Пластуни взяли участь у міжнародному джемборі "You`re Up 2015" у Франції

08.08.2015
Автор: Ляна Сидорська
Майже тиждень тому українська делегація, в складі 21 людини, повернулась з міжнародного скаутського джемборі у Страсбургу (Франція) "You're Up 2015". Делегація наша складалась з 15 юначок (к.ч.26 ім Олени Пчілки, к.ч.2 ім. О. Степанівни, к.ч.30 ім. К. Зарицької, К.ч.22 ім. М.Підгірянки, підг.к.ім. А.Всеволодівни, підг.к.ім. М. Садовської-Барілотті) одного (!) юнака з К.ч. 43 ім. П. Орлика та 5 виховників (ЧХ, ОЗО, Ластівки). Саме джемборі розпочиналось 16 серпня, проте ми вирішили перед тим відвідати чарівний Париж. Звичайно ж, нам дуже повезло, оскільки ми потрапили в столицю Франції саме на день взяття Бастилії, а отже в центрі міста не лише наплив туристів, а й самих французів. Але є і плюси, бо ввечері ми мали змогу  полюбуватися святковою підсвіткою Ейфелевої вежі. На наступний день, по обіді, ми вирушили на місце табору, у місто Стразбург. Туди ми приїхали пізно ввечері, тому єдине, що ми хотіли це розставити намети та лягти спати. Але організатори сказали, що це зробити неможливо, адже відкриття завтра, тому запропонували нам переночувати на їхній домівці.

І ось нарешті ранок 16 серпня. Офіційне відкриття джемборі. 15 тисяч скаутів, 28 країн, 6 релігій.

Територія джемборі була розділена на 25 підтаборів, кожен з яких мав свого патрона. Також, всі іноземні делегації працювали за системою "twinning"(twin - близнюк), тобто всі іноземці були закріплені за певним французьким куренем, з яким вони розділяли місце табору, кухню та робили всі активітети в парі.

Щодня ми мали різні активітети, таборові роботи, проте найцікавішої виявилась "та ніч". :) Щоб правильно все зрозуміти, я уточню, що кожен день температура була близько 40 градусів за Цельсієм. Згідно з давніми пластовим легендами, в таких випадках допомагає "Шабелина". Тепер повертаємось до "тої ночі". Близько 3 ночі, починає накрапати дощик. Проходить 5 хвилин і дощик перетворюється в грозу. Піднявся сильний вітер, намети крутить, кілки вириває, але ми не розгубились. Всі речі склали в центрі наметів, а самі тримаємо альпінштоки. В Україні звичайно такі грози бувають, нам до них не звикати, а от інші делегації серйозно перелякались та постраждали. Як ми зауважили, то всі балканські країни та всі французи мають старі намети-шатра. Вони важкі та не пристосовані до дощу, проте в них прохолодно, що і потрібно для жителів цих країн. Відповідно, їхні намети намокли, попадали, всі речі залишились під мокрими шатрами, добре, що самі скаути встигли повилазити звідти. На джемборі оголосили евакуацію. А тепер уявіть, як евакуювати 15 тис людей. :) Звучить практично неможливо, але організатори впорались на "ура". Поряд з табором був стадіон "Зеніт", куди нас відвели. Там ми і ночували. На картонних коробках, один на одному, але переночували:) Посеред ночі нас збудили, щоб запитати скільки в нас постраждалих. Ми з впевненістю говоримо, що нуль, а нас далі переконують, що можливо в когось шок. Та шок насправді був у організаторів, коли виявилось, що ми єдина неушкоджена делегація. Знов хочу сказати, як добре все було організовано та продумано. Впродовж цілої ночі була поставка питної води, посеред ночі нас нагодували кексиками з шоколадом, а зранку, при вході, нас чекав сніданок. Наступний день був оголошений "днем розтаборування", тому оскільки наші намети і речі стояли сухенькі, то ми допомагали нашим французам та співали. Згодом нам показали відео та розказали, що ми, насправді, пережили справжнісіньке ТОРНАДО :)

А якщо повернутись до хорошого, то не можна не згадати день, коли 800 скаутів зайняли всі крісла в Європарламенті. В перший день, організатори зібрали всіх скаутів, яких обрали їхні делегації чи курені, щоб відстояти думки та інтереси активної молоді (по 1-4 представники від делегації). Весь день ми розробляли законопроекти в різних категоріях (Екологія, культура, демократія, молодь і тд), а на наступний день вирушили до Європарламенту, щоб проголосувати за дані проекти та представити їх депутатам. Ми вносили поправки, відміняли та приймали закони, працювали як справжні депутати. Коли все було узгоджено, залишилось останнє голосування - чи ми передаємо цей остаточний пакет документів до справжнього Європарламенту? Всі голоси "за", рішення прийнято, а на сьогоднішній момент, депутати Європарламенту вже прийняли та проголосували, наші законопроекти і вони згодом вступлять в дію :)

Також не можна не згадати харчування на таборі. Скажімо так- їли ми дуже смачно і багато. Щодня меню було все оригінальніше та дорожче:) Сир камамбер, стейки лосося, фуа-гра в ролі паштету, тірамісу, різноманітні кексики, щодня свіжі фрукти і чіпси на перекус. А ще, багато багетів та соленого масла. Та найбільше нас вразив стан продуктів, які нам видавали. Для прикладу: картопля почищена, зварена, порізана та ще й заправлена соусом, і це все в герметичній упаковці. Проте не тільки французи дивували нас своїми вміннями на кухні, а й ми їх. Навчили їх смажити сосиски на грилі та правило "трьох секунд"(все, що лежало на землі менше 3 секунд можна їсти:)

Джемборі закінчилось, а наша подорож ні. Поїхали ми горами-серпантинами до неймовірної Женеви. Там і покупались в Евіані, і закупились одягом, і відвідали Організацію Об'єднаних Націй, та ще й змогли відчути всі блага цивілізації у вигляді душу та ліжка, за що дякуємо пану Олександру Свірчевському та його друзям:)

Ось і кінець наших пригод, проте чекаємо наступних джемборі, бо міжнародний досвід - це дуууужеее круто!

   Офіційно
10.11.16 Звіт керівного (виконавчого) органу Пласту за 3 квартал своєї діяльності
09.11.16 Проект порядку денного позачергового Крайового Пластового З'їзду в м. Києві 26-27 листопада
04.10.16 Розпочинається зголошення на позачерговий Крайовий пластовий з'їзд у м. Києві (26-27 листопада)
Більше новин...
Новини [додати свою]
22.12.16 Свято Миколая 2016 у пташат станиці Івано-Франківськ [Загальне]
22.12.16 11-14 січня відбудеться «Школа Зимовго Мандрівництва 2017» [Вишколи]
22.12.16 Івано-Франківські пластуни завітали з Вифлеємським вогнем миру до учасників визвольних змагань [Загальне]
22.12.16 В Івано-Франківську відбулась благодійна «Майстерня святого Миколая» [Загальне]
22.12.16 Пластуни станиці Самбір відвідали з подарунками Самбірську дитячу лікарню і найстаршого пластуна станиці [Загальне]
22.12.16 Новацтво станиці Івано-Франківськ назбирало мішок добра святого Миколая – смаколики для воїнів АТО [Загальне]
20.12.16 17 грудня у Дрогобичі відбулися Андріївські вечорниці [Загальне]
19.12.16 25 грудня у Львові відбудеться інтелектуальний змаг "Думай 2016" [Вишколи]
16.12.16 Пластуни другий рік поспіль передали Президенту України Петру Порошенку Вифлеємський Вогонь Миру [Загальне]
16.12.16 Міжстаничний лещатарський табір "Фест - 2017" відбудеться 19-22 січня 2017 року на Закарпатті [Загальне]
16.12.16 10 грудня чернівецькі пластуни провели Андріївські вечорниці [Загальне]
16.12.16 Шукаємо активне та талановите юнацтво для участі у ЮМПЗ 2017 року у Німеччині [Загальне]
15.12.16 3 грудня в Житомирі відбулась Етнозустріч “Полісся України в межиріччі Ужа та Тетерева” [Загальне]
15.12.16 Визначили переможців Всеукраїнської військової спартакіади "Експльозія 2016" [Загальне]
12.12.16 Міжкрайовий "Лещатарський табір 2017" відбудеться 8-15 квітня в Австрії [Загальне]
12.12.16 У Мукачеві відбулись новацькі Андріївські вечорниці [Загальне]
12.12.16 Пластуни станиці Красне організували «Галицькі вечорниці» [Загальне]
11.12.16 3-4 грудня курінь ч. 22 ім. М. Підгірянки відсвяткував своє 22-річчя! [Загальне]
09.12.16 Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року! [Загальне]
09.12.16 Пластуни м. Калинівка взяли участь в духовних зібраннях «Любов і відповідальність» [Загальне]
Більше новин...
Пласт в ЗМІ
01.08.16 "Пластовий табір це комп’ютерна гра, але в реальності", - Голова КПР України під час ефіру на "Громадське радіо"
30.07.16 Чорноморський ВІСНИК про збір скаутів "Чорне море 2016"
18.03.16 "ВЕЛИКА ГРА" ДЛЯ ПАТРІОТА" - стаття про Пласт в офіційному виданні МОН "Освіта України"
03.02.16 Пластун Максим Грищук про події в ДАПі в програмі "Останній форпост Донецького аеропорту"
22.12.15 Відеосюжет hromadske.tv про пластуна, дитячого психіатра лікарні Maudsley (Лондон, Великобританія)
Більше новин...
Суспільні новини
05.12.16 Другий Всеукраїнський діалог «Principium» відбудеться 8-10 грудня у Львові
05.12.16 Запрошуємо на зимовий табір "Різдвяна подорож-2017"
05.12.16 Благодійний туристичний фестиваль "Travel Fest" відбудеться у Львові 10 грудня
14.07.16 Запрошуємо до ознайомчого табору «ВЕЛИКА ГРА 2016» на узбережжі Чорного моря
31.05.16 Табори 2016 року для активної молоді з громади, організовані Пластом, ФРІ та ЛОФ
Більше новин...