Цього року у світі зʼявилося понад 5 нових осередків Пласту
EN

Після початку повномасштабного вторгнення багато українців були змушені виїхати за кордон, щоб врятувати себе і свої сімʼї. Такий зріст еміграції збільшив попит на українське середовище в різних куточках світу. Тож пластові осередки за кордоном, як центри українства, почали активно зростати, а в багатьох країнах їх створили з нуля.

Читай далі, в яких містах цього року відкрили осередки Пласту і як можна до них приєднатися.


Якщо ти хочеш дізнатися більше про розвиток і діяльність Пласту у світі:


Контакти Пласту у всіх країнах світу шукай тут.

Данія, Скʼєрн

Перші пластові сходини в Скʼєрні відбулися 26 серпня 2023 року. На зустрічі пластуни всіх вікових груп познайомилися між собою. Пластуни активно та з користю провели час, а також влаштували змаг зі збору шишок для виготовлення окопних свічок для воїнів ЗСУ.

З того часу вони встигли провести вже безліч занять і продовжують активно розвиватися.

“Презентацію Пласту можна організувати  і в інших містах Данії. Як знаєте зацікавлених українців, які ще не пластують, але хотіли б стати частиною Великої Гри, і мають багато запитань без відповідей – давайтесь чути”, – пишуть пластуни.

Контакти:
https://www.facebook.com/plastdanmark
[email protected]
+45 27 15 07 83

Ліван, Mansourieh

У вересні створенням нового осередку зайнялися українці у Лівані. Вони запустили форму зголошення для дітей і дорослих, які хотіли б стати волонтерами. І вже 7 жовтня в місті Mansourieh відбулися перші сходини.

“Дякуємо діткам за долучення та активність. Разом будемо намагатися створювати для вас неповторну атмосферу, щоб Пласт став для вас другою домівкою”, – кажуть пластуни Лівану.

За цей короткий період вони з новацтвом вже встигли сходити у мандрівку, провести заняття про українські обереги, поговорили з дітками про Голодомор.

Контакти:
https://www.facebook.com/plast.lebanon
[email protected]

Швеція, Ґетеборг і Норланд

24 вересня відбулася перша презентація Пласту у Ґетеборгу. Учасникам представили елементи пластових занять, розповіли про організацію.

“Ми раді, що є діти та дорослі, яким близькі цінності нашої організації і які бажають долучитися до товариства і, що Пласт у Швеції розширює свої кордони! Попереду цікавий та захоплюючий шлях, яким ми будемо проходити разом!”

Уже на початку листопада майбутні пластуни осередку пішли у свою першу мандрівку. Там для них організували цікавий квест.

Крім того, уже розпочався процес створення нового осередку в Норланді/Norrland (з центром в Умео/Umeå). Пластуни провели онлайн-зустріч із зацікавленими у створенні спільноти в цьому місті.

“З радістю відкриваємо зголошення для всіх бажаючих долучитися до Пласту у тому районі. Перша реєстрація відкрита до 15 грудня. Опісля на емейл, який ви вкажете буде відправлена інформація про місце і час першої зустрічі! Хто може зголошуватися? Дорослі і діти”

Контакти:
https://www.facebook.com/plastsweden
Щоб доєднатися до Пласту у Ґетеборзі: https://forms.gle/Wazw3AmbCypyb85u9
Щоб доєднатися до Пласту в Норланді: https://forms.gle/AsCSxuCDk3nqWoWd9

Бельгія, Льєж

12 листопада офіційно відкрили новий осередок Пласту в Бельгії. Відтепер діти можуть виховуватися за пластовою (скаутською) методою і в Льєжі.

На зустрічі відповідальна за новостворений осередок пластунка розповіла про історію організації, наші основні звичаї і традиції. Відкриття благословив місцевий священник.

Контакти:
https://www.facebook.com/plastbelgium
[email protected]

Австралія, Перт

Група пластунів у Перті була створена у квітні 2023 року. Швидко та з ентузіазмом вона виросла з 2 сімей до більш ніж 26 членів.

Джерело

Ратифікація Групи запланована на Крайовому Пластовому З’їзді Австралії у 2024 році. До того часу вони прагнуть збільшити кількість, брати участь у таборах в інших штатах, а також брати участь у нарадах КПС.

Контакти:
0433612727

Бажаємо новоствореним осередкам активного розвитку і дякуємо за наполегливу працю для виховання нового покоління в дусі українства!

Друзі-діаспоряни, підписуйтеся на поштову розсилку, щоб ми завжди були на звʼязку:

Якщо ти хочеш дізнатися, в яких ще країнах є Пласт і знайти контакти, переходь сюди.

Поділитися

Схожi новини