Пропустити

Мораль і Християнство у Пласті

Розмови на будь-які теми, що не мають відношення до інших розділів.

Модератор: Модератори

UNREAD_POST mykola muzala від Пон 25.02.08 23:15

А ви читаєте, що зверху написано чи пишете для того, щоб писати? Бо з відповідей видно, що пишите.... тільки пишете...
Востаннє редагувалось mykola muzala в Пон 25.02.08 23:20, всього редагувалось 1 раз.
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
mykola muzala
Експерт
Експерт

Повідомлення: 1524
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST Відьмак від Пон 25.02.08 23:19

mykola muzala написав: бо ми в Україні живемо, а не Лаосі чи Непалі. Наша традиційна релігія християнство і наші предки сповідують її тисячу років. ТОй хто відходить від віри предків - зрадник...

:wallbash: Невже?? Тоді ми всі зрадники оскільки наші предки були язичниками. І це було довше ніж 1000 років у християнстві.
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

Повідомлення: 803
Ім'я: Тарас
Прізвище: Саламанюк

UNREAD_POST mykola muzala від Пон 25.02.08 23:23

Тоді ми всі зрадники оскільки наші предки були язичниками. І це було довше ніж 1000 років у християнстві.
яку віру сповідують твої батьки? а батьки твоїх батьків? а батьки батьків твоїх батьків? Тому цей питання і смайл перед ним тільки дуже з поганого боку тебе характеризують;) в таких випадках прохання одне - читай підпис під моїми повідомленнями - я завжди сподіваюсь, що він все ж таки змушує людей задуматись перед тим, як поставити необдуманий пост.

Ми звичайно можемо зачіпити філософські питання формування релігій і богословські теми, але на цю тему тобі краще спілкуватись із священником
mykola muzala
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Wizor від Пон 25.02.08 23:29

Питання навіть не в тому у Що вірили наші батьки, а в те у Що ми віримо зараз. Або, вірніше, у Що нам вірити?.... Якщо ми відчуваємо, що то не наше.... то чи варто допомагати Пласту у пошуках своєї віри ?... або хоча б направляти для осмислення....
Wizor
Експерт
Експерт

Повідомлення: 446
Прізвище: Ковалик
Курінь: 51
Пластовий ступінь: Учасник

UNREAD_POST mykola muzala від Пон 25.02.08 23:41

Питання навіть не в тому у Що вірили наші батьки, а в те у Що ми віримо зараз. Або, вірніше, у Що нам вірити?.... Якщо ми відчуваємо, що то не наше.... то чи варто допомагати Пласту у пошуках своєї віри ?... або хоча б направляти для осмислення....
Пласт достатньо чітко пропонує вірити вам у те, що довело свою справжність і необхідність впродовж 100 років існування організації і тисячолітню історію людства, оскільки йдеться про загальнолюдські принципи. І вже ваша справа наскільки ви повірите Пласту і візьмете те, що він пропонує

Інший варіант - ви шукаєте самі, звичайно поза Пластом, що вам ближче і винаходите черговий велосипед... От тільки чи це не буде даремною тратою часу? :lol:
mykola muzala
Експерт
Експерт

по темі

UNREAD_POST Andriy від Пон 25.02.08 23:42

багато пластунів бачать Бога по інакшому, ніж це передбачає християнська релігія

от такі питання будуть доти, поки в Пласті не піднімуть на нормальний рівень ДИСКУСІЇ (не гутірки, не інструктажі тощо) на релігійну тематику... Тому пропоную усім такий варіант - в себе в станиці чи курені чи гуртку чи просто зі знайомими - провести таку дискусію... і, думаю, питання будуть зняті...

а питання - У ЩО НАМ ВІРИТИ? - думаю, варто обговорити зі священниками різних релігій і з друзями... бо можна, опираючись, на якісь власні корисливі цілі і зійти з шляху...
Востаннє редагувалось Andriy в Пон 25.02.08 23:46, всього редагувалось 1 раз.
Могутня є сила Чуттів, але Розум над нею, над Розумом вічна Душа, а Господь над Душею!
Andriy
Експерт
Експерт

Повідомлення: 396
Ім'я: Андрій
Прізвище: Купина
Пластовий ступінь: ст. пл.

UNREAD_POST Відьмак від Пон 25.02.08 23:42

mykola muzala написав:
Тоді ми всі зрадники оскільки наші предки були язичниками. І це було довше ніж 1000 років у християнстві.
яку віру сповідують твої батьки? а батьки твоїх батьків? а батьки батьків твоїх батьків? Тому цей питання і смайл перед ним тільки дуже з поганого боку тебе характеризують;) в таких випадках прохання одне - читай підпис під моїми повідомленнями - я завжди сподіваюсь, що він все ж таки змушує людей задуматись перед тим, як поставити необдуманий пост.

Ми звичайно можемо зачіпити філософські питання формування релігій і богословські теми, але на цю тему тобі краще спілкуватись із священником

Якшо йти по такій логічній драбинці далі, то ми неодмінно дойдемо до язичників. :eusa_naughty: Якісь там 300 батьки моїх батьків, були язичниками і поклонялись Перуну, а потім зрадили свою тисячолітню віру.

За підпис, можеш просто не відписувати, ніхто тебе ж не заставляє читати мої дописи, так само як і мене твої. :)
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST mykola muzala від Пон 25.02.08 23:49

За підпис, ти не слухаєш нісенітниці, ти їх читаєш.
за це зачот...:)

Якшо йти по такій логічній драбинці далі, то ми неодмінно дойдемо до язичників. Заперечую або застерігаю Якісь там 300 батьки моїх батьків, були язичниками і поклонялись Перуну, а потім зрадили свою тисячолітню віру.
теза не нова, оскільки часто таке висловлюють прихильники давніх вірувань. Ще раз повторюсь - якщо ці вірування притримуються загальнолюдських принципів, то немає жодної різниці в тому, як вони називають Бога...

З приводу питання, чому ми говоримо про християнську мораль і чому в першу чергу запрошуємо християнських священослужителів - це тисячолітня традиція і більшість населення країни все ж таки християни...
mykola muzala
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Elionor Sorceress від Пон 25.02.08 23:49

нус....тако почитала усю вашу писанину........сумну братці, сумно......
Невже в нашій великій , і сучасній організації, навіть у питанні релігії не можна дійти згоди.....
Наразі у мене питання.... а може підліток мусульманин, який має укр горомадянство стати пластуном???
Те, що нас вбиває - робить нас сильнішими.....
Кохання приходить і йде, а серденько залишається всередині тебе - тому, його варто берегти....
Elionor Sorceress
Експерт
Експерт

Повідомлення: 394
Ім'я: Лесюня
Прізвище: Денисенко
Курінь: самостійний гурток
Пластовий ступінь: Розвідувачка

UNREAD_POST mykola muzala від Пон 25.02.08 23:52

а може підліток мусульманин, який має укр горомадянство стати пластуном???
якщо він погоджується з пластовми принципами, то чому ні?
mykola muzala
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Wizor від Пон 25.02.08 23:54

Може ... але буде себе почувати не Надто комфортно, надто багато твердолобих, які будуть створювати дискомфорт ..... (нікого образити не хтів... )
Wizor
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Elionor Sorceress від Пон 25.02.08 23:58

mykola muzala написав:
а може підліток мусульманин, який має укр горомадянство стати пластуном???
якщо він погоджується з пластовми принципами, то чому ні?

Не міняючі віри???
Кохання приходить і йде, а серденько залишається всередині тебе - тому, його варто берегти....
Elionor Sorceress
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Пон 25.02.08 23:58

mykola muzala написав: теза не нова, оскільки часто таке висловлюють прихильники давніх вірувань. Ще раз повторюсь - якщо ці вірування притримуються загальнолюдських принципів, то немає жодної різниці в тому, як вони називають Бога...
З приводу питання, чому ми говоримо про християнську мораль і чому в першу чергу запрошуємо християнських священослужителів - це тисячолітня традиція і більшість населення країни все ж таки християни...

Невже я давав якусь клятву на вірність релігії чи традиціям народу, шоб бути зрадником, невже її давала звичайна пересічна людина просто народжена в Україні. Істина не має ніякого відношення до (сорі за різкість) тупого повторення, яке називають традиціями. Маси теж помиляються, як і люди наодинці, але тіки більш масштабно.
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST mykola muzala від Вів 26.02.08 00:00

твердолобих
гарна характеристика... вичерпуюча... обгрунтована... гідна пластуна... вітаю, друже, ти досягнув просвітлення!

Не міняючі віри???
так...
mykola muzala
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Andriy від Вів 26.02.08 00:04

тут є ще один нюансик, котрий всі, чомусь, замовчують... - якщо ти склав Пластову Присягу і після того змінив віровизнання - ти порушив Присягу... а якщо перед тим, як складати її ти визначився і прийняв для себе остаточне рішення - тоді ти справді гідний пластун... а якщо ти не визначився з віровизнанням, склав присягу, а потім передумав - то як ти себе можеш називати пластуном?... ось де "пес" закопаний...

ому - прийняв присягу - терпи або залишай лави Пласту... раніше думати треба було
Могутня є сила Чуттів, але Розум над нею, над Розумом вічна Душа, а Господь над Душею!
Andriy
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Wizor від Вів 26.02.08 00:07

я мав наувазі щодо "твердолобих" неготовність більшості сприймати і бути стриманим до "іновірців"... переймати та обмінюватися цінним із обох релігій.... і т.д.
Востаннє редагувалось Wizor в Вів 26.02.08 00:08, всього редагувалось 1 раз.
Wizor
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Вів 26.02.08 00:07

Andriy написав:тут є ще один нюансик, котрий всі, чомусь, замовчують... - якщо ти склав Пластову Присягу і після того змінив віровизнання - ти порушив Присягу... а якщо перед тим, як складати її ти визначився і прийняв для себе остаточне рішення - тоді ти справді гідний пластун... а якщо ти не визначився з віровизнанням, склав присягу, а потім передумав - то як ти себе можеш називати пластуном?... ось де "пес" закопаний...

ому - прийняв присягу - терпи або залишай лави Пласту... раніше думати треба було

В Пластовій Присязі нема слів за дотримання традицій народу або тисячолітніх релігійних поглядів, там сказано просто бути вірним Богові і Україні, шо можна трактувати дуууууже по різному.
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Elionor Sorceress від Вів 26.02.08 00:09

Andriy написав:тут є ще один нюансик, котрий всі, чомусь, замовчують... - якщо ти склав Пластову Присягу і після того змінив віровизнання - ти порушив Присягу... а якщо перед тим, як складати її ти визначився і прийняв для себе остаточне рішення - тоді ти справді гідний пластун... а якщо ти не визначився з віровизнанням, склав присягу, а потім передумав - то як ти себе можеш називати пластуном?... ось де "пес" закопаний...

Але ж ми не говорим про зміну віри.... :eusa_think: а про вступ в Пласт не християн....
Elionor Sorceress
Експерт
Експерт

UNREAD_POST МзС від Вів 26.02.08 00:12

2 Відьмак

Слух, а що ти хочеш довести в цій темі? чи пишеш просто, щоб писати?

Направду враження, що ти пишеш з метою провокувати, от тільки питання кого і на що?

Право на свободу світогляду і віросповідування гарантоване кожному громадянину України Конституцією, та купою міжнародних декларацій ратифінованих Україною, якшо прагнеш вірити в щось інше вірую, ніхто тобі того не боронить.

Але Пласт як організація вирішила обрати "християнську мораль", яка в своїй основі надто не відрізняється від інших моральних принципів, про що вже писав Микола.

Відповідно не хочеш дотримуватись цих засад не йди до цієї організації, йди до іншої, яка пропагує інші цінності.

все просто
ЛЬВІВ - НАЙБІЛЬШИЙ!
Пластовий закон згадують, коли немає інших аргументів...
МзС
Адміністратор
Адміністратор

Повідомлення: 1116
Ім'я: Михайло
Прізвище: Дяків
Курінь: Лісові Чорти

UNREAD_POST Відьмак від Вів 26.02.08 00:15

МзС написав:2 Відьмак

Я хочу прояснити типову думку, я християнин, бо такими були мої предки. Вона не має ніяких реальних підстав під собою.
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Andriy від Вів 26.02.08 00:15

Але ж ми не говорим про зміну віри.... а про вступ в Пласт не християн....

питання зворотне - а хіба мусульмани не вірять в Бога?
чи всі вірування не зводяться до існування єдиного Бога?
що йому тоді заважатиме бути пластуном?

В Пластовій Присязі нема слів за дотримання традицій народу або тисячолітніх релігійних поглядів, там сказано просто бути вірним Богові і Україні, шо можна трактувати дуууууже по різному.

а я щось казав про традиції народу? ТИ Є НАРОД і ти маєш повне право вносити в розряд традиції - щось своє... тобі ніхто не вправі цього заборонити
Andriy
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Вів 26.02.08 00:19

Andriy написав:

а я щось казав про традиції народу? ТИ Є НАРОД і ти маєш повне право вносити в розряд традиції - щось своє... тобі ніхто не вправі цього заборонити

Бачу ми помаленьку сходимося до однієї думки. :D :thumbsup:
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST mykola muzala від Вів 26.02.08 00:19

тупого повторення
друже, і ти. я бачу, досягнув просвітлення - мені соромно висловлювати позицію серед такої поважної аудиторії...
mykola muzala
Експерт
Експерт

UNREAD_POST Відьмак від Вів 26.02.08 00:28

mykola muzala написав:
тупого повторення
друже, і ти. я бачу, досягнув просвітлення - мені соромно висловлювати позицію серед такої поважної аудиторії...

Це твоє право. :)
Зображення
Зображення
Відьмак
Експерт
Експерт

UNREAD_POST МзС від Вів 26.02.08 00:32

Відьмак написав:
МзС написав:2 Відьмак

Я хочу прояснити типову думку, я християнин, бо такими були мої предки. Вона не має ніяких реальних підстав під собою.

Якщо тебе в такому дусі не виховали батьки, ти сам не відчуваєш цього, то так звіно, що не є.

Віра або є або її не має.

Мова, традиції, віра - це все те, що, зазвичай, передаєтся з покоління до покоління, бо без цього не можна усвідомити себе як членом певного суспільства, сім'ї і т.д.

а зруйнувати все довкола, всі традиції, протиставляти себе загальновизнаним нормам моралі - це філософія надлюдини, нажаль не ти це вигадав
ЛЬВІВ - НАЙБІЛЬШИЙ!
Пластовий закон згадують, коли немає інших аргументів...
МзС
Адміністратор
Адміністратор

Повідомлення: 1116
Ім'я: Михайло
Прізвище: Дяків
Курінь: Лісові Чорти

Поперед.Далі

Повернутись в Теревені

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей