Пропустити

Мораль і Християнство у Пласті

Розмови на будь-які теми, що не мають відношення до інших розділів.

Модератор: Модератори

Мораль і Християнство у Пласті

UNREAD_POST Wizor від Пон 25.02.08 21:28

Редаговано...
Дивно але ці дві речі розбігаються... Ас фор мі... .
Востаннє редагувалось Wizor в Пон 25.02.08 23:21, всього редагувалось 1 раз.
Wizor
Експерт
Експерт

Повідомлення: 446
Ім'я: Тарас
Прізвище: Ковалик
Курінь: 51
Пластовий ступінь: Учасник

UNREAD_POST Відьмочка від Пон 25.02.08 21:40

НА МОЮ ДУМКУ,ТОМУ ШО ІДЕАЛИ ПЛАСТУ СТВОРЮВАЛИСЯ НА ПОЧАТКУ 20СТОЛІТТЯ І ,НА ЖАЛЬ,НЕ ЗМІНЮВАЛИСЯ...ЦЕ ЖОРСТОКА ДИСК :evil: РИМІНАЦІЯ ПРАВ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА!!!
Я чиста,біла і пухнаста,
а ще велика зараза!
Відьмочка
Користувач
Користувач

Повідомлення: 112
Ім'я: Аля
Прізвище: Новосад
Курінь: к.ч.42 ім.Галини Дидик
Пластовий ступінь: учасниця

UNREAD_POST Scalpel від Пон 25.02.08 21:44

Якщо устрій, статут та правила організації не подобаються, то може краще її покинути?
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Scalpel
Адміністратор
Адміністратор

Повідомлення: 1468
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Микичак
Курінь: самітник

Re: Християнське питання і Пласт

UNREAD_POST YarkO від Пон 25.02.08 22:15

Wizor написав:Чому Пласт такий суворий до віри?.... адже в кожного своє уявлення про Бога, в кожного свій Храм.....

кидайте коменти цікаво почути...

Один із Трьох головних обов'язків зобов'язує пластуна «Бути вірним Богові та Україні» – де тут, у організації, до якої належать добровільно, жорстка дискримінація прав людини і громадянина? Чи то такі фрази вжито «задля красного слівця»? ;)
YarkO
Адміністратор
Адміністратор

Повідомлення: 2001
Ім'я: Ярема
Прізвище: Дух
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: старший пластун скоб

UNREAD_POST Відьмак від Пон 25.02.08 22:24

І дійсно йдучи в Пласт ми підписуємся під нормами, які він сповідує, але це ж не означає, шо думка Пласту чи наша думка є єдиноправильною? :eusa_think:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

Повідомлення: 803
Прізвище: Саламанюк

UNREAD_POST Tokach від Пон 25.02.08 22:25

Пласт зовсім не суворий до віри. Навпаки, дуже ліберальний.

Для того, щоб щось таке варнякати, непогано було б дати приклади з життя, де була виказана з боку Пласту "така суворість".

Що стосується віри, то тут одне обмеження — християнська. більше раджу читати у Вікіпедіях.
Tokach
Експерт
Експерт

Повідомлення: 879
Ім'я: Володимир
Прізвище: Токач
Курінь: Целібат Мурлики
Пластовий ступінь: ст. пл.

UNREAD_POST Wizor від Пон 25.02.08 22:29

насправді хотів почути переваги та недоліки монорелігійності пласту, або конкреності поляризації суто на одній вірі - християнській. Ми справді добровільно йдем в Пласт і добровільно приймаємо ці закони, але для чого?... для чого вони зараз нам і Пласту, чому ми розвиваємо Релігійні питання, а питання моралі не зачіпаємо, адже мораль якраз наближена до суспільства, а релігія ні..... :eusa_think:
Wizor
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Пон 25.02.08 22:35

Я знаю цілу купу людей,які є справжніми пластунами і які формально числяться християнами, але їхні погліди як мінімум не христинські. Тоді для чого ховати справжнє лице під гучні заяви Пласт християнський?
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Scalpel від Пон 25.02.08 22:40

Відьмак написав:Я знаю цілу купу людей,які є справжніми пластунами і які формально числяться християнами, але їхні погліди як мінімум не христинські. Тоді для чого ховати справжнє лице під гучні заяви Пласт християнський?

Ці люди не є справжніжими пластунами.
Не тому, що не християни, а тому, що лицеміри.
Востаннє редагувалось Scalpel в Пон 25.02.08 23:07, всього редагувалось 1 раз.
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Scalpel
Адміністратор
Адміністратор

Повідомлення: 1468
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Микичак

UNREAD_POST Lolik від Пон 25.02.08 22:41

Wizor написав:насправді хотів почути переваги та недоліки монорелігійності пласту, або конкреності поляризації суто на одній вірі - християнській.

може для початку сам наведеш агрументи? А то запустив -
Чому Пласт такий суворий до віри?
і провокуєш на дискусію :thumbdown:

Якщо я скажу - ні, Пласт не суворий до віри - це стане завершенням цієї дискусії? 8)
Lolik
Експерт
Експерт

Повідомлення: 2071
Ім'я: Богдан
Прізвище: Рак
Пластовий ступінь: ст. пл. гетьм. скоб

UNREAD_POST Wizor від Пон 25.02.08 22:45

така форма відповіді не веражає вашу думку обгрунтовано, і може вважатися за флуд... давайте конструктивні відповіді і коменти .... до Скальпеля...

А щодо формальності є багато нюансів...
Я формально співаю ти та молюся християнськими молитвами, але я церкву як таку практично не сприймаю та догми біблії.
Це значить, що я не пластун? :lol:
Wizor
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Пон 25.02.08 22:47

Scalpel написав:
Відьмак написав:Я знаю цілу купу людей,які є справжніми пластунами і які формально числяться християнами, але їхні погліди як мінімум не христинські. Тоді для чого ховати справжнє лице під гучні заяви Пласт християнський?

Ці люди не є справжніжими пластунами.

По-моєму це питання відносне, просто мені здається, що Пласт починає гнити з середини, адже Пласт це насамперед люди які його складають, а вде потім ідея яка їх обєднує. А якшо реально ця ідея їх не обєднує, а є тіки поверхневі гасла, то яка ж це тоді організація?
Гнила, по інакшому не скажеш.
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Andrew від Пон 25.02.08 22:53

Як на мене 9моя особиста думка) точку щодо віри в Бога ватро тематично розширити до " віри у Верховну силу чи Божество". Традиційно ця точка сприймається як дотримання Християнських вчень. Як наслідок, твердження "Атеїст чи не християнин - не пластун". Кожен повинен сам обирати собі шлях, тому Пласт повинен тільки допомогти зробити правильний крок, а ж ніяк, не за руку тягнути до церкви.
snidanok.livejournal.com
Andrew
Експерт
Експерт

Повідомлення: 401
Ім'я: Андрій
Прізвище: Дяченко
Курінь: зелена хустка
Пластовий ступінь: стп. прих

UNREAD_POST Wizor від Пон 25.02.08 22:56

ок конкретно ....

Щодо молитв - неважливо яка релігія - дія молитви одна.
Переваги:
- Гуртує людей які мають спільні погляди як мінімум на віру.
Себто однодумців, що усуває конфлікти на релігійній основі, або як мінімум локалізує
Мінуси:
- Базується на догмах Церкви.
- Пласт мало приділяє тлумаченню одного із своїх законів(щодо релігії)
перекладаючи це на плечі Тієї ж Церкви.

щодо моралі.... церковна мораль не є досконалою.... а суспільна тим більше (сьогоднішня)....
єдиний вихід звертатись до моралі предків..... чому цьому не приділяють уваги?
Востаннє редагувалось Wizor в Пон 25.02.08 22:59, всього редагувалось 1 раз.
Wizor
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Ведмідь від Пон 25.02.08 22:58

2Wizor
Як добровільна організація може бути суворою щодо чогось. Не подобається - на всі чотири.

Християнство - це та основа, забравши яку ми перетворимось на черговий кружок "умелые ручки".
Wizor, це немгожливо пояснити, з часом ти це або зрозумієш, або тобі не дано.
"Лише сміливі мають щастя"

Зображення
Ведмідь
Експерт
Експерт

Повідомлення: 438
Ім'я: Василь
Прізвище: Хом'як
Пластовий ступінь: ст.пл

по темі

UNREAD_POST Andriy від Пон 25.02.08 23:00

ну ви і даєте жару... такого абсурду наговорили, що аж соромно за вас...

по-перше - фраза "Що стосується віри, то тут одне обмеження — християнська. більше раджу читати у Вікіпедіях." - в ЖОДНОМУ документі не сказано, що в Пласті можуть бути лише ХРИСТИЯНИ (якщо я помиляюся - знайдіть мені цитату із правильників, статутів, положень чи напрямних, щоб мене переконати)... звідси випливає, що в Пласті можуть бути і мусульмани і буддисти тощо

по-друге - фраза "чому ми розвиваємо Релігійні питання, а питання моралі не зачіпаємо, адже мораль якраз наближена до суспільства, а релігія ні..... " - повний абсурд, оскільки вся МОРАЛЬ і базується в Україні (і в усіх християнських країнах) - на ХРИСТИЯНСЬКІЙ МОРАЛІ - тобто на основах Християнської ВІРИ!!! Ковалик... як ти думаєш, в Китаї чи Саудівській Аравії мораль така ж, як і в нас? може в них вона базується на їхніх вірах?

по-третє - "Я знаю цілу купу людей,які є справжніми пластунами і які формально числяться християнами, але їхні погліди як мінімум не христинські." - РУН-вірівці - є вірні Богові, мусульмани - є вірні Богові, Буддисти - є вірні Богові... можу продовжувати далі... інше питання, якщо пластун не вірить в Бога взагалі - от тут і є проблема... Людина, котра ні в що не вірить - не вірить і сама в себе і в доброту близьких... і взагалі - нема таких людей, котрі ні в що не вірять... хоч в щось чи когось вони і вірять, але це питання для іншої дискусії...

по-четверте - "Якщо устрій, статут та правила організації не подобаються, то може краще її покинути?" - Жорстко, але повністю підтримую... Ви ж граєте у футбол чи ще щось - там є правила і за їх порушення є покарання... якщо вас вони не влаштовують - або придумуєте свою або - граєте іншу гру - те саме і з Пластом - є конкретні правила, котрих треба дотримуватися... не хочеш - виходь з Пласту...

і на останок - фраза "чому ми розвиваємо Релігійні питання" - взагалі є абсурдною - чому? бо насправді про релігійне виховання в Пласті ми лише говоримо... Чи розвинуте в нас капеланство? НІ! Це все понти декотрих священників, котрі хочуть себе так називати і раз чи два-три рази на рік проведуть спільний молебень для станиці... ТАК НЕ МАЄ БУТИ! Пригадайте - коли ви останній раз були на хоч якихось гутірках чи дискусіях на релігійні тематики? Для загалу ці теми не виносяться, лише розвинуті для PR декотрих священників і все... а чи на кожному таборі є з вами цей капелан?... знову ж таки - це тема для окремої дискусії...

тому, Ковалику, я б на твому місці тему переформулював, оскільки вона є некоректною (мінімум) і взагалі - безграмотною (максимум)... без образ, але так воно є... добре подумай, що ти хотів спитати... бо ти спитав - "масло-маслане"... сам подумай...
Могутня є сила Чуттів, але Розум над нею, над Розумом вічна Душа, а Господь над Душею!
Andriy
Експерт
Експерт

Повідомлення: 396
Прізвище: Купина

UNREAD_POST mykola muzala від Пон 25.02.08 23:01

Я знаю цілу купу людей,які є справжніми пластунами і які формально числяться християнами, але їхні погліди як мінімум не христинські
беззаперечний аргумент для того, щоб
для чого ховати справжнє лице під гучні заяви Пласт християнський?
:eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:
В статуті Пласту сказано, що "Пласт організація української молоді для всебічного та патріотичного виховання на засадах християнської моралі". Напевно це одна з небагатьох згадок про "християнськість Пласту". На мою думку, попри те, що я далеко не богослов і філософ, що "засади християнської моралі" є нічим іншим як загальнолюдськими засадами моралі - не вбий, не вкради, не говори неправди, люби і т.д. Ці засади є основами дуже багатьох релігій планетарного і не дуже масштабу. Проте саме християнство є нашою тисячолітньою традицією, тому чітко говориться саме про "християнські засади" в Пласті. Як відомо, скаути є в більш ніж 150 країнах світу і, без сумніву, далеко не всі вони християни. Проте загальні прнципи та ідеали залишаються незміними в багатьох національних організації впродовж 100 років.

В Криму декілька років тому був 1 чи 2 гуртки кримських татар, які, як відомо, є мусульманами. І я не вважаю їх меншовартісними пластунами ніж християни. Якщо людина сповідує загальнолюдські моральні принципи, то абсолютно не важливо як вона називає Бога і яким чином до нього молиться.

Проте абсолютно очевидним є той факт, що до Пласту не можуть належати атеїсти чи ті, хто сповідує "людиноненавистницькі релігії" чи ті, які заперечують Добро, Красу і Любов... Без сумніву, кожна людина має право обирати і визначати свої погляди і формувати свої переконання, але повторюсь - в Пласті є певні закони і якщо вони комусь заважають, то краще вийти з Пласту, ніж кривити душею, або міняти Пласт під себе.

З більшістю тез Візора категорично не погоджуюсь...

НА МОЮ ДУМКУ,ТОМУ ШО ІДЕАЛИ ПЛАСТУ СТВОРЮВАЛИСЯ НА ПОЧАТКУ 20СТОЛІТТЯ І ,НА ЖАЛЬ,НЕ ЗМІНЮВАЛИСЯ...ЦЕ ЖОРСТОКА ДИСКРИМІНАЦІЯ ПРАВ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА!!!
подруго, наступного разу капс лок відтисни - немає чого тут кричати, не глухі... :lol: :lol: :lol:

Льоліку :thumbsup: - круто перервав дискусію:)
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
mykola muzala
Експерт
Експерт

Повідомлення: 1524
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST Andrew від Пон 25.02.08 23:01

Як приклад. для морально-релігійної підготовки на акції запрошуються виключно християнські отці. Думаю , що представники інших вірувань були б не проти завітати до пластунів.

Тут потрібно розділяти між пластунами та християнськими піонерами.
snidanok.livejournal.com
Andrew
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Andrew від Пон 25.02.08 23:05

Smit написав:2Wizor
Як добровільна організація може бути суворою щодо чогось. Не подобається - на всі чотири.

Християнство - це та основа, забравши яку ми перетворимось на черговий кружок "умелые ручки".
Wizor, це немгожливо пояснити, з часом ти це або зрозумієш, або тобі не дано.

не погоджуюся. Рівно нічого не сталося б .
snidanok.livejournal.com
Andrew
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Andrew від Пон 25.02.08 23:07

Взагалі, вважаю що тут діло вибору. кожен повинен обрати собі сам, а організація не повинна, ніяким чином, насаджувати офіційну позицію чи диктувати єдину думку.
snidanok.livejournal.com
Andrew
Експерт
Експерт

по темі

UNREAD_POST Andriy від Пон 25.02.08 23:07

Ковалик, ти задрав (мяко кажучи)

ти плутаєш два поняття - ВІРА і ЦЕРКВА, яка, зараз - трактує догми віри - як си захоче... (прикладів є багато, якщо хош - наведу в приват)... отму - є ти християнином - ніхто тебе не змусить виконувати тобі те, що каже офіційна церква, котра йде проти догм і тому в тебе і є роздвоєності...

пиши в приват - паабщаємся... спробую тобі дещо роз'яснити...
Могутня є сила Чуттів, але Розум над нею, над Розумом вічна Душа, а Господь над Душею!
Andriy
Експерт
Експерт

Повідомлення: 396
Прізвище: Купина

UNREAD_POST mykola muzala від Пон 25.02.08 23:09

Блін, та тут чат якийсь - не втисг написати, а ще три повідомлення перед мною... :D

для морально-релігійної підготовки на акції запрошуються виключно християнські отці
бо ми в Україні живемо, а не Лаосі чи Непалі. Наша традиційна релігія християнство і наші предки сповідують її тисячу років. ТОй хто відходить від віри предків - зрадник...

Я далеко не є ревним християнином, бо маю свої погляди на певні речі, які відбуваються в Церкві, але це жодним чином не впливає на мою віру в Бога...

Але тішить те, що більшість ст.пл., які тут відписали написали практично те ж саме, хоча навіть писали, так вигяладє, в один момент...
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
mykola muzala
Експерт
Експерт

Повідомлення: 1524
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST Andrew від Пон 25.02.08 23:10

ну
snidanok.livejournal.com
Andrew
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Wizor від Пон 25.02.08 23:13

Сор за недоліки у формулюванні. Надалі буду формулювати конкрентніше...

Питання моральних цінностей якраз має бути глибшим від усіх релігій, а не привязуватись до конкретної, мораль це те, що має поєднувати нутро кожного здорового індивіда, тобто кожна людина повинна налаштувати свій внутрішній світ до стану гармонії із самим собою та зовнішнім світом. В наш час Християнство дає не достатньо(на мою думку), первісні вірування вбільшості теж, а що тоді є золота середина?
Wizor
Експерт
Експерт

Re: по темі

UNREAD_POST Відьмак від Пон 25.02.08 23:14

Andriy написав:по-третє - "Я знаю цілу купу людей,які є справжніми пластунами і які формально числяться християнами, але їхні погліди як мінімум не христинські." - РУН-вірівці - є вірні Богові, мусульмани - є вірні Богові, Буддисти - є вірні Богові... можу продовжувати далі... інше питання, якщо пластун не вірить в Бога взагалі - от тут і є проблема... Людина, котра ні в що не вірить - не вірить і сама в себе і в доброту близьких... і взагалі - нема таких людей, котрі ні в що не вірять... хоч в щось чи когось вони і вірять, але це питання для іншої дискусії...

по-четверте - "Якщо устрій, статут та правила організації не подобаються, то може краще її покинути?" - Жорстко, але повністю підтримую... Ви ж граєте у футбол чи ще щось - там є правила і за їх порушення є покарання... якщо вас вони не влаштовують - або придумуєте свою або - граєте іншу гру - те саме і з Пластом - є конкретні правила, котрих треба дотримуватися... не хочеш - виходь з Пласту...

По-перше мова йде не взагалі про Бога як такого і віру в нього, а в те що багато пластунів бачать Бога по інакшому, ніж це передбачає християнська релігія.
А ствержувати
Якщо устрій, статут та правила організації не подобаються, то може краще її покинути?
те саме шо казати якшо тобі не подобається життя піди і застрілись. Треба змінювати життя!
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

Далі

Повернутись в Теревені

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей