Новий пластовий рік офіційно відкрили у всьому світі
EN

Після активного таборового літа, з повним багажем вражень, нових здобутих навичок і досвіду, пластуни повертаються до більш рутинної діяльності: сходини, мандрівки, вишколи. Усе, щоб підготуватися до таборів наступного року.

А розпочинається новий пластовий рік з офіційного відкриття — це традиційне свято для пластунів зі своїми церемоніалами.

Як пластуни у всьому світі відкрили новий пластовий рік — далі.

Австрія

У столиці Австрії ВПР відвідали понад 150 пластунів та гостей. Долучилися до заходу у Відні також скаути Польщі. Поки діти проходили підготовлену для них розважально-навчальну програму, дорослі пластуни спілкували з гостями, презентували Пласт, розповідали, як можна долучитися, і відповідали на запитання.

“Тішимося, що нас з кожним роком стає більше. Знаємо, що цей пластовий рік буде не менш цікавим, тому обов’язково слідкуйте за анонсами та до нових зустрічей!” — пишуть пластуни на сторінці.

Також важливо, що вперше в історії ВПР відбулося в австрійському місті Ґраці, де осередок тільки починає розвиток. До організації долучилися пластуни з Відня, допомогли в підготовці програми для молодших пластунів та їхніх батьків.


Підписуйся на поштову розсилку, щоб отримувати більше новин про осередки Пласту у світі та їхню діяльність:


Велика Британія

Ще одним осередком, який активно розвивається, є Лідс. Там до святкування ВПР долучилося 39 учасників. До організації залучили старших юначок, які вперше спробували себе в такій ролі і успішно впоралися.

“Географія щороку розширюється. Маємо пластунів і пластунок із берегів Північного моря, а також з Хадерсфільду і Брадфорду. Всі дуже хвилювалися напередодні, але даремно. Навіть сонячна погода була на нашому боці”, — діляться пластуни.

Наприкінці події у Лідсі провели традиційну пластову ватру із солодких зефіром, піснями і спогадами про таборові вечора.

А про те, як пластуни Лондона на ВПР зібрали цілий стадіон, ми писали тут.

Бельгія

ВПР пластуни Бельгії провели під час масової прощі українців в місті Банне (Banneux).

“Цей рік обіцяє бути надзвичайно захопливим та навчальним для всіх, хто відчуває себе частиною Пластового руху. Ми плануємо провести багато заходів та ініціатив, щоб підтримати розвиток і цінності Пласту. Будьте готові до захопливих пригод у 2023–2024 з Пластом! Разом ми зможемо внести свій вклад у покращення світу”, — пишуть пластуни Бельгії на своїй сторінці.

Швеція

У Стокгольмі на ВПР зібралося близько 80 людей. Серед них були пластуни та їхні батьки, а також Пластприят — люди, які долучаються до розвитку Пласту, але не є офіційно членами.

Для дітей організували цікаву програму: для найменших 3 квест, в якому вони відшукали загублену виховницю та її речі, а для старших — заняття про природознавство.

Грузія

Також у жовтні офіційно відкрили пластовий рік у Тбілісі. Пластуни провели традиційний ярмарок, козацькі забави. На офіційних церемоніалах четверо дітей перейшли з новацтва у юнацтво, а ще пластуни урочисто вручили хустки Пластприяту кільком дорослим.

Найважливіше, що на святі ВПР діти зібрали кошти, які передадуть для допомоги пластунам-захисникам.

“Бажаємо нашим діткам щасливого та веселого пластування та багато цікавих пригод!” — пишуть пластуни Грузії.

Польща

Багатим на церемоніали та приємні пластові події стало також ВПР у Ґданську: переведення з пташат у новацтво, пластові відзначення, складання Присяги.

Опісля відбулися змагання, квести та заняття, а ввечері після насиченої програми — спільна ватра, ігри та співи.

“Це був чудовий день, який ми провели у великому та теплому колі пластової родини. Хочемо висловити велику подяку усім, хто долучився до нас цього ВПР, а також організаторам, котрі створили магію цього заходу”, — пишуть пластуни Ґданська.

США

Відсвяткували відкриття пластового року 2023–24 і в Америці: у Міннеаполісі, Сієтлі, Чикаго і вперше в історії — у молодому осередку міста Шарлотт.

З радістю і великим запалом ми відкрили Пластовий Рік у чарівному Сієтлі! Ця цікава подорож вже відправилася в рух, і ми не можемо дочекатися всього, що приготовано для нас у цьому захопливому році. Готуймося до незабутніх сходин, дружніх зустрічей та багато пригод разом! — пишуть пластуни Сієтла.

Вітаємо пластунів всього світу з початком нового пластового року. Досягайте більшого, навчайтеся нового і продовжуйте робити все, що в силах, заради України.

Підписуйся на поштову розсилку з новинами про Пласт у світі:

Поділитися

Схожi новини