Українська English Deutsch Polska Русский

14 курінь УСП-ок "Спартанки" організував вже третій табір для дітей героїв АТО

30.01.2016
Автор: Анастасія Слюсаренко

Уже втретє «Спартанки» вирішили організувати табір не лише для членів своєї організації, а й для дітей, які потребують уваги, і чиї тати захищаючи нашу країну загинули у зоні АТО. Куратором проекту була ст.пл.гетьм.вірл. Зоряна Яремко, СП, а команда з понад десяти дівчат та їх друзів активно допомагала із організацією, взявши на себе різноманітні обов’язки як в процесі підготовки, так і на самому заході. Було б важко уявити табір без фінансової підтримки асоціації  Aide Médicale & Caritative France-Ukrainе (Медична та Благочинна Допомога Франція-Україна), що покрила велику частину витрат, та без  інших багатьох спонсорів, які погодились допомогти фінансово чи своєю продукцією, зокрема дякуємо Пластова ініціатива за сприяння проведення зовнішньо акції внутрішніми ресурсами. Табір тривав для 35 дітей 8 днів, з 20 по 27 січня, а перебування на ньому було абсолютно безкоштовним.

Цогорічна легенда – мандрівка чудернацькими станціями Полярним експресом до зимової казки (на основі дитячого мультфільму режисера Роберта Земкіса «Полярний експрес»). Учасники табору, а згідно легенди – подорожуючі, зупинялися кожного дня на різних чудернацьких станціях, де проводились тематичні ігри, майстерки та активітети.Табір знаходився у Славську, у затишному великому будинку з подвір'ям, де діти кожного дня гралися у сніжки, бешкетували і каталися на санках.

Діти приїхали на табір з  Києва, Житомира, Вінниці, Херсону, із Закарпаття, Буковини, Волині, Чернігівщини,  Черкащини, Хмельниччини, Житомирщини.  Судячи з настрою дітей та відгуків батьків діти почували себе на таборі дуже добре. Для того щоб слідкувати за враженнями дітей щоденно, на таборі кожен мав так званий власноруч вироблений «паспорт мандрівника», у якому хронологічно записував що сподобалось чи навпаки. Наніч паспорти збиралися «на контроль», а на ранок на сторінці з’являлася спеціальна відмітка-дозвіл на перехід до наступної станції. Також у нас була «смс-стіна», де діти на клейких стікерах могли обмінюватись важеннями та інформацією один між одним та з організатоами.

Детальна програма була складена заздалегіть,  як це прийнято робити на пластових таборах. Кожен день починався із півгодинної руханки під музику, сніданку (до речі їжу готували також ми самі) та вступу в окрему легенду дня. Далі програма наповнювалася різними тематичними цікавими розвагами та активітетами. Ми старалися зобити ї максимально насиченою. Кожного дня, на сторінці у Facebook ми публікували короткий опис того, що відбулось, а також додавали фото.

Хроніка публікацій по днях:

 День 1

Діти з різних куточків зібрались всі у Львові на пл. Ринок, де відвідали екскурсію на Чудо-поїзді, після чого пообідали у одному із закладів FEST! Як знайомство з містом, так і обід нам допомогли забеспечити безкоштовно. Потім ми вирушили автобусом до Карпат та поселились.

 День 2

Табір для діток Героїв АТО триває. Минув другий день нашої подорожі Полярним експресом. За цей час у нас з’явилась інтерактивна стіна, sms-стіна, а також ми домовились про спільні правила на таборі.Сьогодні наш день почався з руханки та смачного сніданку. Потім «провідниці» експресу обговорили з «мандрівниками-пасажирами» подорож, яка триватиме 8 днів та про пригоди що чекають на різноманітних станціях. Пізніше відбулись змагання на санках і майстерка «паспортів мандрівника», які наповнюватимуться та контролюватимуться щодня. Хіба ж можна мандрувати без документів? Також ми пограли у настільні ігри, повечеряли і готуємось продовжувати наш день: попереду презентації гуртків-«вагонів» і дискотека!

День 3

«Сьогодні ми замандрували на станцію «Небувалія»! Там нас зустрів пірат, який трохи напакостив, але це не завадило пасажирам прикрасити свій «Полярний експрес». Потім відбулись бої сніжками та перегони на санках! Набравшись сили під час обіду у нас відбулось шоу «Розсміши коміка» а ще танцювальний флеш-моб та гра «Показуха». Ще відбулось нагородження гуртків-вагонів за перемоги у різних змаганнях та конкурсах. Зараз ми напились сочку, заповнюємо паспорти мандрівника враженнями за день і чекаємо поки спечеться ПІЦА! Під кінець переглянемо мультфільм про подорож Пітера Пена до країни Небувалії і солодко заснемо від приємної втоми».

День 4

"Конкордія" - станція четвертого дня подорожі експресом.Сьогодні вранці ми мали мандрівку на вершечок гори, де нам у сонячну морозяну погоду відкрились мальовничі краєвиди Карпат. Там же і відбулись естафети. Потім кожен мандрівник зміг показати що вміє найкраще, адже по обіді тривало талант-шоу, після чого всі трохи поспівали під гітару. В другій половині дня на мандрівників чекав загадковий квест, де вони збирали бонуси, які опісля могли обміняти на щось смачненьке, виставлене на ярмарку. Зараз готуємось до вечірки!

День 5

Станція "У країні чудес". День 5. Сьогодні наша нова пригода розпочалася із майстерки відкриточок, на яких усміхався Черширський кіт. Потім, як вже звиклось, мандрівники виганяли енергію та набирались апетиту дуріючи надворі та граючись снігом. По обіді відбувся інтелектуальний змаг та теренова гра. Також ми знову грали у настільні ігри. Повечерявши хачапурі, зараз дивимось "Пінгвінів з мадагаскару" наминаючи поп-корн!

День 6

Тростян - сьогоднішня станція, до якої нам довелось помандрувати пішки зимовими стежками та мальовничими краєвидами. По закінченню міні-мандрівки була нагода комусь навчитись кататись на лижах чи борді, а комусь просто покататись у задоволення, за що дякуємо місцевому гірськолижному курорту (підйоми та оренда спорядження були для нас безкоштовними)! Повернувшись на наш Експрес, ми зігрілись смачним обідом та продовжуємо розважатись. Скоро будемо пити чай з тортиком!

День 7

Наша подорож наближається до кінця, а Полярний експрес почав трошки виходити з ладу. Сьогодні нам довелось зупинитись перед прибуттям на станцію і ремонтувати наші вагони. На щастя ми не залишились самотніми між станціями, бо до нас прийшли різні звірі. Ми бавились з ними надворі, уявляючи, що ми теж на них подібні, майстрували м'які іграшки та робили відкритки. Зараз ми смачно повечеряли і дивимося мультфільм.

День 8

Ось наша восьмиденна подорож Полярним експресом до зимової казки і завершилась! Завдяки дружності, активності та подоланих спільних пригод 34 мандрівники з понад 10 куточків України, дітки героїв АТО, на чолі із провідницями-спартанками успішно дісталися кінцевої станції! На ній подорожуючі пройшли спеціальні завдання на інтерактивному квесті та отримали купу подарунків, зокрема: дві книжки, горнятко на спогад про Львів та зручний блокнотик, а ще - таборові футболки.Окреме дякую всім, хто допоміг нам! Згодом згадаємо вас у окремому пості подяки!


Уявити подорож Полярним експресом було б просто не можливо, якби не допомога багатьох небайдужих компаній, людей та організацій! Завдяки Вам подорож для діток стала абсолютно безкоштовною!

 • дякуємо Aide Médicale & Caritative France-Ukrainе за значну фінансову допомогу, що покрила велику статтю витрат!
 • дякуємо British Council Ukraine за довірений нам грант, який також покрив значну частину потреб табору
 • дякуємо Пластова ініціатива за підтримку зовнішньо акції внутрішніми ресурсами!
 • дякуємо The КРЕКЕРs від ТМ "Ярич" за постійну підтримку наших заходів, зокрема цього разу нам допомогли із виготовленням таборових футболок, із тортиками та печивом!
 • дякуємо сокам Galicia та Filvarok/Фільварок соки за смачні сочки для дітей на кожен день! 
 • дякуємо Львівському жировому комбінату за надання нашим стравам додаткового смаку! Кетчупи та майонези стали у пригоді на кухні, а також маргарин, оскільки ми пекли піцу та хачапурі для дітей!
 • дякуємо Мережа аптек "D.S." за повне укомплектування таборової аптечки!
 • дякуємо Світоч за ящик цукерок "Зоряне сяйво", яке всі так люблять!
 • дякуємо ПАТ Концерн Хлібпром за неодноразову допомогу в організацї наших заходів, цього разу - за булочки та хліб, який діти наминали півтабору!
 • дякуємо Просто Добрий Хліб за хліб, який діти залюбки їли на сніданок обід чи вечерю іншу половину табору!
 • дякуємо Видавництво "Школярик" за чудові блокнотики, які діти отримали в кінці табору як подарунок! 
 • дякуємо Fest Lokal за смачнющий обід у день приїзду дітей з різних областей до Львова. Всім дуже сподобались кольорові вареники та салатик з узваром!
 • дякуємо Чудо поїзд - Wonder train - Чудо поезд - Cud Pociąg - Wunder Zug // Lviv за екскурсію нашим містом для дітей з понад 10-ти областей України в такий морозяний день!
 • дякуємо Intellias за фінансову допомогу для оплати перевезень учасників табору!
 • дякуємо ТМ "Молокія" за молоко, йогурти, сметану та масло. Такі продукти дуже важливі у дитячому раціоні харчування!
 • дякуємо Славське за сприяння безкоштовного катання на лижах та бордах по горі Тростян!

Також дякуємо за допомогу та сприяння у організації табору Марті Федьків та Роману Кучкуді, а також всім друзям нашого спартанського кола, які були присутні на таборі та допомагали зробити його таким, яким він нам вийшов!

Слідкуйте за нами тут! :)


   Офіційно
10.11.16 Звіт керівного (виконавчого) органу Пласту за 3 квартал своєї діяльності
09.11.16 Проект порядку денного позачергового Крайового Пластового З'їзду в м. Києві 26-27 листопада
04.10.16 Розпочинається зголошення на позачерговий Крайовий пластовий з'їзд у м. Києві (26-27 листопада)
Більше новин...
Новини [додати свою]
22.12.16 Свято Миколая 2016 у пташат станиці Івано-Франківськ [Загальне]
22.12.16 11-14 січня відбудеться «Школа Зимовго Мандрівництва 2017» [Вишколи]
22.12.16 Івано-Франківські пластуни завітали з Вифлеємським вогнем миру до учасників визвольних змагань [Загальне]
22.12.16 В Івано-Франківську відбулась благодійна «Майстерня святого Миколая» [Загальне]
22.12.16 Пластуни станиці Самбір відвідали з подарунками Самбірську дитячу лікарню і найстаршого пластуна станиці [Загальне]
22.12.16 Новацтво станиці Івано-Франківськ назбирало мішок добра святого Миколая – смаколики для воїнів АТО [Загальне]
20.12.16 17 грудня у Дрогобичі відбулися Андріївські вечорниці [Загальне]
19.12.16 25 грудня у Львові відбудеться інтелектуальний змаг "Думай 2016" [Вишколи]
16.12.16 Пластуни другий рік поспіль передали Президенту України Петру Порошенку Вифлеємський Вогонь Миру [Загальне]
16.12.16 Міжстаничний лещатарський табір "Фест - 2017" відбудеться 19-22 січня 2017 року на Закарпатті [Загальне]
16.12.16 10 грудня чернівецькі пластуни провели Андріївські вечорниці [Загальне]
16.12.16 Шукаємо активне та талановите юнацтво для участі у ЮМПЗ 2017 року у Німеччині [Загальне]
15.12.16 3 грудня в Житомирі відбулась Етнозустріч “Полісся України в межиріччі Ужа та Тетерева” [Загальне]
15.12.16 Визначили переможців Всеукраїнської військової спартакіади "Експльозія 2016" [Загальне]
12.12.16 Міжкрайовий "Лещатарський табір 2017" відбудеться 8-15 квітня в Австрії [Загальне]
12.12.16 У Мукачеві відбулись новацькі Андріївські вечорниці [Загальне]
12.12.16 Пластуни станиці Красне організували «Галицькі вечорниці» [Загальне]
11.12.16 3-4 грудня курінь ч. 22 ім. М. Підгірянки відсвяткував своє 22-річчя! [Загальне]
09.12.16 Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року! [Загальне]
09.12.16 Пластуни м. Калинівка взяли участь в духовних зібраннях «Любов і відповідальність» [Загальне]
Більше новин...
Пласт в ЗМІ
01.08.16 "Пластовий табір це комп’ютерна гра, але в реальності", - Голова КПР України під час ефіру на "Громадське радіо"
30.07.16 Чорноморський ВІСНИК про збір скаутів "Чорне море 2016"
18.03.16 "ВЕЛИКА ГРА" ДЛЯ ПАТРІОТА" - стаття про Пласт в офіційному виданні МОН "Освіта України"
03.02.16 Пластун Максим Грищук про події в ДАПі в програмі "Останній форпост Донецького аеропорту"
22.12.15 Відеосюжет hromadske.tv про пластуна, дитячого психіатра лікарні Maudsley (Лондон, Великобританія)
Більше новин...
Суспільні новини
05.12.16 Другий Всеукраїнський діалог «Principium» відбудеться 8-10 грудня у Львові
05.12.16 Запрошуємо на зимовий табір "Різдвяна подорож-2017"
05.12.16 Благодійний туристичний фестиваль "Travel Fest" відбудеться у Львові 10 грудня
14.07.16 Запрошуємо до ознайомчого табору «ВЕЛИКА ГРА 2016» на узбережжі Чорного моря
31.05.16 Табори 2016 року для активної молоді з громади, організовані Пластом, ФРІ та ЛОФ
Більше новин...