"Дорога в Легіон" - вишкіл військової справи - Пласт
EN

Початок зими ознаменувався військово-ідеологічним вишколом «Дорога в Легіон-2018»,  що відбувся 1-2 грудня 2018 р. Божого, і був присвячений століттю проголошення ЗУНР.

Так, ввечері, 1 грудня, Андрій Ребрик прочитав гутірку про роль Пласту, як скаутської організації і, зокрема, пластунів у різних військових формаціях від Першої світової війни (Українські Січові Стрільці, Українська Галицька Армія), відтак до подій Другої світової війни (Карпатська Україна, Українська Повстанська Армія) і аж до теперішніх днів. Також історик Володимир Половський провів для слухачів історико-інтелектуальну гру «Українська революція 1917-1921 рр.».

Весь наступний час вишколу поєднував тренування і гутірки про військову справу з обов’язковою практикою їхнього застосування. Другого дня учасники вишколювалися в стрільбі, тактиці, переміщенню, штурму будівлі, оборони позицій. Підсумком акції стала кількагодинна командна теренова гра із використанням страйкбольних автоматів, де дорослі та юні учасники могли протестувати себе й здобуті вміння на імпровізованому полі бою. Пластуни також відвідали храм св. Пантейлемона, пам’ятку середньовічної архітектури 12 століття, що знаходиться в селі Шевченкове Галицького району Івано-Франківської обл., переглянули документальний фільм про листопадові події столітньої давності «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919 рр.» та обговорили їх перебіг, проектуючи на сьогодення.

Організували військово-ідеологічний вишкіл “Дорога в Легіон” станиці Івано-Франківськ, Галич та Рогатин.

 

Поділитися

Схожi новини