Українська English Deutsch Polska Русский

Відбувася пластовий табір "Верховина" у Великій Британії

23.09.2015
Автор: ст. пл. Шелудешева Марина, ЧМаки

Українці на «Верховині»

Наші пригоди почались 21 липня 2015 року, коли ми поїхали на табір «Верховина», який відбувався у Великій Британії. В перший день ми мали можливість трохи проїхатись узбережжям Ірландського моря, яке всі бачили вперше в житті. Неймовірні краєвиди та цікава архітектура міста нас причарували.

На другий день мали честь поставити  шатра для учасників. Для нас це було вперше, хоч і маємо багаторічний досвід пластування, бо такі брезентові намети бачила мабуть, тільки я в далекі 90-і. Діти звикли до маленьких наметів з дугами, які легко ставляться вдвох. А тут нас чекали великі дерев’яні кілки та молотки. Нам це так сподобалось, що ми відбирали один у одного молоток, щоб забити кілок в землю. Це був дуже цікавий досвід для нашого юнацтва.

В неділю вже розпочався табір. На відкритті було присутньо багато гостей, батьків учасників.

Кожного дня було щось цікаве, незважаючи на дощовий тиждень. Я керманич програми новацького під табору більшу частину часу я проводила з новацтвом, хоч і читала деякі гутірки для юнаків у вільний час. Наступне випробування, з яким мені довелось зіштовхнутись, це мовний бар’єр. В перші дні діти не хотіли говорити українською мовою, через це трошки не розуміли чого я від них хочу і були не зовсім слухняними. Але мандрівки і цікаві зняття допомогли нам знайти спільну мову і вже на 3 день ми вже розуміли одне одного з півслова.

Незабутньою пригодою для новаків стала канатна траса, де малеча вдосталь налазилась на гарній висоті, незважаючи на дощ.

Великою приємністю став для нас басейн, де ми мали можливість не тільки поплавати, а й пограти в різні ігри.

Ввечері слов’янські пластуни провели тематичну ватру, на якій поговорили на серйозні теми: війна в Україні, як живеться слов’янцям, зокрема пластунам після війни, вивчили області України та пограли в ігри. Ми показали відео про зруйноване і відновлене наше місто, відеоролик, який був зроблений силами школярів Слов’янська і виграв 1 місце в Україні на конкурсі «Відкривай Україну» та інші фільми, де показані немальовничі місця України.

Кожного дня ми пізнавали навколишній світ: вивчали природу, тварин, птахів, рослинність, милувались краєвидами, підкоряли вершини уельських гір.

Настав час першої ватри, на якій учасники продемонстрували свої здібності в народних танках, яких навчила бунчужна сестричка Ханя. А також відбулось урочисте переведення 3 новаків в юнацтво.

Розпочався другий тиждень таборування. Всі вже настільки здружились, що здавалось, що ми вже тут все життя.

Однією з пригод, яка запам’ятається усім та боровикам назавжди став напад новацтва на юнацький підтабір. З самого ранку новаки готувались до цієї події. Перед цим вони мали гутірки з планування, картографії, малювання шкіців, розробляли план нападу і викрадення хусток. Кожен мав своє завдання: попасти непомітно на підтабір юнаків, залізти в шатро і знайти там юнацьку хустку. В цей час юнаки мали свою програму: хтось слухав гутірку біля їдальні, а хтось ставив браму на своєму підтаборі.

Новаки розуміли всю небезпеку цієї місії. Якби хтось їх помітив або впіймав, то вони би стали заручниками і потім мали би відкуплятись від юнаків. Але всі підійшли до цього завдання дуже серйозно. Кожен зробив собі маскування, слухався вказівок виховників і викнали це завдання на відмінно.

Пластова старшина була в курсі наших витівок і підіграла нам: Сливка зробив алярм в одностроях, я тільки новаки виконали місію викрадення і юнацтво було дуже розгублене. Вони не могли збагнути, хто ж міг поцупити їхні хустки. Але потім вони помітили, як діти виходять дружньо співаючи і пританцьовуючи з хустками в руках. Новацький підтабір прийшов до юнаків з вимогою обміняти їхні хустки за 2 дні допомоги. Юнаки мали кожного ранку приходити 2 дні підряд і прибирати в новацьких бараках, застеляти їхні ліжка, проводити руханки. Юнацво, звичайно, образилось на таку витівку малих, але їм нічого не довелось, я погодитись, щоб отримати свої хустки назад і наступного рабу бути більш пильними і уважними та ретельніше охороняти свій під табір від непрошених гостей.

Ще один веселий і незабутній день для новаків був, коли ми всі поїхали до Грінвудського парку. Цілий день ми катались на різних атракціонах, грали в ігри, мандрували і неймовірно провели час.

Так, промайнули 2 веселі тижні, табір добіг до кінця, мали прощальну ватру, де учасники показували свої танцювальні виступи, співали і бавились. Учасниця зі Слов’янська Шелудешева Оксана подарувала усім неймовірний ліричний танок.

Після роз’їзду всіх учасників команда з України лишилась ще на 3 дні в Уельсі, щоб допомогти в згортанні табору та трошки більше пізнати казкову країну.

Підкорення Сноудину, екскурсії музеями, замками, купання в морі – все це залишиться в нашій пам’яті надовго. За прекрасний відпочинок дякуємо пластунам з Великобританії, зокрема коменданту табору Яремі Кучинськму.

Ще одним сюрпризом для нас був відпочинок у Лондоні, де ми познайомились з найвідомішими місцями. Ввечері відвідали спортивний комплекс, де могли позайматись на тренажерах, пограти у волейбол та поплавати в басейні, ще й погрітись у сауні.

Наступний день був дощовим, але не менш цікавим. Ми взяли екскурсію містом на «Бігбусі» (двоповерховий екскурсійний автобус), поплавали на кораблі по Темзі і побачили багато цікавого. Ввечері зустрічались з пластунами станиці Лондон, які познайомили нас з китайською кухнею та показали китайський квартал, а також зробили нам веселу нічну екскурсію містом.

Нас радо приймала українська католицька церква, де ми жили ці дні. Щиро дякуємо за організацію нашого перебування в столиці станичному Денису Оугрину.


   Офіційно
10.11.16 Звіт керівного (виконавчого) органу Пласту за 3 квартал своєї діяльності
09.11.16 Проект порядку денного позачергового Крайового Пластового З'їзду в м. Києві 26-27 листопада
04.10.16 Розпочинається зголошення на позачерговий Крайовий пластовий з'їзд у м. Києві (26-27 листопада)
Більше новин...
Новини [додати свою]
22.12.16 Свято Миколая 2016 у пташат станиці Івано-Франківськ [Загальне]
22.12.16 11-14 січня відбудеться «Школа Зимовго Мандрівництва 2017» [Вишколи]
22.12.16 Івано-Франківські пластуни завітали з Вифлеємським вогнем миру до учасників визвольних змагань [Загальне]
22.12.16 В Івано-Франківську відбулась благодійна «Майстерня святого Миколая» [Загальне]
22.12.16 Пластуни станиці Самбір відвідали з подарунками Самбірську дитячу лікарню і найстаршого пластуна станиці [Загальне]
22.12.16 Новацтво станиці Івано-Франківськ назбирало мішок добра святого Миколая – смаколики для воїнів АТО [Загальне]
20.12.16 17 грудня у Дрогобичі відбулися Андріївські вечорниці [Загальне]
19.12.16 25 грудня у Львові відбудеться інтелектуальний змаг "Думай 2016" [Вишколи]
16.12.16 Пластуни другий рік поспіль передали Президенту України Петру Порошенку Вифлеємський Вогонь Миру [Загальне]
16.12.16 Міжстаничний лещатарський табір "Фест - 2017" відбудеться 19-22 січня 2017 року на Закарпатті [Загальне]
16.12.16 10 грудня чернівецькі пластуни провели Андріївські вечорниці [Загальне]
16.12.16 Шукаємо активне та талановите юнацтво для участі у ЮМПЗ 2017 року у Німеччині [Загальне]
15.12.16 3 грудня в Житомирі відбулась Етнозустріч “Полісся України в межиріччі Ужа та Тетерева” [Загальне]
15.12.16 Визначили переможців Всеукраїнської військової спартакіади "Експльозія 2016" [Загальне]
12.12.16 Міжкрайовий "Лещатарський табір 2017" відбудеться 8-15 квітня в Австрії [Загальне]
12.12.16 У Мукачеві відбулись новацькі Андріївські вечорниці [Загальне]
12.12.16 Пластуни станиці Красне організували «Галицькі вечорниці» [Загальне]
11.12.16 3-4 грудня курінь ч. 22 ім. М. Підгірянки відсвяткував своє 22-річчя! [Загальне]
09.12.16 Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року! [Загальне]
09.12.16 Пластуни м. Калинівка взяли участь в духовних зібраннях «Любов і відповідальність» [Загальне]
Більше новин...
Пласт в ЗМІ
01.08.16 "Пластовий табір це комп’ютерна гра, але в реальності", - Голова КПР України під час ефіру на "Громадське радіо"
30.07.16 Чорноморський ВІСНИК про збір скаутів "Чорне море 2016"
18.03.16 "ВЕЛИКА ГРА" ДЛЯ ПАТРІОТА" - стаття про Пласт в офіційному виданні МОН "Освіта України"
03.02.16 Пластун Максим Грищук про події в ДАПі в програмі "Останній форпост Донецького аеропорту"
22.12.15 Відеосюжет hromadske.tv про пластуна, дитячого психіатра лікарні Maudsley (Лондон, Великобританія)
Більше новин...
Суспільні новини
05.12.16 Другий Всеукраїнський діалог «Principium» відбудеться 8-10 грудня у Львові
05.12.16 Запрошуємо на зимовий табір "Різдвяна подорож-2017"
05.12.16 Благодійний туристичний фестиваль "Travel Fest" відбудеться у Львові 10 грудня
14.07.16 Запрошуємо до ознайомчого табору «ВЕЛИКА ГРА 2016» на узбережжі Чорного моря
31.05.16 Табори 2016 року для активної молоді з громади, організовані Пластом, ФРІ та ЛОФ
Більше новин...