Українська English Deutsch Polska Русский

пластування:live - В с. Тригір’я завершився перший станичний табір станиці Житомир (оновлено 14.07)

14.07.2014
Автор: Олександр Чорний
28 червня

Вже під час добирання на місце таборування провід зрозумів, що легенда табору (легендою табору стала Болохівська земля — давньоруська історико-географічна область XII — XIII століть) була обрана правильно і назва місцевості Чортів ліс цілком себе виправдовує, оскільки дорога до терену табору була складною і виснажливою. Це не нікого не розчарувало, тому що мальовнича річка Тетерів та прекрасний і чимось загадковий ліс зачарували всіх своєю красою. 

Після відкриття табору, бунчужний друг Тисяцький (ст. пл. скоб Захар Маковський) не давав учасникам байдикувати, тому до вечора юнацтво встигло зробити дуже багато.

Закінчився день спільною ватрою, де юнацтво з цікавістю слухало легенди про Болохівську землю, вивчало таборове назовництво та смакувало  какао зі згущиком.


29 червня

Після сніданку табір вирушив на Службу Божу в село Тригір’я. Місцеві та подорожні з цікавістю дивилися на пластунів. Служба Божа відбувалась в Тригірському монастирі.

Пообідавши всі пішли на купання, а після того продовжили розтаборовування. Закриття дня було довгим, але надзвичайно цікавим: під час таборового аукціону, який проводив писар друг Тіун, юнацтво дивувало провід та всіх інших своїм азартом, винахідливістю, силою власного та командного духу.

Також були розкриті нові таланти. Ввечері юнацтво розійшлось по підтаборах, де підготовчі курені ім. О. Ольжича та ім. М. Соковської проводили курінні ватри, де ділились враженнями про два дні табору.


30 червня

Табір вже звик до постійної присутності козуль, диких кабанів, лисиць, ну і, звісно, комарів, які вже стали дуже близькими друзями нашого табору. Учасники почали активно слухати гутірки з ПМД, табірництва, куховарення та інші.

Закінчився день гуртковими вогниками, де гуртки, Уличі, Волиняни, Поляни та Древляни мали можливість відпочити та спілкуватися в своє задоволення.


1-2 липня

Учасники табору вже повністю адаптувались до умов табору і повним ходом почали працювати. Але погода внесла корективи  в програму табору - шалені зливні змусли провід пожертвувати цікавими пунктами програми. Також змусив понервувати, якщо не сказати більше, град, який повністю вкрив землю та створив справжню зимову атмосферу. 


3-4 липня

3го липня майже весь день  учасники та провід розбирались із наслідками лихої погоди: краще оюкопували намети, сушили одяг, укріплювали таборові споруди. Окрім того інструктори продовжили читати гутірки, а саме активне юнацтво здавати вмілості. Ввечері комендант друг Князь ( ст.пл. Віталій Шляховий, ДЛ ) та писар друг Тіун ( ст.пл. Олександр Чорний) пішли маркувати шлях із села до табору, оскільки наступного дня мали приїхати батьки учасників.


5 липня

На таборі батьківський день. Ще з самого ранку на табір почали прибувати татусі, мами, бабусі. Батьки оцінили зроблене маркування та подякували за це. На обід юнацтво продемонструвало свої кулінарні здібності та поласувало батьків борщем. Після обіду юнаки почали зводити таборову вежу, а комендант провів табором екскурсію для батьків. Врешті всі залишились задоволені, батьки побачили своїх дітей , діти поділилися враженнями про табір. Вночі на підтабір хлопців був здійснений напад. За визначенням стійкового це зробив "невідомий бандіт", який напав на нього і хотів підірвати табір. І справді, лунали потужні вибухи, було багато диму. Попри напад, стійковому вдалося дати алярм на який всі оперативно відреагували. Хлопці змогли здолоти "невідомого бандіта" та скрутити його. Після цього він був доправлений в штабний намет проводу, де відбувся допит. На жаль, поплічників "бандіта" знайти не вдалось.


6 липня

Зранку, після перекусу, табір вирушив на Службу Божу. Дорогою пластуни співали пісень, чим привернули до себе увагу. Після Служби Божої пластуни рушили на екскурсію до славнозвісних Тригірських дубів та до замку Терещенків. Екскурсію проводив бунчужний друг Тисяцький (ст.пл. скоб Захар Маковський, ДЛ). Всі були вражені розповідями та легендами від бунчужного. Повернувшись на терен табору та пообідавши, табір почав готуватись до Купальскої ватри : читались гутірки про свято Івана Купала, ліпили вареники, учасники робили Марену та Дідуха, а ввечері всі поринули в атмосферу свята. День пройшов надзвичайно гарно.


7 липня

Після тихої ночі юнацтво було сонне та повільно вливалося в роботу, що не дуже радувало бунчужного, але стали помітні симпатії серед юнацтва. Для когось стало кращим стимулом для роботи, для когось навпаки гіршим. Загалом день пройшов в атмосфері повної меланхолії. Ввечері на табір прибули інструктори з Рівного та Києва: подруга Киця ( ст. пл. вірл. Оксана Шевчук) та подруга Тарару (ст.пл. прих. Ніна Тараруєва), яких зустріли тепло та гостинно.8-9 липня

В активну фазу ввійшла робота над таборовою вежею. Для більшості хлопців та дівчат це був перший досвід побудови таких таборових споруд, що лише підсилювало цікавість до нового та піддавало азарту до роботи. Новоприбулі інструктори почали читати гутірки з ПМД, картографії та травознавства. 

10 липня

Вранці на табір приїхали журналісти,які хотіли побачити як відбувається перший житомирський пластовий табір і як взагалі живуть пластуни в таборових умовах. Пластуни демонстрували свої вміння охоче, хоча і хвилювались. Ефектність всього підсилив неочікуваний дощ. Дощ не завадив розпалити вогонь з одного сірника, відбити атаку на табір і взагалі нічого не змінив в буденному житті табору. Це приємно здивувало журналістів, які із захопленням слідкували за пластовим життям на таборі. Дощ тривав весь день, що змусило працювати сумлінніше та виснажило всіх. 11 липня

Протягом дня йшов дощ, який то припинявсь, то знову йшов. Майже весь день учасники здавали точки з проб та вмілості. Юнацтво не давало можливості відпочивати проводу бажаючи здавати все й одразу. В атмосфері табору відчувались нотки смутку, оскільки табір підходив до кінця. Цю атмосферу підсилювала погана погода, але юнацтво не втрачало оптимізму. Ввечері відбулася остання таборова ватра. На жаль, через сильний дощ ватра не була дуже великою, але це лише підсилило домашню атмосферу. Всі кучкувались, закутувались в теплий одяг, хтось сушився. Також ділились враженнями про табір. Цей день ще раз підтвердив, що Житомир це справді станиця сімейного типу.12 липня

Ось і настав останній день табору. Накрапав дрібний дощ, ніби разом з табором сумувало небо. Поснідавши всі почали активно розтаборовуватись. Попри втому всі працювали дуже активно. Можливо через те, що хотіли додому, можливо щоб швидше зібратись та поїхати разом з тим відігнати сумні думки. Закриття було радісне: всі отримали свої посвідки та відзначки, трьох юнаків іменували пластунами прихильниками. Всі рушили додому. І ось, приїхавши додому та в ставши в лаву, таборовики востаннє за табір почули "Розхід!", після чого всі обіймались, хтось плакав, хтось навпаки сміявсь, але всі робили це з радості. Ось і завершився Наш табір...

З місця подій інформував писар табору друг Тіун (ст. пл. Олександр Чорний)

   Офіційно
10.11.16 Звіт керівного (виконавчого) органу Пласту за 3 квартал своєї діяльності
09.11.16 Проект порядку денного позачергового Крайового Пластового З'їзду в м. Києві 26-27 листопада
04.10.16 Розпочинається зголошення на позачерговий Крайовий пластовий з'їзд у м. Києві (26-27 листопада)
Більше новин...
Новини [додати свою]
22.12.16 Свято Миколая 2016 у пташат станиці Івано-Франківськ [Загальне]
22.12.16 11-14 січня відбудеться «Школа Зимовго Мандрівництва 2017» [Вишколи]
22.12.16 Івано-Франківські пластуни завітали з Вифлеємським вогнем миру до учасників визвольних змагань [Загальне]
22.12.16 В Івано-Франківську відбулась благодійна «Майстерня святого Миколая» [Загальне]
22.12.16 Пластуни станиці Самбір відвідали з подарунками Самбірську дитячу лікарню і найстаршого пластуна станиці [Загальне]
22.12.16 Новацтво станиці Івано-Франківськ назбирало мішок добра святого Миколая – смаколики для воїнів АТО [Загальне]
20.12.16 17 грудня у Дрогобичі відбулися Андріївські вечорниці [Загальне]
19.12.16 25 грудня у Львові відбудеться інтелектуальний змаг "Думай 2016" [Вишколи]
16.12.16 Пластуни другий рік поспіль передали Президенту України Петру Порошенку Вифлеємський Вогонь Миру [Загальне]
16.12.16 Міжстаничний лещатарський табір "Фест - 2017" відбудеться 19-22 січня 2017 року на Закарпатті [Загальне]
16.12.16 10 грудня чернівецькі пластуни провели Андріївські вечорниці [Загальне]
16.12.16 Шукаємо активне та талановите юнацтво для участі у ЮМПЗ 2017 року у Німеччині [Загальне]
15.12.16 3 грудня в Житомирі відбулась Етнозустріч “Полісся України в межиріччі Ужа та Тетерева” [Загальне]
15.12.16 Визначили переможців Всеукраїнської військової спартакіади "Експльозія 2016" [Загальне]
12.12.16 Міжкрайовий "Лещатарський табір 2017" відбудеться 8-15 квітня в Австрії [Загальне]
12.12.16 У Мукачеві відбулись новацькі Андріївські вечорниці [Загальне]
12.12.16 Пластуни станиці Красне організували «Галицькі вечорниці» [Загальне]
11.12.16 3-4 грудня курінь ч. 22 ім. М. Підгірянки відсвяткував своє 22-річчя! [Загальне]
09.12.16 Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року! [Загальне]
09.12.16 Пластуни м. Калинівка взяли участь в духовних зібраннях «Любов і відповідальність» [Загальне]
Більше новин...
Пласт в ЗМІ
01.08.16 "Пластовий табір це комп’ютерна гра, але в реальності", - Голова КПР України під час ефіру на "Громадське радіо"
30.07.16 Чорноморський ВІСНИК про збір скаутів "Чорне море 2016"
18.03.16 "ВЕЛИКА ГРА" ДЛЯ ПАТРІОТА" - стаття про Пласт в офіційному виданні МОН "Освіта України"
03.02.16 Пластун Максим Грищук про події в ДАПі в програмі "Останній форпост Донецького аеропорту"
22.12.15 Відеосюжет hromadske.tv про пластуна, дитячого психіатра лікарні Maudsley (Лондон, Великобританія)
Більше новин...
Суспільні новини
05.12.16 Другий Всеукраїнський діалог «Principium» відбудеться 8-10 грудня у Львові
05.12.16 Запрошуємо на зимовий табір "Різдвяна подорож-2017"
05.12.16 Благодійний туристичний фестиваль "Travel Fest" відбудеться у Львові 10 грудня
14.07.16 Запрошуємо до ознайомчого табору «ВЕЛИКА ГРА 2016» на узбережжі Чорного моря
31.05.16 Табори 2016 року для активної молоді з громади, організовані Пластом, ФРІ та ЛОФ
Більше новин...