Місяць спільної боротьби заради перемоги - Пласт
EN

24 лютого весь наш світ перевернувся з ніг на голову: ми заснули у власних ліжках, а прокинулися на полі бою.

Пластові осередки в перший же день переформатувалися у штаби для збору гуманітарної допомоги та амуніції, а Центральний офіс Пласту розпочав збір коштів для забезпечення необхідною амуніцією військових.

Сьогодні, рівно через місяць після початку повномасштабної війни в Україні, ми звітуємо вам про те, що вдалося зробити завдяки спільним зусиллям та вашій підтримці.

Об’єднуємось з друзями по всьому світу

За місяць роботи штабу нам разом вдалося зібрати 10 577 383 грн і всі ці кошти ми залучаємо для допомоги військовим. А ще ви надіслали для них продукції, яка сумарно вартувала 7 131 760 грн.

Серед речей – автомобілі, медикаменти, павербенки, тактичні рюкзаки, термобілизна, спальники, каремати, рації…

Частину з цих рацій отримала Леся. Вона – пластунка з Києва, брала участь у Революції Гідності, а після цього волонтерила у Львівському госпіталі, їздила з вертепами на схід. Потім прийняла рішення піти в академію сухопутних військ і зараз воює в лавах ЗСУ.

Якось Джеррі, скаут з Іспанії, надіслав Пласту частину своїх заощаджень та написав нам листа.

“Я є скаутом все своє життя. Я обіцяв залишити цей світ кращим, ніж він був, коли я з’явився в ньому і яких-завгодно зусиль буде мало, щоб цього досягти. Я назбирав $300 і з величезним задоволенням надіслав їх на Ваш PayPal. Хай живе вільна Україна!”

Разом нас багато! Як і Джеррі на прохання про допомогу відгукнулися сотні людей по всьому світу. До допомоги українським військовим долучилося 856 благодійників з 21 країни світу, починаючи від Канади завершуючи Сінгапуром.

Завдяки Вам і Вашій допомозі наші воїни отримують необхідний захист та забезпечення. Кожна гривня – це можливість зберегти життя медикаментами чи джгутами. Це можливість захистити військових каскою та бронежилетом. Це можливість чути один одного по рації і бачити ворога за допомогою тепловізора.

Дякуємо за Вашу небайдужість! За те, що ви поруч і готові підтримати наших захисників у найскладніші часи!

Захищаємо тих, хто захищає нас

На даний момент завдяки вашій допомозі та спільним зусиллям ми відправили в найгарячіші точки 322 запити та допомогли 3004 військовим. Щодня до нас приходять десятки нових запитів, тож ми не зупиняємося і робимо все можливе для того, щоб допомогти нашим захисникам.

Ось скільки загалом нам вдалося зібрати амуніції та різноманітного військового спорядження.

50 із цих 254 рацій ми відправили Анатолію та його підрозділу.

Раніше Анатолій очолював Київський осередок Пласту, а зараз обороняє своє рідне місто. Тут він складав дві присяги: військову та пластову. Це те, що він не може зрадити.

“Ми дякуємо за рації, які були надані в перші дні війни. Бо зв’язок в середині підрозділу був дуже важливий, оскільки тільки починалося злагодження, а вже потрібно було ефективно протидіяти ворожим диверсійним групам. Захист важливих об’єктів потребував якісної комунікації і ми дуже вдячні, що Пласт посприяв цьому!” – ділиться з нами Анатолій.

Майже у кожній області України до лав ЗСУ вступили пластуни, і по всій країні — сотні тисяч українців. Тому ми отримали більше тисячі запитів про допомогу, і розуміли, що найшвидше потрібна допомога тим, хто вже зараз бореться із окупантами. Так, за цей місяць, найбільше замовлень спрямували до Києва та області (аж 160), де велася потужна оборона, а далі до Сум, Одеси, Житомира, Миколаєва, Харкова. 

Оскільки для нас найважливіше захистити військових у гарячих точках, один з тепловізорів отримав Дмитро та його підрозділ ЗСУ, який має завдання на Київщині, у Броварах.

Він був на фронті з 2019. А коли повернувся, то став прихильником Пласту, а потім і новацьким виховником. Зараз він знову захищає країну.

«Братчика Карабіна знає кожен новак в станиці Суми, за його веселу вдачу, за організовані мандрівки, шалені казки, які Діма швидко генерує найвідважніші сюжети», — розказує про Дмитра його подруга Наня.

Однак, не тільки військовим потрібна допомога. Тисячі людей по всій країні зазнали втрат внаслідок бойових дій.

Як ще пластуни тримають тил

Активно волонтерять пластові штаби в Україні: як у невеличких містечках, так і у великих обласних центрах.

Штаб у Львові – найбільший пластовий центр гуманітарної допомоги. В партнерстві з іншими організаціями вони надіслали загалом 925 тонн продуктів, одягу, ліків. Також на півмільйона грн закупили 500 турнікетів для аптечок та амуніцію

У Житомирі Залучили понад 1 млн грн, з яких витратили 800 тис на закупку бронежилетів та 390 тис на амуніцію та засоби зв’язку (рації).

У Чернівцях обладнали хостел для переселенців у домівці та поселили понад 75 людей, опрацювали понад 500 запитів на поселення та спрямували їх на інші точки проживання.

Також вони допомагають з логістикою вантажів, надають легку амуніцію ТрО та бригадам у своїй та інших областях.

Зараз в Україні працює близько 50 пластових штабів, де пластуни і просто небайдужі люди щодня плетуть сітки, приймають біженців, збирають і відправляють по кілька машин з гуманітарною допомогою, та спорядженням для армії та ТрО.

Долучаються до волонтерства і пластові штаби за кордоном:

Наприклад, у Франції волонтерів дуже багато, навіть не поміщалися всі у штабі. Були історії, що люди звільняються з роботи, щоб волонтерити.Волонтерити приходять цілими пластовими родинами, також допомагає багато французів, які навіть не розуміють української мови, але хочуть допомогти.

Підтримкою лікарень медикаментами займається Медична служба Пласту. Ми допомогли медикаментами вже понад 20 лікарням Києва, Миколаєва, Харкова, Хмельницького та інших міст. Провели навчання з тактичної медицини для лікарів, цивільних, тероборони та працівників у Чернігові, Києві, Львові, Франківську і Тернополі.

Також Пласт став учасником «Гуманітарного об’єднання для України». Ця нова волонтерська структура працює над тим, щоб забезпечувати медичною та психологічною допомогою людей у Херсонській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях.

Окрім таких необхідних ліків, представники об’єднання завезли в Чернеччинську громаду Сумської області харчі, речі першої необхідності та засоби гігієни.

«Об’єднуватися, бо в єдності сила. Якщо щось не йде — знаходьте нову місію, бо роботи зараз дійсно дуже багато» — коментує ініціаторка об’єднання Оля Герус.

Створити середовище, де діти адаптуються та продовжать розвиватись

Попри те, що багато пластунів зараз захищають нас на фронті та віддають більшість часу збору амуніції та гуманітарної допомоги, Пласт продовжує виховну діяльність. Виховники залучають своїх вихованців до волонтерства та онлайн сходин.

Ми розуміємо, що важливо допомогти дітям адаптуватись до нових умов та повернутись ще сильнішими – щоб розбудовувати Україну після нашої перемоги! 

Створюються також нові осередки Пласту, як от у Копичинцях, де зібралося близько 30 людей з копичинської громади, які готові долучитися до Великої Гри.

“Треба вкладати там, де ти є і робити вже. Нема чого зволікати, адже зараз ніхто не знає, що буде потім” – каже пластунка Настя, що стала однією з ініціаторок.

Дякуємо Вам, що у цей непростий час ви залишаєтеся поруч і продовжуєте підтримувати українських військових та діяльність Пласту. Ми робимо усе можливе задля спільної перемоги. Єдність – це наша суперсила і ми шалено вдячні кожному, хто пліч-о-пліч бореться за краще майбутнє!

Слава Україні!

Поділитися

Схожi новини