На Харківщині відбувся табір для дітей «Рятівник 2017» - Пласт
EN

Закінчилось заключне літнє коло табору «Рятівник» на Харківщині. Протягом червня-серпня через табір пройшли 152 учасники (Харків, Харківська область, Київ, Бровари, Першотравенськ, Слов’янськ, Краматорськ, Суми, Маріуполь, Черкаси), табір приймав підлітків новацького віку на 1 тиждень та юнацького віку на 2 тижні, кожне коло – близько 35 дітей.

Серед учасників табору – 20 фіналістів проекту «Відкривай Україну», з різних команд, які були нагороджені безкоштовними ваучерами для участі в таборі. Також табір прийняв 17 підлітків із “сірої” зони, які перебували під окупацією на території проведення АТО, 19 безкоштовних ваучерів отримали дітей зі Спілки ветеранів АТО і діти загиблих Героїв, 10 ваучерів – були передбачені для дітей із пільгових категорій сімей (багатодітні та малозабезпечені родини).

Табір проходив на базі Оперативно-рятувальної служби Харківського регіону, за підтримки Державної служби з надзвичайних ситуацій. Інструкторами табору виступили справжні діючі військовослужбовці оперативно-рятувальної служби, згідно договору, підписаного між ДСНС та Опікунською радою табору.

В програмі 2-го кола табору був проведений вишкіл з парашутного спорту від члена Опікунської Ради НСОУ «Пласт», чемпіона країни з парашутного спорту пл. сен. Ярослава Маркевича. Учасники 5-го кола святкували День незалежності разом з Святославом Вакарчуком на концерті «Океан Ельзи».

Унікальність табору – полягає в поєднанні пластової методи виховання із навчанням рятувальній справі за учбовою програмою підготовки ліцеїстів оперативно-рятувальної служби. Кожного дня учасники мали кілька занять з рятувальної справи – це перша медична допомога, рятування при пожежах, рятування на воді, спуск з багатоповерхових споруд за допомогою системи тросів та канатів, скелелазіння, робота зі службовими собаками щодо пошуку під завалами споруд.

Виказали гарну пластову поставу, наполегливою працею та своїм прикладом показали, як бути гарними пластунами новаки Петро Мілютін, Тимур Різаєв, Марко Рєзван, Тимур Окунєв та пл. прих. Амєлія Гончарова, саме вони наприкінці табору отримали честь носити хустини свого уладу.

В результаті табору вже з вересня до Пласту приєднається 80 дітей, з них 48 поповнять лави пластунів у Харкові.

До проводу табору були залучені пластуни з різних куточків України (Львів, Київ, Полтава, Черкаси, Харків, Слов’янськ), очолили табір ст.пл. Марина Шалудешева, Червоні Маки та ст.пл. Павло Педько.

6 майбутніх виховників з Тернополя, Івано-Франківська, Полтави, Харкова та Краматорська пройшли практичний вишкіл в підстаршині табору. Особлива подяка бунчужному пл.розв. Антону Суровому (ст. Черкаси), пл.уч. Вікторії Горіні (ст.Харків), пл.уч. Кирилу Ткачову (ст. Харків), ст.пл. Анатолію Костенку (ст. Київ), ст.пл. Марині Саєнко (ст. Краматорськ), пл. розв. Катерині Новицькі (ст. Авдіївка), пл.вірл. Насті Заяць (ст. Львів) за активну допомогу у організації та проведені табору.

І все це було б неможливо без Опікунської Ради табору «Рятівник». До неї ввійшли громадські активісти, представники наукової еліти Харківської області (пл. сен. Олена Шержукова, пл. сен. Іра Маркевич, пл. сен. Іра Голубєва, Олена Бекетова, Богдан Ткачук, пл.сен. Ярослав Маркевич та інші), БФ «Права фундація Калина» та БФ «Харків з тобою», який діє згідно Меморандуму про співпрацю з НСОУ «Пласт» з березня 2015 року.

“Мене звуть Аліна. Я була у таборі “Рятівник”. Він змінив моє уявлення про світ. Табір не роблять умови, його роблять люди. Тут дуже і дуже цікаво. Тобі не дадуть сумувати. Кожен день після сніданку ми йдемо на занняття з МНС, вони вчать як практично, так і теоретично. Після обіду можемо піти до річки, а потім у ліс., будувати шелести. Щоб розрядити обстановку проходять концерти, квести, конкурси, змагання. Це дуже цікавий табір. Ми виїжджали на вечірні читання Жадана. Люди, які тут працюють, вкладають сюди всю душу, щоб донести новому поколінню усю цінність. Найяскравіше враження було від Свята holli. Раджу приїжджати сюди, не пошкодуєте. Ваш внутрішній світ зміниться на краще. “

Вже скоро продовження пригод, слідкуйте за новинами на сторінці табору

Vрятуймо світ RAZOM !

пл. вірл. Настя Заяць

Поділитися

Схожi новини