Пластуни Білгорода-Дністровського 10-й рік поспіль привозять Вифлеємський Вогонь Миру - Пласт
EN

«Вифлеємський Вогонь Миру» — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.

Пластуни Білгорода-Дністровського вже 10-й рік поспіль привозять Вифлеємський Вогонь Миру до міста Білгорода-Дністровського, передають його в сусідні райони – Татарбунари, Арциз та інші. Цього року Вогонь доставила у місто старшопластунка станиці Білгород Бойко Ніна, яка перебрала його у скаутів міста Одеса. Вифлеємський Вогонь діти передали меру міста. Алла Федорівна після душевної бесіди з радістю прийняла символ любові та миру, діти заспівали пісню Вифлеємського Вогню. Також пластуни завітали до місцевої телекомпанії Бессарабія ТБ. Працівники телекомпанії були приємно здивовані, дізнавшись що ця акція була вперше започаткована швейцарською телерадіокомпанією.

Службу присвячену Вифлеємському Вогню провів по традиції отець Михайло, вихованець клубу мандрівників “Вершина”. Урочисту службу було проведено в Болгарській церкві міста і Вогонь Миру запалав біля образу Святителя Миколая, який вважається покровителем мандрівників, мореплавців і дітей, і є одним з найбільш шанованих святих у православному світі. Прихожани церкви тепер можуть запалити його до різдвяних свят. Після служби Вифлеємський Вогонь був переданий найкращому боксеру світу нашому земляку Василю Ломаченко та його батькові та тренеру Анатолію. У бесіді Василь розказав, як колись навчаючись в школі приймав участь у наших туристичних змаганнях. Пластуни побажали Василю нових перемог та досягнень!

Також Вогник пластуни занесли до козацької чайки “СПАС”, яка віднині базується у нашому місті и діти зможуть проходити морські академії та вишколи, стаючи справжніми моряками!

У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик – це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.

29 грудня пластуни Аккерману передадуть Вогонь Миру і добра пластунам м. Татарбунари.

Голова СПС ст. Білгород пл. сен. Сергій Лєхан, ЧМ

Поділитися

Схожi новини