Чому видавництво настільних ігор Kozak Games підтримує Пласт - Пласт
EN

Пластове оточення часто сприяє народженню нових ініціатив, ідей, а потім переростає в щось навіть більше. Так двоє друзів-пластунів Роман Задорожний і Петро Самуляк створили власне видавництво настільних ігор Kozak Games. Їхня ідея не просто виготовляти ігри, а й сприяти інтелектуальному способу відпочинку, навчити батьків проводити якісно час з дітьми й зробити цю забавку доступною для всіх. 

Багато цінностей, які засновники Kozak Games здобули в Пласті, перейшли у їхній бізнес. Зокрема це допомога іншим. Знаючи, що зараз Пласт потребує підтримки у зборі 10 мільйонів на організаційний розвиток, Роман і Петро вирішили 10% від заробленої суми по передзамовленнях передавати на підтримку нашої організації.

Як виникла ідея створення вашої ініціативи й хто були тими людьми, що взялися за її реалізацію? 

Я захоплююся настільними іграми вже з десяток років, а коли ще й почав розуміти, що своєму хобі приділяю більше часу й уваги, ніж усьому іншому, мені пощастило зустрітися з американським видавцем, який робив дуже зручні для використання і цікаві ігри. Одразу підписали договори і почали працювати над їхньою адаптацією для українців. 

Я і Петро, який у минулому був моїм новаком і юнаком і згодом приєднався до цієї справи, свого часу опинилися у дуже хорошому середовищі в Пласті. Тож, до першого етапу створення ігор ми залучали пластунів з нашого кола знайомих. Почалося все з того, що з перекладом правил ігор з англійської допоміг побратим з нашого старшопластунського куреня “Орден Хрестоносців” Остап Українець. Згодом ми долучили ще двох талановитих художників Олександра Грехова й Софію Музичку. Їхні ілюстрації тепер прикрашають ігри Kozak Games. 

Які зараз масштаби має ваша команда? Які плани розвитку на майбутнє?

Поки що ми з Петром це основа команди. Ми залучаємо найкращих експертів точково до вирішення якихось питань, але дуже надіємось що нам вдасться колись розростись до такого рівня, що в нас будуть постійні художники, з’явиться офіс, склад. 

Ми почали виготовляти еко-набір. Цим самим ми зменшуємо кількість пластикових пакетиків, у які зазвичай запаковують ігри. 

Чи ви надалі долучаєте пластунів до виготовлення настільних ігор? 

Завжди намагаємося залучати перш за все знайомих і друзів. Наприклад, одну нашу абстрактну гру для двох гравців “Плямки”, яка вчить планувати стратегії, проілюстрував Станіслав Терлецький пластун з Івано-Франківська. Зараз ми вирішили давати можливість пластового заробітку одному юнацькому куреню складати комплекти ігор. Це й навчить дітей відповідального заробітку й принесе нам користь.

Що для вас найважливіше у виготовленні ігор? 

Перш за все, це формат і компактність. Ми самі любимо зручні і маленькі ігри, щоб їх можна було використовувати під час подорожі, які легко поміщаються у наплічник, а то й у кишеню. Також вирішили, що ігри повинні нести якусь культурну цінність, або ж мати в собі освітній елемент. Тобто, граючись, гравці пізнають щось нове, насолоджуються візуальною складовою цих продуктів і розвивають певні навички. Наприклад, наша остання гра  “Духи Лісу” познайомить гравців зі слов’янською міфологією і розвиває пам’ять. До речі, щодо теми цієї гри консультувала Дара Корній, котра створила дитячу книгу-енциклопедію “Чарівні істоти українського міфу” і це, мабуть, найбільш цілісна праця про вірування наших предків в цих духів і їхній опис.

Ми почали виготовляти еко-набір. Його суть у тому, що в одному наборі йде 4 гри, запаковані в еко-торбинку, а люди купують гру заради гри, а не коробки. Цим самим ми зменшуємо кількість пластикових пакетиків, у які зазвичай запаковують ігри. До того, так набагато зручніше брати цей набір з собою. 

Пласт — це організація, яка нас виховала й привила ті цінності, якими ми керуємося у своєму житті. Думаємо, що настав час, коли й ми маємо віддячити взамін. Тим більше, коли перед нами стоїть така амбітна ціль, ми маємо об’єднатися для того, щоб Пласт став доступнішим для кожної дитини. Тому підтримаємо, чим зможемо!

Чому ви вирішили 10% коштів жертвувати на Пласт? 

Створюючи видавництво, ми відразу вирішили, що частину нашого заробітку будемо жертвувати на соціальні ініціативи. Пласт це організація, яка нас виховала й привила ті цінності, якими ми керуємося у своєму житті. Думаємо, що настав час, коли й ми маємо віддячити взамін. 

Ціль зібрати 10 мільйонів гривень звучить неймовірно амбітно, але одночасно й просто фантастично. Тому кожен з нас це крапля в морі, а разом океан. Зараз ми мусимо об’єднатися для того, щоб Пласт став доступнішим для кожної дитини незалежно чи вона з забезпеченої сім’ї, чи вона з столиці, обласного центру, чи малесенького селища. Тому підтримаємо, чим зможемо!

Детальніше про ігри можна дізнатися на сторінці видавництва настільних ігор KOZAK GAMES

Замовити настільні ігри

Поділитися

Схожi новини