Старшопластунські і сеньйорські курені - Пласт
EN

Улад Старших Пластунів і Старших Пластунок (УСП) — це третя за віком самовиховна спільнота української молоді віком від 18 до 30 років. Членами уладу пластунів-сеньйорів є пластуни та пластунки, котрим виповнилось 30 років.

Основне завдання цих двох самовиховних уладів — сприяння виховному процесу, що здійснюється в УПН та УПЮ. Саме члени УСП та УПС виконують в Пласті функції виховників, адміністраторів, вони проводять табори та вишколи. Для полегшення цієї роботи вони об’єднуються у курені, кожен із яких має власне спрямуванні і традиційні акції.

1 курінь УСП-16 курінь УПС Ватаги "Бурлаки"

Діяльність та спеціалізація: Мандрівництво (піше, вело, водне, гірське), скелелазіння, альпінізм, лещатарство, сноубординг, робота з юнацтвом. Взимку лещетарські, влітку гірські та водні мандрівні табори для УПЮ-УСП, виховництво в УПЮ, інструкторство з мандрівництва, лещетарства, скелелазіння, альпінізму, в Україні — проведення щорічних лещатарських та сноубордингових вишколів, скельних вишколів весною та восени (Колюмб та Каменяр), вишколу з альпінізму “Білий Джек” взимку, та Крайового туристично-вишкільного табору “Побурлакуємо світами” влітку. А також маємо прекрасну традицію виносити Вифлеємський вогонь миру на Говерлу у грудні.

Ознайомитись із куренем можна: сторінка Facebook, Wikipedia

Сайт: www.burlaky.net

 

www.burlaky.net

2 курінь УСП-17 курінь УПС "Перші Стежі"

Діяльність та спеціалізація: 

Виховна праця (виховники УПН та УПЮ, новацькі гніздові та юнацькі зв’язкові), організація спеціалізованих таборів: мандрівний табір “Стежки культури”, “Табір Пташат”; загалом можна сказати, що це курінь коменданток – більшість Стежинок є щороку комендантами таборів – починаючи від ройових і закінчуючи крайовими.

Ознайомитись із куренем можна: сторінка Facebook

Сайт: www.pershi-stezhi.ucoz.net

3 курінь УСП-УПС "Велике Плем'я Лісових Чортів"

Діяльність та спеціалізація: Практичне пластування, виховництво в УПЮ, інструкторство з практичних ділянок пластування, адміністративна праця, Фестиваль “День Пластуна”, Станичні Спартакіади, лещатарські табори, провід МВТ “Лісова Школа” (в Україні), веб-пластування.Проведення акцій: МНК – Магія Нічних Карпат, SOS – вишкіл екстремального пластування

Ознайомитись із куренем можна: сторінка Facebook, Wikipedia.

Сайт: www.lch.org.ua, www.lisovichorty.org

 

4 курінь УСП-2 курінь УПС "Ті, що греблі рвуть на застояних водах громадського життя"

Діяльність та спеціалізація: 

Виховна праця в УПН та УПЮ,  – розробка методичних матеріалів, проект «100 сходин для УПН та УПЮ», переведення таборів для УПЮ (доручення до таборі по осередках та в проводи крайових таборів) та УПН (Літопис Рідної Землі).

Адміністративна ділянка, виховання якісних кадрів для УСП  – спільно з КБ УСП розробка програми вишколу адміністраторів Пласту, переведення вишколів для УСП (зокрема КВДЧ та Вишколу адміністраторів), референтура ШБ, виконання обов’язків пластових адміністраторів по своїх осередках та крайових органах, популяризація Пласту серед дорослих людей з громади.

Культурологічна праця  – крайовий табір для УСП “Коло”, наповнення україномовної Вікіпедії якісними статтями про відомих та маловідомих українців, явища української культури, мистецтва, пошуково-історична праця, інструкторство в даній ділянці.

Ознайомитись із куренем можна: сторінка Facebook.

5 курінь УСП-20 курінь УПС "Орден Хрестоносців"

Діяльність та спеціалізація: 

Спеціалізацією куреня є організація рольового руху та виховницька діяльність. Так члени Ордену сформували та провадять референтуру рольового руху, табір історичної стилізації «Світанкові Віхи», вишколи рольового руху та вогняного шоу.  П’ять основних принципів Ордену є: Християнський світогляд, активний патріотизм, приєднання до пластових цінностей та лицарського духу, особисте духовне збагачення, активна участь в духовній активізації світу.

Ознайомитись із куренем можна: сторінка Facebook, Wikipedia.

6 курінь УСП-21 курінь УПС "Буриверхи"

Діяльність та спеціалізація: 

Курінь займається виховною працею, мандрівництвом, провадить табори, берe участь у пластових проводах своїх станиць.Курінь діє у Івано-Франківську ,Львові, Києві та окремі членкині є у м.Луцьку

Ознайомитись із куренем можна: сторінка Facebook.

Сайт: www.buryverkhy.plast.org.ua

Пошта: [email protected]

7 курінь УСП - 18 курінь УПС "Чота Крилатих"

Діяльність та спеціалізація: 

Летунське пластування. Члени куреня у своїй більшості є юнацькими виховниками та інструкторами, організаторами летунських таборів “Чота Крилатих» та летунських вишколів “Ешелон”, “М’яка посадка”, “Десант”, “UP”, “Ескадра” та “Льотна Школа”. 

Ознайомитись із куренем можна: сторінка Facebook, Wikipedia.

Сайт: http://my.plast.org.ua/chota

Пошта: [email protected]

8 курінь УСП «Чортополохи»

Діяльність та спеціалізація: виховництво УПЮ, організація вишколів для виховників юнацтва та адміністративна діяльність. Організація благодійних та соціальних проектів: благодійні бали, майстер-класи та організація щорічного табору для дітей з зони АТО/ООС «Camp UP”. З 2017 року організатори крайового табору для УСП «Життя в Пласті».

Ознайомитись із куренем можна: Wikipedia.

Пошта: [email protected]

9 курінь УСП ім. Софії Фредро-Шептицької "Одержимі"

Діяльність та спеціалізація: 

Курінь активно займається виховницькою діяльністю в усіх уладах, релігійним вихованням в Пласті, адміністративною діяльністю, проведенням вишколів та дошколів для виховників. Також долучається до організації безлічі акцій, серед яких: «День Пласту», «День пластуна», ЮМПЗ-2013, «Дошкіл виховників», «Вишкіл виховників юнацтва», благодійна акція «Дивогонка», курінні табори та ін.

Ознайомитись із куренем можна: сторінка Facebook, Instagram.

Сайт: http://my.plast.org.ua/od/

11-тий курінь УСП «НепрОсті»

Діяльність та спеціалізація: 

Виховництво в УПЮ та УПН, адміністративна діяльність, проведення вишколів проектного менеджменту, а також організація мистецьких, благодійних, екологічних та інших акцій, спрямованих на розвиток особистості, Пласту, суспільства. 

Ознайомитись із куренем можна: Facebook.

Сайт: neprosti.plast.org.ua

Пошта: [email protected]

12-тий курінь УСП "Рутенії"

Діяльність та спеціалізація: 

Сприяння всебічному вихованню молоді, основаному на національній свідомості та патріотизмі, вірі в Бога, ідейних засадах Пластового закону; гармонійний розвиток особистості та формування активної громадської позиції членів куреня та його вихованців; формування поглядів молоді щодо належного місця жінки в суспільстві та родині;плекання, збереження та розвиток українських народних традицій, обрядів, звичаїв, мандрівництво, практичне пластування, змаг з пішого мандрівництва “Осінній рейд”, цикл вишколів “Мудрість”, “Шляхетність”, “Відвага”, зустріч-змаг “Лисоня”, вишкіл Контра (картографія, орієнтування, навігація, топографія), Крайовий табір “Клич Лицарів”. 

Ознайомитись із куренем можна: Facebook, Wikipedia.

Пошта: [email protected]

14 курінь УСП "Спартанки"

Діяльність та спеціалізація:

Спортивна, виховницька, адміністративна, благодійна та духовна праця, зокрема організація крайових таборів КВЕСТ та КМВТ Говерля, таборів для дітей учасників АТО, реколекцій, спартакіад та спеціалізованих вишколів з маловідомих видів спорту “Спартанські ігри”.

Ознайомитись із куренем можна: Facebook.

Пошта: [email protected]

15 курінь УСП "Орден Залізної Остроги"

Діяльність та спеціалізація: 

  1. Плекання традиції визвольних змагань у Пласті, 
  2. кампанія за здоровий спосіб життя, 
  3. розвиток пластових спеціалізацій – пішого, велосипедного, кінного і водного туризму тощо.

Ознайомитись із куренем можна: Facebook, Wikipedia

Сайт: www.ozo.org.ua

Пошта: [email protected]

16 курінь УСП "Чорноморські Хвилі" 40 курінь УПС "Чорономорські Хвилі"

Діяльність та спеціалізація: 

Поширення морського пластування. Проведення водних і морських мандрівок, вишколів та таборів, виховництво та інструкторство.

Ознайомитись із куренем можна: Facebook.

Сайт: www.chm.plast.org.ua

Пошта: [email protected]

18 курінь УСП «Шостокрилі»

Діяльність та спеціалізація: 

виховництво в УПЮ, УПН, адміністративна праця, плекання пластового гумору, поширення  знання про українську культуру поза українське середовище. Курінь цікавиться українським фольклором, традиціями, літературою, мистецтвом.

Ознайомитись із куренем можна: Wikipedia.

20 курінь УСП "Лісові Мавки"

Діяльність та спеціалізація: 

Плекання українських народних традицій, мистецтва та літератури, виховництво.

 Ознайомитись із куренем можна: Facebook

Сайт: https://www.lisovimavky.com.ua/

Пошта: [email protected]

23 курінь УСП-5 курінь УПС Загін "Червона Калина"

Діяльність та спеціалізація:

Загін плекає традиції Українського Січового Стрілецтва та козацтва. Діяльність спрямована на впровадження у повсякденну практику принципу «У здоровому тілі – здоровий дух», виховання почуття командного духу, взаємоповаги та прагнення до вдосконалення у спорті та повсякденному житті, розвиток спортивного пластування. Основні заходи: Спортивно-вишкільний табір “Калиновий оберіг”, Крайовий змаг з футболу імені Охримовича, змаги з волейболу та алтимату, окружні спартакіади.

Ознайомитись із куренем можна: Facebook, Wikipedia

Сайт: http://www.kalyna.org.ua

Пошта: [email protected]

24 курінь УСП «Княгині»

Діяльність та спеціалізація: 

Плекання українських народних традицій та мистецтва, виховництво, сестринство, адміністрування, організація пластових заходів.

Ознайомитись із куренем можна: Facebook.

Пошта: [email protected]

25 курінь УСП-10 курінь УПС "Чорноморці" ім. Святого о. Миколая

Діяльність та спеціалізація: 

Плекання та поширення в українському суспільстві традицій українського мореплавства, проведення водних і морських мандрівок, вишколів та таборів, виховництво та інструкторство, проведення Крайового Морського Табору (КМТ), ВПП(в) “Черемош”.

Ознайомитись із куренем можна: Facebook, Wikipedia.

Сайт: www.chm.plast.org.ua

 Пошта: [email protected]

26 курінь УСП "Верховинки"

Діяльність та спеціалізація: 

Плекання пластового і товариського духу та культурних традицій українського народу, активна виховна праця, проведення вишколів, благодійна праця.

Ознайомитись із куренем можна: Facebook

Сайт: http://26.usp.plastscouting.org/

Пошта: [email protected]

27-й курінь УСП "Хмельниченки"

Діяльність та спеціалізація: інструкторство, виховництво, адміністративна праця, спортивне пластування, організація таборів.

Ознайомитись із куренем можна: Facebook

Пошта: [email protected]

29 курінь УСП-УПС "Велике плем'я Сіроманці ім. А. Гарасевича"

Діяльність та спеціалізація: 

Плекання та поширення української науки та мистецтва, видавництво, виховництво, інструкторство, мандрівництво, адміністративна праця, проведення екологічно-вишкільного табору “Вовча Школа” і вишколу зимового рятівництва “Школа Молодих Вовків”.

Ознайомитись із куренем можна: Facebook, Wikipedia

 Сайт: siromanci.plast.org.ua

 Пошта: [email protected]

 

31 курінь УСП-УПС "Вовкулаки"

Діяльність та спеціалізація: 

Виховництво, інструкторство, організація  літніх таборів УПЮ й адміністративна праця, в Україні – пластове видавництво та провід МВТ “Лісова Школа”. 

Ознайомитись із куренем можна: Facebook, Wikipedia.

Сайт: www.vovkulaky.plast.org.ua

Пошта: [email protected]

32 курінь УСП "Степові Відьми"

Діяльність та спеціалізація: виховництво в УПЮ, адміністративна праця, інструкторство, плекання та поширення українських традицій, організація благодійних, мистецьких та інших акцій. Степові Відьми працюють над створенням та розвитком спеціалізації – Етнопластування. 

Ознайомитись із куренем можна: Wikipedia.

Сайт: http://my.plast.org.ua/vidmy/

Пошта: [email protected]

41 курінь УСП ім. Івана Чмоли "Целібат Мурлики"

Діяльність та спеціалізація: Активна виховницька діяльність в УПН. Адміністративна та інструкторська діяльність.Координація та об’єднання зусиль активних пластунів задля досягнення мети Пласту шляхом плідної праці в пластових уладах, розвитку організації та її інфраструктури, плекання провідницького хисту особистості. Проведення Крайового Вишкільного Табору (КВТ).

Ознайомитись із куренем можна: Wikipedia.

Сайт: http://murlyky.org/

46-ий курінь УСП "Літавиці"

Діяльність та спеціалізація: діяльність спрямована на проведення заходів, що виховують відчуття естетики та краси, відкриття талантів серед пластової молоді. Курінь проводить міжкрайові та крайові мистецькі табори для старшого юнацтва і старшопластунства, а також ряд мистецьких акцій (виставки, театри, майстер-класи, пленери художників, інше).  

Ознайомитись із куренем можна: Facebook.

Пошта: [email protected]

47 курінь УСП "Передові"

Діяльність та спеціалізація: 

виховна праця в УПЮ , мандрівництво, організація таборів, вишколів ПМД та змагів «Осінній рейд», плекання та поширення скаутського побратимства.

Ознайомитись із куренем можна: Facebook.

Сайт: [email protected]

48 курінь УСП «Орликівці» ім. Григора і Пилипа Орликів

Діяльність та спеціалізація: організація та проведення інтелектуально-мистецького змагу «Орликіада»; створення «Вільного університету розвитку особистості»; виховна діяльність; популяризація пластових ідей у суспільстві; доброчинна діяльність. Залучення пластової молоді до інтелектуальної та мистецької діяльності, поширення ідей самовиховання, створення умов для формування лідерських якостей, самовираження, презентації та особистісного зростання, підтримка талановитих пластунів.

Ознайомитись із куренем можна: Facebook.

Сайт: http://orlykivci.plast.org.ua/

 Пошта: [email protected]

49 курінь УСП «Зелені Гуски»

Діяльність та спеціалізація:

Мета куреня сформована в наступних точках:

1) Розуміння екологічного оточення – зайняття щоб розширювати знання про природний світ і як людство в теперішній час є головним аспектом зміни в світі.

2) Приймати участь в зимових та літніх подорожах до природи: мандрування і таборування, катання на лижах та на ковзанах, канойкарство і біловодні дараби, їзда роверами і скалелаження, екологія, піонерство, астрономія.

3) Підтримувати українську громаду не тільки в рамках Пласту, але і в інших аспектах: співпраця зі студентськими клюбами, іншими молодіжними організаціями, з урядовими та науковими закладами, заохочувати членів брати участь в цих організаціях.

4) Настрій куреня: добродушний та легкий, гумор та жарти будуть сприймані позитивно, щоб заохочувати членство творити атмосферу дружности.

Ознайомитись із куренем можна: Facebook.

50 курінь УСП "Червоні Маки"

Діяльність та спеціалізація: 

Виховництво, інструкторство, організація вишколів,  адміністративна діяльність. Членки куреня беруть активну участь у громадському житті.

Ознайомитись із куренем можна: Facebook.

51 курінь УСП «Ластівки»

Діяльність та спеціалізація: 

Ластівки поставили перед собою завдання: розвиток практичного пластування, популяризацію здорового способу життя, підвищення духовності, розумовий і фізичний розвиток, плекання, збереження та розвиток українських народних традицій, обрядів та звичаїв.

Ці завдання досягаються через виховну працю в УПН та УПЮ (гніздові, зв’язкові та виховниці), організацію вишколів (ПМД, КВДЧ, КВВ) та реколекцій, активну адміністративну діяльність в своїх осередках та краї, інструкторство.

Також, дівчата активно долучаються до організації курінних та крайових таборів, таких як КВТ, ЗБ, ЖВП, Говерля, Плай, Ревор, ШБ, тощо.

Ознайомитись із куренем можна: Facebook, Wikipedia.

Пошта: [email protected]

52 курінь УСП та 30 курінь УПС«БлиСкавки»

Діяльність та спеціалізація: 

Виховницька діяльність, організація таборів, праця з пташатами, благодійна та громадська робота. Організація та участь в проектах спрямованих на українську молодь, відновлення історичних пам’яток культури та підтримку солдатів в АТО. Робота з уладом пластових приятелів. Організація дошколів, семінарів та тренінгів

Ознайомитись із куренем можна: Facebook, Instagram.

Пошта: [email protected]

Підготовчий курінь УСП та 43-ий Курінь УПС «Карпатські орли»

Діяльність та спеціалізація:

Спеціалізацією куреня є проведення заходів у сферах практичного пластування та мандрівництва; організація квестів та теренових ігор, що сприяють командній злагодженості та розвитку особистості. 

Діяльність: виховництво, інструкторство та адміністративна праця, організація таборів, громадська діяльність.

Ознайомитись із куренем можна: Facebook.

Пошта: [email protected]

54 курінь УСП «Бунтарки»

Діяльність та спеціалізація:

Спеціалізація куреня: альтернативні та екстримальні види спорту. Сестринський курінь до Ватаги Бурлак. Основна діяльність: лещетарські табори (Школа альпійського лещетарства, Школа сноубордингу Без Гальма, Школа інструкторів лещетарства, Школа інструкторів сноубордингу, Школа Карвінгу лижі/борд, Школа Фрістайлу лижі/борд), вишкіл з апльпінізму “Білий Джек”, винесення Вифлиємського Вогню Миру на Говерлу, вишкіл зі скелелазіння “Колюмб” (весна, Дениші), благодійний Великодній захід “Кошик Дивізійнику”, Крайовий туристично-вишкільний табір “Побурлакуємо світами” (етапи: скельний, роверовий, водний, мандрівний), Крайовий вишкіл зі скелелазіння “Каменяр” (осінь, скелі Довбуша), семінари для жінок Project W (не лише пластунок) 3-4 рази на рік. Спільно з Бурлаками опікуємось референтурами лещетарства та сноубордингу “Plast Snow Team” та скелелазіння і альпінізму. Також виховництво в УПЮ, адміністрування, інструкторство з мандрівництва, лещетарства, сноубордингу, скелелазіння, альпінізму.

Ознайомитись із куренем можна: Facebook.

Пошта: [email protected]

"Орден Золотого Стремена" курені ч.100 УСП - ч.7 УПС

Основна діяльність: адміністративна праця; виховництво та інструкторство в УПН , УПЮ; плекання традиції визвольних змагань у Пласті: Хресна Дорога до Пантеону УССів на г.Маківка та окружний військово-патріотичний табір “Звитяга”; розвиток мандрівництва та пішого туризму, тощо.

101 курінь УСП "Карпатські вовки"

Діяльність та спеціалізація:

Екологічне пластування, інструкторство,  виховництво УПН, організація таборів УПН.

Пошта: [email protected]

Підготовчий курінь УСП "Плем'я Могікан"

Діяльність та спеціалізація: 

Світогляд куреня є пластовим та індіанським. Займаються виховництвом, адмініструванням, практичним пластуванням, організацією юнацьких таборів, індіянське чи лісове пластування, дослідження історії Пласту, підтримання зв’язків зі скаутами за кордоном.

Ознайомитись із куренем можна: Facebook.

Мішаний підготовчий курінь УСП "Дубове Листя" імені святого рівноапостольного князя Володимира Великого

Діяльність та спеціалізація: 

виховництво і адміністрування, а також саморозвиток УСП, практичне пластування, військово-патріотичне виховання, відновлення пластових традицій 20-х, 30-х рр., плекання християнських чеснот та духовний розвиток особистості. 

Ознайомитись із куренем можна: Facebook, Wikipedia.

Пошта: [email protected]

Підготовчий курінь УСП "Борисфен" імені Остапа Вишні

Діяльність та спеціалізація:

Мета діяльності «Борисфенів» – сприяти підвищенню рівня пластових акцій та заходів, поширювати велорух і морське пластування, популяризувати у Пласті настільні ігри, виховувати молодь на засадах практичного пластування та патріотизму.

Ознайомитись із куренем можна: Facebook.

Підготовчий курінь УСП "Щезники"

Діяльність та спеціалізація: 

Козацьке (зокрема кінне) пластування, духовне виховання. Наслідування славних козацьких традицій щезників, які з’являлися там, де потрібна допомога, а довершивши справу, зникали, щоб знову з’явитися при необхідності. 

Ознайомитись із куренем можна: Facebook.

Пошта: [email protected]

Підготовчий курінь "Каменярі"

Діяльність та спеціалізація: 

Розвиток національної свідомості, формування почуття патріотизму на засадах духовності та моральності, популяризація мовної, історичної та культурної спадщини українського народу.

Формування активної громадянської позиції, чіткого усвідомлення своєї ролі у процесі державотворення. Формується в конкретних справах, у ставленні до людей та суспільства, у способах самореалізації та соціальній активності.

Також курінь займається виховницькою та інструкторською працею.

Ознайомитись із куренем можна: Facebook.

Якщо ви хочете розповісти про курінь, якого тут немає, чи оновити вже існуючу інформацію, пишіть на

[email protected]