Представники Пласту взяли участь у програмі Бібліотеки Конгресу США
“Open World”

06.11.2014
Автор: Сашко Свистун

Програма «Відкритий Світ» покликана зміцнювати взаєморозуміння й співробітництво між Україною та Сполученими Штатами шляхом надання можливості українським лідерам у різних галузях діяльності зустрітися зі своїми американськими колегами й обмінятися досвідом та ідеями з найбільш важливих для обох сторін питань.Програма розрахована насамперед на кандидатів, які, незважаючи на свій відносно молодий вік, уже проявили себе як професіонали, показали свої сильні лідерські якості, і зацікавлені у вивченні американського досвіду у своїх профільних питаннях.

До складу делегацій «Відкритого Світу» входить п'ять учасників та керівник групи, що дозволяє зробити програму перебування в США максимально насиченою, ефективною, а також індивідуальною. Кожен з делегатів бере активну участь в обміні досвідом і знайомить із реаліями життя американських колег.  Програма візиту складена з урахуванням інтересів і побажань учасників.

Троє пластунів з Києва та Львова були учасниками групи, яка мала на меті перейняти досвід роботи молодіжних волонтерських організацій в США. Об’єктом вивчення було громадянське суспільство округу Беррон штату Вісконсин.

Членами делегації були:

  • Ірина Бєляєва (міжнародний відділ Міністерства молоді та спорту)

  • Владислав Салун (радник міністра молоді та спорту)

  • Олена Галушка (депутат Київської міської ради, член Пласту)

  • Станіслав Андрійчук (координатор по роботі з волонтерами, член Пласту)

  • Олександр Свистун (член Крайової Ревізійної Комісії Пласту)

  • Богдан Ярема - координатор групи (Корпус Миру)


Одночасно із делегацією, до складу якої входили пластуни, в програмі взяли участь ще 7 груп, теми досліджень яких - “Неурядові організації”, “Місцеве самоврядування”, “Верховенство права”.

Програма розпочалась із спільного ознайомчого семінару в м. Вашингтон, США, де в приміщені бібліотеки Конгресу близько 50 молодих лідерів мали нагоду зустрітись із координаторами проекту “Відкритий Світ”, послами США на Близькому Сході і Україні, керівництвом найбільших волонтерських організацій США Корпус Миру та Американський Корпус, помічниками сенаторів та конгресменів США. Серед запрошених гостей був також юрист, який розробляв Акт Магніцького, що не могло не викликати величезну повагу в молодіжно-пластової делегації. Під час обіду делегати мали змогу неформально спілкуватись зі спікерами та гостями заходу, що теж було дуже весело та пізнавально.

Особливо хотілося б відзначити лекції професорів Джона Брауна та Джеймса Квірка, які буквально змінили уявлення українських делегатів про федеративний устрій США, законодавчу та судову систему Штатів.

Крім цього, також мали нагоду зустрітись з представником сенатора від штату Вісконсин Шона Даффі. Обговорили з ним також молодіжні питання та волонтерство. Загалом, всі посадовці, з якими вдалось зустрітись, наголосили на важливості діяльності молодіжних та волонтерських організацій у такий важкий час для країни. З усіма вдалось налагодити контакти для подальшої співпраці.

Після Вашингтону група попрямувала до штату Вісконсин, де більше тижня відкривала для себе справжнє серце Америки, життя в якому дуже відрізняється від Чикаго, Нью Йорку і т.д. Особливість процесу відкриття було проживання учасників у американських родинах.

День за днем приймаюча сторона організовувала нові й нові зустрічі та презентації. Приймаючі родини також часу не гаяли, і заповнювали вечори зустрічами із цікавими людьми. Так, до прикладу, в доповнення до теми: “Молодіжна програма”, за якою група поїхала до США, приймаюча родина, в якій проживали Олена Галушка та Ірина Бєляєва влаштувала додатковий курс на тему: “Місцеве самоврядування”, яке було особливо актуальним для Олени як депутата. Річ в тім, що голова сім’ї - Ден Фіцджеральд - колишній мер містечка Райс Лейк, де група проживала, а його син - шериф округу. Тепер дівчата знають майже все, що стосується виборів, правоохоронної системи, органів місцевого самоврядування штату.

Завдяки прекрасно спланованій програмі вдалось дізнатись багато нових деталей про структуру та специфіку діяльності Бойскаутів Америки (BSA), краще познайомитись з представниками місцевого осередку та закласти основи для подальшої співпраці. Крім того, аналогічні контакти вдалось навести з іншими великими волонтерськими організаціями - як, наприклад, Boys and Girls Club та AmeriCorp.

Дуже цікавим виявився досвід місцевого молодіжного форуму, який вперше провели 15 років тому, і з того часу учасникам вдалось організувати цілу низку соціальних ініціатив, а також заснувати кілька нових громадських організацій.

Делегатам вдалось багато дізнатись про систему правосуддя, зокрема відвідати судове засідання та місцеве СІЗО, а також, що було особливо цікаво - громадську організацію, що займається роботою з проблемною молоддю “Відновлювальне правосуддя”. Система спрямована не на покарання за вчинені правопорушення, а саме на подолання причин задля уникнення рецидивів. Казали, що відсоток рецидивів у тих, хто проходить курси - менше 20%, що насправді є дуже хорошим результатом.

Знаючи, що в Україні зараз велика проблема із організацією життєдіяльності біженців, приймаюча сторона організувала для нас зустріч із  місцевою Сомалійською громадою, яка є досить чисельною. Звичайно, це не внутрішньопереміщені особи, але також було дуже цікаво та пізнавально. Прийшло розуміння того, на порозі чого стояла наша країна, але що силами і стараннями українського народу вдалось уникнути. З 1990 року в Сомалі фактично відсутній уряд та будь-яка легітимна влада. Країна полетіла в вир хаосу з початком громадянської війни, яка почалась після того, як незадоволені громадяни прогнали президента-корупціонера зі своєї країни. Майже 25 років країна в стані війни, від хвороб та голоду померло більше 1 000 000 ! сомалійців, сотні тисяч були змушені мігрувати. Самі сомалійці виявились досить обізнаними щодо подій в Україні і щиро побажали не повторювати їхніх помилок.

На відміну від сомалійців більшість громадян США виявились поверхнево обізнаними щодо ситуації в Україні. Аби хоча б частково виправити це група провела кілька презентацій для громади церкви Методистів, студентів політології місцевого коледжу, учнів старших класів місцевої школи та одну загальну, відкриту для всіх мешканців міста, оголошення про яку було опубліковано в місцевій пресі. Поруч з базовими даними по географії та населенню країни, а також нашої історії та туристичних принад, презентація містила інформацію про причини, хід за результати Євромайдану, а також про вторгнення Росії. Кожна з презентацій була цікава слухачам. Вони в кінці ставили десятки уточнюючих запитань і щиро дивувались, що в час таких критично важливих не лише для України, але й для Європи подій все, що показували по їхньому телебаченню, була лише Олімпіада. Можна стверджувати, що переважна більшість слухачів залишились глибоко враженими кадрами, які ми показали, свідченням цього можна вважати десятки особистих звернень зі словами підтримки від пересічних громадян та бажання допомогти українській армії просто зараз.

Серед зустрічей особливо хочеться виділити розмову з помічником сенатора Джонсона, який разом з МакКейном приїжджав в Україну цієї буремної зими. Від імені свого шефа він вибачився, що США недостатньо зробили для зупинки конфлікту в Україні. Нещодавно у них пройшли вибори і він дуже сподівається, що перерозподіл сил зіграє на руку Україні. Делегати, в свою чергу, подякували їм за підтримку, адже вона насправді зіграла не останню роль на Майдані, і є також одним зі стримуючих факторів Путіна сьогодні.

Підсумки програми можна буде підвести за кілька тижнів, коли усі матеріали будуть ретельно вивчені, однак вже зараз можна сказати що міф про “американський індивізуалізм” виявився тільки міфом, адже поза великими містами - там, де є власне справжня Америка, можна сказати, що значення громади та громадських організацій дуже важко переоцінити. Реалізація гасла: “Одна людина може зробити трішки, а багато людей може зробити багато” зустрічається тут на кожному кроці.

Делегати дуже вдячні центру “Відкритий світ” при бібліотеці Конгресу США, Американським радам України, приймаючій стороні - Універститету Вісконсин Округу Беррон за інформативну навчальну поїздку, та впевнені, що набутий в процесі навчання досвід та ідеї використають на благо розвитку держави!   Офіційно
10.11.16 Звіт керівного (виконавчого) органу Пласту за 3 квартал своєї діяльності
09.11.16 Проект порядку денного позачергового Крайового Пластового З'їзду в м. Києві 26-27 листопада
04.10.16 Розпочинається зголошення на позачерговий Крайовий пластовий з'їзд у м. Києві (26-27 листопада)
Більше новин...
Новини [додати свою]
22.12.16 Свято Миколая 2016 у пташат станиці Івано-Франківськ [Загальне]
22.12.16 11-14 січня відбудеться «Школа Зимовго Мандрівництва 2017» [Вишколи]
22.12.16 Івано-Франківські пластуни завітали з Вифлеємським вогнем миру до учасників визвольних змагань [Загальне]
22.12.16 В Івано-Франківську відбулась благодійна «Майстерня святого Миколая» [Загальне]
22.12.16 Пластуни станиці Самбір відвідали з подарунками Самбірську дитячу лікарню і найстаршого пластуна станиці [Загальне]
22.12.16 Новацтво станиці Івано-Франківськ назбирало мішок добра святого Миколая – смаколики для воїнів АТО [Загальне]
20.12.16 17 грудня у Дрогобичі відбулися Андріївські вечорниці [Загальне]
19.12.16 25 грудня у Львові відбудеться інтелектуальний змаг "Думай 2016" [Вишколи]
16.12.16 Пластуни другий рік поспіль передали Президенту України Петру Порошенку Вифлеємський Вогонь Миру [Загальне]
16.12.16 Міжстаничний лещатарський табір "Фест - 2017" відбудеться 19-22 січня 2017 року на Закарпатті [Загальне]
16.12.16 10 грудня чернівецькі пластуни провели Андріївські вечорниці [Загальне]
16.12.16 Шукаємо активне та талановите юнацтво для участі у ЮМПЗ 2017 року у Німеччині [Загальне]
15.12.16 3 грудня в Житомирі відбулась Етнозустріч “Полісся України в межиріччі Ужа та Тетерева” [Загальне]
15.12.16 Визначили переможців Всеукраїнської військової спартакіади "Експльозія 2016" [Загальне]
12.12.16 Міжкрайовий "Лещатарський табір 2017" відбудеться 8-15 квітня в Австрії [Загальне]
12.12.16 У Мукачеві відбулись новацькі Андріївські вечорниці [Загальне]
12.12.16 Пластуни станиці Красне організували «Галицькі вечорниці» [Загальне]
11.12.16 3-4 грудня курінь ч. 22 ім. М. Підгірянки відсвяткував своє 22-річчя! [Загальне]
09.12.16 Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року! [Загальне]
09.12.16 Пластуни м. Калинівка взяли участь в духовних зібраннях «Любов і відповідальність» [Загальне]
Більше новин...
Пласт в ЗМІ
01.08.16 "Пластовий табір це комп’ютерна гра, але в реальності", - Голова КПР України під час ефіру на "Громадське радіо"
30.07.16 Чорноморський ВІСНИК про збір скаутів "Чорне море 2016"
18.03.16 "ВЕЛИКА ГРА" ДЛЯ ПАТРІОТА" - стаття про Пласт в офіційному виданні МОН "Освіта України"
03.02.16 Пластун Максим Грищук про події в ДАПі в програмі "Останній форпост Донецького аеропорту"
22.12.15 Відеосюжет hromadske.tv про пластуна, дитячого психіатра лікарні Maudsley (Лондон, Великобританія)
Більше новин...
Суспільні новини
05.12.16 Другий Всеукраїнський діалог «Principium» відбудеться 8-10 грудня у Львові
05.12.16 Запрошуємо на зимовий табір "Різдвяна подорож-2017"
05.12.16 Благодійний туристичний фестиваль "Travel Fest" відбудеться у Львові 10 грудня
14.07.16 Запрошуємо до ознайомчого табору «ВЕЛИКА ГРА 2016» на узбережжі Чорного моря
31.05.16 Табори 2016 року для активної молоді з громади, організовані Пластом, ФРІ та ЛОФ
Більше новин...