Для осередків

Вас цікавить з ким Пласт має меморандуми про співпрацю? Для чого сплачувати вкладку? Який розмір вкладки? Куди сплачувати вкладку?Де можна взяти поліграфію? Тоді вам сюди.

На цій сторінці ви знайдете всю необхідну інформацію для створення та розвитку вашого осередку.

FAQ

Якщо ви не знаєте, де знайти матеріал для сходин, є онлайн ресурс Пластова банка http://plastovabanka.org.ua/ та http://proba.ozo.org.ua/
Також можна використовувати різні цікаві пізнавальні відео:
https://www.youtube.com/channel/UCMIVE71tHEUDkuw8tPxtzSQ

Рекомендовані заходи:
PlasTalks
Проведення презентацій у вищих навчальних закладах
Проведення презентації для громади
Провести квест (приклад квесту)
Проводити щотижневі сходини для ст.пл.

Підписання меморандумів не зобов’язує партнерів до співпраці. Але опираючись на ці папери можна залучитись підтримкою парнерів. Безоплатне приміщення, спільні заходи.

Можна домовитись за приміщенням зі школою або громадською організацією, яка може надати його безкоштовно або за мінімальну плату.
Також можна дізнатись за приміщення від міської або обласної ради.
Приклади договорів шукай на пластовому порталі в розділі для осередків.

У містах є фінансування від міських та обласних рад та адміністрацій. Варто дізнатись коли у них відбувається прийом заявок на фінансування та варто познайомитись з директорами департаментів.
Також є такий інструмент додаткового фінансування це бюджет участі.
Бюджет міських ініціатив дозволяє мешканцю взяти участь в тому, як і де бюджетні кошти можуть використовуватися для поліпшення життя міста. Подавайте свої проекти і голосуйте за цікаві ідеї. Проекти, які найбільше підтримають мешканці, будуть реалізовані з бюджету мiста.

Станиця звітує один раз на рік в системі Е-Plast.

Всі станиці і округи окрім реєстрації в крайових органах Пласту через ЕПласт також можуть зареєструватись в Міністерстві Юстиції як відокремлений підрозділ організації, після мінімум 6 місяців активної діяльності.

Написати на пошту oseredky@plast.org.ua про вашу потребу у відкритті рахунку.  Для відкриття рахунку у банку потрібно мати зареєстрований ВП, затверджене КПСом положення про відокремлений підрозділ. Піти у відділення банку, де ви хочете мати рахунок та дізнатись, які документи потрібні для відкриття рахунку (на жаль, не можемо сказати точний список документів, тому що він варіюється в залежності від області).

Звітування в край відбувається один раз на рік, восени. Статистичний звіт здається осередковим або його заступником в системі Е-Plast. При заповненні звіту подаються актуальні дані по осередку та підвантажується протокол ЗЗСу. Посилання для звіту бачить людина зі статусом адміністратора осередку в системі Е-Plast.

В податкову звітують лише відокремленні підрозділи, які мають відкритті рахунки та юридичні особи. Термін звітування уточнює кожна станиця самостійно, але вони орієнтовно збирають звіти у вересні. За інші відокремленні підрозділи, які не мають рахунків звітувати не треба.

Документи

  • 7 кроків створення осередку – У створенні і розвитку станиці найголовніше – залучення дорослих волонтерів до виховної і адміністративної діяльності, створення юнацьких куренів.
  • Розподіл адміністративний ролей – У створенні і розвитку станиці найголовніше – залучення дорослих волонтерів до виховної і адміністративної діяльності, створення юнацьких куренів.

Всі станиці і округи окрім реєстрації в крайових органах Пласту через ЕПласт також можуть зареєструватись в Міністерстві Юстиції як відокремлений підрозділ організації, після мінімум 6 місяців активної діяльності.

  • Звітність в КПС: 1 раз в рік (вересень-листопад) статистичний звіт через ЕПласт (посилання доступне в період звітності)
  • Звітність в Крайові Булави: індивідуально заявити про існування одиниці в конкретну булаву: УПН, УПЮ, УСП, УПС

Безповоротна фінансова благодійна допомога, фіксує членство кожного члена організації незалежно від віку.

За рішенням станиць, меншу вкладку можуть з 1 січня 2018 року сплачувати наступним чином:
  • 5 грн. в ГПБ пластуни з сіл (перелік сільських осередків затверджує КПР)
  • від 2 грн в КПС і 5 грн в ГПБ виховники, адміністратори (члени проводу від рівня станиці до краю), діти сироти/напівсироти, учасники АТО, діти учасників АТО, від двох дітей (пластунів в сім’ї), особи з інвалідністю.

Осередки при сплаті внесків мають подати список пластунів і вказати причину сплати меншої вкладки.

“Ментор – це як посох сліпому при мандрах довгою тернистою дорогою.”

Інформація про менторство і реєстрація для пластунів-наставників

Ментори – це пластуни, які вже тривалий час в організації та мають досвід в розвитку осередку Пласту, залучення волонтерів. Вони добре знають специфіку нашої організації і є добрими наставниками для новостворених осередків.

Рекомендовано для новостворених осередків. Ви можете узгодити ментора і взяти участь у програмі через пошту: rozvytok@plast.org.ua.

  • Презентації, інфографіки, вихідні файли брошур та буклетів, відеоматеріали, фото база – все ці презентаційні матеріали Пласту можеш знайти тут.
  • Основні правила щодо застосування логотипу і графічного стилю Пласту можеш знайти у бренд-буці.

Якщо маєш чим доповнити ці матеріали пиши на press@plast.org.ua