Пропустити

Мораль і Християнство у Пласті

Розмови на будь-які теми, що не мають відношення до інших розділів.

Модератор: Модератори

UNREAD_POST Відьмак від Вів 26.02.08 00:39

МзС написав:Віра або є або її не має.

Це точно. :D :eusa_clap:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

Повідомлення: 803
Ім'я: Тарас
Прізвище: Саламанюк

UNREAD_POST mykola muzala від Вів 26.02.08 01:17

Віра або є або її не має.
з маленьким уточненням - без віри в Пласті немає чого робити...
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
mykola muzala
Експерт
Експерт

Повідомлення: 1524
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST Чуприк від Вів 26.02.08 09:44

Друзі винайшли (хоча просто повторили часто застосовуване) правило - хочеш бути почутим - провокуй. Тому й піднімають неоднозначні для Пласту теми, які за визначенням не будуть однозначні. бо відповіді на них людство шукає тисячоліттями свого існування. І дискусія у форматі ті хто шукає і ті що знайшли завше приречена на неуспіх, бо спілкування іде з двох нерізнозначних височин.
Але замість беззмістовного сотрясання повітря і клавіатур зправді підіть шляхом, який пропонує Андрій - влаштуйте дискусії (хоча я б то більше назвав обговорення, бо при всій рівноплновості у Пласті не багато людей які протситавляються християнській моралі, а точніше їх кількість близька до нуля), запросіть священників різних конфесій, інших цікавих людей. висловіть свої думки в голос - і ви будете ближчі до кінця пошуку. Головне не зачтрягнути на цьому етапі - люди в посітйному пошуку себе дуже цікаві, але не більше. має бути стрижень і добре коли цей стрижень - ідеалістичне спрйиняття всесвіту на засадах християнської моралі. себто віра.
Чуприк
Експерт
Експерт

Повідомлення: 1608
Ім'я: Славко
Прізвище: Юрчишин
Курінь: ОЗО
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Ненормальна від Вів 26.02.08 13:44

Кажу це не я перша і не я остання-є багато організацій,які подібні до Пласту, але які не зобовя'вязують бути вірним Богові.
"Скатєртю дарожка".
Зображення

Мусиш боротися,інакше згинеш.
Ненормальна
Експерт
Експерт

Повідомлення: 316

UNREAD_POST Чуприк від Вів 26.02.08 16:54

Особливо актуальними є слова Каті в адерсу тих, хто розглогольствує про питання віри, склавши присягу :)
Чуприк
Експерт
Експерт

Повідомлення: 1608
Ім'я: Славко
Прізвище: Юрчишин
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Ненормальна від Вів 26.02.08 17:13

Я вважаю, що цю тему навіть не актуально піднімати серед пластунів, бо таких питань не має виникати серед справді "вірним Богові....".
Зображення

Ненормальна
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Вів 26.02.08 17:43

Знову читаю дивні дописи. :eusa_drool:
Нарід ми не зомбі :eusa_naughty: , і ми маєм весь час підіймати питання і сумніватись, і тіки тоді ми будемо існувати. Питання навіть у тих хто "вірний Богові..." мають виникати завжди, і накше це просто обмежені люди :eusa_wall: , я вже не говорю за тих хто готовий вбивати інших за переконання, або взагалі далекий від релігій взагалі, і від християнства зокрема.
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Ненормальна від Вів 26.02.08 17:56

Питання полягає в чому? Чому в пласті"так дискримінуються людські права", "чому тут так жорстоко"?
Зображення

Ненормальна
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмочка від Вів 26.02.08 19:46

mykola muzala написав:

для морально-релігійної підготовки на акції запрошуються виключно християнські отці
бо ми в Україні живемо, а не Лаосі чи Непалі. Наша традиційна релігія християнство і наші предки сповідують її тисячу років. ТОй хто відходить від віри предків - зрадник...

добре тоді всі пластуни мають перейти в язичництво,оскільки християнство не є нашою національною вірою...
Я чиста,біла і пухнаста,
а ще велика зараза!
Відьмочка
Користувач
Користувач

Повідомлення: 112
Ім'я: Аля
Прізвище: Новосад
Курінь: к.ч.42 ім.Галини Дидик
Пластовий ступінь: учасниця

UNREAD_POST mykola muzala від Вів 26.02.08 22:29

ми маєм весь час підіймати питання і сумніватись, і тіки тоді ми будемо існувати.
я щойно загадав, де вже читав подібні думки... Так звана "Біблія сатани" Антона Шандора Лавея - засновника так званої Церкви Сатани - колись читав, щоб зрозуміти, на чому побудована та ідеологія.

Я освобождаюсь ото всех условностей, которые не ведут к моему земному благополучию и счастью.
а це одна з дуже багатьох цитат, які по суті повторюють одну і ту ж саму думку - сумнівайся, відкидай будь-які догми, які не сприяють твоєму земному благополуччю і т.д. Задумайся, друже Відьмак, над цим збігом....

Знов повторю те, що вже багато разів вище писалось - треба думати, треба аналізувати, але винаходити велосипед (загальнолюдські моральні цінності), який був винайдений тисячоліття назад і показав свою надійність, найменше нелогічно. І цей винахід, оскільки йдеться найперше про взаємостосунки між людьми, не зміниться, як б навколо не змінився світ - Добро, Краса, Любов є вічними.

Я не професіонал в царині релігій, тому на цю тему вам все ж таки краще говорити з професіоналами. Для себе я вже зробив висновок, що Бог і християнські принципи є каменями фундаменту, на якому створений Пласт, тому міняти тут нічого не можна...

Я категорично не погоджуюсь, що в Пласті якимось чином дискримінують людьскі права - в Пласт можна добровільно вступити і добровільно вийти, але якщо ти вже згодився бути в Пласті, то грай за правилами.

Тезу про те, що християнство не є нашою національною вірою, я, з вашого дозволу, коментувати не буду...
mykola muzala
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Вів 26.02.08 23:05

2 mykola muzala
Декарт написав:COGITO ERGO SUM.
Я сумніваюсь, отже я існую.

Ну то Декарт теж був сатаністом? :lol: :wink:

Я теж за загальнолюдські ціності, типу Любов, Краса і т.д. Просто ми говорим про це з різних боків.
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Scalpel від Вів 26.02.08 23:38

Переклад невірний. Рене Декарт сказав "Мислю, отже існую".
А ще він казав "Уточнюйте значення слів і ви уникните половини помилок".

Щодо точності перекладу:
"cogito I cōgito, āvī, ātum, āre [co- + agito]
1) мыслить, размышлять, думать, рассуждать (aliquid или de re aliquā) c. secum (animo, cum animo и in animo) , , — рассуждать про себя futura c. — думать о будущем consilia cogitata — (хорошо) обдуманные планы si vere c. volumus — если желаем правильно мыслить, при надлежащем рассмотрении spatium sumere ad cogitandum — взять время для размышления
2) придерживаться мнения, быть расположенным (male, bene c. de aliquo или adversus и in aliquem , , )
3) представлять себе, воображать (aliquid in animo ) id potestis cum animis vestris c. — это вы (сами) можете себе представить cogitate cum animis vestris — имейте в виду
4) задумывать, замышлять, затевать (proscriptiones et dictaturas, facinus ) c. de altero consulatu gerendo — помышлять о втором консульстве de reddenda re publicā c. — помышлять о восстановлении республики aliquid ad perniciem c. — замышлять что-л. с целью погубить res novas c. — задумать переворот
5) намереваться прибыть, рассчитывать отправиться (c. in Tusculanum ; cras c. ) Beneventi cogitabam bodie — сегодня я думал быть в Беневенте II cōgito, — , — , āre [к cogo] 1) собирать (milites ) 2) заставлять, принуждать (aliquid facere )"
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Scalpel
Адміністратор
Адміністратор

Повідомлення: 1468
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Микичак
Курінь: самітник

UNREAD_POST -=Лис Микита=- від Вів 26.02.08 23:51

Відьмак написав:2 mykola muzala
Декарт написав:COGITO ERGO SUM.
Я сумніваюсь, отже я існую.

Ну то Декарт теж був сатаністом? :lol: :wink:

Я теж за загальнолюдські ціності, типу Любов, Краса і т.д. Просто ми говорим про це з різних боків.

По - перше Декарт говорив, що є не досконалі люди - тому що вони сумніваються і найдосконаліший Бог, що породжує у головах людей сумніви, що дозволяє їм існувати.
По -друге Декарт був набожною людиною. ( Та власне у тойчас було небезпечно бути не набожним):)
По-третє - Декарт автор так званих "Двох доказів існування Бога"
Можу підсумувати, що сумніваюсь, що Декарт був тим - ким ти його обізвав!)

Тепер: як на мене дискусії про віру і віровизнання, дуже навіть хороше явище, але дискусії у Пласті про існування Бога, і антирелігійні закиди у пластовому середовищі не прийнятні. Як на мене ти прийшов у Пласт приймаючи і схвалюючи закони і обо"вязки, що на тебе покладали, ти приходиш у Пласт визнаючи Бога. А головне подумай, ти давав свою присягу в ім"я Бога.
Казав це деяким юнакам з нашої станиці, що скаутська організація - це організація християн.
-=Лис Микита=-
Користувач
Користувач

Повідомлення: 106
Ім'я: Ковальов
Прізвище: Андрій
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

UNREAD_POST -=Лис Микита=- від Вів 26.02.08 23:53

Ні, Ярославе можна перекласти і "сумніваюсь". Бо існує у філософії така філософська категорія, як "Сумнів Декарта". Тобто все ставити під сумнів. А його погляд на це я виклав вище!
-=Лис Микита=-
Користувач
Користувач

UNREAD_POST Scalpel від Вів 26.02.08 23:58

-=Лис Микита=- написав:Ні, Ярославе можна перекласти і "сумніваюсь". Бо існує у філософії така філософська категорія, як "Сумнів Декарта". Тобто все ставити під сумнів. А його погляд на це я виклав вище!

Я говорю не про філософські категорії.
По-друге "сумнів Декарта" здається походить з його праць, а не з єдиної фрази. А Вище наведена фраза має саме такий переклад.

Парафраз - Dubito ergo sum означає "Сумніваюсь, отже існую".
Але ж це різні речі, та й ці слова Декарту не належать.

В принципі ж, Декарт хотів створити систему принципів засновану на першості розуму над вірою.
Востаннє редагувалось Scalpel в Сер 27.02.08 00:04, всього редагувалось 2 разів.
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не пиши аби написати
Scalpel
Адміністратор
Адміністратор

UNREAD_POST -=Лис Микита=- від Сер 27.02.08 00:01

технічно ми з питання "Релігії і моралі" пішли на Декарта
-=Лис Микита=-
Користувач
Користувач

UNREAD_POST Scalpel від Сер 27.02.08 00:05

-=Лис Микита=- написав:технічно ми з питання "Релігії і моралі" пішли на Декарта

Просто слід говорити правду. А якщо наводити цитату - то розуміти її.
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не пиши аби написати
Scalpel
Адміністратор
Адміністратор

UNREAD_POST Відьмак від Сер 27.02.08 22:04

Scalpel написав:
-=Лис Микита=- написав:технічно ми з питання "Релігії і моралі" пішли на Декарта

Просто слід говорити правду. А якщо наводити цитату - то розуміти її.

Я знайомий з філософією Декарта. І ту цитату розумію. Переклади її на українську є різні, і в одних джералах вона фігурує як думати, а в інших сумніватись. Що ж до релігійності, то його докази за існування Бога просто зводяться до того, що якщо ми про шось не знаєм, то воно існує.
Не подумайте, шо я проти існування Бога і всяке таке, я ж все таки пластун :wink: . Але його докази я вважаю недоцільними.
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST mXw від Чет 28.02.08 00:37

Погодтесь,що усі ми без виключення розуміємо те Християнство по-своєму.Бога розуміємо по-своєму.і навіть той,хто вважає себе мега-християнином,супер-пластуном ітд. ,забуває про ті вічні цінності,які власне і пропагує в житті,навіть на цьому форумі.причому пропагує несвідомо.коли Бог казав полюбити ближнього свого хіба ж він уточнював,що то має бути саме християнин?тому усі закиди Лиса Микити та інших на те,що в Пласті мають бути лише християни є не більш як порушенням заповіді Божої,бо таке ставлення до людей інщої віри-дискримінація.крім того,в Конституції України написано,що наші громадяни мають рівні ПРАВА і обов"язки незалежно від кольору шкіри,віровизнання ітд.Думаю усі погодяться,що норми права в Україні стоять завжди вище пластового закону.
А взагалі,погоджуюсь з Чуприком.тема себе вичерпала,бо все рівно кожен залишиться при своїй думці.невже ж усі такі наївні і думаєте ,що нема в Пласті атеїстів?але якщо така людина хоче просто вузли навчитись в"язати,а не ляси точити,хіба ж це злочин?
наразі є набаго серйозніші проблеми в пласті і суспільстві.але у нас менталітет такий-кидати гучні заяви,щоб усі кинулись як падальщики на м"ясо,а на важливіші речі закривати очі
mXw
Новачок
Новачок

Повідомлення: 2
Ім'я: Елеонора
Прізвище: Вініхуелівна

UNREAD_POST WOK від Чет 28.02.08 09:57

Ненормальна написав:Я вважаю, що цю тему навіть не актуально піднімати серед пластунів, бо таких питань не має виникати серед справді "вірним Богові....".

Катю,дякую за такі слова :thumbsup: . 5 років в Пласті не пройшли дарма для мене...
Спокійно і ясно проголошуй свою правду,слухай також те,що кажуть інші,навіть якщо вони говорять не надто розумно,-бо й у цьому є якийсь сенс
WOK
Експерт
Експерт

Повідомлення: 497
Ім'я: Оксана
Прізвище: Хмеленко
Курінь: Курінь УСП ч.18 "Шостокрилі"

UNREAD_POST Відьмак від Чет 28.02.08 10:15

mXw написав:наразі є набаго серйозніші проблеми в пласті і суспільстві.але у нас менталітет такий-кидати гучні заяви,щоб усі кинулись як падальщики на м"ясо,а на важливіші речі закривати очі

Це важдиве питання просто воно ше непоказало себе у всій красі, і знаходиться більше в тіні. Ніхто не звертає на нього уваги, але коли воно стане явним, вже буде пізно.
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Luther від Чет 28.02.08 10:35

Відьмак написав:По-моєму це питання відносне, просто мені здається, що Пласт починає гнити з середини, адже Пласт це насамперед люди які його складають, а вде потім ідея яка їх обєднує. А якшо реально ця ідея їх не обєднує, а є тіки поверхневі гасла, то яка ж це тоді організація?
Гнила, по інакшому не скажеш.

"Закон же прийшов, щоб збільшився переступ. А де збільшився гріх, там зарясніла благодать" (Римл. 5:20).
Якщо чоловік, перебуваючи в шлюбі, має інтимні стосунки ще з декількома жінками, то до тих пір, поки не зіткнеться з заповіддю "Не чини перелюбу", гадає собі, що у нього все нормально.
І тільки сьома заповідь класифікує його дії гріхом. Миттєво з'являється потреба в Божій благодаті. Визнавши гріх, отримуємо Боже прощення і силу для перемоги над ним: "Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої" (1Івана 1:9).
Аналогічно і з четвертою заповіддю. Людина святкує неділю по традиції, і поки не знатиме заповідь "Памятай днь суботній, щоб святити його", вважатиме, що в неї все нормально. Тільки і тільки четверта заповідь кпасифікує святкування неділі гріхом. Визнавши цей гріх і отримавши прощення, людина впорядковує своє життя Божій волі, святкуючи день, який заповів Бог.
В Євангелії є застереження для християн, які знають, але ігнорують Божу волю:
"Не кожен, хто каже до Мене: Господи, Господи! увійде в Царство Небесне, але той, хто виконує волю Мого Отця, що на небі. Багато-хто скажуть Мені того дня: Господи, Господи, хіба ми не Ім'ям Твоїм пророкували, хіба не Ім'ям Твоїм демонів ми виганяли, або не Ім'ям Твоїм чуда великі творили? І їм оголошу Я тоді: Я ніколи не знав вас... Відійдіть від Мене, хто чинить беззаконня!" (Матв. 7:21-23).

Де сміливі християни, які б не лякались відновити дотримання четвертої заповіді?
Luther

UNREAD_POST mykola muzala від Чет 28.02.08 17:06

якщо така людина хоче просто вузли навчитись в"язати,а не ляси точити,хіба ж це злочин?
Пласт не для навчання вузлів існує...

Оскільки тут дехто не читає попередньої дискусії, зведу в короткі тези вище написане:
1. В Пласті може бути будь-хто, хто "вірний Богові", при чому не важливо як він називає Бога.
2. Коли говриться "на засадах християнської моралі" найбільше розуміється традиція християнства в Україні, оскільки ті ж самі засади є прийнятними в більшості релігій світу.
3. В Пласті не може бути атеїст, оскільки він прямо не виконує першого головного обовязку Пласту.
4. Багато речей, які є нормальними поза Пластом є нормою, не є нормою в Пласті, оскільки Пласт має власні правила, які в дуже багатьох випадках обмежують багато прав. Проте Пласт залишається добровільною організацієб і будь-хто, хто вважає пластові правила надмірними, має повне право вийти з Пласту в будь-який момент. Проте до того часу, поки людина в Пласті, вона зобовязана виконувати пластові правила.
mykola muzala
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Чет 28.02.08 17:55

2 mykola muzala
Прочитав "короткі тези з попередньої дискусії".
То шо ж виходит якщо хтось Бога буде називати Ненавистю, типу сатаністи, то він теж може стати пластуном?
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST mXw від Чет 28.02.08 20:22

Відьмак :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: !!!!!

2mykola muzala
ти ж прекрасно розумієш,що я висловлювалась абстракно про вузли,нащо ж до слів чеплятись???
коли я говорила про атеїстів ти теж певно не зрозумів,тому що в Пласті "не може бути"атеїстів,тобто "не дозволено"-то й так ясно.але поглянь правді у вічі:такі люди є .вони ніколи не зізнаються в цьому,бо їм подобається пласт.може людина ще не зрозуміла Віри.але ж ти ніколи не дізнаєшся про це.
не тре пояснювати про обов"язки,правила і норми,бо всі це чули вже 300 разів,і все вже знають,тому це на мою думку чистий флуд,повторення.до теми,якщо в пласті буде дозволено чинити злочини насилля ,ти теж скажеш "пластові правила обмежують деякі права"? :eusa_hand: [/quote]
mXw
Новачок
Новачок

Повідомлення: 2
Ім'я: Елеонора
Прізвище: Вініхуелівна

Поперед.Далі

Повернутись в Теревені

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей