Пластовий вишкільний центр офіційно відкрито на Київщині - Пласт
EN

14 жовтня відбулося офіційне відкриття Пластового вишкільного центру за участі Президента України. На урочисту подію приїхали пластуни зі всієї України, адже центр міжнародного значення проводитиме тренінги для волонтерів з усієї країни.

На урочисту подію завітало 1015 осіб – пластуни з 27 українських міст та гості, серед яких були представники обласної та центральної влади. Традиційно, церемоніал розпочався з Служби Божої й освячення приміщення. На офіційне відкриття приїхав Президент України привітати пластунів з новим кроком у історії нашої організації. Петро Порошенко відзначив важливість діяльності пластунів, подякував виховникам, які роблять все на волонтерських засадах і, звісно ж, у свято Покрови Пресвятої Богородиці й День захисника Вітчизни, вшанував хвилиною мовчання пластунів, котрі загинули, захищаючи нашу країну на Сході – Віктора Гурняка, Марка Паславського, Євгена Подолянчука, Миколу Гордійчука, Андрія Білика.

“Це надзвичайна історична подія, коли вперше за часів незалежності України вдалося поєднати зусилля влади, місцевого самоврядування, громадянського суспільства для того, щоб створити чудовий простір”, – Олександр Ярема, заступник Міністра молоді та спорту

Ще навесні 2017 року виникла ідея побудови пластового центру, який стане важливим місцем для Пласту, новим поштовхом у розвитку волонтерства й об`єднання молоді. Минуло півтора роки й за сприяння всіх рівнів влади, пластуни мають приміщення, облаштоване для проведення тренінгів, семінарів, акцій і заходів.

А як же виглядає простір, де молодь зі всієї України й з поза її меж зможе зустрічатись, вчитись, надихатись, отримувати нові знання і розвивати себе?

Заходячи в приміщення, ми ніби потрапляємо в іншу реальність. На стінах висять фото пластунів: як сторічної давності, так і сьогодення, написані мотивуючі цитати й гасло організації. Великий лекторій з книгами пластової тематики, тренажерний зал, зони для відпочинку й навіть міні-хостел для пластунів, котрі приїжджатимуть з інших міст – все поєднує ця двоповерхова будівля. На території центру також знаходяться зони для активного відпочинку й таборування, мотузковий парк і, звичайно, місце для ватри.

“Це цеглинка, яка фактично покликана стати прикладом для всієї держави. Те, що сталось тут, потрібно масштабувати в усі області. Для чого? Для того, щоб комунікувати молоді: “Ви – важливі, ви потрібні Україні. Україна – це ми разом!”, – ділиться своїми враженнями Роман Тичківський – пластун, керівник Української академії лідерства.

Ми віримо, що новий Пластовий вишкільний центр справді стане поштовхом для ще більшого розвитку патріотичного виховання молоді й волонтерської діяльності.

Шукайте себе на фото від Володимира Нєізвєстного тут: fex.net/250115568253

Текст: Надія Білецька, стажерка команди комунікацій Центрального офісу Пласту

Поділитися

Схожi новини