Українська English Deutsch Polska Русский

Дайджест новин від благодійного фонду Начального Пластуна (травень-червень 2015)

02.07.2015
Автор: БФ Начального Пластуна

ФОНД НАЧАЛЬНОГО ПЛАСТУНА ОРГАНІЗУВАВ ПЕРЕБУВАННЯ У КИЄВІ ПЛАСТОВОГО ЮНАЦТВА ІЗ ЗОНИ АТО

Київ, 25 червня 2015 року. Фонд Начального Пластуна організував перебування у Києві для пластового юнацтва та зацікавлених Пластом зі станиць Слов'янськ, Краматорськ, Святогірськ Донецька обл.) та Сіверодонецьк (Луганська обл.). Більше тридцяти юнаків та юначок по дорозі на пластовий табір Тернопільської округи отримали незабутні враження від свого перебування у столиці України.

Одразу по приїзді юнацтво поселилося у готелі "Затишок", що біля залізничного вокзалу. Після смачного сніданку діти мали екскурсію до Національного музею Тараса Шевченка, у якому на власні очі побачили картину художника Карла Брюлова "Портрет В.Жуковського", за кошти від продажу якої був свого часу викуплений Тарас Шевченко, оригінальні записи та особисті речі Кобзаря, а також познайомилися із життєвою дорогою Т.Шевченка. Після музею юнацтво мало екскурсію по Києву, яку провели пл.прих. Ілля Покрасьон та ст.пл.прих. Ігор Стешин (дякуємо їм за це!). Під час екскурсії діти побачили Золоті Ворота, Софію Київську, Михайлівський Золотоверхий собор, пам'ятники Тарасові Шевченку у однойменному парку, Богданові Хмельницькому на Софіївській площі, Миколі Лисенку тощо. Після смачного обіду юнацтво мало веселе купання у Дніпрі та вечірню екскурсію по Хрещатику, Майдану Незалежності і центру столиці, під час якої більшість вперше у житті побувала біля Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Національного Банку та адміністрації Президента України. 

Наступного ранку пластуни виїхали на табір в Тернопільщину. Веселого вам таборування! 

Біля Національного музею Тараса Шевченка

Біля Верховної Ради України


У СУБОТУ, 27 ЧЕРВНЯ, О 15.07 В ЕФІРІ УКРАЇНСЬКОГО РАДІО ПРОЗВУЧАЛА ПРОГРАМА ПРО ТАБІР "ВЕЛИКА ГРА"

27 червня, у суботу, о 15.07 на хвилях Національної радіокомпанії України прозвучала програма про табір для зацікавлених Пластом "Велика гра", який цьогоріч проводить на Чорному морі Фонд Начального Пластуна.

У програмі директор фонду пл.сен.Сергій Летенко, СМ разом із учасниками табору розказали про пластове таборування, а також про те, чому фонд вирішив провести табір для всіх дітей, які прагнуть відчути себе пластунами - українськими скаутами.


ЧЛЕН ПРАВЛІННЯ ФОНДУ НАЧАЛЬНОГО ПЛАСТУНА АНДРІЙ ГАРБУЗЮК НАГОРОДЖЕНИЙ МЕДАЛЛЮ "ЗА БЕСКОРИСНЕ СЛУЖІННЯ БАТЬКІВЩИНІ"

Київ, 24 червня 2015 р. Члена Правління Благодійного фонду Начального Пластуна ст.пл. Андрія Гарбузюка нагороджено медаллю "За безкорисне служіння Батьківщині". Нагороду урочисто вручено під час засідання керівництва батальйону ім.Кульчицького. 

Нагадаємо, що Андрій Гарбузюк є активним волонтером батальйону з перших днів його створення. Він зібрав і передав бійцям допомоги на сотні тисяч гривень. А восени минулого року передав для потреб батальйону екскаватор. Сотні поїздок в зону АТО із необхідними для наших захисників речами здійснив "Фольксваген" Андрія Гарбузюка. Десятки життів бійців врятовано завдяки вчасно переданому на передову вкрай необхідному військовому спорядженню.

Щиро вітаємо, побратиме! Пишаємося!


СТУДЕНТИ-ПЕДАГОГИ МАТИМУТЬ ЗМОГУ ПРОХОДИТИ ПРАКТИКУ У ПЛАСТОВИХ ТАБОРАХ

Київ, 10 червня 2015 р. Між Благодійним фондом Начального Пластуна і Національним педагогічним університетом ім. М.Драгоманова підписано угоду, згідно із якою студенти університету матимуть змогу пройти літню педагогічну практику у таборі для зацікавлених Пластом "Велика гра", який Фонд цього року проводить на базі "Медик" Одеського Національного медичного університету. 
Нагадаємо, що завдяки цьому табору будь-яка дитина з України матиме змогу познайомитися з Пластом. Табір продовжує традиції пластових "гайдашників", започаткованих на початку 90-х років минулого століття. Студенти-педагоги також матимуть змогу познайомитися із пластовою методою виховання і протягом двох тижнів спробувати себе у якості пластових виховників, працюючи із гуртком дітей.

У КИЄВІ ВІДБУЛИСЯ ТРЕНІНГИ ДЛЯ СТУДЕНТІВ, ЯКІ ПРОХОДИТИМУТЬ ПЕДАГОГІЧНУ ПРАКТИКУ НА ТАБОРІ "ВЕЛИКА ГРА"

20 і 26 червня у Києві відбулися тренінги для двох груп студентів Національного педагогічного університету ім. М.Драгоманова, які проходитимуть літню педагогічну практику у ознайомчому таборі "Велика гра", який цього року Фонд проводить на березі Чорного моря на Одещщині. Нагадаємо, у травні 2015 року між Фондом Начального Пластуна і НПУ ім.М.Драгоманова було підписано угоду про можливість проходження студентами університету літньої педагогічної практики у фонді. 

Сподіваємося, що завдяки цьому проекту ми зможемо зацікавити молодих педагогів пластуванням і вже незабаром Пласт матиме нових перспективних виховників.

У результаті зустрічі студенти отримали знання про історію світового скавтінгу та історію Пласту, елементи пластової виховної методи, було обговорено програму табору "Велика гра" та формат проходження на ньому літньої педагогічної практики.


У ДИТЯЧОМУ САНАТОРІЇ "МАЛА ДОЛИНА" ВІДБУВСЯ ДЕНЬ ПЛАСТУНА

Смт Малодолинське, Одеська обл., 18 червня 2015 р. Представники Благодійного фонду Начального Пластуна провели День пластуна у дитячому санаторії "Мала Долина", який знаходиться у смт Малодолинське Одеської обл. 

У санаторії відпочивають понад 250 дітей із Одещщини та дітей-переселенців із зони проведення АТО (м. Луганськ, Стаханов, ін.). День 18 червня пройшов для всіх цих дітей під знаком Пласту. Вони мали змогу забавитися у пластові ігри, в'язали пластові вузли та співали пластових пісень. Більшість учасників заходу захоплені Пластом і мріють стати пластунами. 

Денис Якунін, 11 років, м.Стаханов, Луганської обл.: "Мені дуже подобається Пласт. Я би хотів повернутися до свого рідного Стаханова і там пластувати". Вікторія Немирова, 13 років, м.Луганськ: "Сьогодні ми дуже цікаво провели час і познайомилися із Пластом - українським скавтінгом. Було дуже цікаво! Я сподіваюся, що вже незабаром зможу стати пластункою!"


СТВОРЕНО КОНЦЕПЦІЮ ДІЯЛЬНОСТІ ФОНДУ НАЧАЛЬНОГО ПЛАСТУНА

1 червня відбулася зустріч робочої групи, під час якої було обговорено концепцію діяльності Благодійного фонду Начального Пластуна.
У зустрічі взяли участь директор Фонду пл.сен. Сергій Летенко, СМ, член Правління фонду ст.пл. Андрій Гарбузюк та член робочої групи пл.сен.о.Олександр Воловенко. Учасники наради обговорили складові концепції розвитку Фонду Начального Пластуна, кроки її реалізації та напрямні інформаційної політики, зокрема - формат і структуру сайту, який перебуває зараз у процесі створення. 

Концепцію діяльності фонду після широкого обговорення буде передано до КПР України і ГПБ для погодження із наступним затвердженням Начальним Пластуном.

Виражаємо вдячність адміністративному директору Фонду ст.пл.Андрію Гарбузюку за організацію прекрасних умов проведення зустрічі.

КОНЦЕПЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ
МІЖНАРОДНОГО БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ
НАЧАЛЬНОГО ПЛАСТУНА ЛЮБОМИРА РОМАНКОВА

Загальні положення

Метою діяльності Пласту – українського скаутінгу - є всебічне і патріотичне виховання молоді на відповідальних громадян України, провідників суспільства на основі Трьох Головних Обов’язків скаута з відповідальності перед Богом і своєю країною, суспільством і самим собою. Виховання молоді за цими пріоритетами доказало свою ефективність у більше ніж 150 країнах світу. В той же час українське суспільство відчуває серйозний брак молодих лідерів у всіх сферах життя. В контексті подій останніх 10 років в Україні слід також зауважити, що саме пластова молодь проявила найбільш активну громадянську позицію як під час Помаранчевої революції 2004 р., так і під час Революції гідності 2014 року. 

Потреба роботи Фонду обумовлена специфікою українського законодавства, відповідно до якого діяльність громадських організацій та благодійних фондів регламентована різними законами (Законом України «Про громадські об'єднання» і Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»). Якщо діяльність громадських організацій за Законодавством спрямована в першу чергу на об’єднання громадян в реалізації їх спільних цілей (напр., «Пласт – НСОУ» є молодіжною громадською організацією і її основним завданням є функція виховання молоді), то діяльність благодійних фондів спрямована саме на ефективне залучення благодійних пожертв і надання фінансової допомоги.

Стратегічною метою діяльності МБФ Начального Пластуна є на період 2015-2025 рр. є створити ключові передумови для ефективної реалізації програмної довгострокової діяльності Пласту за участю всіх зацікавлених сторін.

Візія Фонду: Пласт як потужний Національний скаутінг України, який охоплює щонайменше 1% молоді країни.

Місія Фонду: створення ефективного механізму залучення коштів для розвитку Пласту в Україні і світі, сприяння кількісному та якісному зростанню Пласту через проведення благодійних програм.

Основні завдання фонду:

 • а) підтримка кількісного та якісного зростання скаутінгу (Пласту) в Україні;
 • б) підтримка розвитку Пласту у країнах поселення української діаспори;
 • в) популяризація пластової методики виховання через підтримку інформаційних та видавничих проектів.
Фонд Начального Пластуна є міжнародним благодійним фондом, який діє в Україні та країнах, де існує Пласт і забезпечує фінансовий та матеріально-технічний супровід його діяльності. Своїм основним завданням Фонд бачить об’єднання навколо себе усіх, хто зацікавлений у розвитку Пласту – національного скаутінгу України - та готовий допомагати у його розбудові. Структурно Фонд Начального Пластуна діє подібно до Пластприяту через представництва на місцях і покликаний перебрати на себе функцію Пластприяту у наданні допомоги пластовим виховникам та виховним пластовим частинам. 

Цільовою аудиторією Фонду є:

 1. батьки пластунів;
 2. дорослі особи, які колись були пластунами, але в силу життєвих обставин не готові активно пластувати, проте готові надавати підтримку діючим виховникам та пластовим частинам;
 3. представники бізнесу, які готові надавати ресурсну допомогу розвитку Пласту;
 4. представники громадськості, які розуміють важливість пластового виховання;
 5. представники владних структур;
 6. представники українських церков;
 7. журналісти, які зацікавлені у популяризації пластового руху;
 8. представники політичних партій і об’єднань, депутати всіх рівнів, які готові сприяти розвитку пластового руху на загальнодержавному та місцевому рівні;
 9. українські та міжнародні благодійні організації, які готові надавати фінансову допомогу розвитку Пласту;
 10. уряди та посольства країн, у яких діють крайові пластові організації. 
Фонд провадить свою роботу у формі програм, які розробляє Правління фонду у порозумінні із КПР (КПС) та ГПБ і затверджує Наглядова Рада фонду. Кожна програма має чітку мету, часові, кількісні та якісні характеристики, бюджет та виконавців. 
Начальний Пластун забезпечує адміністрування Фонду і підтримує його діяльність своїм особистим авторитетом. Фонд Начального Пластуна проводить активний фандрейзинг, використовуючи ефективні фандрейзингові методики, які є апробовані у світі. Основою фандрейзингу фонду є членство у ньому осіб, готових щомісяця надавати благодійні пожертви для розвитку пластового руху. Членство у фонді ступеневе.

Фонд формує мережу своїх представництв у містах і регіонах, де є Пласт. Таким представником може бути пластун чи член Пластприяту, який користується повагою громади і має бажання працювати для побудови фінансової самодостатності Пласту.

Нормативне забезпечення.
У проведенні своєї діяльності Благодійний фонд Начального Пластуна керується Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», Указом Президента України «Про заходи щодо сприяння розвитку пластового (скаутського) руху в Україні», Статутом Конференції Українських Пластових організацій, Статутом ВМГО «Пласт – Національна скаутська організація України», власним Статутом і Положеннями (Правильниками).


ДЛЯ ПОЧАТКУ ПОВНОЦІННОЇ РОБОТИ ТАБОРУ-МУЗЕЮ "СОКІЛ" ПОТРІБНО 20 ТИС. ДОЛАРІВ

30 травня відбулася розмова директора Благодійного фонду Начального Пластуна пл.сен. Сергія Летенка із директором пластового табору-музею "Сокіл" пл.сен. Володимиром Семківим. 

Під час розмови були обговорені питання термінів початку повноцінної роботи Табору-музею "Сокіл" як пластового таборового центру, який цілорічно прийматиме пластові табори. Адже протягом останніх 15 років сотні пластунів зі всього світу долучилися до відбудови "Соколу", який не лише є історичною пам'яткою історії українського Пласту, але й має всі перспективи стати центром пластового таборування в Україні. Важливим завданням у цьому контексті є якнайскоріший перехід від етапу будівництва до етапу повноцінного використання табору-музею, який завдяки повноцінному функціонуванню міг би вийти на повне самофінансування. 

За словами директора табору-музею пл.сен.Володимира Семківа для того, щоб "Сокіл" повноцінно запрацював необхідно:
 1. провести водопостачання;
 2. закупити необхідні меблі;
 3. закупити необхідний інвентар (посуд і т.д.);
 4. отримати сертифікат дитячого табору державного зразка.
Вказані витрати оцінюються у 20 тис.дол.США. Івано-Франківською облдержадміністрацією вже виділені додаткові кошти для упорядкування "Соколу" у сумі 350 тис.грн. З урахуванням цього 20 тис.дол. буде достатньо для повного закінчення усіх робіт і початку повноцінного функціонування пластового табору-музею "Сокіл", який отримавши відповідний державний сертифікат зможе цілорічно приймати на таборування пластунів та дітей, зацікавлених Пластом. Нагадаємо, за архітектурним проектом "Сокіл" розрахований для одночасного таборування 50 дітей.

Благодійний фонд Начального Пластуна закликає пластунів усього світу допомогти завершити будівництво "Сокола"! У погодженні з Управою "Соколу" фонд планує відкрити окремий рахунок для збору пожертв на завершення будівництва табору-музею "Сокіл". Свої пропозиції просимо надсилати на е-mail: dytsvit_fond@ukr.net


   Офіційно
10.11.16 Звіт керівного (виконавчого) органу Пласту за 3 квартал своєї діяльності
09.11.16 Проект порядку денного позачергового Крайового Пластового З'їзду в м. Києві 26-27 листопада
04.10.16 Розпочинається зголошення на позачерговий Крайовий пластовий з'їзд у м. Києві (26-27 листопада)
Більше новин...
Новини [додати свою]
22.12.16 Свято Миколая 2016 у пташат станиці Івано-Франківськ [Загальне]
22.12.16 11-14 січня відбудеться «Школа Зимовго Мандрівництва 2017» [Вишколи]
22.12.16 Івано-Франківські пластуни завітали з Вифлеємським вогнем миру до учасників визвольних змагань [Загальне]
22.12.16 В Івано-Франківську відбулась благодійна «Майстерня святого Миколая» [Загальне]
22.12.16 Пластуни станиці Самбір відвідали з подарунками Самбірську дитячу лікарню і найстаршого пластуна станиці [Загальне]
22.12.16 Новацтво станиці Івано-Франківськ назбирало мішок добра святого Миколая – смаколики для воїнів АТО [Загальне]
20.12.16 17 грудня у Дрогобичі відбулися Андріївські вечорниці [Загальне]
19.12.16 25 грудня у Львові відбудеться інтелектуальний змаг "Думай 2016" [Вишколи]
16.12.16 Пластуни другий рік поспіль передали Президенту України Петру Порошенку Вифлеємський Вогонь Миру [Загальне]
16.12.16 Міжстаничний лещатарський табір "Фест - 2017" відбудеться 19-22 січня 2017 року на Закарпатті [Загальне]
16.12.16 10 грудня чернівецькі пластуни провели Андріївські вечорниці [Загальне]
16.12.16 Шукаємо активне та талановите юнацтво для участі у ЮМПЗ 2017 року у Німеччині [Загальне]
15.12.16 3 грудня в Житомирі відбулась Етнозустріч “Полісся України в межиріччі Ужа та Тетерева” [Загальне]
15.12.16 Визначили переможців Всеукраїнської військової спартакіади "Експльозія 2016" [Загальне]
12.12.16 Міжкрайовий "Лещатарський табір 2017" відбудеться 8-15 квітня в Австрії [Загальне]
12.12.16 У Мукачеві відбулись новацькі Андріївські вечорниці [Загальне]
12.12.16 Пластуни станиці Красне організували «Галицькі вечорниці» [Загальне]
11.12.16 3-4 грудня курінь ч. 22 ім. М. Підгірянки відсвяткував своє 22-річчя! [Загальне]
09.12.16 Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року! [Загальне]
09.12.16 Пластуни м. Калинівка взяли участь в духовних зібраннях «Любов і відповідальність» [Загальне]
Більше новин...
Пласт в ЗМІ
01.08.16 "Пластовий табір це комп’ютерна гра, але в реальності", - Голова КПР України під час ефіру на "Громадське радіо"
30.07.16 Чорноморський ВІСНИК про збір скаутів "Чорне море 2016"
18.03.16 "ВЕЛИКА ГРА" ДЛЯ ПАТРІОТА" - стаття про Пласт в офіційному виданні МОН "Освіта України"
03.02.16 Пластун Максим Грищук про події в ДАПі в програмі "Останній форпост Донецького аеропорту"
22.12.15 Відеосюжет hromadske.tv про пластуна, дитячого психіатра лікарні Maudsley (Лондон, Великобританія)
Більше новин...
Суспільні новини
05.12.16 Другий Всеукраїнський діалог «Principium» відбудеться 8-10 грудня у Львові
05.12.16 Запрошуємо на зимовий табір "Різдвяна подорож-2017"
05.12.16 Благодійний туристичний фестиваль "Travel Fest" відбудеться у Львові 10 грудня
14.07.16 Запрошуємо до ознайомчого табору «ВЕЛИКА ГРА 2016» на узбережжі Чорного моря
31.05.16 Табори 2016 року для активної молоді з громади, організовані Пластом, ФРІ та ЛОФ
Більше новин...