Понад 840 дітей стануть пластунами: дякуємо партнерам Благодійної Ватри 2023
EN

У Києві 21 травня відбувся щорічний пластовий захід — Благодійна Ватра. Спільними зусиллями пластуни і друзі Пласту зібрали 1 403 562 гривень. Це дозволить підготувати нових виховників для 842 дітей, які чекають у черзі на вступ до Пласту.

Проте це все було б неможливим без вас: наших меценатів і благодійників, зіркових гостей, надійних партнерів та митців, які надали свої роботи для аукціону. Дякуємо кожному і кожній, хто долучився до Благодійної Ватри 2023!

“Наше партнерство ґрунтується на спільних цілях та цінностях”

Уже тривалий час компанія Winner підтримує виховну роботу Пласту. Завдяки їхній допомозі понад 50 волонтерів навчилися працювати з дітьми в інтерактивній формі. Цього року компанія також стала одним із спонсорів Ватри, що допоможе підготувати ще 141 виховника для 842 дітей.

“Winner з гордістю підтримує скаутську організацію Пласт в Україні. Наше партнерство ґрунтується на спільних цілях та цінностях, таких як національна ідентичність, культура, мова та патріотичне виховання молоді”, — кажуть у компанії.

Також вони додають, що, на їхній погляд, Пласт дає дітям знання та навчає поваги до історії та культури, які є складовими будь-якої нації, допомагають зрозуміти наші коріння, цінності та традиції.

“Пишаємося, що спільно з Пластом реалізовуємо проєкти та ініціативи, спрямовані на розвиток своєї ідентичності та патріотичне виховання молоді, відповідальність та любов до України. Разом маємо можливість підтримувати та надихати молоде покоління, щоб вони ставали свідомими та гордими українцями, зберігали традиції, просували українську мову та культуру на світовій арені, будували сильну та розвинуту країну”.

Дякуємо компанії Winner за підтримку, пишаємося мати таких надійних партнерів! Також дякуємо всім іншим спонсорам нашої Благодійної Ватри 2023:

 • родина Петрівих,
 • родина Маркевичів,
 • родина Оленчин-Стецик,
 • родина Хоменків,
 • родина Лукачуків,
 • родина Пастернаків,
 • родина Ніцак,
 • родина Чарковських.

“Підтримуємо Пласт, тому що ви формуєте майбутнє покоління, свідомих особистостей”

До Благодійної Ватри 2023 долучилися також і інші компанії, які надали товари своїх брендів для благодійного аукціону або в якості подарунків на лотереї.

Серед них, зокрема, майстерня Leosklo. Засновниками є львівські брати-пластуни Данило та Остап Онишки. 2014 року після Революції Гідності вони створили майстерню, як втілення бажання щось змінювати, творити прекрасне тут і зараз.

Хлопці пройшли в Пласті шлях від новацтва (6 років) і до сьогодні. Тож вони надали для Благодійної Ватри унікальні вироби своєї майстерні, щоб допомогти зібрати кошти для підготовки нових виховників.

Один з виробів — підставка для писанки. А саму писанку намалював пластун, морський піхотинець Іван Гаврилко, який зараз проходить відновлення після останнього поранення.

Розбиті вставки на підставці символізують три поранення Івана за час повномасштабного вторгнення.

“Мої найкращі друзі — це мій рій, з яким були в новацтві, потім в юнацтві, а тепер всі разом є членами куреня “Крапатські вовки”. Це те найцінніше, що дав мені Пласт. Тому я вдячний і вболіваю за кожного і кожну, хто робить цю надважливу справу — виховує нове покоління. Дякую!” — каже Данило Онишко.

А бренд KLEYNOD створив для нашого івенту спеціальні годинники з пластовим гравіюванням.

“Ми підтримуємо Пласт, тому що наші цінності співпадають, тому що ви формуєте майбутнє покоління, свідомих особистостей, свідомих українців, які є також спільнотою нашого бренду. Ми сприймаємо Пласт через людей, яких бачимо. І навіть деякі з наших клієнтів належали або належать до Пласту”, — діляться в компанії.

Також вже не вперше до Благодійної Ватри Пласту долучився перший діамантовий ювелірний бренд України Zarina. Співвласником ювелірного дому є пластун Іван Колодницький. Попри зайнятість у бізнесі Іван продовжує пластувати і щороку проводить кінний табір “Герць”.

Висловлюємо щиру вдячність Leosklo, KLEYNOD, Zarina та всім іншим компаніям, брендам і організаціям, що стали частиною Благодійної Ватри 2023:

 • компанія Gorgany,
 • етномайстерня “Коза Дереза”,
 • виробник Objerky,
 • бренд “Етнодім”,
 • майстерня “Просто Миколка”,
 • Oliz,
 • IRYNA DUCH,
 • Synyava,
  а також:
 • Посольство Республіки Польща,
 • Посольство Канади.

“Моя наймолодша донька вже 5 років пластує, і я бачу, як Пласт впливав і впливає на неї”

Не відбулася б Благодійна Ватра також і без підтримки українських зірок, громадських діячів, лідерів думок та митців. Особистий внесок кожного з них зробив цю подію справді душевною й особливою.

Дуже дякуємо ведучим нашого заходу: Ірені Карпі, Саші Кольцовій, Остапові Українцю та Орисі Демській. Завдяки вам Благодійна Ватра запалила іскру в кожному, хто був там разом з нами.

Велике спасибі Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному за підтримку Пласту — підписану пластову футболку, яку розіграли на аукціоні.

Також дякуємо Євгенові Клопотенку, який запропонував переможцю вечерю, приготовану ним після перемоги з продуктів, що зараз недоступні через окупацію.

Окреме спасибі всім митцям, які довірилися нам і надали свої твори для аукціону на Благодійній Ватрі 2023.

Один із них — художник Сергій Савченко, засновник Savchenko Gallery та Savchenko Foundation у Гданську, де, зокрема, щотижня пластуни проводять свої заняття.

Картини “Повітря наповнене патронами”, Сергій Савченко

“Я дуже тішуся що мої роботи допомогли підтримати Пласт, особливо сьогодні в такий важкий час для нас всіх. Для мене є Пласт — це надзвичайно важлива і гарна спільнота. Моя наймолодша донька вже 5 років пластує, і я бачу, як Пласт впливав і впливає на неї. Дуже шкода, що за моєї юності не було Пласту, але я щасливий, що він є зараз. Бажаю, щоб ви розвивалися, розбудовували себе і нашу країну”, — каже Сергій Савченко.

Нижче поділимося з вами роботами всіх митців, які долучилися до Благодійної Ватри 2023.

Владислав Мельник
Петро Сметана
Олександра Кольцова, брошки
Мар‘яна Байло, силянка
Synyava
Ірина Максимова, “Halyna”
Андрій Роїк, “Тіло 1” і “Тіло 3”
Ірина Дуч, авторське кольє зі шкіри і браслет
Oliz, “Лісова пісня”
Володимир Сеньків, “Танець”
Олесь Дерега, “Фігура з Конем”
Володимир Олексюк, “Дорога до моря”
Kochut, срібний тризуб
Марічка Погорілко, намисто
Василь Турянин, “Антагоніст”
Андрій Куніцин, Cosmos Redshift 7

Дякуємо всім причетним до Благодійної Ватри 2023!

Ваш внесок є неоціненний, адже діти — це майбутнє, про яке потрібно піклуватись вже сьогодні. Разом нам точно вдасться запалити іскру майбутнього України, щоб продовжити справу наших захисників!

Поділитися

Схожi новини