Рішення КПР Пласту НСОУ щодо пластових таборів та мандрівок у 2020 році - Пласт
EN

У зв’язку із ситуацією, що склалась в Україні під час карантину через поширення хвороби COVID-19, Крайова пластова рада провела аналіз ситуації та консультації з членством та крайовими булавами щодо можливості проведення пластових таборів влітку 2020 року.

Ми як Пласт, так і країна загалом, вперше опинились у становищі, в якому прогнозувати хід розвитку епідемії та тривалість карантинних заходів  і відповідно планувати свою діяльність є досить складно.

В Україні послаблення карантину мало би розпочатись із 11 травня в п’ять етапів, але їх часові рамки наразі чітко не окреслено. 

Зараз, на початку травня, низка країн вже послаблюють карантинні обмеження, а Швеція вибрала із початку дуже м’який варіант заходів протидії епідемії. Але водночас кількості захворювань в багатьох країнах не йде на спад.

З відкритих джерел також можемо побачити, що масові заходи, в тому числі Літні олімпійські ігри, та скаутські табори в деяких країнах вже відмінено та перенесено на наступний рік або на пізніший термін.

Велика частина пластунів в Україні серед тих, хто висловилися, песимістично налаштовані щодо можливості проведення таборів цього літа.

Проте є значна частина і тих, хто сподівається, що епідеміологічна ситуація покращиться і в кінці літа ще буде змога таборувати, принаймні зробити короткі мандрівки чи стаціонарні таборування.

Тому Крайова пластова рада вирішила:

  • Офіційні пластові масові (більше двох осіб) мандрівки,табори чи інші офлайн заходи можна проводити лише після окремого рішення КПР в разі покращення епідемічної ситуації в країні.
  • В період, поки ще триватиме карантин, пластуни можуть проводити індивідуальні мандрівки, дотримуючись  карантинних обмежень та законодавства України. 
  • Рекомендувати пластовому юнацтву, старшопластунам і сеньйорам самостійно із близькими родичами (сім’єю) чи тими, з ким проживаєте в одному домі, організовувати “сімейні” таборування біля власного приватного будинку, чи якщо є можливість десь із виїздом за населений пункт, дотримуючись соціальної дистанції щодо інших людей. 

В разі послаблення державою карантинних заходів влітку та  якщо з’явиться можливість збиратись групами більше 2-х осіб:

  • Рекомендуємо пластовим частинам та осередкам розглянути можливість проведення короткотривалих (2-3 дні) гурткових чи курінних мандрівок чи стаціонарних таборувань відповідно тою кількістю, яка буде безпечна.
  • В разі, якщо епідемічна ситуація покращиться настільки, що буде безпечно проводити довготривалі заходи, то організаторам крайових таборів чи таборів місцевого рівня варто розглянути можливість їх проведення, виходячи зі своїх спроможностей (фінансових, часових, організаційних). Готувати табори  у ситуації невизначеності є проблематичним, але у випадку, якщо в серпні 2020 буде оптимістична картина із подоланням епідемії, то варто лишити можливість проведення таборувань. Водночас організатори крайових таборів чи таборів місцевого рівня мають подбати про:
  •  забезпечення відповідної безпеки  під час таких таборів відповідно до встановлених стандартів та санітарних норм,
  • отримання юридичної згоди від батьків щодо участі дитини у таборі.

У разі значного покращення ситуації та зняття карантинних обмежень щодо масових заходів до кінця літа КПР прийме відповідне рішення щодо крайових  таборів та таборів місцевого значення з чіткими рекомендаціями щодо забезпечення безпеки на таборі від Медичної та Юридичної служб Пласту.

Закликаємо пластунів дотримуватись всіх офіційних рекомендацій щодо карантинних обмежень, плекати здоровий глузд та свій оптимізм, по можливості проводити пластову діяльність онлайн в цей період.

Віримо, що переживемо ці труднощі і будемо спроможні стати сильнішими після епідемії COVID-19 і надалі втілювати стратегію розвитку.

6.05.2020

Крайова пластова рада

Поділитися

Схожi новини