пластування:live - у Тернополі завершився 152 вишкіл виховників УПЮ

09.03.2016
Автор: Писар КВВ УПЮ ч.152
З 5 по 7 березня у домівці Тернопільського Пласту проходить Крайовий вишкіл виховників УПЮ ч.152.
Провід вишколу:
 • комендант — ст.пл.скоб Дмитро Сиротюк, ОЗО
 • заступник коменданта з організаційних питань— пл.сен.довіри Сергій Юзик, СМ
 • заступник коменданта з програми — ст.пл.скоб Олексій Сапига, ОЗО
 • бунчужний — ст.пл. Сергій Корольчук, ОЗО
 • писар — ст.пл. Таня Турецька, СП
 • скарбник — ст.пл.вірл. Ольга Шимків, Ls
День 1

У Тернополі 5 березня розпочався вишкіл виховників УПЮ, участь в якому беруть 32 пластунів та пластунок з пластових осередків Тернопільської Округи та станиці Чернівці.


Впродовж перших гутірок на вишколі учасники дізнались про легенду вишколу, ціль Пласту, співпрацю з міжнародними скаутськими організаціями та про різницю між новацтвом і юнацтвом.Після обіду учасники вишколу прослухали гутірку про те, що таке гурток, і як виховникам потрібно розвивати свій гурток. Вияснити поняття «гурток» допоміг бунчужний вишколу Сергій Корольчук, ОЗО, який пояснив як на практиці втілюється гурткова система у його юнацькому курені.


Після того, як учасники частково «розібрались» в тому, що таке гурток, Софія Данилиха, СП, розповіла їм про важливість планування діяльності гуртків.


Стратегію розвитку гуртка «від 0 до успіху» розповіла досвідчена пластунка-педагог Зоряна Удич, Орл. Зоряна поділилася інформацією про те, як виховнику досягнути успіху та створити гурток, який буде активний впродовж всього часу перебування в УПЮ, та продовжить своє активне пластування в старшопластунстві.

Зоряна до вечора встигла розповісти ще 2 гутірки: про підліткову кризу та про статеве виховання у Пласті.


Останнім у перший день гутірку вів Олег Білик, ОЗО. Він розповів учасникам про те, якими якостями повинен володіти успішний виховник пластового гуртка.


Для того, щоб підбити підсумки першого дня учасники висловились про знання, які їм дали гутірки та розмістили свої «думки» на фрагмент карти острова Браунсі, по легенді саме там зараз перебувають учасники — на острові де відбувся перший скаутський табір очолюваний Лордом Бейденом-Пауеллом.


День 2

За половину другого дня учасники вже встигли:
 • дізнатись про те, як зробити Раду Гурткових більш ефективною за допомогою інструментів, які їм мають надати виховники
 • розібрались з тим, як користуватись засобами сучасної комунікації для взаємодії з своїм юнацьким гуртком, і про сайти з які можна рекомендувати юнацтву для підготовки до сходин і занять
 • дізнатись чому впоряд і однострій є важливим методом виховання в Пласті

По обіді провід вирішив, що погода більш-менш сприяє проведенню гутірок на дворі, тому Христя Кондратович, Гр, проводила своє заняття саме там — на лавках і карематах біля домівки Тернопільського Пласту.

Христя поділилась плюсами і мінусами того, як насправді проходить співпраця виховників з батьками і школою, і як зробити цю співпрацю такою, щоб юнацтво нічим не жертвувало одночасно досягаючи результатів як у школі так і в Пласті.Про «теорію вазонків», або те, як виховати гетьманських скобів та вірлиць розповіла Мар'яна Кунч, ОД.


Після гутріки від Олексія Сапіги, ОЗО, про «Велику гру» учасники зрозуміли як нецікаву інформацію подати так, щоб вона стала цікавою — перетворивши монотонний виклад лекції на заняття в ігровій формі.


Другий день завершився пластовою ватрою та частуванням пластовим шоколадом.

День 3

Останній день розпочався із того, що учасники КВВ пригадали те, що вивчили впродовж 2 попередніх вишкільних дні. В цьому їм допоміг комендант вишколу Дмитро Сиротюк, ОЗО.


В останній день вишколу учасники дізнались:
 • як не «вигоріти» емоційно, коли ти виховник, розповіла Христина Кондратович, Гр
 • які є форми занять з юнацтвом, про що розповів Андрій Михайлиця
 • про релігійне виховання юнацтва розповів о.Елевтерій, СМ
 • про структуру світового Пласту від колишнього Генерального Секретаря Назара Зелінки, ОЗО
 • та про економічне виховання від Ольги Шимків, Ls
Ця 3 дні на вишколі учасники пройшли весь острів Браунсі та здобули знання які допоможуть їм якісно виховувати юнаків та юначок та здійснювати мету Пласту.

Провід дякує всім учасникам за те, що погодились мандрувати разом з нами, і дякує всім людям, без яких цей вишкіл би не вдалось провести.
   
Домашня » » пластування:live - у Тернополі завершився 152 вишкіл виховників УПЮ
Оригінал: http://www.plast.org.ua/news/