Понад 450 учасників зібралися на заході "Шляхами Кобзаря 2023" у Києві - Пласт
EN

“Мокрі, але щасливі”. Такі відгуки лунають від тих, хто побував 11 березня у парку Шевченка в Києві на “Шляхах Кобзаря 2023”.

Команда організаторів ділиться спогадами про той день.

Хто долучився до заходу?

Не зважаючи на дощову погоду, настрій у парку панував сонячний. Цей настрій творили 450 учасників та учасниць. Серед них були пластуни — від пташат (найменших) до сеньйорів (так-так, до нас можна приєднатися в будь-якому віці). А також багато-багато гостей, друзів Пласту.

Можна сказати, що захід набув всесвітнього масштабу. До святкування дня народження Шевченка долучились пластуни з різних міст світу: Варшави, Лондона, Кембриджа, Магдебура, Парижа, Вишгорода, Стокгольма, Ліону тощо.

Що відбувалося?

18 команд дослідили та розповіли про смаки Тараса Шевченка, творчо та різноманітно представили поезію Кобзаря. Ще нагодували і зігріли теплими напоями, провели для молодших пластунів цікаві та пізнавальні ігри, вікторини, конкурси та майстерки.

Усе, аби дізнатися більше цікавинок про Тараса Григоровича як художника, поета, активіста і просто людину.


Долучайся до виховання покоління свідомих українців — приєднуйся до Пласту і ставай виховником:


Лише в цей день і в цьому парку можна було порозмовляти з двійником Шевченка, зробили селфі з Кобзарем у камуфляжі, помірятися, скільки ще рости до його вусів, скуштувати “борщосмузі”.

А які смачні були вареники, галушки з сиром, шинки і ковбаси, чаї на різний смак, бублики з маком, карасі з тіста та солодкі вишні з того самого садка!

Хто переміг?

Команди старанно готувались, але все ж журі заходу обрали найкращих з кращих.

Отже, серед команд новацтва переможцями стали новаки рою “Лісові вовки” гнізда ч.33 “Побратими стрімкої скелі”, які створили чудовий мультфільм — екранізацію вірша Тараса Шевченка “Зоре моя вечірняя”!

Друге місце посіла команда “Льодяники” гнізда ч.46 “Діти студеного лісу”, яка приготувала багато завдань для молодших пластунів, пригощала смачними стравами та виготовила детальні мінідекорації одного з віршів.

Переможницями серед юнацьких команд стали “Дівки з Бандерштату” куреня.ч.72 ім. Марії-Магдалини Мазепи за творчий підхід до завдання, смачну їжу і гарну виставу!

Друге місце зайняли юнаки команди “Мольфари” станиці Бровари: від їхнього “Садка вишневого біля хати” з конструктора лего наймолодші пластуни (і не тільки) були в захваті! 

Усі учасники отримали корисні подарунки, а команди-переможці — грошові призи. 

Учасники та учасниці Шляхами Кобзаря 2023, ви неймовірні! Дякуємо вам за вашу енергію, творчий запал, теплу атмосферу, відвагу та активну участь!

Провід свята має надію, що надихнув вас пізнавати творчість Тараса Шевченка. У ній можна знайти багато відповідей на виклики сьогодення та наснагу боротися далі.

До зустрічі на “Шляхами Кобзаря 2024”!

Щиро дякуємо за допомогу в організації свята Патрульній поліції Києва, етнографічному комплексу “Українське село”, Українському інституту національної пам’яті, Авіації Галичини! За фото дякуємо Julia Ivakina.


Тисячі дітей у Києві та інших містах залишаються в черзі на вступ до Пласту, тому що не вистачає виховників, що можуть набирати нові гуртки.

Допоможи дітям долучитися до ціннісного українського середовища — ставай виховником!

Тисни на кнопку, щоб пройти онлайн-курс, після якого тебе запросять на офлайн-зустріч:

Поділитися

Схожi новини