З перших днів повномасштабного вторгнення волонтерський штаб Пласту в Дніпрі заручився надійною підтримкою громади Собору св. Андрія у Вашингтоні. За цей час вони передали гуманітарну допомогу на десятки тисяч доларів.
Більше того, дехто з громади вирішив і сам долучитися до Пласту і розвивати пластовий осередок там.
Сьогодні Пласт об’єднує тисячі людей по всьому світу, які допомагають нашим захисникам і захисницям та виховують покоління сильних українців навіть у час війни.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/photo_2023-06-05_23-25-12-768x1024.jpg)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/photo_2023-06-05_23-24-43-1024x768.jpg)
Дякуємо всім, хто підтримує Пласт і наближає перемогу разом з нами!
Щоб першими дізнаватися про новини Пласту у різних країнах світу, підписуйся на нашу поштову розсилку:
“Ми з чоловіком вчилися накладати турнікети одне на одному, щоб їх тестувати”
Волонтерський штаб Пласту в Дніпрі розгорнув свою діяльність у перші дні повномасштабного вторгнення. Одним із ключових напрямків їхньої діяльності стала медична допомога.
У той час керівниця штабу Рада Лісніченко активно займалася пошуком ксеношкіри, яка використовується як тимчасовий замінник шкіри при сильних опіках. Про це довідалася одна з парафіянок церкви Собору у Вашингтоні Ольга Чебаненко, українка родом з Дніпра.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/341826970_238512082171003_3134633524532042698_n-1024x454.jpg)
Ольга Спочатку Рада дуже тішилася, що вдалося знаходити цю ксеношкіру і кошти на неї. А потім запити росли так, що я почала чути розпач в її голосі. Не вдавалося вже справитися своїми коштами. Тоді я пішла і просто попросила у чужих на той момент мені людей близько 100 000 гривень. І вони мені їх дали. Це і стало стартом мого волонтерства.
Згодом штаб у Дніпрі і парафія у Вашингтоні почали співпрацювати і по інших товарах, які були необхідні в Україні.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/photo_2023-06-05_23-25-07-1024x768.jpg)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/photo_2023-06-05_23-24-41.jpg)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/photo_2023-06-05_23-24-38.jpg)
Ользі довелося на ходу вивчати медичні терміни, розбиратися в медицині, щоб пояснювати громаді, які зараз є потреби, на що потрібні кошти.
Рада постійно говорила, що нам потрібні турнікети. І я добре засвоїла, що вони потрібні, але що це таке… я не розуміла. Спочатку асоціювала це з турнікетами в метро, щоб просто запам’ятати. Потім Рада мені надсилала різні матеріали про це, ми з чоловіком вчилися накладати ці турнікети одне на одному, щоб їх тестувати.
Згодом вона пояснила, що таке оклюзивка, декомпресійна голка, бандаж, як складати аптечку для військового і все інше. Я мусила це розуміти, адже мені треба було всім пояснити, що ми маємо закуповувати, — згадує Ольга.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/photo_2023-06-05_23-24-50-768x1024.jpg)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/photo_2023-06-05_23-24-52-kopiya-768x1024.jpg)
Олександра Полянчикова, пластунка з Дніпра, ділиться, що вже за більш як рік повномасштабної війни громада православного Собору Святого Андрія допомогла зібрати кошти і закупити гуманітарної допомоги на десятки тисяч доларів.
Олександра Ми їм завдячуємо рідкісним медичним приладдям для шпиталів і різноманітною допомогою для постраждалих дорослих і дітей.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/photo_2023-06-05_23-25-02-kopiya-768x1024.jpg)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/photo_2023-06-05_23-25-09-768x1024.jpg)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/photo_2023-06-05_23-24-45-1-1024x695.jpg)
“Хусточка — це подарунок з мого рідного міста від тих, кого я дуже ціную”
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/photo_2023-05-29_13-34-27-1-768x1024.jpg)
Діти Ольги пластують вже 2 роки. Коли вона приїжджала в Україну, пластуни Дніпра урочисто вручили Ользі хустку Пластприяту на знак вдячності за цінну допомогу у волонтерській роботі.
Пластприят — це коло друзів Пласту, які всіляко допомагають йому розвиватися, хоча самі не є офіційно членами організації.
Ольга дуже пишається цією хустиною і можливістю допомагати Пласту та розвивати осередок українства навіть далеко за океаном.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/photo_2023-06-05_23-24-47-1-1024x576.jpg)
Урочисте закриття пластового року у Вашингтоні стало прекрасною нагодою одягти мій дорогоцінний подарунок з рідної України і стояти поруч зі своїми дітьми-пластунами.
Хусточка була не такою, як в усіх, тобто виділяла мене серед батьків і навіть серед пластунів, тож було багато питань. Найпопулярніше: “Де таку можна замовити?” Я ніяковіла, бо мені не по собі говорити, що я її отримала за свою волонтерську діяльність. Тому відповідала, що її купити не можна, адже це подарунок з мого рідного міста від тих, кого я дуже ціную.
І я продовжу їм допомагати. До кінця, до Перемоги (Ольга).
Дякуємо Ользі, усій парафіяльній громаді Собору Святого Собору св. Андрія у Вашингтоні та всім нашим друзям і партнерам за довіру і допомогу Пласту!
Разом ми зможемо подолати ворога, відбудувати нашу Україну після перемоги і виховати для неї покоління сильних українців.
Підписуйся на поштову розсилку, щоб отримувати більше новин, анонсів та звітів про діяльність Пласту у світі:
Схожi новини
![Зголошуйся на літню програму обміну виховниками між пластовими краями у світі 2023](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/289325240_131813792862965_8327479884029314964_n-e1686305475457.jpg)
Зголошуйся на літню програму обміну виховниками між пластовими краями у світі 2023
Детальніше
![Пластуни і велосипеди, або Як “Київська Сотка” підтримала Пласт](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/Velosotka-Tanya-1-scaled-e1697469245985.webp)
Пластуни і велосипеди, або Як “Київська Сотка” підтримала Пласт
Детальніше
![Робимо все, що в наших силах: підсумки 2022 року](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/01/richnyj-zvit.png)
Робимо все, що в наших силах: підсумки 2022 року
Детальніше
![110 років спільної боротьби за Незалежність – закриття збірки](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/signal-2022-05-10-123214_001.jpeg)
110 років спільної боротьби за Незалежність – закриття збірки
Детальніше
![Міжнародні табори та Джемборі влітку 2023: для кого, коли, як зголоситися](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSCF0419-1-2-scaled-e1679051717588.jpg)
Міжнародні табори та Джемборі влітку 2023: для кого, коли, як зголоситися
Детальніше