З ініціативи референтури «Середземські вогні» відбулися благодійні акції

06.01.2014
Автор: Borys Javir

На початку жовтня референтура табору «Середземські вогні» оголосила конкурс благодійних соціальних та екологічних проектів для участі у зимовому таборі «Білий ґруник», який вона й проводить. Довгий час було затишшя, але з’явилися охочі пластуни й пластунки робити добро іншим та природі. Щирі душі долали різноманітні перепони, які стояли на шляху здійснення задуманого, але таки внесли свій вклад у збільшення добра на планеті.

Миколаївські екологічні акції

«Міркувань щодо здійснення проекту було багато. Хтось пропонував по прибирати у місцевих парках, інші допомогти безхатченкам, посадити дерева для міста чи привести до ладу пам’ятники УПА. Спершу ми вирішили допомогти людям , які не мають домівок, але з цим виникли проблеми. І наш гурток пішов садити ялинки, адже наше місто отримує велику забрудненість через місцеві заводи. Нам здалося, що цього замало і до проекту додали ще прибирання пам’ятників героїв УПА. Спершу посадка дерев була не цікавою, але після виконаної справи було видно що все таки ми щось зробили добре і гарно провели час. Працюючи біля пам’ятників, ми згадали своїх героїв, як вони боролись за наш край, не вагаючись лягали під кулі і все це заради нашого майбутнього. Можливо наша допомога є мізерною, але якби кожен зробив щось, то наш світ став би кращим. Зараз мало таких людей,але ми віримо ,що з кожним днем їх стає більше» - розповів про акцію Дмитро Данчевський.

У проекті взяли участь майбутні члени проводу Дмитро Данчевський та Юра Гуцуляк, а також майбутній учасник Юра Сиротич.

Дрогобицькі соціальні заходи

У Дрогобичі на ініціативу референтури відгукнулися кілька осіб і було проведено кілька проектів.

«Перший етап проекту "Казка для сиріт" тривав з 2 грудня по 22 грудня в дитячому будинку "Оранта". Ми намагались знайти індивідуальний підхід до кожної дитини, адже розуміли, що кожна з них особистість, звісно це було не просто, але ми намагались, i гадаю нам це вдалось. Спочатку справді було важко, адже діти були дуже закриті, але згодом вони звикли до нас, а ми до них, спілкування ставало легшим. Ми проводили їм рухливі, інтелектуальні і пластові ігри. Співали різні пісні і вчились разом співати колядки. Пластуни проводили для дітей майстерки іграшки-ялинки і розмальовування гіпсових фігур. До проекту долучилось багато пластунів станиці Дрогобич, а також друзі Пласту. Під час спілкування пластуни побачили не одну щиру, дитячу посмішку і її ніщо не замінить» - поділилася враженнями Ірина Коваленко.

«У нашому мiстi вiдбулась акцiя, метою якої було очищення вулиць Дрогобича він різного виду макулатури. “Метою акцii було з власного прикладу показати жителям нашого мiста, що кожен з нас має вносити свiй внесок у очищення нашого Дрогобича”, - подiлилась з нами органiзатор акцii Iрина Чайковська. Озброївшись ножицями, канцелярськими ножами i мiшками для смiття, Iра та ще деякi пластунки вирушили на боротьбу з рекламними листiвками. Пластунки встигли очистити декiлька дошок оголошень, а також кілька автобусних зупинок. Результатами своєї роботи вони залишились задоволеними. А наше мiсто ще на один крок наблизилось до чистоти.» - інформація від Наталі Романів.

З Дрогобича на табір поїхали в проводі Софія Станович та Ігор Мосевич, а учасницями — Ірина Коваленко та Ірина Чайковська.

 

Житомирські казки для дітей

«20 грудня 2013 р.Б пластуни і пластунки зі станиці Житомир відвідали дитячий садочок №59 для дітей з обмеженими фізичними та розумовими можливостями і влаштували їм свято. Акція була приурочена до Дня Святого Миколая і мала назву «Подаруй дітям казку». Заздалегідь у станиці Житомир було оголошено про збір м’яких іграшок та грошей для купівлі канцелярських товарів діткам. Всі пластуни, без виключення, долучились до акції і зробили свій внесок в добру справу. За 2 тижні збору ми мали величезну кількість іграшок, а на зібрані кошти придбали розмальовки, олівці, фарби, фломастери та інше канцелярське приладдя. Близько 2х годин ми займалися з дітками: провели гру на знайомство, грались в різні цікаві для їх віку ігри, заспівали новорічну пісеньку. Все проходило в доволі гарній атмосфері. Дітки з радістю приймали участь в іграх і багато посміхались, що було нам приємним.» - розповіла Марічка Дубік, одна з організаторок акції. Пізніше вона поїхала на табір писаркою.

Чернівецькі добрі діла

У Чернівцях було проведено кілька проектів — як екологічних, так і соціальних.

«Була проведена екологічна акція по переробці пластикових пляшок на годівнички для птахів. Напередодні, пройшлися класами нашої гімназії та розповіли про збір пластикових пляшок. На перервах підходили діти і всім бажаючим проводили майстер клас. Всі залишалися задоволені адже, зробили вклад в екологію. Після закінчення уроків, учасники пішли в ЦПК і розвісили там годівнички, не забувши насипати туди корм. Але на годівничках ми не зупинились. В цей самий день було проведено збір батарейок, які як відомо, також шкідливі для довкілля. Пізніше, ці батарейки були віддані на утилізацію. А напередодні свята Миколая дівчата організували збір дитячих книжок та іграшок для дітей сиріт. Іграшки збирали два дні після чого, віднесли їх в дитячий притулок, що на вулиці Головній 169» - написала Мар’яна Придій .

«Ми попрохали в дирекції своєї гімназії дозволу на проведення благодійного збору іграшок і книжечок. Звісно, що ніхто не заперечив, тому ми стукали у кожні двері в нашій школі та постаралися достукатися до сердечок всіх, хто сидів за партами чи вчительськими столами. Ви не уявляєте, наскільки було приємно спостерігати, коли наступного дня вчителі приводили тих маленьких учнів, які не знали, де знаходиться наш кабінет і, вони, несміливо стукаючи вже в наші двері, просили передати дещо тим діткам, яким воно більше потрібно, ніж їм. Жертвували свої старенькі забавки, перечитані вздовж і впоперек улюблені книги, дорогі їм ляльки, м’які іграшки, а деякі приносили спеціально для цього куплені новенькі речі. Ми, відверто кажучи, не сподівалися на таку активність, тому доводилося звільняти задні парти, адже вже не було куди скаладати принесені речі. В кінці дня ми з однокласницями віднесли все до обласного притулку для неповнолітніх та інтернату. Неймовірно втішилися даруночкам як діти, так і їх вихователі, бо це завжди приємно, коли про тебе пам’ятають… Усміхнені дитячі очі дякували нам за книжечки, лагідні ручки за іграшки, а посмішки старших за увагу» - поділилися враженнями Таня та Оксана Буць .

Оксана Буць займалася збором іграшок, Таня Буць — книжок, Мар’яна Придій — пластикових пляшок, а Діана Понеполяк — батарейок. Про акції написали місцеві видання «Від і до» та сайт станиці Чернівці. Жаль, що дівчата не відбули табір до кінця через трагедію у станиці. Референтура висловлює щирі співчуття.

 

Вечорниці у Хмельницькому

«Андріївські вечорниці – звичай, що дійшов до нас ще із язичницьких часів, а з прийняттям християнства цього числа святкують День святого Андрія. Що ж, починалося все із пісні «А мій милий вареничків хоче». Потім хлопці намагалися вкусити калиту. Ну а далі ворожіння. Найулюбленішим ворожінням усіх гостей є вареники. Традиційно вони ліпляться з великою кількістю начинок: картопля, горіхи, банани, вишні, сир, яблука, малина, мандарини, перець, сіль, тощо, - в залежності від того який Вам попадеться, таку й долю матимете найближчого року. Усі взяли участь у цікавих іграх та конкурсах, за які отримали солодкі призи. Надзвичайно приємно було дивитись на велику кількість учнів та молоді в красивих українських вишиванках та з усмішками на обличчях.» - розповів Максим Дьома, організатор акції для громади міста.

Референтура «Середземські вогні» дякує всім, хто долучився до проведення акцій та поширення добра у нашому суспільстві. Щиро бажаємо вам повернення сторицею!


   Офіційно
10.11.16 Звіт керівного (виконавчого) органу Пласту за 3 квартал своєї діяльності
09.11.16 Проект порядку денного позачергового Крайового Пластового З'їзду в м. Києві 26-27 листопада
04.10.16 Розпочинається зголошення на позачерговий Крайовий пластовий з'їзд у м. Києві (26-27 листопада)
Більше новин...
Новини [додати свою]
22.12.16 Свято Миколая 2016 у пташат станиці Івано-Франківськ [Загальне]
22.12.16 11-14 січня відбудеться «Школа Зимовго Мандрівництва 2017» [Вишколи]
22.12.16 Івано-Франківські пластуни завітали з Вифлеємським вогнем миру до учасників визвольних змагань [Загальне]
22.12.16 В Івано-Франківську відбулась благодійна «Майстерня святого Миколая» [Загальне]
22.12.16 Пластуни станиці Самбір відвідали з подарунками Самбірську дитячу лікарню і найстаршого пластуна станиці [Загальне]
22.12.16 Новацтво станиці Івано-Франківськ назбирало мішок добра святого Миколая – смаколики для воїнів АТО [Загальне]
20.12.16 17 грудня у Дрогобичі відбулися Андріївські вечорниці [Загальне]
19.12.16 25 грудня у Львові відбудеться інтелектуальний змаг "Думай 2016" [Вишколи]
16.12.16 Пластуни другий рік поспіль передали Президенту України Петру Порошенку Вифлеємський Вогонь Миру [Загальне]
16.12.16 Міжстаничний лещатарський табір "Фест - 2017" відбудеться 19-22 січня 2017 року на Закарпатті [Загальне]
16.12.16 10 грудня чернівецькі пластуни провели Андріївські вечорниці [Загальне]
16.12.16 Шукаємо активне та талановите юнацтво для участі у ЮМПЗ 2017 року у Німеччині [Загальне]
15.12.16 3 грудня в Житомирі відбулась Етнозустріч “Полісся України в межиріччі Ужа та Тетерева” [Загальне]
15.12.16 Визначили переможців Всеукраїнської військової спартакіади "Експльозія 2016" [Загальне]
12.12.16 Міжкрайовий "Лещатарський табір 2017" відбудеться 8-15 квітня в Австрії [Загальне]
12.12.16 У Мукачеві відбулись новацькі Андріївські вечорниці [Загальне]
12.12.16 Пластуни станиці Красне організували «Галицькі вечорниці» [Загальне]
11.12.16 3-4 грудня курінь ч. 22 ім. М. Підгірянки відсвяткував своє 22-річчя! [Загальне]
09.12.16 Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року! [Загальне]
09.12.16 Пластуни м. Калинівка взяли участь в духовних зібраннях «Любов і відповідальність» [Загальне]
Більше новин...
Пласт в ЗМІ
01.08.16 "Пластовий табір це комп’ютерна гра, але в реальності", - Голова КПР України під час ефіру на "Громадське радіо"
30.07.16 Чорноморський ВІСНИК про збір скаутів "Чорне море 2016"
18.03.16 "ВЕЛИКА ГРА" ДЛЯ ПАТРІОТА" - стаття про Пласт в офіційному виданні МОН "Освіта України"
03.02.16 Пластун Максим Грищук про події в ДАПі в програмі "Останній форпост Донецького аеропорту"
22.12.15 Відеосюжет hromadske.tv про пластуна, дитячого психіатра лікарні Maudsley (Лондон, Великобританія)
Більше новин...
Суспільні новини
05.12.16 Другий Всеукраїнський діалог «Principium» відбудеться 8-10 грудня у Львові
05.12.16 Запрошуємо на зимовий табір "Різдвяна подорож-2017"
05.12.16 Благодійний туристичний фестиваль "Travel Fest" відбудеться у Львові 10 грудня
14.07.16 Запрошуємо до ознайомчого табору «ВЕЛИКА ГРА 2016» на узбережжі Чорного моря
31.05.16 Табори 2016 року для активної молоді з громади, організовані Пластом, ФРІ та ЛОФ
Більше новин...