Кожен пластун і пластунка присягнули “бути вірними Богові та Україні” і “допомагати іншим”. Коли росія шість місяців тому почала повномасштабний наступ на Україну, ми свою Присягу не зламали.
Ці шість місяців Пласт працює в трьох основних напрямках:
- допомога військовим;
- робота з дітьми та молоддю;
- гуманітарна підтримка українців.
Сьогодні даємо звіт про роботу в цих напрямках за серпень і ставимо нові цілі на осінь.
1. Захищаємо пластунів у війську
За шість місяців нам вдалось доправити допомогу 9500 військовим – це все Ваша заслуга, адже завдяки Вашій підтримці ми змогли закупити потрібне для військових спорядження:
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/Infografika-za-6-misyatsiv-1024x1024.png)
У серпні ми допомогли 311 військовослужбовцям. Завдяки Вашій постійній підтримці захисники отримали:
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/Inf.-Nadislaly-za-serpen-1024x945.png)
Фотозвіт
Продовжуємо отримувати слова подяки та фотографії від захисників, якими поділимося з вами у цьому звіті.
Хлопці отримали шоломи, які є необхідною складовою захисту під час виконання бойових завдань. Дякуємо благодійникам за те, що зробили це можливим!
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/signal-2022-09-01-125307_003-1024x759.jpeg)
Аби здолати ворога – його потрібно бачити! Саме тому захисники вже отримали якісні біноклі, які допоможуть їм наближати перемогу.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/signal-2022-09-01-125317_002-1024x768.jpeg)
Захисниці також дякують за бронеплити, які за кошти благодійників нам вдалось купити і доправити до них.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/signal-2022-09-01-125330_002-e1662027470904-1011x1024.jpeg)
Ще один дрон вже на передовій! Військові переказують слова вдячності та за допомогою нового спорядження виконуватимуть свою роботу ще краще!
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/signal-2022-09-01-125338_002-2.jpeg)
Пластовий Штаб продовжує збирати кошти на три прилади нічного бачення для батьків пластунів. Долучіться до збору коштів, аби вони могли швидше повернутись до рідних:
Робота штабів
Допомагали нашим військовим і пластові штаби. Зокрема, пластуни з Кутів поділилися на своїй сторінці секретом: у кожен кросівок для воїнів кладуть ще й креми для ніг заради комфорту наших захисників:
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Kuty.-vijskovyj-2.jpg)
“Коли Богатир шукає довго тактичних кросівок 49 розміру і знаходить на Гуцульщині за одну хвилину, та ще й кремчики такі важливі для ніг в кожному капці”.
Також у серпні пластуни взяли участь у численних благодійних ярмарках, на яких збирали гроші для наших захисників.
Наприклад, у Збаражі маленькі пластуни взяли участь у ярмарку “Разом до перемоги” і зібрали близько 23 000 гривень для українських воїнів.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Zbarazh-kolazh2-1-e1661942538692-1024x771.png)
А стрийські новаки зібрали для ЗСУ 8 000 гривень, продаючи солодощі та браслети.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Stryj-1024x1024.jpg)
Калуські пластуни також долучилися до ярмарку від БФ “Крила підтримки”, на якому зібрали майже 13 000 гривень. На ці кошти вони закуплять продукти, з яких у штабі потім самостійно приготують сухпайки для наших захисників.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Kalush-1024x1024.jpg)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Kalush-kolazh-e1661942796790-1024x564.png)
2. Виховуємо нове свідоме покоління
Безперечно цьогорічне таборове літо відрізняється від попередніх, адже живемо в період війни. Але ми тепер ще більше цінуємо можливість таборувати і не перестанемо дякувати всім пластунам-організаторам та партнерам, завдяки яким це відбулося.
Пластуни провели вже 103 табори для близько 3600 дітей.
З них 72 відбулися в Україні, а 31 – за кордоном.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/NS_JKO-48-1024x684.jpg)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/JKO_0212-1024x684.jpg)
Про пластові табори, які відбулися цього літа, ми розповідатимемо у нашому блозі. Слідкуйте за хештегом #табори
Пишаємося тим, що спільними зусиллями ми допомогли такій великій кількості дітей відновитися, відпочити, побути в колі дружби та підтримки і розвиватися навіть у такий нелегкий час.
Дякуємо друзям Пласту — Посольству Чеської Республіки, що допомагаєте в цьому.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/IMG_1313-1024x683.jpg)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/KMT_JKO-4-1024x684.jpg)
Крім цього, ми хочемо, щоб кожен пластун і пластунка могли подбати про себе та про близьких у час війни. Тому в багатьох станицях ми проводимо навчання з парамедицини, щоб навчити дітей і дорослих надавати долікарську допомогу, яка часто рятує життя.
Ділимося світлинами з вишколу парамедицини, який відбувся у Новому Роздолі.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Novyj-Rozdil-kolazh-2-e1661948813480-1024x561.png)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Novyj-Rozdil-kolazh-1-e1661948787120-1024x558.png)
Не забуваємо ми і про регулярні пластові заняття – сходини. У Рівному активно працюють над облаштуванням сучасного пластового простору для роботи з дітьми та молоддю. Протягом-липня серпня завершили ремонтні роботи і вже у вересні планують зробити відкриття. Завдяки проведеному інтернету, дошкам, проектору пластові сходини будуть ще більш інтерактивні та цікаві, а діти розвиватимуться ще ефективніше і швидше.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Rivne-1024x576.jpg)
Також серпень видався багатим на мандрівки українськими горами. Мандрівки є важливим елементом пластової програми, адже в таких подорожах діти і молодь вчаться жити в природі, здружуються і загартовують свій організм та характер.
Наприклад, на початку серпня пластуни з Кам’янця-Подільського організували станичну мандрівку на Говерлу. Загалом подолали майже 25 кілометрів, а до компанії запросили також друзів станиці.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Kamyanets-1024x575.jpg)
“Для когось це було першим сходженням, хтось вже тут не вперше, але з такою компанією, яка зібралася, і в гори не страшно йти! Зміцнюємо силу тіла та характеру такими мандрівками”, – пишуть пластуни.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Kamyanets-kolazh-e1661949109813-1024x763.png)
А от новояворівські дівчата з гуртка “Джурасельки” майже підкорили гору Парашку. Хоч у мандрівку зміг піти не весь гурток і хоч це була перша мандрівка для юначок, але вони сміливо вирушили в дорогу. Діставшись дому, пообіцяли повернутися на Парашку вже всім гуртком.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Novoyavorivsk-e1661949331545-1024x947.jpg)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Novoyavorivsk-kolazh-e1661949358258-1024x763.png)
3. Гуманітарно підтримуємо постраждалих українців
Від початку повномасштабного вторгнення до нас звертаються люди зі всієї України за гуманітарною допомогою. Ми стараємося підтримати кожного і дякуємо всім доброчинцям і партнерам, які долучаються до цього.
Даємо звіт по результатах роботи за серпень.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/Infografikagumanitarka-1024x932.png)
Національний пластовий штаб (КПС) за підтримки Чеського Посольства виконав 20 гуманітарних запитів на суму 400 тисяч гривень, завдяки чому допомогли 1550 переселенцям, 360 військовим і передали 30 комплектів милиць для шпиталю.
Також у серпні 1639 людей отримали продуктові набори від Канадсько-Української Фундації.
Гуманітарний штаб у Кривому Розі, який заручився дружньою підтримкою Карітасу і парафіяльної громади УГКЦ св. Миколая Чудотворця, подав звіт з фотографіями видачі продуктових боксів.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Kryvyj-Rig-kolazh-e1661944140987-1024x766.png)
Розкажемо також про роботу інших штабів.
Надвірна
Штаб у Надвірній передав 8 ящиків гуманітарної допомоги для діток у Нікополі. Пластуни зібрали для малечі одяг, взуття, підгузки та іграшки. Крім цього, 2 ящики взуття та одягу надіслали для дорослих.
“Це місто дуже страждає від ворожих обстрілів …, діти та дорослі у постійному страху, багато родин втратили майно. Штаб Пласту Надвірної активно допомагає потребуючим містам і селам україни, що в наших можливостях”, – зазначили пластуни на своїй сторінці.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Nadvirna-kolazh-e1661943510850-1024x768.png)
Кути
Пластуни з Кутів закупили та розподілили ліки на суму 10 000 грн. Цими ліками наші волонтери покрили запити від військової частини, прикордонників, а також допомогли онкохворій жінці, яка була змушена втікати з Маріуполя через війну.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Kuty-kolazh-e1661943385504-1024x766.png)
Шумськ
Невтомно працює осередок у Шумську. Волонтери, співаючи і молячись, плетуть маскувальні сітки, готують гарячу їжу, батончики, варення і продуктові бокси для військових та переселенців і підписують страви оригінальними назвами.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/SHumsk-kolazh1-e1661943939721-1024x563.png)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/SHumsk-kolazh2-e1661943974570-1024x561.png)
Львів
Львівські пластуни продовжують ініціативу “бокси життя”, проте цього місяця разом з партнерами “ЗМІН Фундація” вони почали збирати унікальні продуктові набори, які складаються з товарів виключно українського виробництва.
Ці “бокси життя” пластуни відправляють до українців у Харкові.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Lviv3-768x1024.jpg)
“Ми допомогли українським сім’ям – людям з інвалідністю та потребуючим стареньким, які змушені залишатися у небезпечних зонах без можливості поїхати та купити продукти. А ще – підтримали товарообіг нашої держави”, – пишуть пластуни на своїй сторінці.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Lviv-1024x768.jpg)
Ми дякуємо всім партнерам та спонсорам, які разом з нами допомагають постраждалим українцям!
Хоч ворог нищить нас і завдає ударів, але ми стаємо все сильніші і продовжуємо працювати заради нашої перемоги!
Схожi новини
![Звіт про пластові табори 2023: скільки, де і хто](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/zvit-tabory-e1696274202718.png)
Звіт про пластові табори 2023: скільки, де і хто
Детальніше
![Проєкт Пласту і Міністерства молоді та спорту України для дітей](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/AnyConv.com__0838-scaled-e1698260192609.webp)
Проєкт Пласту і Міністерства молоді та спорту України для дітей
Детальніше
![10 вишколів для волонтерів від Пласту і Мінмолоді й спорту відбулися: проєкт завершено](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/0839_11zon_11zon-scaled-e1702462736633.webp)
10 вишколів для волонтерів від Пласту і Мінмолоді й спорту відбулися: проєкт завершено
Детальніше
![Підтримуємо захисників з тилу. Тижневий звіт за 31.05–06.06](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/06/signal-2022-06-02-190120_001.jpeg)
Підтримуємо захисників з тилу. Тижневий звіт за 31.05–06.06
Детальніше
![Понад 3 мільйони гривень надали пластуни Канади для допомоги Україні](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/277772890_5195099053866198_6953511582964940261_n-1-e1683038107518.jpg)
Понад 3 мільйони гривень надали пластуни Канади для допомоги Україні
Детальніше