Стати виховником - Пласт
EN

Хто вони – волонтери-виховники?

Наставники, які формують в дітях українську ідентичність

Спільнота батьків, що хочуть для дітей здорового, безпечного середовища

Свідомі українці, які розуміють – якщо не вони, то хто?

Що Пласт
дає волонтерам?

1
Друзів на все життя
Багато хто зустрів таких у Пласті. Ми маємо спільні цінності та навіть незнайомі пластуни швидко знаходять спільну мову
2
Самовдосконалення
Пласт – як тренер, який не дає стояти на місці. Ми вчимось коли вчимо інших, організовуємо заходи і на численних тренінгах, таборах за спеціалізаціями.
3
Враження
Подорожі, пісні біля ватри, життя в природі. Пластуни не знають сірості та надихають одне одного на нові досягнення.

Чим займаються виховники в Пласті?

01/03

Допомагають дітям проходити рівневу програму

Базова частина програми – щотижневі зустрічі. На них діти виконують відповідні до їх віку завдання та грають, співають, спілкуються. Виховник слідкує, щоб кожен проходив програму чесно та був справедливо винагороджений. І, звісно, щоб у процесі ніхто не наражав себе на небезпеку.

Мандрують Україною

Мандрівки – чи не найвеселіша частина програми. Виховники з дітьми досліджують свій рідний регіон та їздять в гості до пластунів у інші міста. Це можуть бути як обласні, всеукраїнські зустрічі, так і подорожі за власним бажанням гуртка.

Організовують літні табори

Табір – найголовніша частина пластової програми. Він є підсумком річних занять та найбільшою пригодою для дорослих та дітей. Протягом двох тижнів всі гуртки куреня живуть у природі та мають дуже інтенсивний розвиток – гутірки від запрошених гостей, ігри, майстерні та атмосферні вечори з гітарою біля вогню.

Розвиваються на вишколах і таборах для дорослих

Протягом року проходять десятки тренінгів і таборів для виховників. Ряд з них, важливі для кваліфікації – вчать працювати з різними віковими групами, дитячим самоврядуванням, організовувати табори. Інші ж – історичні, мистецькі, спортивні, управлінські тощо. Можна і з парашутом стрибнути і стратегію для соцмереж написати.

Відвідують з дітьми акції, фестивалі

Пластові гуртки з усієї України часто зустрічаються на тематичних акціях, фестивалях, змаганнях. Наприклад на щорічному фестивалі “Вертеп Фест”, змаганні з мандрівництва “Осінній рейд”, акції “День пластуна”. Такі зустрічі – можливість завести друзів, зарядитись новими враженнями та отримати корисний досвід.

Знаходять однодумців та втілюють мрії у життя

У пластовому середовищі легко створювати щось нове. Маєш ідею проєкту чи мрію? Тут ти зможеш знайти напарників та втілити її у життя. Існує кілька десятків спільнот (куренів) дорослих пластунів, об’єднаних спільними інтересами та цілями. Наприклад, курінь “Зелені Гуски” займається екологічними проєктами, а “Бунтарки” і “Ватага Бурлаків” випробовують себе у екстремальних видах спорту.

Як стати пластуном-виховником?

  1. Залиш свої контакти у формі нижче
  2. Отримай доступ до чек-листу волонтера та познайомся з організацією
  3. Коли будеш готовий – напиши заяву вступу і пройди навчання

Заповни, щоб розпочати знайомство

Це анкета для дорослих, які цікавляться вступом до Пласту. Вона не допоможе вам записати дитину – як приєднатись дітям, читайте на сторінці Для батьків.