Як сім'я пластунів пристосувалася до пластування онлайн - Пласт
EN

«Пластування онлайн – це можливість прокачати нові навички та виявити приховані таланти!» – розповідає пластунка Антоніна Прудко.

Антоніна – наставниця для пташат і відповідальна за організаційний розвиток Пласту у Крайовій Пластовій Раді, а також мама й дружина пластунів. Вона розповіла нам, як пластова сім’я пристосувалася до пластової онлайн діяльності.

Вже на першому тижні карантину стало зрозуміло, що це надовго і треба буде переносити багато активностей з реального часу в онлайн: від школи до пластових подій та сходин.

Як тільки запустилася ініціативна «Пластуй Онлайн», ми вирішили долучитися всією родиною, бо це був хороший спосіб зайняти чимось дітей в умовах обмеженого простору квартири. Нам також було цікаво поділитися і своїм досвідом (наш тато є новацьким братчиком рою «Ґруффалята» в станиці Київ, я займаюся з «Пташатами з Високого Гнізда» у Вишгороді). Крім того, ми зрозуміли, що за роки батьківства назбирався матеріал, який ми свого часу довго вишуковували і вивчали для своїх дітей. Тоді ще україномовного контенту і пластового, зокрема, взагалі дуже було мало в просторах інтернету. Тож карантин і платформа «Пластуй Онлайн» стали для нас чудовою нагодою самостійно творити такий контент.

Вирішили робити серію коротких відео «новаки для новаків» з простими, але цікавими майстерками, які може показати дитина дитині і які не потребують багато часу, а всі матеріали можна знайти вдома. Маю сказати, що ніколи раніше не монтувала жодних відео, не вела Youtube каналів, не маю спеціальної техніки, окрім телефона. Тож це була чудова нагода дослідити програми, спробувати і навчитися чомусь новому. Тато у нас генератор всіх найвеселіших та найбожевільніших ідей, а новак і пташатко з не меншим захватом все це випробовують, що встигай тільки знімати.

Нам було дуже приємно, що на «ПластуйОнлайн» до цієї ініціативи майстерок почали долучатися новаки з нашого та інших роїв. Ми отримуємо багато відгуків та прохань не зупинятися. Зрештою, і КБ УПН прийняла цей проект для здобуття 2 КВ, тож все це надихало рухатися далі і грати у Велику Гру, хоч і в онлайні.

Коли отримуєш віддачу та спільно твориш щось цікаве, що надихає, то не важливо в якому форматі це відбувається. Тому з радістю долучаємося до всіх ініціатив «Пластуй Онлайн»: Всеукраїнських онлай сходин для пташат, міжстаничного онлайн ДППП, онлайн гри «Вірус Позитиву» для пташат, онлайн курсів від Пластового Вишкільного Центру. Також доволі активним життям живуть і курені. Наприклад, ми своїми УСП/УПС куренями Рутенії та Вовча ліга вже встигли провести прекрасну 4-ри годинну Великодню ватру з піснями, розмовами та традиційними українськими танцями, дівчатами зробили великоднє привітання з писанками, збираємося спільно на кулінарні теревені в zoom, а зараз ще почали міжкурінний спортивний челендж, подробиці якого я тут не можу розкривати, але це дуже захопливо та допомагає підтримати своє здоров’я і гарний настрій.

Пластун завжди доброї гадки, ніколи не зупиняється і знаходить відповідь на будь-які виклики. А будь-який виклик можна перетворити на можливість, що і доводить цей карантин. Тому активно підтримуймо «Пластуй Онлайн!», вмикаймо креатив та творімо контент разом, щоб після виходу з карантину ми мали потужну базу знань, яку зможемо використовувати і надалі.

А так виглядає день новака на карантині у родині Прудків.

Приєднатися до Пласту

Поділитися

Схожi новини