Відбувся крайовий апробаційний етнографічний табір «Етноколесо 2017» - Пласт
EN
Якщо Вам доведеться чути про диваків, які в середині липні одного дня віталися: “Христос Воскрес”, наступного – справляли весілля, а з різницею в день – колядували, можете сміло відповідати, що знаєте таких, оскільки так дзвінко і голосно таборувало “Етноколесо”.
22-є учасників примандрували до колиски гуцульського ліжникарства та різьбарства – с. Яворів поблизу м. Косова зі всієї України: з Харкова, Тернополя,  Покровська, Вишгорода, Львова та Львівщини, відтак кожен отримав можливість поділитись своїми, рідними, сімейними традиціями.

Тематокою табору було обрану родинну обрядовість українців, тож протягом 10 днів спільного таборового життя наші учасники встигли і скуштувати кутю, і дізнатися як складати своє генеологічне дерево, вивчити гуцульських весільних пісень та привести мамі власноруч намальовану писанку.

Крім того, мандруючи околицями мальовничого Яворова, ми завітали до заслуженого майстра народної творчості п. В. Калинич, яка відкрила нам таємниці майстерності ліжникарства, місцевого музею гуцульської культури та побували коло магічної Терношорської Лади.

Провід табору неймовірно вдячний кожному, хто долучився до організації нашого табору і має щиру надію на те, що мандрівка нашого колеса щороку ставитиме більш цікавішою, а наші учасники берегтимуть та плекатимуть безцінний  скарб, дарований нашими предками, – наші традиції, основу ідентичності нашої нації.

Тримайтеся міцно свого коріння – тоді жодна негода нам не страшна.

Шару-Шарі!

Більше фото тут

Поділитися

Схожi новини