Українська English Deutsch Polska Русский

"Наше Слово" про новацький табір у Польщі

24.08.2014
Автор: ЗМІ
Учасники новацького пластового табору згідно кажуть: «У Білому Борі було просто супер! Хай жаліють ті, хто з нами не був».

З огляду на обмеження кількості місць у таборі, щасливих новаків, які від 27 липня до 7 серпня відпочивали в Білому Борі, можна було швидко порахувати. Усіх їх тут навідалося тридцятеро. Часом треба змушувати дітей, щоб хоча щось сказали, однак це не стосується цьогорічних учасників табору, які, перебиваючи один одного, охоче ділилися своїми враженнями від перебування в таборі. Дійсно, було чим поділитися, бо грам та забавам не було кінця.
Може здаватися, що кожний день у таборі такий самий, як інший, бо щоденно проходить зарядка, щоденно діти самі прибирають свої кімнати, щоденно відбувається перевірка чистоти кімнат і гігієни дітей. Кожного дня зранку новаки підіймають прапор, співають молитву і гімн. Щодня кожен новак отримує бали, зокрема за українську мову, пластову поставу, перемогу в теренових грах тощо. Дитина тут бачить результати своєї поведінки. Дехто подумає, що так відпочивати нудно. Але не в Білому Борі! Діти дуже радо взяли участь у таборі: малюки насамперед гралися і навіть не усвідомлювали собі, що таким чином отримують великий баґаж знань.
«Тут є супер! Багато забави, співу. Атмосфера просто чудова. Подобається мені, що можу тут бути зі своїми приятелями-українцями», – говорить Микола Мриглід, який приїхав зі Старґарду-Щецинського. Для нього найбільш цінною є відзнака за українську мову.
Інша учасниця табору, Соломія Терещук зі Свєнтоховиць, захоплена новими знайомствами. З товаришкою, з якою познайомилася ще на попередньому таборуванні, приятелює досі. «Ми співаємо, танцюємо, а ті, що не вміють добре писати по-українському, можуть тут навчитися писати краще», – розповідає захоплена Соломія.
Максим Левосюк найбільше любить теренові гри і розмови з товаришами. Під час табору можна зустріти дітей з усієї Польщі, а навіть з України. Він сам приїхав із Ґданська, натомість його товариш – з Вроцлава, а ще інший – з Варшави.
«А мені найбільше подобається те, що за наші старання отримуємо наклейки, які на завершення табору підраховуються, а той, хто назбирає їх найбільше, отримає нагороду» – зізнається новачка Юлія Соболевська з Лешна. У неї найбільше наклейок за українську мову, бо в таборі вона намагається говорити виключно по­українському, оскільки не має такої можливості вдома.
«Моя мама родом з України, а тато – поляк. Удома ми розмовляємо польською мовою, щоб тато і сестричка нас розуміли. Натомість тут я маю можливість збагатити свою українську мову», – каже Юлія.
«Діти думають, що вони в таборі лише бавляться, насправді ж у цей момент ми ставимо перед ними конкретні знання – історичні, географічні тощо. Пласт – це одна велика гра, через яку передаються дітям знання», – розповідає Олена Горків, комендант новацького пластового табору в Білому Борі. Цього року діти засвоювали тему «Вивчення всього світу». Новаки вивчали українську термінологію, яка функціонує в астрономії, природі та біології.
«Пластовий табір служить тому, щоб діти ставали кращими і збагачували свої знання», – підкреслює О. Горків.
Новачка Ю. Соболевська підтверджує: «Ходимо в мандрівки, дізнаємося більше про звірят і рослинки». Вікторія Романко з Лемборка доповнює: «Вчимося того, як порадити собі в лісі, або як розв’язати якусь проблему. Нам розказали теж про Акцію „Вісла” та козаків».
«У таборі можна багато навчитися, але можна також дещо поламати,– сміється Марта Шумада з Перемишля, яка хоче стати такою ж пластункою-юнаком, як її старша сестра Мариня. –Тепер моя сестра займається професійним бігом. Вона навіть здобула перше місце на чемпіонаті Польщі, а починала бігати саме в таборі. Я також так хочу».
А Ярині Савенюк з України найбільше подобаються теренові гри та спів.

«Підготовка до новацького табору – це дуже велика праця. Спершу треба підготувати гутірки, а програма мусить бути розписана щодо хвилини. Вишколи проводяться також і для старших пластунів, бо ми теж мусимо звідкись взяти свої знання. І ми ідемо в ліс, вчимося виживати в природі, будуємо шелести. Іноді вимагаєш певних речей від дитини, а від себе ні, натомість, Пласт цей процес контролює. Ти сам маєш бути хорошим провідником, сам маєш себе вдосконалювати для того, щоб потім передати свій досвід молодшим учасникам. І Пласт у цьому допомагає», – продовжує розповідь О. Горків. Для неї бути пластункою – це стиль життя, тобто Пласт визначає певні норми, які її улаштовують. Оскільки Пласт побудований на принципах християнства, то, тим паче, це її стиль життя.
Цього разу зацікавлення табором було дуже велике. Як каже О. Горків, багато учасників табору – це брати
і сестри старших пластунів, тобто продовжується традиція сім’ї: батьки відправляють у пластові табори своїх дітей по черзі. Цього року в табір приїхали діти з усієї Польщі, зокрема з Перемишля, Вроцлава, Кракова, Катовиць, Варшави, Ґданська, Щецина, Бартошиць, Ольштина, Зеленої Гори, Старґарда-Щецинського, Щецина, Карпача, а навіть з України.
«Можна сказати, що до Білого Бору з’їхалися всі українці», – жартома запримітила О. Горків. Діти згідно стверджують, що, хоч і хочеться вже побачити своїх батьків, виїжджати шкода, бо в таборі було весело і дуже цікаво. «Тому за рік ми теж приїдемо», – обіцяють пластуни. 


   Офіційно
10.11.16 Звіт керівного (виконавчого) органу Пласту за 3 квартал своєї діяльності
09.11.16 Проект порядку денного позачергового Крайового Пластового З'їзду в м. Києві 26-27 листопада
04.10.16 Розпочинається зголошення на позачерговий Крайовий пластовий з'їзд у м. Києві (26-27 листопада)
Більше новин...
Новини [додати свою]
22.12.16 Свято Миколая 2016 у пташат станиці Івано-Франківськ [Загальне]
22.12.16 11-14 січня відбудеться «Школа Зимовго Мандрівництва 2017» [Вишколи]
22.12.16 Івано-Франківські пластуни завітали з Вифлеємським вогнем миру до учасників визвольних змагань [Загальне]
22.12.16 В Івано-Франківську відбулась благодійна «Майстерня святого Миколая» [Загальне]
22.12.16 Пластуни станиці Самбір відвідали з подарунками Самбірську дитячу лікарню і найстаршого пластуна станиці [Загальне]
22.12.16 Новацтво станиці Івано-Франківськ назбирало мішок добра святого Миколая – смаколики для воїнів АТО [Загальне]
20.12.16 17 грудня у Дрогобичі відбулися Андріївські вечорниці [Загальне]
19.12.16 25 грудня у Львові відбудеться інтелектуальний змаг "Думай 2016" [Вишколи]
16.12.16 Пластуни другий рік поспіль передали Президенту України Петру Порошенку Вифлеємський Вогонь Миру [Загальне]
16.12.16 Міжстаничний лещатарський табір "Фест - 2017" відбудеться 19-22 січня 2017 року на Закарпатті [Загальне]
16.12.16 10 грудня чернівецькі пластуни провели Андріївські вечорниці [Загальне]
16.12.16 Шукаємо активне та талановите юнацтво для участі у ЮМПЗ 2017 року у Німеччині [Загальне]
15.12.16 3 грудня в Житомирі відбулась Етнозустріч “Полісся України в межиріччі Ужа та Тетерева” [Загальне]
15.12.16 Визначили переможців Всеукраїнської військової спартакіади "Експльозія 2016" [Загальне]
12.12.16 Міжкрайовий "Лещатарський табір 2017" відбудеться 8-15 квітня в Австрії [Загальне]
12.12.16 У Мукачеві відбулись новацькі Андріївські вечорниці [Загальне]
12.12.16 Пластуни станиці Красне організували «Галицькі вечорниці» [Загальне]
11.12.16 3-4 грудня курінь ч. 22 ім. М. Підгірянки відсвяткував своє 22-річчя! [Загальне]
09.12.16 Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року! [Загальне]
09.12.16 Пластуни м. Калинівка взяли участь в духовних зібраннях «Любов і відповідальність» [Загальне]
Більше новин...
Пласт в ЗМІ
01.08.16 "Пластовий табір це комп’ютерна гра, але в реальності", - Голова КПР України під час ефіру на "Громадське радіо"
30.07.16 Чорноморський ВІСНИК про збір скаутів "Чорне море 2016"
18.03.16 "ВЕЛИКА ГРА" ДЛЯ ПАТРІОТА" - стаття про Пласт в офіційному виданні МОН "Освіта України"
03.02.16 Пластун Максим Грищук про події в ДАПі в програмі "Останній форпост Донецького аеропорту"
22.12.15 Відеосюжет hromadske.tv про пластуна, дитячого психіатра лікарні Maudsley (Лондон, Великобританія)
Більше новин...
Суспільні новини
05.12.16 Другий Всеукраїнський діалог «Principium» відбудеться 8-10 грудня у Львові
05.12.16 Запрошуємо на зимовий табір "Різдвяна подорож-2017"
05.12.16 Благодійний туристичний фестиваль "Travel Fest" відбудеться у Львові 10 грудня
14.07.16 Запрошуємо до ознайомчого табору «ВЕЛИКА ГРА 2016» на узбережжі Чорного моря
31.05.16 Табори 2016 року для активної молоді з громади, організовані Пластом, ФРІ та ЛОФ
Більше новин...