Сушениця: Пласт-Калуш готує сухпайки для військових - Пласт
EN

Сьогодні кожен пластун і пластунка у різних куточках України та світу долучаються до боротьби за наше майбутнє. Кожен на своєму місці, ми продовжуємо робити те, що вміємо найкраще, для спільної перемоги.

Осередок Пласт-Калуш у перші дні повномасштабного вторгнення запустив волонтерський штаб, а згодом почав власний проєкт “Сушениця”. Вони самостійно виготовляють сухі борщі, супи та молочні каші для захисників і захисниць.

Ми поспілкувалися з головою калуського осередку Наталею Романів. Тож далі читайте:

  • чому з’явилася ідея зайнятися сухпайками;
  • звідки пластуни беруть рецепти та де висушують продукти;
  • як планують продовжувати роботу штабу після перемоги.

“Усе почалося з потреби бути учасником боротьби”

У перші ж дні повномасштабного наступу пластуни калуського осередку, як і пластуни в десятках інших міст, організували волонтерський штаб. Вони допомагали людям, що рятувалися з-під обстрілів, збирали допомогу для них та для військових.

Та наприкінці березня 2022 року пластунка з Калуша Оксана Олексин запропонувала ідею виготовляти сухпайки для захисників і захисниць. У неї на той момент уже було кілька готових рецептів.

Наталя, голова осередку
Усе почалося з потреби бути учасником боротьби з ворогом. Почувши ідею Оксани, осередок активно її підтримав. Ми виклали новину про "Сушеницю" в загальний батьківський чат — і одразу ж зібралася ініціативна група.
Волонтери Пласт-Калуш готують сухпайки

Менеджмент, праця в команді і витривалість — невід’ємні складові пластування. Тому калуський осередок зміг швидко і ефективно організувати роботу штабу.

Волонтери розділили між собою обов’язки, визначили основні потреби і почали працювати.


Поки калуські пластуни сушать і фасують набори, ти можеш підтримати наших друзів на передовій своїм внеском:

Більше про волонтерські ініціативи Пласту читай тут.


Хто, як і де: робота штабу Пласту в Калуші

Першими стравами в “Сушениці” стали борщ та молочна каша. Згодом виникла потреба і бажання розширювати асортимент. Тому волонтери самостійно почали розробляти нові рецепти. Основні критерії — корисна страва, швидке приготування.

Коли об’єми замовлень почали збільшуватися, пластунам було вже не під силу купувати продукти за власні кошти.

Довелося шукати додаткові джерела: проводили ярмарки, писали дописи в соцмережах.

Пласт-Калуш сухпайки
Пласт-Калуш сухпайки

Наталя ділиться, що їх активно підтримали меценати, громадські організації, оптові продавці і просто небайдужі люди. А кожен внесок, який вони робили, розчулював і вкотре доводив, що ми — єдиний народ.


Дякуємо СУМу, “Союзу Українок”, БФ “Крила Підтримки”, БО “Чисті серця”, меценату Hermann Wech, меценату Василю Фіцаку та всім благодійникам за небайдужість та підтримку.


Наталя, голова осередку
Одного разу о. Микола, священник, який посвячував нашу домівку, приніс для "Сушениці" 7 мішків хліба. Кожен в штабі мусив взяти собі частину цього хліба додому, щоб терміново зробити сухарики до горохових супів!

За кошти жертводавців волонтери закуповують продукти та матеріали, які потрібні для для фасування.

Потім ділять між собою овочі, фрукти і гриби і забирають до своїх домівок. Разом з дітьми вдома миють їх, чистять, подрібнюють, сушать і вже готовими до фасування приносять у штаб.

Пласт-Калуш сухпайки
Пласт-Калуш сухпайки

Щовівторка в нас “толока”. Гуртом фасуємо всі продукти. Залучені до цього і діти. Вони допомагають пакувати і підписувати посилки, малюють малюнки і роблять обереги, які вкладаємо разом з сухпайками. Цей проєкт дуже об’єднав нас. Завдяки “Сушениці” ми знайшли нових друзів по всій Україні та за кордоном (Наталя).

А що далі?

Зараз Пласт-Калуш виготовляє приблизно 200 пакетів на тиждень і відправляє військовим за запитами. Пластуни отримали багато відгуків і подяк від захисників та захисниць за корисні, смачні і легкі в приготуванні страви.

Волонтери Пласт-Калуш готують сухпайки
Наталя, голова осередку
Ми будемо і далі готувати для наших військових. А після перемоги плануємо виробляти сухпайки, щоб пластуни та інші мандрівники могли їх брати з собою в подорожі!

Минув уже рік, але наша боротьба триває. Ми будемо невтомно продовжувати роботу — разом і до перемоги!

Підтримуй пластунів-захисників своїм донатом, щоб вони швидше повернулися до своїх осередків:

Звіти про діяльність Пласту

Поділитися

Схожi новини