Для осередків

/Для осередків
Для осередків 2018-09-06T23:34:27+00:00

На цій сторінці ви знайдете всю необхідну інформацію для створення та розвитку вашого осередку.

 • 7 кроків створення осередку – У створенні і розвитку станиці найголовніше – залучення дорослих волонтерів до виховної і адміністративної діяльності, створення юнацьких куренів.
 • Розподіл адміністративний ролей – У створенні і розвитку станиці найголовніше – залучення дорослих волонтерів до виховної і адміністративної діяльності, створення юнацьких куренів.

EPlast – це он-лайн система обліку членів організації. Має на меті полегшити організаційні та документаційні процеси в організації.

Реєструються всі старші пластуни станиці. При створенні осередку відповідальний член КПС має створити сторінку для станиці.

Всі станиці і округи окрім реєстрації в крайових органах Пласту через ЕПласт також можуть зареєструватись в Міністерстві Юстиції як відокремлений підрозділ організації, після мінімум 6 місяців активної діяльності.

Стратегічна мета: забезпечити щорічне чисельне зростання Пласту в Україні на рівні щонайменше 10% від загального членства, щоб досягнути у 2035 році об’єднання в Пласті принаймні 1% молоді України (тобто 45 000 осіб) із яких:
 • 15 000 волонтерів у 500 куренях старшого пластунства і сеніорату, Пластприяті;
 • 20 000 юнацтва у 1000 куренів;
 • 10 000 новацтва у 300 гніздах.
 • Звітність в КПС: 1 раз в рік (вересень-листопад) статистичний звіт через ЕПласт (посилання доступне в період звітності)
 • Звітність в Крайові Булави: індивідуально заявити про існування одиниці в конкретну булаву: УПН, УПЮ, УСП, УПС

Безповоротна фінансова благодійна допомога, фіксує членство кожного члена організації незалежно від віку.

За рішенням станиць, меншу вкладку можуть з 1 січня 2018 року сплачувати наступним чином:
 • 5 грн. в ГПБ пластуни з сіл (перелік сільських осередків затверджує КПР)
 • від 2 грн в КПС і 5 грн в ГПБ виховники, адміністратори (члени проводу від рівня станиці до краю), діти сироти/напівсироти, учасники АТО, діти учасників АТО, від двох дітей (пластунів в сім’ї), особи з інвалідністю.

Осередки при сплаті внесків мають подати список пластунів і вказати причину сплати меншої вкладки.

“Ментор – це як посох сліпому при мандрах довгою тернистою дорогою.”

Інформація про менторство і реєстрація для пластунів-наставників

Ментори – це пластуни, які вже тривалий час в організації та мають досвід в розвитку осередку Пласту, залучення волонтерів. Вони добре знають специфіку нашої організації і є добрими наставниками для новостворених осередків.

Рекомендовано для новостворених осередків. Ви можете узгодити ментора і взяти участь у програмі через пошту: rozvytok@plast.org.ua.

 • Презентації, інфографіки, вихідні файли брошур та буклетів, відеоматеріали, фото база – все ці презентаційні матеріали Пласту можеш знайти тут.
 • Основні правила щодо застосування логотипу і графічного стилю Пласту можеш знайти у бренд-буці.

Якщо маєш чим доповнити ці матеріали пиши на press@plast.org.ua