"Бути виховницею на відстані — можливо" (пластунка у Польщі)
EN

Пластові виховники щотижня проводять заняття зі своїм гуртком, їздять разом у мандрівки і на табори. Але часто трапляється, що виховник змушений переїхати в інше місто або й країну.

Дехто у таких випадках передає свій гуртком іншому дорослому волонтеру. Але дехто знаходить нестандартні рішення і докладає всіх зусиль, щоб і далі продовжувати заняття.

Саме про це історія пластунки Аліни Кравець, виховниці гуртка “Лаванди” у Львові, яка зараз проживає у Польщі.


— Аліно, розкажи про те, як тобі вдається продовжувати заняття з гуртком, коли вас розділяють сотні кілометрів і кордон?

Уже рік я вчуся та працюю в Польщі. І мене часто запитують, чому я продовжую виховницьку діяльність, що мене мотивує. І перш за все, це той факт, що три роки тому я взяла на себе відповідальність за цих дівчат. І просто залишити свій гурток або передати іншому виховнику я не змогла. Тому стараюся щотижня їздити до Львова і проводити для них заняття наживо.

Іноді це не вдається зробити. Часом я пропускаю важливі моменти з життя гуртка. Тому бути виховницею на відстані — справді нелегко. Але мій приклад показує, що це можливо. Головне — бажання і вміння зацікавити і змотивувати юнацтво, щоб вони самі проявляли ініціативу, долучалися до різних акцій, поки ти не поруч.


“Коли я бачу їхній розвиток, як горять їхні очі, яке задоволення вони отримують від пластування, відчуваю велику мотивацію продовжувати наші заняття, хоч це і коштує зусиль”.

Ти також можеш долучитися до Пласту і стати виховником:


— Коли ти зрозуміла, що вибір стати виховницею — правильний?

Пластове виховання — це гра в довгу. Результати бачиш не одразу. Проте після перших успіхів дівчат я відчула, що роблю це все не дарма.

Також мене дуже надихнув момент, коли дівчата склали Пластову Присягу.

— Поділися факапом, який трапився за час роботи з гуртком.

Ми пережили багато пригод. Одного разу я не змогла приїхати до Львова та знайшла заміну на сходини. Гурток пішов у кафе, де є живі кішки. Як виявилося, в однієї з дівчат є сильна алергія на котів, про яку вона повідомила вже в кінці заняття. На щастя, все обійшлося:)

— Що ти можеш порадити тим, хто хоче стати виховником/цею?

1. Робіть цей вибір свідомо, бо це велика відповідальність.

2. Підтримуйте внутрішній вогник і передавайте його юнацтву. Показуйте, що в Пласті цікаво після 18 років.

3. Не забувайте, що виховники не диктатори чи вчителі, а ментори, які підтримують та розуміють.


“Пластові виховники — це наставники для прогресивної й активної української молоді. У Пласті є можливість для всебічного розвитку й використання отриманих навичок у подальшому житті. Без виховників не буде юнацтва, а без юнацтва не стане й Пласту”.


Як стати виховником/цею: перші кроки

Крок 1. Пройди онлайн-курс про Пласт. Реєстрація тут:

Крок 2. Після курсу дочекайся на запрошення на офлайн-зустріч і познайомся з пластунами ближче.

Крок 3. Коли будеш готовий/а — пиши заяву на офіційний вступ в організацію.

Ми чекаємо на тебе! Виховуй нових свідомих українців разом з нами!

Поділитися

Схожi новини