слів. :eusa_drool:

Цілком підтримую Відьмака...

В кінці речення я люблю ставити три крапки, хоча це часто буває неправильно, але я так звик і мені так подобається, я думаю це мене чимось виділяє від інших... я часто вживаю не літературні слова, але це не означає, що я не шаную свою мову, просто мені так подобається... Треба знати коли потрібно спілкуватись літературною мовою, а коли це можливо і не доречно...
Я в школі не любив гуманітарних наук, і в тому числі предмет української мови... не любив зубрити правила, ніколи не відчував до цього якогось потягу... Тому переважно я ставлю розділові знаки за відчуттям а не за окремими правилами... Це класно коли ти mudry ці всі правила знаєш і ними користуєшся на форумі, на це я тобі тільки скажу:"ріспект і уважуха", але я не вважаю , що правильно дорікати іншим за те, що вони не виділили дієприслівниковий зворот комами...

2 IRCJA
Ти кажеш, що для тебе має значення написав ти першу літеру нового речення з великої букви чи ні... то дотримуйся цього правила... В тлумачний словник зазирнути не важко, я так завжди роблю коли маю час, і коли мене зацікавило написання окремого слова... я не стараюсь виставити себе науком, але і не хочу виставляти себе зарозумілим "правильником" і вдавати з себе знавця української філології... я є такий який я є...
(Іван Сірко)
лютий
Експерт
Експерт

Далі

Повернутись в Теревені