ОФІЦІЙНА ЗАЯВА ПЛАСТУ ЩОДО ДЕРЖАВНОГО ВИЗНАННЯ І ПІДТРИМКИ ПЛАСТОВОГО РУХУ - Пласт
EN

З огляду на резонанс, який викликав Закон № 10184 від 25.03.2019 “Про державне визнання і підтримку Пласту – Національної скаутської організації України” ми наголошуємо, що найважливішим у цьому законі для нас є саме державне визнання українського пластового (скаутського) руху і його внеску у здобуття та розбудову незалежності України. Бо це визнання, насамперед, унікального досвіду громадянської освіти та національно-патріотичного виховання молоді, вшанування пластунів, які не зламали своїх присяг, часто віддаючи своє життя за краще майбутнє свого народу і держави, зокрема, і у російсько-українській війні, яка зараз триває на Сході України.

Ми вдячні ініціаторам закону за пропозицію закріпити державне фінансування для діяльності нашої організації. Це дало б нам змогу збільшити число осередків, залучити ще більше дорослих волонтерів до роботи з дітьми, провести більше заходів як в Україні, так і в країнах проживання української діаспори, а відтак, наблизитися до реалізації нашої мети – зробити пластовий рух доступним для кожної української дитини.

Та в умовах дискусії, що склалася, ми закликаємо Парламент прийняти правки до закону, вилучивши з нього норми про пряме державне фінансування. Разом з тим, ми продовжимо використовувати існуючі механізми фінансування для громадських організацій, такі як публічні прозорі конкурси. Також готові долучатися до розробки нових ефективних моделей фінансування інституційного розвитку громадських організацій.

Наголошуємо, що Пласт був, є і залишиться неполітичною громадською організацією. Закликаємо усі політичні сили утриматись від використання імені Пласту у власних політичних інтересах. Також дякуємо всім нашим волонтерам та прихильникам за підтримку.

Відсутність прямої державної фінансової підтримки не зупинить реалізації наших планів та стратегічних цілей. Саме тому ми розпочинаємо масштабну фандрейзингову кампанію зі збору коштів на інституційний розвиток нашої організації. Залучені кошти допоможуть підготувати нових волонтерів-виховників та створити нові осередки Пласту.

Закликаємо підтримати нас на plast.org.ua/donate

Підтримати розвиток Пласту кожен з вас також може, ставши нашим волонтером: як виховник працювати з дітьми, як інструктор ділитися своїм професійним досвідом, або як адміністратор допомагати у створенні та розвитку пластових осередків.

Приєднуйтесь до Пласту – plast.org.ua/join

6 вересня 2019 року, Крайова Пластова Рада

***

Просимо ЗМІ звертатись за коментарями до прес-служби Пласту на офіційну електронну адресу: [email protected]

Поділитися

Схожi новини