Українська English Deutsch Polska Русский

ЗМІ: Обласна влада Прикарпаття співпрацюватиме з Пластом (4 згадки)

26.05.2014
Автор: ЗМІ
ВЕЖА - Обласна влада Прикарпаття співпрацюватиме з Пластом

Обласна влада Прикарпаття співпрацюватиме з Пластом. Це одна з найстаріших патріотичних молодіжних організацій в Україні — існує вже 102 роки. Як зазначив голова «Пласту» в Івано-Франківській області Микола Данилів, на Прикарпатті ця організація хоч повільно, проте розвивається. В області діє 11 «пластових» осередків, які налічують 870 «пластунів».
Найбільшими «пластовими» осередками на Прикарпатті є Рогатин, Коломия та Івано-Франківськ. Одне із питань, обговорених із обласною владою — зміцнення та розвиток «пластових» осель: табору-музею «Сокіл» у селі Гринькові Рожнятівського району та спеціалізованого виховно-вишкільного табору «Чота крилатих» у селі Луквиці Богородчанського району. Найстарішу оселю «Пласту» — «Сокіл» по праву вважають священною, адже кожен «пластун» має відвідати її хоча б раз у житті.


Паралелі - Обласна влада Прикарпаття співпрацюватиме з Пластом

Днями відбувся круглий стіл, присвячений питанням розвитку «Пласту» на Прикарпатті. Під час обговорення голови ОДА та обласної ради — Андрій Троценко та Василь Скрипничук зазначили, що готові максимально підтримувати розвиток скаутської організації на теренах області.

«Пластуни», зі свого боку, зазначили, що така зустріч представників їхньої організації з керівниками області, начальниками департаментів та управлінь державної адміністрації відбувається вперше, проте має стати традиційною. Адже лише через відкритий діалог з владою можна донести нагальні проблеми «Пласту» в області. Як пише газета "Галичина", голова ОДА Андрій Троценко доручив створити робочу групу, котра складатиметься з керівників структурних підрозділів державної адміністрації, представників «Пласту» та вивчатиме проблемні питання розвитку «пластового» руху на Прикарпатті для подальшого підписання меморандуму про співпрацю.

«Обласна державна адміністрація готова максимально сприяти і допомагати в розвитку «пластового» руху, всі пропозиції, які надходитимуть від представників «Пласту», беремо на особливий контроль», — зазначив голова ОДА. Своєю чергою, голова обласної ради Василь Скрипничук наголосив, що обласна рада приймала рішення про святкування 100-річчя «Пласту» і наскільки могла, настільки допомагала фінансово цій організації. Ця співпраця триватиме. «Пласт» є однією з найстаріших патріотичних молодіжних організацій в Україні — існує вже 102 роки. Нині це потужна скаутська організація, учасниками котрої є приблизно 10 тисяч осіб по всій України. Як зазначив голова «Пласту» в Івано-Франківській області Микола Данилів, на Прикарпатті ця організація хоч повільно, проте розвивається. В області діє 11 «пластових» осередків, які налічують 870 «пластунів». Найбільшими «пластовими» осередками на Прикарпатті є Рогатин, Коломия та Івано-Франківськ.

«Невід’ємною та важливою складовою «пластового» виховання є вишкільні табори, де молодь має можливість застосувати на практиці знання, що здобула за рік. «Пласт» розглядає табір як місце, де дитина виховується, а оздоровлення — це лише одна з граней тієї конструкції, яку ми вибудовуємо», — зазначив голова окружної «пластової» ради Ярема Зварчук. Торік станиця Івано-Франківськ провела дев’ять вишкільних таборів — шість юнацьких і три новацьких (для дітей від шести до 11 років). У них взяло участь 250 «пластунів». Цього року планують провести вже 10 таборів та охопити 300 дітей. Також на Прикарпатті буде п’ять «пластових» таборів обласного рівня і чотири всеукраїнського, які пройдуть на базі осель «Чота крилатих», «Сокіл», «Остодора», та один мандрівний на теренах Надвірнянського та Богородчанського районів.

Одне із питань, обговорених на круглому столі, — зміцнення та розвиток «пластових» осель: табору-музею «Сокіл» у селі Гринькові Рожнятівського району та спеціалізованого виховно-вишкільного табору «Чота крилатих» у селі Луквиці Богородчанського району. Найстарішу оселю «Пласту» — «Сокіл» по праву вважають священною, адже кожен «пластун» має відвідати її хоча б раз у житті. Тому туди з’їжджаються скаути з усіх куточків Земної кулі. — Пластовий табір «Сокіл» було збудовано та засновано 1926 року, земельну ділянку під його будівництво виділив митрополит УГКЦ Андрей Шептицький, — розповідає перший заступник голови ОДА, колишній директор табору-музею «Сокіл» Володимир Семко. — Табір проіснував до 1939 року до приходу «перших совітів», після того, на жаль, був зруйнований і довгий час не існував. З відновленням незалежності України знайшлися ентузіасти, котрі доклалися до відбудови «пластового» табору. Нині «Сокіл» відновлений на 80%, є проблема із забезпеченням водою. Також дорога з івано-Франківська до Гринькова потребує нагального ремонту. До кінця травня спеціальна комісія об’їде «пластові» оселі області та вивчить їхні проблемні питання.


Тримай KURS - Обласна влада Прикарпаття співпрацюватиме з Пластом 

Голова «Пласту» в Івано-Франківській області Микола Данилів зазначив, що на Прикарпатті ця організація хоч повільно, проте розвивається. В області діє 11 «пластових» осередків, які налічують 870 «пластунів».
Це одна з найстаріших патріотичних молодіжних організацій в Україні — існує вже 102 роки, пише Вежа. Найбільшими «пластовими» осередками на Прикарпатті є Рогатин, Коломия та Івано-Франківськ.
Одне із питань, обговорених із обласною владою, — зміцнення та розвиток «пластових» осель: табору-музею «Сокіл» у селі Гринькові Рожнятівського району та спеціалізованого виховно-вишкільного табору «Чота Крилатих» у селі Луквиці Богородчанського району.
Найстарішу оселю «Пласту» — «Сокіл» по праву вважають священною, адже кожен «пластун» має відвідати її хоча б раз у житті.


Галичина - Обласна влада співпрацюватиме з «Пластом»

Днями відбувся круглий стіл, присвячений питанням розвитку «Пласту» на Прикарпатті. Під час обговорення голови ОДА та обласної ради — Андрій Троценко та Василь Скрипничук зазначили, що готові максимально підтримувати розвиток скаутської організації на теренах області.

«Пластуни», зі свого боку, зазначили, що така зустріч представників їхньої організації з керівниками області, начальниками департаментів та управлінь державної адміністрації відбувається вперше, проте має стати традиційною. Адже лише через відкритий діалог з владою можна донести нагальні проблеми «Пласту» в області. Голова ОДА Андрій Троценко доручив створити робочу групу, котра складатиметься з керівників структурних підрозділів державної адміністрації, представників «Пласту» та вивчатиме проблемні питання розвитку «пластового» руху на Прикарпатті для подальшого підписання меморандуму про співпрацю.


   Офіційно
10.11.16 Звіт керівного (виконавчого) органу Пласту за 3 квартал своєї діяльності
09.11.16 Проект порядку денного позачергового Крайового Пластового З'їзду в м. Києві 26-27 листопада
04.10.16 Розпочинається зголошення на позачерговий Крайовий пластовий з'їзд у м. Києві (26-27 листопада)
Більше новин...
Новини [додати свою]
22.12.16 Свято Миколая 2016 у пташат станиці Івано-Франківськ [Загальне]
22.12.16 11-14 січня відбудеться «Школа Зимовго Мандрівництва 2017» [Вишколи]
22.12.16 Івано-Франківські пластуни завітали з Вифлеємським вогнем миру до учасників визвольних змагань [Загальне]
22.12.16 В Івано-Франківську відбулась благодійна «Майстерня святого Миколая» [Загальне]
22.12.16 Пластуни станиці Самбір відвідали з подарунками Самбірську дитячу лікарню і найстаршого пластуна станиці [Загальне]
22.12.16 Новацтво станиці Івано-Франківськ назбирало мішок добра святого Миколая – смаколики для воїнів АТО [Загальне]
20.12.16 17 грудня у Дрогобичі відбулися Андріївські вечорниці [Загальне]
19.12.16 25 грудня у Львові відбудеться інтелектуальний змаг "Думай 2016" [Вишколи]
16.12.16 Пластуни другий рік поспіль передали Президенту України Петру Порошенку Вифлеємський Вогонь Миру [Загальне]
16.12.16 Міжстаничний лещатарський табір "Фест - 2017" відбудеться 19-22 січня 2017 року на Закарпатті [Загальне]
16.12.16 10 грудня чернівецькі пластуни провели Андріївські вечорниці [Загальне]
16.12.16 Шукаємо активне та талановите юнацтво для участі у ЮМПЗ 2017 року у Німеччині [Загальне]
15.12.16 3 грудня в Житомирі відбулась Етнозустріч “Полісся України в межиріччі Ужа та Тетерева” [Загальне]
15.12.16 Визначили переможців Всеукраїнської військової спартакіади "Експльозія 2016" [Загальне]
12.12.16 Міжкрайовий "Лещатарський табір 2017" відбудеться 8-15 квітня в Австрії [Загальне]
12.12.16 У Мукачеві відбулись новацькі Андріївські вечорниці [Загальне]
12.12.16 Пластуни станиці Красне організували «Галицькі вечорниці» [Загальне]
11.12.16 3-4 грудня курінь ч. 22 ім. М. Підгірянки відсвяткував своє 22-річчя! [Загальне]
09.12.16 Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року! [Загальне]
09.12.16 Пластуни м. Калинівка взяли участь в духовних зібраннях «Любов і відповідальність» [Загальне]
Більше новин...
Пласт в ЗМІ
01.08.16 "Пластовий табір це комп’ютерна гра, але в реальності", - Голова КПР України під час ефіру на "Громадське радіо"
30.07.16 Чорноморський ВІСНИК про збір скаутів "Чорне море 2016"
18.03.16 "ВЕЛИКА ГРА" ДЛЯ ПАТРІОТА" - стаття про Пласт в офіційному виданні МОН "Освіта України"
03.02.16 Пластун Максим Грищук про події в ДАПі в програмі "Останній форпост Донецького аеропорту"
22.12.15 Відеосюжет hromadske.tv про пластуна, дитячого психіатра лікарні Maudsley (Лондон, Великобританія)
Більше новин...
Суспільні новини
05.12.16 Другий Всеукраїнський діалог «Principium» відбудеться 8-10 грудня у Львові
05.12.16 Запрошуємо на зимовий табір "Різдвяна подорож-2017"
05.12.16 Благодійний туристичний фестиваль "Travel Fest" відбудеться у Львові 10 грудня
14.07.16 Запрошуємо до ознайомчого табору «ВЕЛИКА ГРА 2016» на узбережжі Чорного моря
31.05.16 Табори 2016 року для активної молоді з громади, організовані Пластом, ФРІ та ЛОФ
Більше новин...