Пластуни — це те, що були піонери?

/Пластуни — це те, що були піонери?

Пластуни — це те, що були піонери?

Плаcт — Український Скаутінґ — заснований у 1911 році Іваном Чмолою (студент Львівської Політехніки, пізніше — сотник УСС), Петром Франком (син Івана Франка, вчений-хімік) та Олександром Тисовським (викладач біології Академічної гімназії у Львові). Датою створення організації вважається 12 квітня 1912 року — день складення першої Пластової Присяги.

У той час в царській Росії існувала організація російських скаутів. В 1922 році Надія Крупська, дружина вождя російських комуністів Леніна, ініціювала створення за моделлю світового скаутінґу організації «піонерів». Фактично, це була ідеологічна структура при ЦК ВКП(б), завданням якої було виховання молодого покоління в дусі вірності партії, ненависті до «класових ворогів». Після її утворення скаутську організацію було ліквідовано, а тисячі скаутмайстрів знищено.

Це не єдиний такий приклад. Нацистський «гітлерюґенд» — ще одна із спроб використання скаутської методи в інтересах політичної партії. Пласт — неполітична та позаконфесійна організація. Основу пластової ідеології, за зразком скаутської, складають вірність Богові й Україні, допомога іншим, життя в природі, самовиховання, дотримання Закону. Мета Пласту — виховання доброго громадянина, провідника суспільства в усіх сферах життя. Недарма тепер серед пластунів є Владика Любомир Гузар, історик Орест Субтельний та інші.

Опубліковано | 2016-12-19T19:14:11+00:00 27.11.2012|

Leave A Comment