Програми таборів опрацьовуються відповідно до загальної ідеї табору. Для прикладу: новацтво у таборі «Країна сонячних зайчиків» допомагатиме казковим героям поборювати сили темряви, а «захисники рідного вогнища» «помандрують» у минуле України; провідники юнацького табору «Легіон» використовують у програмі традиції Українського Січового Стрілецтва…

Таких прикладів можна наводити багато, адже кожен табір має щось своє, відмінне від інших, з притаманним тільки йому «чаром пластування». Все це таборовики переживають, здобуваючи знання та вміння через різноманітні мистецькі, спортивні, природничі, історичні вмілості.

Учасники табору перебувають під постійною медичною опікою; це поряд з тим, що на один рій або гурток є 1 -2 постійних виховники. Одночасно, табір вчить самообслуговуванню, зарадності, витривалості. Прогулянки та мандрівки допомагають виробляти впевненість у своїх силах. Вогники та ватри дають новацтву нагоду зустрітися з казкою, а в юнацтва плекають відчуття романтики. І це — далеко не все.

Сподіваюсь, Ви знайдете можливість і час побувати на пластовому таборі (тільки заздалегідь поцікавтесь про «батьківський день», щоб не перешкоджати заняттям). Тоді Ви самі дізнаєтесь і відчуєте, що таке пластовий табір.