Пропустити

Чи дбаю я про українську мову?

Розмови на будь-які теми, що не мають відношення до інших розділів.

Модератор: Модератори

UNREAD_POST Scalpel від Пон 14.01.08 21:26

Повний декаданс :roll:
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Scalpel
Адміністратор
Адміністратор

Повідомлення: 1468
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Микичак
Курінь: самітник

UNREAD_POST IRCJA від Пон 14.01.08 21:40

лютий написав:В кінці речення я люблю ставити три крапки, хоча це часто буває неправильно, але я так звик і мені так подобається, я думаю це мене чимось виділяє від інших...

та тобі й цього ніхто не забороняє. якщо це твоя фішка - то будь ласка. просто інколи треба й знати міру і не ставити, наприклад, двадцять крапок в кінці речення, щоб хтось там зрозумів, що думка не завершена.
лютий написав:Треба знати коли потрібно спілкуватись літературною мовою, а коли це можливо і не доречно...

:thumbsup: цілком погоджуюсь з тобою. але повторююсь - часом і нелітературна мова має свої обмеження.
лютий написав:Я в школі не любив гуманітарних наук, і в тому числі предмет української мови... не любив зубрити правила, ніколи не відчував до цього якогось потягу... Тому переважно я ставлю розділові знаки за відчуттям а не за окремими правилами...

:thumbsup: добре, що хоч в тебе є якесь вічуття мови, бо в декого його взагалі нема. але елементарні правила все-таки знати потрібно. і їх навіть зазубрювати не треба, а просто зрозуміти, навести собі один-два приклади - і ти їх будеш довго пам’ятати. головне - бажання.
лютий написав:але я не вважаю , що правильно дорікати іншим за те, що вони не виділили дієприслівниковий зворот комами...

якщо ти допишеш своє повідомлення в іншу тему, яка не стосується мови, то тобі ніхто дорікати не буде. але коли ти висловлюєш свою думку в темі щодо своєї мови, то тут ти мені вже вибач, але на помилки вказати треба, бо свої помилки треба знати і знати, що вони взагалі існуюють.

лютий написав:2 IRCJA
Ти кажеш, що для тебе має значення написав ти першу літеру нового речення з великої букви чи ні... то дотримуйся цього правила...

я не маю на увазі тільки те, чи написав ти речення з великої, чи з малої літери. і ти це сам прекрасно розумієш :wink:
лютий написав:В тлумачний словник зазирнути не важко, я так завжди роблю коли маю час, і коли мене зацікавило написання окремого слова... я не стараюсь виставити себе науком, але і не хочу виставляти себе зарозумілим "правильником" і вдавати з себе знавця української філології... я є такий який я є...

за те, що в словник заглядаєш і не намагаєшся виставити себе неуком - :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:
а зарозумілого "правильника" ти й не повинен з себе корчити :wink: але треба розрізняти поняття зарозумілого "правильника" і просто людину, нехай це навіть філолог, яка любить свою мову, вчить її, шанує і просто хоче, аби інші її теж знали. й знали не таку нам звичну, побутову, розмовну, а таку, яку людину підносить на вищий культурно-духовний рівень. невже тобі самому неприємно спілкуватись чистою мовою, не суржиком, і не тіпанням на кожному кроці, де ще після кожного слова, ліплять слово "Вася"?
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

Повідомлення: 199
Ім'я: Ірина
Прізвище: Кулик
Курінь: самітниця
Пластовий ступінь: ст. пл. прих.

UNREAD_POST Відьмак від Сер 16.01.08 22:37

Professor написав:Н-да, таварісч Відьмак видиться мені дуже розумний... аж настільки шо зарозумілий... тоді я відправлю його до такого ж лікаря, про якого філолога він говорить... тоді увидиме, як він захоче знати правила і їх дотримуватися, а не вибачте на слові, "чухатися про українську мову, правила і придирання"...

Твій вислів можна зозуміти як особисту образу моєї гідності, а це порушення правил форуму... :eusa_naughty: І хто це ще тут зарозумілий, той хто не хоче вести нормальної розмови, а тільки обмежується примітивними натяками на неповноцінність інших :?:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

Повідомлення: 803
Ім'я: Тарас
Прізвище: Саламанюк

UNREAD_POST Відьмак від Сер 16.01.08 22:46

лютий написав:В кінці речення я люблю ставити три крапки

Я теж 8) ...

2 Всі
Ризикуючи заробити чергові негативні коментарі в мій адрес :eusa_drool: , перевести русло розмови в зовсім другий бік і отримати численні різкі відповіді, я все ж наважуся :oops: задати таке банальне питання "Для чого шанувати мову, в даному випадку українську?"

П.С. Не подумайте, що я проти вшануванння мови і всяке таке, але мені просто цікаво знати думку інших. :wink:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST IRCJA від Сер 16.01.08 23:56

Відьмак написав:П.С. Не подумайте, що я проти вшануванння мови і всяке таке...

:eusa_doh: мда... :o знаєш, щось не схоже, щоб ти був за. чомусь у мене склалося саме таке враження після всіх твоїх постів.

Відьмак написав:2 Всі
Ризикуючи заробити чергові негативні коментарі в мій адрес :eusa_drool: , перевести русло розмови в зовсім другий бік і отримати численні різкі відповіді, я все ж наважуся :oops: задати таке банальне питання "Для чого шанувати мову, в даному випадку українську?"

дозволю собі процитувати Франка: "Мова росте разом з душею народу".
після постів Відьмака можу зробити для себе висновок, що душа в нас не те, що не росте (а з нею разом мова), а навпаки - десь там глибоко й далеко никається.

а для чого шанувати мову? невже ти ніколи не чув, що без мови немає народу? якщо ти думаєш, що твоя позиція - це позиція більшості (включно й не українців), і що мова - це ніщо інше, як просто засіб спілкування, то можу сказати, що це брехня. ніщо так не робить народ багатим, як його мова. нагадаю тобі і те, що мова українська входить до трійки наймилозвучніших мов світу, мова українська настільки багата, що їй може позаздрити будь-яка інша, в неї стільки можливостей, про які ти навіть і не чув, мабуть. і інші народи, які цього не мають, настільки бережливо ставляться до своєї мови, аби піднести її на вищий міжнародний рівень, бо це престижно для держави, це викликає повагу.
Якщо ми не будемо ЗАРАЗ шанувати нашу мову, то як би це песимістично не звучало, але велике засилля російської мови, її просто знищить. хоча я в то ніколи не повірю.
ми не можемо і не повинні зараз байдуже ставитись до мови, бо це вам не англійська, якій нічого не загрожує.
і ще. якшо ми не шануємо того, за що боролись наші предки, то виникає питання: чи маємо ми право називати себе українцями, а тим більше патріотами (бо пластуни зазвичай ввжажають себе патріотами своєї держави)? чи чесні ми тоді самі перед собою, коли вшановуємо пам’ять, наприклад, героїв УПА, при цьому не намагаємся дбати про мову, за яку вони боролись?

Бичко В.:
Ти слово бережи, як нагороду,
Воно до пісні й подвигу зачин,
В народу взяте - повернеш народу
Нічим не заплямоване, нічим!
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

UNREAD_POST Відьмак від Чет 17.01.08 20:20

IRCJA написав:
Відьмак написав:П.С. Не подумайте, що я проти вшануванння мови і всяке таке...

:eusa_doh: мда... :o знаєш, щось не схоже, щоб ти був за. чомусь у мене склалося саме таке враження після всіх твоїх постів.

Погано думаєш. :wink:
Я за помірковане шанування, а точніше підтриання мови, адже без мови не існувало би людини, як такої, а тіки якась примітивна мавпа. Але те чого забагато - нездорово. І ліки можуть бути ядом. :eusa_naughty:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST IRCJA від Чет 17.01.08 20:37

Відьмак написав: Але те чого забагато - нездорово.

І що в твому розумінні означає слово "забагато"? Чи не кількість всіх правил? Може, це проста відмазка?
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

UNREAD_POST Відьмак від Чет 17.01.08 20:43

IRCJA написав:
Відьмак написав: Але те чого забагато - нездорово.

І що в твому розумінні означає слово "забагато"? Чи не кількість всіх правил? Може, це проста відмазка?

Кількість правил, одне з таких забагато. Але я не маю на увазі нічого конкретного, не подумай шо українську мову, просто коли правил більше ніж дійсно потрібно це також погано. :eusa_think:
І це не відмазка. :eusa_naughty:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST IRCJA від Чет 17.01.08 21:34

Оскільки мало хто тут висловлюються - майже одні й ті самі, то в мене питання до вас, та й не тільки. Назва теми, як ви встигли зауважити, - "Чи дбаю я про українську мову?" Отож питання: а в який спосіб ви дбаєте про українську мову і чи взагалі дбаєте?
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

UNREAD_POST mudry від П'ят 18.01.08 01:02

IRCJA написав:а в який спосіб ви дбаєте про українську мову і чи взагалі дбаєте?

Я думаю це питання заслуговує окремої теми на форумі.
Було би супер, якби ти таку створила (бо думка твоя), в тілі теми виклавши всі за та проти.
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
mudry
Експерт
Експерт

Повідомлення: 2210
Ім'я: Мудрий
Прізвище: Андрій
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

UNREAD_POST IRCJA від П'ят 18.01.08 09:58

mudry написав:
IRCJA написав:а в який спосіб ви дбаєте про українську мову і чи взагалі дбаєте?

Я думаю це питання заслуговує окремої теми на форумі.
Було би супер, якби ти таку створила (бо думка твоя), в тілі теми виклавши всі за та проти.

А я так не думаю. Повторююсь, назва теми звучить "Чи дбаю я про українську мову?". Таке питання передбачає відповідь "так" або "ні". І я переконана в тому, що ти не мав на меті почути якусь одну з цих відповідей, а навпаки - обгрунтування своєї думки. Тому я і поставила це запитання. Можливо, твоє пояснення до теми передбачає дискусії трохи в іншому напрямку, але, як ти бачиш, дискусія вже вичерпалась - одні і ті ж дописують, і позиціє їхню ми вже знаємо. А можливо, просто треба було сформулювати назву теми трохи по-іншому, наприклад, "Чи дотримуємось ми правил української мови на форумі?", "Чи потрібно дотримуватись правил української мови на форумі і не тільки?", бо всі пости цієї теми крутились навколо цих питань.
Але якщо ти бажаєш створити таку тему, то будь ласка. Я не буду пред’являти авторські права на ідею :wink: :lol: :lol: :lol:
Зображення
IRCJA
Користувач
Користувач

UNREAD_POST Відьмак від П'ят 18.01.08 13:08

Так тему можна перейменувати. :D
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST ДжУайз від Сер 23.01.08 01:31

1.Я щонеділі слухаю радіопередачу "Слово"
2.Намагаюсь не вживати складеної форми творення прикметників вищого і найвищого ступеня порівння.
3.Не вживати не вмотивованого пасивного способу, і пасивних дієприслівників
інші як згадаю згодом
ДжУайз
Новачок
Новачок

Повідомлення: 3
Ім'я: Юрко
Прізвище: Мудрий
Курінь: к. ч. 3 ім. Івана Виговського
Пластовий ступінь: розвідувач

Поперед.

Повернутись в Теревені