Що таке «виховання… провідника»?

/Що таке «виховання… провідника»?

Що таке «виховання… провідника»?

У пластовому журналі «В дорогу з юнацтвом» за 1962 рік є розповідь одного пластуна:
Я зручно сидів перед телевізором і дивився фільм. До кімнати зайшов батько, до кімнати зайшов батько, він якраз закінчив відгортати сніг. Глянув на мене загадково і сказав: «До завтра, напевно, забудеш що це за фільм. А коли б зробив щось таке про що пізніше пам’ятав би щонайменше років 20 літ… І, що найважливіше, відчував би задоволення кожного разу, як про це згадаєш? Це не забере і 20 хвилин». Я зацікавлено глянув на батька: «Що ж це таке?». «Глянь, старенька пані, наша сусідка, не виходила ще сьогодні з хати. Доріжка біля її хати під снігом. Чи не варто б відгорнути їй сніг, але так, щоб вона не знала. Хто це зробив?» Я зробив це за 15 хвилин. Сусідка ніколи не довідалася, хто це зробив, хоч розпитувала всіх навколо. Кожного разу, як згадує про це – відчуваю глибоке задоволення. Батько добре порадив. “

Терміни «лідер», «лідерство», які останніми роками дуже часто використовуються у нашому суспільстві, стали популярними і буденними словами, що в свідомості людей набувають найрізноманітніших значень. В Пласті ми акцентуємо свою увагу на понятті «провідництво», свого часу доволі знаному в українському суспільстві.

Провідник, в нашому розумінні, прагне не стільки «бути першим», скільки повести за собою, показати шлях до змін на краще. Не завжди йому вдається пройти його до кінця разом з іншими, але успіх інших у тому, що свого часу вони пішли за ним! (згадайте хоча б пророка Мойсея, легенду про Данко, або історію Вільяма Волоса, знаного нами більше завдяки к/ф «Хоробре серце»).

Деколи на життєвому шляху нам трапляється людина, яка має на нас тимчасовий, Але вагомий вплив через слово поради, розуміння чи підбадьорення. Інколи ми самі стаємо «провідниками», навіть не усвідомлюючи сили свого впливу на інших. Провідник – це також той, хто Бере життя іншого і каже: «Я хочу допомогти тобі пройти цей шлях».

Приклад однієї з рис провідника можна знайти в історії про те, як маленький хлопчик і його батько йшли кам’янистою стежкою вздовж дороги. Хлопчик спіткнувся і впав, а тоді подивився на батька і запитав: «Тату, чому ти не дивися, куди я йду?» Одне із завдань провідника – дивитися, куди йдуть інші.

Ми намагаємося стимулювати дітей і юнацтво ставати кращими, прагнути досконалості. Не всі з нас можуть бути провідниками, але всі можуть – ЛЮДЬМИ!

Опубліковано | 2016-12-19T19:14:16+00:00 27.11.2012|

Leave A Comment