Пластуни Івано-Франківької округи відзначили 107-му річницю Пласту і 30-ліття відновлення Пласту в Україні із закликами «Біжи з Пластом, біжи» - Пласт
EN

12-13 квітня 2019 р. Божого  пластуни відзначали 107-му річницю з Дня складання Першої пластової присяги і 30-ліття відновлення Пласту в Україні.  На святкування ДППП19 прибули пластуни не тільки з Івано-Франківська, а й Галича, Печеніжина, Рогатина, Саджавки, Надвірної, Іваниківки, Березівки, Черніїва, Калуша, Болехова, Білих Ослав, Брошнів-Осади, Бані-Березів та із Закарпаття.

Далекого 12 квітня 1912 р., після початку пластового руху на території сучасної України, першу Пластову Присягу склали гуртки під керівництвом Олександра Тисовського при Академічній гімназії у Львові. Саме ця дата вважається датою заснування Пласту.

Протягом двох днів в Івано-Франківську відбувалися різноманітні заходи для учасників всіх уладів.

В п’ятницю 12 квітня тривала конференція «Шляхом повстанським ідемо: представники Пласту в національно-визвольній боротьбі 20-50-х рр.           ХХ ст.» в Інституті післядипломної педагогічної освіти. Відбулася також презентація книги про Василя Івахіва – першого командира УПА, вихованця Пласту «Василь Івахів – військовий, політичний та громадський діяч», спрезентував яку пл. сен. Ярема Зварчук, ДК. Організатором конференції є пл. сен. Ігор Дрогобицький.

Традиційно і масово учасники святкування пройшлися центром міста на урочисте відкриття ДППП, яке відбувалося на площі Ринок. Після молитви та гімнів були здійснені церемоніали: пов’язування хусток пташатам та новацтву, складання Пластової Присяги, іменування, нагородження, прийняття в Пластприят. З привітальним словом до учасників виступили отець Роман Терлецький, міський голова Івано-Франківська пл. сен. Руслан Марцінків, ОЗО, директор Департаменту освіти та науки міста Івано-Франківська Ігор Максимчук, начальник відділу молодіжної політики та спорту Анатолій Середюк, начальник національностей та релігій облдержадміністрації пл. сен. Володимир Федорак, СМ.

На завершення першого святкового дня відбулася «Ватра поколінь» (поблизу міського озера), на якій учасники насолоджувалися пластовими піснями пл. сен. Андрія Винницького, ВБ та дивилися імпрезу «А пам’ятаєш?» від пластунок сеньйорок Надії Горічок, БлиСк, Оксани Румак, БлиСк, Оксани Таран, Марічки Артиш, Гр та Ольги Шендрик. Організовували ватру ст. пл. вірл. Віта Маковська, Ls, ст. пл. скоб Володимир Лесів, ст. пл. скоб-обсерватор Ілля Волочій, ЧоК та помічники ст. пл. Андрій Кирста і ст. пл. Володимир Поліщук.

Субота 13 квітня була не менш насиченою. На міському озері відбувався перший пластовий забіг «Run з Пластом, run». Комендант забігу – ст. пл. вірл. Ірина Макогон разом з командою: ст. пл. Юлія Терлецька, ст. пл. скоб Мирослав Легун, ЛЧ, ст. пл. скоб Станіслав Терлецький, ЛЧ.

Молодші пластуни пташата та новацтво також не сумували: розімнувшись на пробізі, для учасників відбулася теренова гра в результаті якої Тарас Григорович Шевченко був прийнятий в Улад новацтва і йому (пам’ятнику) в парку пов’язали жовту хустку. За чудове виконане завдання молодші пластуни отримали в нагороду екоторбинки з подарунками в середині. Комендант програми для молодших пластунів – ст. пл. прих. Катерина Бринецька.

Опісля активної частини для учасників ДППП був організований лекторій з успішними пластунами в підземному переході «Ваґабундо». Розповідали: про Першу пластову присягу та її історію пл. сен. Андрій Ребрик, ЦМ з експозицією матеріалів з фондів Пластового музею (Клівленд, Огайо, США);  ділилася спогадами про відновлення Пласту в Івано-Франківську в 90-х рр. ХХ ст. із добіркою вже ретро світлин та відео матеріалів пл. сен. Марічка Артиш, Гр; про очікування від Пласту та пластунів із висоти свого та чужого досвіду розповідав пл. сен. Роман Онуфріїв, ОЗО; а про мандри світом та як надихнув до цього Пласт ділився ст. пл. скоб Арсен Волосянко, ХМ. Організувала лекторій ст. пл. Віта Дідик, БлиСк.

Добрячий мозковий штурм пластуни отримали також на антигрі “Ніщо. Ніде. Ніколи”, яку влаштував ст. пл. Остап Українець.

Пластуни станиці Івано-Франківськ вдячні своїм спонсорам, які допомогли з подарунками: театру кіно «Люм’єр», Івано-Франківському хлібокомбінату «Цар хліб», «Світ Нагород» – медалі, кубки, статуетки, магазину товарів для туризму «Gorgany», університету Короля Данила, «Discovery map» – скетч карти.

Провід заходу ДППП19 Пласт Івано-Франківська: комендант ст. пл. Назарій Лугарєв, керманич програми ст. пл. вірл. Дана Андрухів, БлиСк, писар ст. пл. Катерина Смірнова, БлиСк, бунчужний ст. пл. скоб Мирослав Легун, ЛЧ щиро вдячні всім за організацію, участь та допомогу.

 

 

 

 

 

 

Поділитися

Схожi новини